Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
5gün kaldı orada hissettim ama herkes o değildir deyince normal davrandım hastaneyede gitmiştim ama rahim ağzında tara var dedi halbuki kuzu inmeye başlamış aşağıya sonra çamaşırım hafif ıslandı belim ağrıyo diye gittim ayakları görünüyo doğuruyosun dediler doğum esnadında patladı suyum 2dk sürmedi. Normal doğuö yaptım zaten

Merhaba arkadaslar ben 24.haftada 1 cm aciklikla serklaj olmustum kontrollerimde aciklik yoktu kapanmisti ama bugun 2 cm aciklik oldugu goruldu ve ciger gelistirici yapildi cok uzgunum aciklik olup yine de ilerleyen var mi 29 haftalik olduk ama kilomuz az daha

Bizim durumlarda normal de diyemiyoruz ki, gidebiliyorsan git doktora serklajlı olduğunu belirt dikkatli muayene ederler.

Kilosu önemli değil, ciğerlerinin gelişmesi önemli, kilosunu hiç takma kafana, Yatış vermişlerdir sana zaten, senden daha fazla açıklıkla yatıp 1-2 ay dayanan var, öncelikle olumlu düşün, ne kadar dayanabilirse kâr. Hastanede misiniz? Sancın var mı? Dikiş duruyor mu?

Yok yatis vermedi suyun gelirse dikisleri alip bekleriz dedi eliyle kontrol etti .. agrim yok sancimda yok doktorda sordu olmadi yani sadece soyle asagi dogru baski hissettim herhalde cok su ictigim icindir diy3 dusundum gecen hafta hersey cok iyiydi ama bir haftada boyle oldu .. Rabbim sen yardim et

Canım şimdi bebeğin kanala girdiği videolara falan bakıyorum, dikiş varken kanala giremez sanki, bi araştıralım sen de bak o arada ve sakin ol.
Youtubeden mi bakıyoruz canım çok teşekkür ederim Allah razı olsun Rabbim hepimize yardımcı olsun evlat acısı yaşatmasın çok zor

Nasıl yatış vermez ya, Senin durumundakine artık kıpırdama tuvalete bile kalkma demesi lazım. Sende mi küçük biryer de yaşıyorsun?

Kucuk bir yerde yaisyordum ama durumumdan dolayi mersine geldim kucuk bir yer de degil yani bilmiyorum kii yatirsalardi icim rahat ederdi evet .. Sanki burda bir arkadas vardi 2 cm acilmayla evde olan bir arkadas

Youtubeden mi bakıyoruz canım çok teşekkür ederim Allah razı olsun Rabbim hepimize yardımcı olsun evlat acısı yaşatmasın çok zor

En baştaki görselde fetal yazan yer var ya dikiş oraya atılıyor, dikiş açılmadan bebek aşağıya ilerleyemez ki, zaten doktorlar da şey diyor ya, suyun gelirse hemen gel dikişi açalım, doğum başlasın öylece çıkamaz bebek, ya kendisi dikişi yırtacak, ya doktor dikişi açacak. Sen yarın git yine de detaylı bilgi al doktorundan için rahat etsin

T
Tamam canım Allah razı olsun çok teşekkür ederim

Kucuk bir yerde yaisyordum ama durumumdan dolayi mersine geldim kucuk bir yer de degil yani bilmiyorum kii yatirsalardi icim rahat ederdi evet .. Sanki burda bir arkadas vardi 2 cm acilmayla evde olan bir arkadas
Geçmişe baktım açıklık olanların hepsi yatmış, senin de ya evde ya hastanede yatman lazım ama yatış verirken kan sulandırıcı başlatması lazım, imkanın varsa başka bir doktora git, perinatalog bul ona git, doktorun riskli gebelik üzerine olsun, böyle kendi kaderine bırakması çok saçma.

Kilosu ne kadar

Ben zaten evde yatiyordum lavabo yemekdisinda kalkmamaya calisiyordum kendi ihtiyaclarim diainda yatmaya calistim.hep ... ama yarin ararim doktoru bu kan sulandiriciyi sorarim bakalim ne diyecek aslinda karsciger enzimlerim yukselmis kasiniyordum ilac kesecekleri ama su durumda yine ignelere devam Insaallah birsey olmazda ssimdi daha cok.korkuyorum suyum gelir mi falan Rabbim rahmet buyursun hepimizen

Ll
Aciklik olsada ilerleme olur mu su gelmedikce

5 cm sıklıkla sonuna kadar gidende var hiç merak etmeeee

Sen yat uzan vücuduna yüklenme, benim 5 cm açıklıkta su gelmemişti, senin durumunda haftalarca bekleyen bebekler var merak etme, kasılman sancın yokmuş bu da iyi birşey, bebek kanala girmeden, su gelmeden doğum başlamaz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…