Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Kavga etme canım canı sıkılan sen oluyorsun çünkü dert sende kalmış oluyor tavrinı koy elbet kimsenin haddine degil o yavrunun mezarini.degistirmek babacıgin sayesinde ogrenmişsin onu oraya gonderip gösteren Rabbim, Rabbimin bile rızasi yok düsün sizden habersiz iş yapmalarina ki onlara halt yemek düser, sütün etkilenir canim stresin bebege gecer yavrucakta etkilenir. Birsey biliyoruz zannediyorlar halbuki hiçbirsey bilmiyorlar, yavrum gun gectikce boyuna gidiyor haliyle kilo alıp almadığı belli degil ama kucagima aldiğım zaman ağırlığı belli oluyor kv bu cocuk aç emzirin cocugu su verin mama verin🥳🥳🥳🥳🥳 ver Allah ver, gecenlerde ağzina karpuz tuttu babası onunda resmini cekip kp yolladı eşim ayrica kiz kardesinede yolladi ordan bacısı yazmış canı sağolsun anneme yollada ici rahatlasın🤓🤓🤓🤓ne denir buna yoruyorlar insanı kulaklarımı tıkadım sizlerde oyle yapın ama buyuk olaylarda elbette hakkinizi savunun
Dogru diyorsun, Rabbim bile razi gelmemis ki haberim olmus. Hic bole bakmamistim olaya. Cok hosuma gitti. ❤
Bebek dogali birkac hafta olmus ben bebek agladikca emziriyorum, kp dio ki, her agladiginda emzirme alismasin 😫
Insanin icinden, nasilsa seni emmio rahat ol demek gecse de , bi sey diyememek yurek yakio
Kv bi yandan seni emmesin, mama verelim die beyin yiyo
Üf gitsin de gelmesin o gunler.

Canim cok kotuyum moralim bozuk her kes uzerime geliyo imdat diyecem artik
Kvne şu kelimeyi kullan canım "" he canim he """ de geç vır vir konuşup durmasın az eline bez alsın tozlarini alsin evinin köşe yastiğı gibi oturup anca emir verirler sinir oldum ya

Canim cok kotuyum moralim bozuk her kes uzerime geliyo imdat diyecem artik
Canım benim ya lohusasın üzulme bak hasta olursun oraların gelenek gorenekleri nasıl bilmiyorum oralımisinız siz destek olunması yerde köstek olmasınlar lohusalik depresyonuna girme canım Allah korusun,, el üstünde tutmaları gerek seni ölümlerden dönerek evlat sahibi oluyoruz sonuçta Rabbim asla bu hakkını yerde bırakmaz canım sen sakin ol evladına odaklan herkes konuşur birséyler söyler akıl veren çok olur ama icraat sıfır duyma hicbirseyi dinledikce inan daha cok yıpranırsın

Dogru diyorsun, Rabbim bile razi gelmemis ki haberim olmus. Hic bole bakmamistim olaya. Cok hosuma gitti. ❤
Bebek dogali birkac hafta olmus ben bebek agladikca emziriyorum, kp dio ki, her agladiginda emzirme alismasin 😫
Insanin icinden, nasilsa seni emmio rahat ol demek gecse de , bi sey diyememek yurek yakio
Kv bi yandan seni emmesin, mama verelim die beyin yiyo
Üf gitsin de gelmesin o gunler.
Kp ne oluyor ki tee Allahım ya bir sen eksiktin deseydin,,

Amam canım dikkat et bunlardan heŕşey beklenir

Boguliyorum canim hic boyle hayal etmemisti. Tum sevincim kursagimda kaliyo
Canim uzulerek soluyorum ilk degilsin ama emin ol tek hic degilsin bunlari yasayan. Sen kendini hemen toparlamaya bak. Agrilarin, acilsrin dinsin, kendi isini kendin halledebilcek duruma gel, ve gonder o gereksizleri ordan. Kal bebeginle basbasa. Nasil istersen ole buyut bebegini. Ama o zmna kadar mecbursun maalesef.

Malesef canim bir evde yasyoruz keskr ayri yasasak ben bunu cekicem baya bir bebeginde agzi pamukcuk oldu sabaha kadar agladi yemek yemedi benim gogus uclarim cok agriyo
Canim uzulerek soluyorum ilk degilsin ama emin ol tek hic degilsin bunlari yasayan. Sen kendini hemen toparlamaya bak. Agrilarin, acilsrin dinsin, kendi isini kendin halledebilcek duruma gel, ve gonder o gereksizleri ordan. Kal bebeginle basbasa. Nasil istersen ole buyut bebegini. Ama o zmna kadar mecbursun maalesef.

Duymamazliktan gelmege calisiyorum bebegimkn agzi pamukcuk oldu banada bukasti gogus uckarim agriyo gece bebegim uyumadi yemek yemedi cok halsiz dusmustu
Canım benim ya lohusasın üzulme bak hasta olursun oraların gelenek gorenekleri nasıl bilmiyorum oralımisinız siz destek olunması yerde köstek olmasınlar lohusalik depresyonuna girme canım Allah korusun,, el üstünde tutmaları gerek seni ölümlerden dönerek evlat sahibi oluyoruz sonuçta Rabbim asla bu hakkını yerde bırakmaz canım sen sakin ol evladına odaklan herkes konuşur birséyler söyler akıl veren çok olur ama icraat sıfır duyma hicbirseyi dinledikce inan daha cok yıpranırsın

Duymamazliktan gelmege calisiyorum bebegimkn agzi pamukcuk oldu banada bukasti gogus uckarim agriyo gece bebegim uyumadi yemek yemedi cok halsiz dusmustu
Cnm senin göğüs uçların sağmaktan ve emekten olabilir göğüs kalkanı varmı dahada kötü olmadan kullan istersen ne kremler yağlar kullandım hiç fayda etmedi sadece bu kalkan ban acayda etti

Yok kyzum kalkan yag kullaniyorum fayda etmiyo cok kitu agriyo
Cnm senin göğüs uçların sağmaktan ve emekten olabilir göğüs kalkanı varmı dahada kötü olmadan kullan istersen ne kremler yağlar kullandım hiç fayda etmedi sadece bu kalkan ban acayda etti

Kızlar dr a geldım dıkıs ıyı ama sertlesmem var dedım nst ye bagladı kucuk bıkac sancı cıktı endol verdıler serum verıcekler korkuyorum

Kızlar dr a geldım dıkıs ıyı ama sertlesmem var dedım nst ye bagladı kucuk bıkac sancı cıktı endol verdıler serum verıcekler korkuyorum
en azından nst çekmişler önlem alınır sorun varsa da ben de 22 hafta ikizim kaç kere ağrım var sertleşmem var dedim kimse nst ile bakmıyor bile huzursuzum valla

Cnm neden bakıyo ilgilenmiyolar zaten riskli gebesin drundan memnun değilmisin
Doktorumdan memnunum aslında hatta nolur bolmaz diye ikinci dr olarak perinataloga da gittim iyisin diyorlar ağrılar normal diyorlar bilmiyorum ki on gündür filan oluyor yeni değil bu hafta tekrar rahim ağzı uzunluğu bakılacak 31 di vajinal en son inşallah kısalmamıştır :KK43: karından hep 35-40 çıkıyordu öyle söyleyince acaba kısalıyor mu diye perinatalog tekrar çağırdı

en azından nst çekmişler önlem alınır sorun varsa da ben de 22 hafta ikizim kaç kere ağrım var sertleşmem var dedim kimse nst ile bakmıyor bile huzursuzum valla
Ozaman drunu degıs cnm bn ısrsrla dedm bugün cunku sıkıntı rahm uzunlugum ıyı ama gazda cok bnm ne sertlestırıuo bılmem

X