Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
İnşallah bu sefer kucağına almak nasip olur, Rabbim aynı acıları yaşatmasın. Bu konuya yazanların hepsi rahim ağzı yetmezliği yaşayan hamileler, ben hiç olumsuz sonuçlananı okumadım, çok eskilerde varsa bilmiyorum.
Çok şükür sonunda hastalığını anlamışlar ve önlem alınabilecek inşallah sağ sağ kavuşursun
Kısalığın açılmanın durumuna bağlı olarak hepimizin doktoru farklı bir yol seçiyor, 9 ayı yatarak geçiren de var hiç yatmayanda, yatmayanda çok dikkat ediyor tabi bir sürü yasakları oluyor

Benim ilk hamileliğimde 24.haftada rahim ağzı açılmıştı acil dikiş atıldı bu haftalarda pek umut verici olmuyor dikiş ki 10 gün sonra kontrole gittiğimde dikişn bi kısmı açılmıştı hastanede o açıklıkla 35.haftaya kadar yattım 35+3 de doğum yaptım. Oğlum 4 yaşında şimdi.Erken haftada atılan dikişle çoğu hamile güzel sonuçlar alıyor.bu hamileliğimde 12.haftada dikiş atıldı.doktor çok ayakta kalma çokta yatma dedi yormicakmışm kendmi hafif işler dedi.inşallah sende sağlıkla alırsın bebeğini kucağına.

30 haftaya kadar yatıyordum. Ondan sonra evde yürümeme izin verdi geçen haftada haftada 1 dışarı çık güzel havaları değerlendir dedi. 33+6 olduk bu günleri gösteren Rabbime bin şükür

Çok sağolun kızlar 2tane aynı şekilde suyum gelince şuan akıntım olunca bile korkuyorum inşallah hepimz sağlıkla kucağımıza alırız

İlaç olarak ne kullanıyorsunuz.bende ankara ya da malatya da iyi bi doktor arıyrm çünkü şuan gittiğim doktorum eli alışkın olan birine attırmalısın dikişi dedi

İlaç olarak ne kullanıyorsunuz.bende ankara ya da malatya da iyi bi doktor arıyrm çünkü şuan gittiğim doktorum eli alışkın olan birine attırmalısın dikişi dedi
İlaç olarak şimdilik elevit bide haftalık proluton depot die iğne var ondan haftada iki kerede alttan fitil atıyorum dikiş yeri enfeksiyon kapmasın die. Tabi her dr atmıyor dikişi. İyi bi doktor şart.

Herkeze iyi akşamlar. Rahim ağzı yetmezliği olan arkadaşlar hangi ilaçları kıllanıyorsunuz acaba öğrenebilirmiyim??? Benimde 20 haftalık bir kaybım var ve şu an tekrar gebeyim. Umarım banada geri dönüş olur

Ben günde 1 tane progestan kullanıyorum haftalık proluton igne vuruluyorum. Vitamin ilaçları var onu herkes kullanıyor zaten

Haftada 1 proluton depot
Günde 2 kan ilacı
Günde 1 elevit vitamin
Günde 200mg progestandan 3 tane cajinal fitil
Günde 1 kan sulandırıcı iğne

İlaç olarak şimdilik elevit bide haftalık proluton depot die iğne var ondan haftada iki kerede alttan fitil atıyorum dikiş yeri enfeksiyon kapmasın die. Tabi her dr atmıyor dikişi. İyi bi doktor şart.

Hangi şehirdesin canım. Ya bende iyi bi doktor araştırıyorum ankarada varmı bildiğiniz.

İnşallah Can'ım, hepiniz bu duyguyu yaşayınçok güzel, şükür sebebi her daim

Evet bnm dikişim vardı canım, çok tşkr edeşrm amin inşallah, hamileyken de bu şekilde geçirdim İnan ki, sürekli buradaki bizim gibi olanlara ve burda olmayan bizim gibilere dua ettim, yazı geçirdim İnan'ın yatarak ama asla gezemiyorum vs diye düşünmedim, ağlamalarım sadece yavrumun 34/35 leri görmeşs üzerine ve hastaneden beraber çıkmak üzerineydi, tabi başlarda allahım nasıl geçecek diyordum ama geçti işte çok şükür

Ben günde 1 tane progestan kullanıyorum haftalık proluton igne vuruluyorum. Vitamin ilaçları var onu herkes kullanıyor zaten

Haftada 1 proluton depot
Günde 2 kan ilacı
Günde 1 elevit vitamin
Günde 200mg progestandan 3 tane cajinal fitil
Günde 1 kan sulandırıcı iğne

Peki bu depot iğnenin vurulması şartmı? Herkez vuruluyomu acaba?

Ben de pruloton depot vurunuyorum.progestan fitil kullanmadım bu gebeliğimde.

Anladım kuzum ben henüz 7 haftalık gebeyim. Çarşamba günü kontrolüme gidicem. Ama benm karaciğerimde iyi huylu kitle var. İnternetten okuduğum kadarıyla bu durumda bu iğne kullanılmıyormuş. Bunu yeni öğrendim. Nasıl olucak bilmiyorum.Doktorumada henüz sormadım. İlk hamileliğimi kaybetmem bana ço zor günler yaşatmıştı. Şimdide gebe kalınca psikolojim bozuldu. Sürekli endişe huzursuzluk gece kabuslar. Sizlerde yaşadınızmı bu süreçleri bilmiyorum ama ben baya psikolojik olarak çöküyorum yine aynı şeyleri yaşıcam die

Güzel düşün güzel olsun canm. Hepimiz çok tedirgin oluyoruz ne ufak ağrıdan korkuyorum bebeğime bi şey mi olacak diye ama iyi düşünelim ki iyi olsun. Beynimiz bize değil biz beynimize hakimiyet kuralım

Kızlar bir şey sorabilirmiyimm en son doktora gittiğimde rahim ağzına baktı yara yok temiz dedi sonra bana sen doğummu yaptın dedi o an soramadım sonradan aklıma takıldı rahim ağzını geniş mi gördü yani kolay mı doğum yaparım bilginiz var mı ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…