Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Arkadaşlar şu an 30. Haftam bitti. Rahim ağzı kısalığından dolayı tetanoz aşısı olmadım. Doktor şu an olabilirsin dedi. Ama ben yinede korkuyorum kasılmalara yol açar diye. Aranızda bu aşıyı olmayan var mı? Kafam karıştı ya

Arkadaşlar şu an 30. Haftam bitti. Rahim ağzı kısalığından dolayı tetanoz aşısı olmadım. Doktor şu an olabilirsin dedi. Ama ben yinede korkuyorum kasılmalara yol açar diye. Aranızda bu aşıyı olmayan var mı? Kafam karıştı ya
Benimde ilk gebeligimde doktorum olmamı istemedi ilk dozu yaptırmıştık önceden. Şimdide yapılmayacak.

Ben 2 dozunuda oldum bir kasılma falan yaşamadım ama benim doktorlarım olabilirsin demişlerdi. Ama süresi de sanki daha erken olmuyor muydu.

Benim doktorum da olmamı istemedi , ben yaptırmadım hamileliğimde.

Ben 2 dozunuda oldum bir kasılma falan yaşamadım ama benim doktorlarım olabilirsin demişlerdi. Ama süresi de sanki daha erken olmuyor muydu.
Evet canim 22. Haftalarda olmam gerekiyordu doktorum riskli dedi o dönem bekleyelim dedi. Şu an 30. Haftam bitti 1 doz en azından olabilirsin dedi ama yine de korkuyorum

ne sacma, canım ben cocugumun yanına girdigimde hem kucagima verdiler hemde emzirme islemi yaptılar hemde anne sıcagı alsın dediler, emme refleksleri var fakat meme ucunu tutamadikları icin bazen sıkıntıya girme durumları oluyor o yüzden kuvezde emzik ve biberon alıştırması yapıyorlar, eve çıktığımızda gogus ucum ýoktu tutamiyordu gogus ucu silikon almiştım öyle alıştı gogus ucuna her hastanenin işleyisi farklı oluyor sanırım
Evet canım her doktor farklı bir teknik uyguluyor . Pandemiden dolayı yanına giremiyor kimse bebeklerinin . Mersin’de tüm küvezler aynı durumda . Biberon vermiyor ki anne memesini reddetmesin diye

Evet canım her doktor farklı bir teknik uyguluyor . Pandemiden dolayı yanına giremiyor kimse bebeklerinin . Mersin’de tüm küvezler aynı durumda . Biberon vermiyor ki anne memesini reddetmesin diye
biberona alışsa bile memenin tadına varinca biberonu bile görmicek gözleri benim kız öyle yaptı biberonu gözü gormedi suanda su vermek icin akla karayı seciyorum biberonu

Evet canim 22. Haftalarda olmam gerekiyordu doktorum riskli dedi o dönem bekleyelim dedi. Şu an 30. Haftam bitti 1 doz en azından olabilirsin dedi ama yine de korkuyorum
Anladım canım haklısın insan endişe ediyor. Kişiden kişiye değişiyor etkileri de bir şey diyemiyor ondan insna. Senin ve bebeğin için en sağlıklısı ne ise o olsun inşallah 🤲🥰

Dr anlamamıs ıse yaramamıs gibi gormus yarın hocası gelıcekmıs drun oda gorcek benı cagarıcaklar goruscez dua edıyorum ıns yanlıs gormustur dr
canım premature uzerinde uzmanlasmiş göz doktoru bulun bu muayene islemini her göz doktoru anlamaz bilmez, dogum yaptiğım hastanedeki prof doktor öyle demisti, siz bastırın uygulama yapıcaz diye oyuncak olmasin yavrucaklar isinin ehli doktoru istiyoruz deyin

canım premature uzerinde uzmanlasmiş göz doktoru bulun bu muayene islemini her göz doktoru anlamaz bilmez, dogum yaptiğım hastanedeki prof doktor öyle demisti, siz bastırın uygulama yapıcaz diye oyuncak olmasin yavrucaklar isinin ehli doktoru istiyoruz deyin
Smdı prof gelcek onu beklıyoruz baska prof daha var onerdıler onu da getırces olmadı ıns olunlu bısey duyarız

X