Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Canlar bişey sorucam, bende idrar yolu enfeksiyon çıktı malesef, zaten küçüklüğümden beri hep vardır. Kültürde Üreme çıktıpı için antibiyotik verdi sef 1 adında. Of insan çok üzülüyo ya hiç antibiyotik kullanmak istemedim :KK43: var mı sizde kullanan?

Bende yaklasik 1 ay kullandim.cok inatciydi benimki hatta ayni anda kum döktum bir de kanama bile yapti cok sukur gecti dr onerisi ile her gün 1 tane ıyi bir markanin cranberry with c vitaminini sabahlari ac karnina ictim bir daha da cok sukur yasamadim.Tabi bol.su bir de.sanada cok gecmis olsun.

Canim cok sukur eve ciktik bebegi. Bir gogsumu emiyor diger gogsumu istemiyor zorla veriyorum ama cok qarip bi duyqu bu his Rabbim her kese tum kadinlara bu duyqyu yasatsin🤲
Canım herkesin farklı olur gelmiyor diye üzülme sakın benim sütüm 6 gün gelmedi ama o süre zarfında sağmayı bırakmadım bebegim göğsüme alışıp emmeye başlayana kadar hep sağdım seninki de yağlıdır canım su gibi geliyordu bende de posetlere dolduruyordum kızım 25 gündür filan küvezdeydi cünkü dondurucuda saklıyordum posetlere sonradan baktigimda ustu tabaka halinde yağlanmış olarak gördüm muhakkak yağ oranı vardır sen sakın sıkma canını sütün geliyormu bebis goğsunu tutuyormu gerisi önemli degil, bende kızım eve cıktigimizda gögüsümu almadı silikon uç aldım 10 güne yakın öyle emzirdim sonra almaya başladı göğüs ucunu azmet canım başaracaksın umutsuzluğa kapılma
Bende senin gibiydim nasil bakarım nasıl dokunurum diyordum küçücüktü yavrum parmak kızım diye sevdim hep zamanla alıştım annelik duygusu aslında hep icimizde var olan biseymiş

Ben hamileliğim büyük çoğunluğunda antibiyotik kullandım. Bir ara enfeksiyona bile bakmadan günde 1 alıyordum. Aile hekimi ben bu sorumluluğu almam diye bir süre sonra yazmadı ilacı. En son idrar kültüründe üreme olmuştu antibiyotik iğne kullanmıştım. Bir sıkıntı olmadı çok şükür.

😂 sende baya cengavermişsin maşallah, ama valla benimki de senin gibi krınik, hep var genel olarak küçüklüğümden beri

Bende yaklasik 1 ay kullandim.cok inatciydi benimki hatta ayni anda kum döktum bir de kanama bile yapti cok sukur gecti dr onerisi ile her gün 1 tane ıyi bir markanin cranberry with c vitaminini sabahlari ac karnina ictim bir daha da cok sukur yasamadim.Tabi bol.su bir de.sanada cok gecmis olsun.

Çok saol canım, benimki de inatçı, oldum olası vardır zaten. C vitamini ve bıl su ile takviye edeyim bakalım bende 💛

Canim cok sukur eve ciktik bebegi. Bir gogsumu emiyor diger gogsumu istemiyor zorla veriyorum ama cok qarip bi duyqu bu his Rabbim her kese tum kadinlara bu duyqyu yasatsin🤲
Çok şükür canım evde daha rahat olursunuz, bir donem bebeklerde oyle bir gecişler oluyor meme almama konusunda duzelir insallah

😂 sende baya cengavermişsin maşallah, ama valla benimki de senin gibi krınik, hep var genel olarak küçüklüğümden beri
Doktor ne derse yapıyordum mecbur 😂 benim kanda çıkmıştı ondan sonra başladık antibiyotiğe . İdrarda da 2 kere oldu. Bol su içip evde de sadece kendime ait WC kullanmama rağmen illa oluyor. Geçmiş olsun.

Canim abnem bakiyo sagolsu ya kayinvalidem biktirdi beni boguluyorum artik ya basima bebek bakim profosoru kesildi annem sanki cocuk onada oyle bak boyke bak diyo ya sabr cekmekten patlicam sonda
Çok şükür canım evde daha rahat olursunuz, bir donem bebeklerde oyle bir gecişler oluyor meme almama konusunda duzelir insallah

Canim abnem bakiyo sagolsu ya kayinvalidem biktirdi beni boguluyorum artik ya basima bebek bakim profosoru kesildi annem sanki cocuk onada oyle bak boyke bak diyo ya sabr cekmekten patlicam sonda
Üfff biktim su kvlerden
Illahlah geldi bana artik
Allah bildigi gibi yapsin. Benim erken dogurup da kaybettigim kizimin mezarini, benden ve esimden habersiz degistireceklermis. Babam rastgele ziyarete gidince mezari, mezar tasi sokuldugu icin beni aradi. Oyle haberim oldu. Esimin de haberi yok. Acimdan, aglamaktan bayildim gecen gun. Ilk kez bole bi sey yasiyorum. O mezari ellerimle yaptim, agaclar diktim vs vs iste sizi de uzmek istemiyorum. Bi sey yapilacaksa, ya bizim fikrimiz alinmali ya da biz ordayken yapilmali demi ??? Kp kv karar almis uyguluo habersiz.
Ama yok, diretmelerden usandim artik. Ayni senin hesap, bunlar da yok bezink soyle bagla, yok su icirme, yok emzirme, yok su yok bu yediler omrumu, ilk kez esimle aramiz cok ciddi acildi. Allah belasini versin dedim artik en son. Cok sinirlieniyorum. Insanin hevesini kursaginda birakiyorlar. Ne hayallerle, ne endiselerle 9 ayi zar zor geciriyoruz ,tam kavustuk yavrumuza derken, bublarin bilmisligi tak ediyo insanin canina.

Rabbim kolaylik versin canim.insan anlayis bekliyo bu durimda oda kadin bizim durumu yasamis ama anlamiyo 8 ay annem bakti evinde bebek gibi bana simdide 40 gun ogluma bakicak ya kadina teseekkur etmeye bunu boyle yap bezini soyle yap yikama bogarsin eve termometre koyun kendime yapilani kabul edyorumda anneme yapilani hazm edemiyorum kolaysa sen baksaydinya 40 gun simdi neyin tantanasindasin zaten bebegim premature kilo alsin diye stresler yasyorum bu kadinida cekmek zorundamiyim
Üfff biktim su kvlerden
Allah bildigi gibi yapsin. Benim erken dogurup da kaybettigim kizimin mezarini, benden ve esimden habersiz degistireceklermis. Babam rastgele ziyarete gidince mezari, mezar tasi sokuldugu icin beni aradi. Oyle haberim oldu. Esimin de haberi yok. Acimdan, aglamaktan bayildim gecen gun. Ilk kez bole bi sey yasiyorum. O mezari ellerimle yaptim, agaclar diktim vs vs iste sizi de uzmek istemiyorum. Bi sey yapilacaksa, ya bizim fikrimiz alinmali ya da biz ordayken yapilmali demi ??? Kp kv karar almis uyguluo habersiz.
Ama yok, diretmelerden usandim artik. Ayni senin hesap, bunlar da yok bezink soyle bagla, yok su icirme, yok emzirme, yok su yok bu yediler omrumu, ilk kez esimle aramiz cok ciddi acildi. Allah belasini versin dedim artik en son. Cok sinirlieniyorum. Insanin hevesini kursaginda birakiyorlar. Ne hayallerle, ne endiselerle 9 ayi zar zor geciriyoruz ,tam kavustuk yavrumuza derken, bublarin bilmisligi tak ediyo insanin canina.

Ağzi olan konuşuyor canım gerekirse rest cek yoksa ukalalıklarina devam ederler benim kvde de telden müdahale ediyor esime söyle annene dedim benim isime karışmasin bu cocuk durdugu yerde büyumuyor kimsenin cocuguna karışmamışım onlarda benim evladima karışmasın dedim. Yoksa cok kalp kirılır diye belirttim annesiyle konusurken telin sesini kısıyor ben duymayayım diye kulaklarimla duydun ben oraya gelirsem herseye karışırim dedi🤪🤪🤪🤪 derdimle ugraşayım yoksa bunlarlamı o yüzden salla gitsin lafıni esirgeme

Son düzenleme:
Üfff biktim su kvlerden
Nasıl ya senden habersiz nasıl yaparlar ya, sonra ne oldu canım valla böyle bir b.ka kadir olmayan insanları bogasım var

Nasıl ya senden habersiz nasıl yaparlar ya, sonra ne oldu canım valla böyle bir b.ka kadir olmayan insanları bogasım var
Ben ilk kez bayildim iste acidan. Esim bunu gorunce, beni ayiltip, babasini aradi. Eskisi gibi kalsin mezar, biz gelince yapariz dedi. Biraz kavga ettik. Olan yine bana oldu. Aramizi bozdular yine. Allah belalarini versin diyorum iste bu yuzden artik. Kalmadi gucum. Kac yasinda insanlarda ,gr olgunluk yok.

Dedigin gibi bi salin bizi, kendimiz bildigimiz gibi buyutelim yavrularimizi. Elimizin altinda telefon var internet var, doktorlar var her yerde. Ne kadar kotu bakabikiriz ki. Yok ille en iyisini onlar bilio. Kader gulmus yuzlerine, onca cahillikle buyutmusler, sukrediecekleri yere hala maydanoz oluyolar.

Yeminle biktim bu tayfadan gina geldi. Hayir eslerimizi de anlamiyorum ki. Anansa anan. Tamam bitti artik babanne. Anne olan benim Sunu bi algilasalar.

Rabbim kolaylik versin canim.insan anlayis bekliyo bu durimda oda kadin bizim durumu yasamis ama anlamiyo 8 ay annem bakti evinde bebek gibi bana simdide 40 gun ogluma bakicak ya kadina teseekkur etmeye bunu boyle yap bezini soyle yap yikama bogarsin eve termometre koyun kendime yapilani kabul edyorumda anneme yapilani hazm edemiyorum kolaysa sen baksaydinya 40 gun simdi neyin tantanasindasin zaten bebegim premature kilo alsin diye stresler yasyorum bu kadinida cekmek zorundamiyim
Senin stresini hissettigi icin bebegin kilo almayabilir de. Ya da uyku duzeni sikintili olabilir hatta gazi bile fazla olabilir. Dikkat et canim
Allah kolaylik versin

Ben ilk kez bayildim iste acidan. Esim bunu gorunce, beni ayiltip, babasini aradi. Eskisi gibi kalsin mezar, biz gelince yapariz dedi. Biraz kavga ettik. Olan yine bana oldu. Aramizi bozdular yine. Allah belalarini versin diyorum iste bu yuzden artik. Kalmadi gucum. Kac yasinda insanlarda ,gr olgunluk yok.

Dedigin gibi bi salin bizi, kendimiz bildigimiz gibi buyutelim yavrularimizi. Elimizin altinda telefon var internet var, doktorlar var her yerde. Ne kadar kotu bakabikiriz ki. Yok ille en iyisini onlar bilio. Kader gulmus yuzlerine, onca cahillikle buyutmusler, sukrediecekleri yere hala maydanoz oluyolar.

Yeminle biktim bu tayfadan gina geldi. Hayir eslerimizi de anlamiyorum ki. Anansa anan. Tamam bitti artik babanne. Anne olan benim Sunu bi algilasalar.
Kavga etme canım canı sıkılan sen oluyorsun çünkü dert sende kalmış oluyor tavrinı koy elbet kimsenin haddine degil o yavrunun mezarini.degistirmek babacıgin sayesinde ogrenmişsin onu oraya gonderip gösteren Rabbim, Rabbimin bile rızasi yok düsün sizden habersiz iş yapmalarina ki onlara halt yemek düser, sütün etkilenir canim stresin bebege gecer yavrucakta etkilenir. Birsey biliyoruz zannediyorlar halbuki hiçbirsey bilmiyorlar, yavrum gun gectikce boyuna gidiyor haliyle kilo alıp almadığı belli degil ama kucagima aldiğım zaman ağırlığı belli oluyor kv bu cocuk aç emzirin cocugu su verin mama verin🥳🥳🥳🥳🥳 ver Allah ver, gecenlerde ağzina karpuz tuttu babası onunda resmini cekip kp yolladı eşim ayrica kiz kardesinede yolladi ordan bacısı yazmış canı sağolsun anneme yollada ici rahatlasın🤓🤓🤓🤓ne denir buna yoruyorlar insanı kulaklarımı tıkadım sizlerde oyle yapın ama buyuk olaylarda elbette hakkinizi savunun

Kvne şu kelimeyi kullan canım "" he canim he """ de geç vır vir konuşup durmasın az eline bez alsın tozlarini alsin evinin köşe yastiğı gibi oturup anca emir verirler sinir oldum ya

Kvne şu kelimeyi kullan canım "" he canim he """ de geç vır vir konuşup durmasın az eline bez alsın tozlarini alsin evinin köşe yastiğı gibi oturup anca emir verirler sinir oldum ya
Ben ev islerine vermistim kvyi. Illa bebege analik yapcak ya, bana yemegi sen yap ffln dedi birkac kez. Allahim saka gibi geldi gecti ve ben gık demedim

X