Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Bu arada bugün bir daha anladım ki gerçekten stres sinir kasilmalari tetikliyor arkadaşlar.stres veren herseyden uzak durmalı.dun birseylere sinirlendim epey üzüldüm bir anda hem akintilarim hem kasilmalarim artti.kalkip birseyler yedim bir duşa girdim şimdi daha iyiyim.yalnizlik çok dokunuyor bana.yanimda kimse yok hareketlerim kısıtlandı artık zorlanıyorum da. Dün yemek bile yapamadım dışarıdan da canim istemedi.kendi kendime içerledim.son günlerde aşırı duygusallık da var zaten.

Benimde serklajdan önce de akıntım vardı sonrada devam ediyordu. Geçen hafta kontrolde kültür ve idrar tahlili alınmıştı.
Kültürde bakteri üremesi çıktı, idrarda eritrosit ve epitel çıktı. Antibiyotik verdi dr bitti bugün. Kaşıntı yanma yoktu önce, bir iki gün kaşıntı da oldu. Şimdide akıntı devam ediyor. Haftaya kontrol var bakalım bir daha ister Dr.
Kasılma dediğin karın sertleşmen mi oldu?

Ben mart nisanda verdim, mayısta serklaj oldum. Kültür almadan antibiyotik kullandım zaten.
Bu ayda verdim işte üreme çıktı.
Hatta yazdım buraya ama kimse bir şey demedi.
İnşallah kapanmıştır, bizede umut olur kapanıyormuş deriz. Bu arada evde hep yatıyormuydun

Maşallah enfeksiyonun olmaması çok iyi, benim akıntım var peçeteye geliyor. Krem rengi pütürlü değil ama krem gibi. Evde 2 wc var eşim benim kullandığımı kullanmıyor neden enfeksiyon çıkıyor anlamadım. Gerçi çok yıkamaktan bile olabilirmiş ama anlamadım. Tavsiye edeceğiniz bir şey var mı?

Bu ay verdi mi antibiyotik ? Elma sirkeli su da iyi geliyor enfeksiyona.bir de eğer şeker problemi yoksa dut kurusu günde 1 avuç yiyin.çok iyi geliyor.

Bende dün hem biraz ayakta kaldım hemde sinir oldum akşamı ağrılı geçirdim sabaha kadar tedirgin uyudum. Bizim haftamız daha da küçük. (16+4)
Korkuyorum bende.yalnız olmak muhtaç olmak çok zor,üstüne birde anlayışsız insanlar cabası.

Asla yıkamayin.doktor bana sıkı sıkı tembih etti.vajinal duş yok sık yikamak yok günlük pwd yok.mumkün olduğunca kuru tut dedi.

Genelde uzanmaya özen gösteriyorum ama ful yatışta değildim şuan 5-6 gündür sadece yemek ve wc kalktım. Antibiyotik kullanımı mantarı tetikliyor beyaz akıntı ve kaşıntı yapıyor ama mantarın hamileliğe zararı yok. Bakteri olmasın yeter ki. Evet kasılma dediğim sertleşmeler toplanmalar. Antibiyogram testi ile hangi antibiyotik sende işe yarar hangisi yaramaz ona bakıyor. Kültür çıktıktan sonra yarım saatte çıkıyor. Bende penisilin türevleri işe yaramıyormuş agumentin bende duyarsızmış

Bu ay verdi mi antibiyotik ? Elma sirkeli su da iyi geliyor enfeksiyona.bir de eğer şeker problemi yoksa dut kurusu günde 1 avuç yiyin.çok iyi geliyor.
Öncesinde antibiyotik vermişti kokulu akıntın olursa haber ver başla dedi. Akıntjm var ama kokulu değil dedim. O normal serklaj ipi yabancı madde sonuçta dedi. Takip et sürekli dedi. Kontrolde kültür aldı sonuç çıkar çıkmaz hemen başla dedi. Sirkeli su kullansam mı acaba diyordum bende, kullanayım bari.
Akıntıyı kontrol edeyim derken peçeteye tahriş etmişim kendimi birde onun ağrısı var.

Normalde çevrem çok geniştir.konu komşu akrabalar.ama durumumu bildikleri halde hiç kimse aramadı bile.annem uzakta kemoterapi tedavisi alıyor.dun de birseyler canim istemişti malzemeleri aldırdım ama kalkıp yapamadım,kasilmalarim oldu bir türlü kalkamadım.oyle çok zoruma gitti ki.gercekten Allah kimseyi muhtaç etmesin.bizimki geçici durum ama hep muhtaç olanlari yatağa bağımlı olanlari düşündüm.insallah sağ salim atlatalım da zor oldu ama geçti gitti diyelim.

Sirkeli suyu ben yarımlık pet şişeye kaynatıp soğuyan suyu koyuyorum 2 kaşık da elma sirkesi.günde 1 iyi olur.gerci ben aklıma gelirse yapıyorum ama düzenli kullandığım zamanlarda rahatlatiyordu.

Hım o testi yaptırmadım hiç, agumentin 2 kuru kullandım serklaj sonrası.
Şimdide ornisid kullandım bu sabah bitti.
Bende arada yürüyorum evin içinde, genelde uzanıyorum.
Birde hareket hissediyor musun? Benim ikinci gebeliğim oğlumu kaybettim. Bu bebeğimi daha erken hissettim. Ama aşağıda vajinanın üzerinde oynuyor sanki.

Anneniz iyi olacak inşallah, bizimde eşimin 7 sülalesi burda ve durumu biliyorlar.
Ama bir faydası olan yok,üst katımda eltim var o bile umursamıyor.
Annem de uzakta ve oda hep diyor sürekli yatağa bağımlı insanları düşün seninki sayılı gün geçer inşallah. Kendi kendimi teselli ediyorum işte. zaten bu zamana kadar hep tek başıma kalktım düştüğüm yerden Allah muhtaç etmesin hiç birine

benimde üçüncü gebeliğim 1 kız sonra da 1 oğlan 18 haftada kaybettim. Bu gebelikte 17. Haftadan başladı hareketler şuan 19+5 olduk. hissediyorum hatta dikişin üstünde tepiniyordu sürekliBugün iyi akıllı vurmuyor

Sirkeli suyu ben yarımlık pet şişeye kaynatıp soğuyan suyu koyuyorum 2 kaşık da elma sirkesi.günde 1 iyi olur.gerci ben aklıma gelirse yapıyorum ama düzenli kullandığım zamanlarda rahatlatiyordu.
Hamile değilken çok kullandım öyle hamileliğe zararı olur mu diye korktuğumdan kullanmadım. Sağolun alıp kullanıcam bir an önce.

inşallah sağ salim zamanında doğar hepsi. Yani aşağıda olması normal demi? Buluttan nem kapmaya döndü benim iş. Bir yerim ağrısa hemen tedirgin oluyorum. Bebek hareket etse neden aşağıda etmeyince neden etmedi

Aynen eşimin tarafı da burda hepsi yakın.bende de asla birini arayıp yardım isteme huyu yok.isterim ki kendileri düşünsün.en basitinden gelsin desin ki sana çorba yaptım.işte bunu yapan insan benim için gerçek dost gercek akrabadır.birkaç defa aradılar.dedim ki dikişlerim var serklajliyim.doktor ayakta durma diyor yatarak geçiriyorum.iyi yat bari o zaman dedi ben de iyi barii yatayim dedim.bunun üstüne ölüyor olsam arayıp birsey istemem.eşim yardımcı alalım dedi bir iki sorduk bulamadık.öyle böyle gelip geçiyor işte.

Bende dışardan ev yemekleri döner falan söylüyorum. Ama bir tabak meyve yemek istiyorum kalkıp alamadım korkudan. Üç görümcem var hepsi çocuklu. Kv hergün yemek yapıyor bize de iki kap yemek göndersin istiyorum olmuyor. Tırnağın varsa başını kaşı demişler valla Allah annenize sağlık versin de gelsin en azından torununa baksın inşallah

Benim de hep aşagida hareket ediyordu hala aşağıda hissediyorum.bir kaç kişi doğuma kaç gün var karnın inmiş bile dediler.bence vücut yapısıyla ilgili bazıları aşağıda taşıyor bazıları yukarıda.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…