Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
İnşallah canım doktor hep en kötüyü söyler banada her hafta su kanamakolursa gel diyor amaabunu tüm riskli olanlata söylüyor her hafta gidiyorum ben kontrole iyi oluyor 2 kaybım var benim 2.si 2 cm açıkla dikiş atıldı 24 de doğdu 5 haftahd atandı dikiş yüksek enfeksiyon yüzünden doğdu şimdi tam bebeğimi kaybettiğim haftada yum o yüzden korkuyorum dualarında banada yer verirsen sevinirim
Allah cektiklerini evladinla mukafatlandirsinn insaallahh tabikide ediyoorum duaa ozel duada edecegimm sen aklina kotu seyler getirme .. Allah mukafatini verecektir .. Sonu rahmet olsun sifa versinn Rabbimm

Sende mesala yanlis hatirlamiyorsam 26 haftada acilma goruldu dedin oldu massallah bu haftalara kadar geldinn benim icin de umut oluyor .. bizim duurumumuzda olanlar icinde
EVEt ben, 18. Haftada serklaj oldum, başka bi şehirde oldum, 2.5/3 saat sürüyor yolculuk, 1 ay sonra 22 de kontrole gittim serklaj sonrası ilk kontrol, dr neden bu kadar ağır hareket ediyorsun dedi, oturup kalkarken falan tedbirli kalkıyordum, şimdi alttan bakacağım durumuna göre haraket edersin bu kadar pinpiirklş olma vs dedi, baktı , 22 de hunileşme var dedi daha dikiş atılalı 1 ay olmuştu, ben tekrar rapor istedim ve yattım, 1 ay sonra gene gittik 26 da bu sefer açıklık var dedi gösterdi evet vardı ama korkmamam için belki cm veya mm cinsi söylemedi ama Heran herşey olabilir önce 30 ü görürsek iyi, 34 ü görürsek çok iyi dedi, senden daha fazla olanlar 34 ü gören hastalarını örnek verdi, bana umut oldu, ordan çıktık, eşim bişeyler yapmak istiyor, annemlere götürmek istedi, panik Oldu, ayaklarımın altına yastık koyduk eve gelince biara öyle yattım, ama o an bana bi rahatlık geldi rahatlık değil de normalde benim ağlamam gerekti panik yapmam gerekti ama dr bana ulaşan var 34 e deyince dedim ki içimden Allah ol derse olacak, belki ben o kadın kadar dua edemeceğim dedim bir tek ondan korktum, o kadının çarşaflı bir kadın olduğunu söylemişti, ben açık bi kadınım, onun kadar dua edememekten korktum sadece, çok şükür rabbime bugüne geldim hergün şükrediyorum çünkü hep çok korktum ha tabiki hiçbirşeyin garantisi Yok ama inşallah hepimiz sağlıkla kucağımıza alalım

Massallah canim burda doktorlarda cok onemli bence doktorunda inancli bir doktor seni teselli etmesi cok guzell moral vermesii bizler icin moral cok onemli ozellikle onlarin agzindan cikan cumlelere bakiyoruz .. Rabbim bu dunyada nasibi varsa evlatlarimizin dualarlada nasip ediyor goruyoruz .. "siizin içinn sakladigim mutlulugu bilemezsiniz " diyor ya Rabbim iste o mutlulugu nasip etsinn .. ben oyle konustuklarinda dun ciktigimda doktordann kapininn onunde agladim durdum esimde yeni gitmisti sonra gelip bursya sizlerle konusunca dahs iyi oldum aglamami kestim.. iste hersey bize umut olacak sozlere bakiyorr .. Tekrardan Rabbim sizlerden razi olsunn herkesin gonlunce olsunn

Arkadaşlar merhaba ben hala hastanedeyim ama çok şükür ki dün akşamki kadar yoğun bir kanamam yok akşam gerçekten çok kötü bir kanunlarda tuvalete her gittiğimde klozetin içi kıpkırmızıydı onun dışında yatakta da akıyordu sürekli peçeteye Allah sizleri korusun inşallah bebeğin durumu iyiymiş çok şükür rahim içi bir kanama dedi doktor yani bebekle rahim arasında bir kanamaymiş inşallah dinlenerek istirahat ilaçla atlatacağız dedi bakalım bugün akşam yine hastanede kalacağım dualarınızı bekliyorum inşallah Rabbim sizlere yaşatmasın inşallah hepimiz sağlıcakla hayırlı vakitte doğumlar yaparız

Arkadaşlar merhaba ben hala hastanedeyim ama çok şükür ki dün akşamki kadar yoğun bir kanamam yok akşam gerçekten çok kötü bir kanunlarda tuvalete her gittiğimde klozetin içi kıpkırmızıydı onun dışında yatakta da akıyordu sürekli peçeteye Allah sizleri korusun inşallah bebeğin durumu iyiymiş çok şükür rahim içi bir kanama dedi doktor yani bebekle rahim arasında bir kanamaymiş inşallah dinlenerek istirahat ilaçla atlatacağız dedi bakalım bugün akşam yine hastanede kalacağım dualarınızı bekliyorum inşallah Rabbim sizlere yaşatmasın inşallah hepimiz sağlıcakla hayırlı vakitte doğumlar yaparız
Amin, doktorun olumsuz birşey söylememiş Allah'ın izniyle durur kısa sürede. Dikişin durumu da iyi, evde yardımcı olacak kimsen yoktu, hastane de olman senin için çok daha iyi, tam istirahat etmiş oluyorsun böyle.

Cok gecmis olsun canim elhamdulillah daha iyisin suann insaallah bundan sonraki surecte bu tarz seyler yasamazsin .. Rabbim yardimcin olsun

Çok geçmiş olsun Allah yardımcın olsun içini ferah tut rahat olmaya çalış Allah hepimize sağlıkla zamanında doğum yapmayı nasip etsin inşallah

Kızlar mesajların hepsini okudum .öncelikle hastanedeki arkadaşa geçmiş olsun inşallah tez zamanda çıkarsın.Bilmiyorum dr larınız iyi mi yapıyor.benim önceki hamileliğimde de benim dr dikiş sonrası alttan bakmadı taki kanda enfeksiyon çıkana kadar çünkü enfeksiyon dikişi kötü yönde etkilrrmiş.o zaöan sadece bi kere alttan baktı 26.hafta da ve gerçektende hunileşme olmuştu ve bir daha da hiç bakmadı.sizin dr lar biraz fazla endişelendiriyor gibi geldi.zaten durumumuzu farkındayız ve yatıyoruz.bu süreçte stres yapmamamız gerekiyor.ben önceki hamileliğimde çok kötüydüm dikişten sonra bile kasılmalar yaşamıştım.o bahsettiğiniz bebeği aşağıda hissetme .basıklık.hastaneye giderken bile ölecem sanırdım.oturmak bile çok zordu..akıntı.enfeksiyon hepsini yaşadım 35 hafta boyunca.ama 35 hafta da doğacağı zaman bambaşka şeyler yaşadım öncski ağrılardan kasılmalardan çok farklıydı .inşallah zamanı geldiğinde sizde anlatmak istediğimi anlayacaksınız.moralimizi yüksek tutalım kızlar:)))

Allah razı olsun arkadaşlar destekleriniz için en azından birileri tarafından anlaşılıyor olmak bile insanı rahatlatıyor emin olun önce Allah’a sonra doktorlara güvenmek zorundayız ben geçen hafta evde pek yatamadım ondan kaynaklandı herhalde çok ani oldu daha önceki gebeliklerin hiçbirinde böyle bu tarz bir kanama geçirmemiştim Allah yardımcımız olsun yani işimiz zor bazen insanlara kendini anlatmak bile zor geliyor insana ama iyi ki bu grup var diyorum okuyoruz birbirimizi anlıyoruz empati kuruyoruz bilinçleniyoruz bilmediğimiz şeyleri öğreniyoruz Allah’ım hepinizden razı olsun Rabbim hepimizin birbirimize güzel haberler vermesin de nasip etsin buradan inşallah

Allah hepimizin yardımcısı olsun. Bu zor dönemde destek gerçekten çok önemli. Bi de dualarda olmak önemli. Hepiniz dualarımdasiniz ve inanıyorum hayirlsiyla vaktinde alacağız evlatlarımızı kucağımıza inşallah. Her an stresle diken üstünde yaşamak çok zor

Erken dogum riskim var. Her ihtimale karşı da yapılması gerekiyor sonuçta normal bi hamilelik geçirmiyoruz her an yüreğimiz ağzımızda. Bi gün daha geçince çok şükür diyoruz.
Evet ama sürekli gözlem altındayız kısalma açılma yoksa, kortizonu niye yapsın? Onu önemli olan 24 saatte yapmakmış, 30. Hafta yapti doğum gerçekleşmedi 31 de tekrar yapacak 32 de tekrar, her hafta tekrarlayacak, 1 kere yapılıp ciğeri geliştiren birşey değil ki

Allah yardımcınız olsun ben daha 19.haftadayım bende 29 olsam rahatlayacağım şimdi bişey olacak diye ödüm kopuyor

X