Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Selam kızlar, daha once 20 haftalik erken dogum yaptim ve bebegimi kaybettim malesef. Kucuk bir yerde yasiyorum ve ozel ozel bir hastaneye gidiyordum ozaman. Suan 25+5 hamileyim arastirma hastanesine gidiyorum. Serklajim yok rahim agzimi 2 hafta once 4 cm olcen doktorum bugun 3cm dedi. Cok tedirginim. Progestan kullaniyorum. İliski yasagi verdi baska bir sey vermedi. Sizce ne yapmaliyim? Bu arada surekli yatmiyorum. Ev disina cikmiyorum yemek temizlik yapmiyorum. Ev icinde yuruyorum oturuyorum yatiyorum.

kabız olma, ilişki yasak, yatarak geçirmeni tavsiye ederim, inşallah sağlıkla kucağına alırsın , 28 e az kalmış çok şükür , uzunluk bu şekilde kalır inşallah

Merhaba arkadaşlar
Doktordan geldim
4 Eylül serklaj yapacak
İnşallah sıkıntısız atlatırım
Hepimiz mutlu sonları yaşayıp meleklerimizi kucağımıZa alırız inşallah
Amin inşallah sağlıkla kucağımıza alalım hepimiz inşallah, şimdiden geçmiş olsun, korkulacak hiç birşey yok, narkozu ben birkaç kez istifra ederek atabildim, hazırlıklı olman için söylüyorum

Amin inşallah sağlıkla kucağımıza alalım hepimiz inşallah, şimdiden geçmiş olsun, korkulacak hiç birşey yok, narkozu ben birkaç kez istifra ederek atabildim, hazırlıklı olman için söylüyorum
Amin
Sağolun
Beni korkutan tek şey şu an mantar var vajinada
12. Haftadan sonra fitil verecek
Bu durum inşallah serklaj kötü etkilemez
Dualarımhepimiz için
Bismillah

Amin
Sağolun
Dualarımhepimiz için
Bismillah
Etkilemez inşallah, bende de 25 te mantar vardı, ama öncesinde varmıydı, bakılmadı , serklaj sonrası enfeksiyon var mı. Yok mu diye bakıldı orda çıktı

Etkilemez inşallah, bende de 25 te mantar vardı, ama öncesinde varmıydı, bakılmadı , serklaj sonrası enfeksiyon var mı. Yok mu diye bakıldı orda çıktı
Amin canım. Sen epey atlattın
Darısı bizlere
Çok uzak görünüyor ama inşallah hepimiz hayırlı vakitli Doğum nasip olur

Amin canım. Sen epey atlattın
Darısı bizlere
Çok uzak görünüyor ama inşallah hepimiz hayırlı vakitli Doğum nasip olur
Bende serklaj olacağım vakit, bana da öyle geliyordu, ama çok şükür 31 haftalık olduk bide 34 olsam Allah'ın izniyle, nasıl geçer denen zaman çok şükür geçiyor bi 28 olsam derdim çok şükür bugünüme, sağlıkla kavuşalım inşallah hepimiz bebişlerimize

Amin canım amin
Bizi bizden başkası anlamaz. Yaşayan bilir ancak. Sağlıklı hayırlı doğumlar yaparız hepimiz inşallah

Merhaba kızlar benimde dün dr kontrolüm vardı.bebek iyi çok şükür.dikişi atlaytım derken şimdide plesanta rahim ağzına çok yakınmış.ilerleyen haftalarda umarım yukarı çıkar.sıkıntılar bitmiyor hiç.hayırlısı bakalım

Amin
Sağolun
Dualarımhepimiz için
Bismillah
Mantar olduğunu nasıl anladın canım test mi yapıldı yoksa senin tahmininmi.bende de dikişten önce akıntı vardı.şu anda da devam ediyor.progestan akıntıya sebep oluyor.hem bu mantar ise dikişten sonrada oluşsa aynı şekilde riskli.bçzim kullandığımız antibiyotikler pensilin içerikli olduğu için korkma dikişlere zarar vermez inşallah

Doktor söyledi canım
12. Haftadan önce hiç bişey veremem dedi
Krem verdi
Bu tipikteyiz arkadaşlar da sirkeli su önerdi
Sirkeli su işe yaradı
Her gün vajina iç dış sirkeli suyla yıkıyorum ama kesin çözüm olmadı
Sadece kaşıntı bitti ve akıntı azaldı
Mantar dikişi tutturmazsa diye korktum
Allahım korusun
Rabbim korktuklarımızdan emin etsin

Canım sürekli yatarsan zamanla bebek yukarı çıkıyor. Tuvalet ve yemek dışında kalkma.
Allahım korusun.
Vajinanın ön ucunda da batma olur bebek dikişe baskı yaptıkça

Benim sarklaj yapılırken plasenta alttaydı sorun olmadı çok şükür, 24. Hafta çıkmıştı. Kendi doktorum altta olduğunu söylemiyordu bile, başka bir doktor söyledi, genelde yukarı çıktığı için söylemezlermiş, takılma sende.

Sirkeli suyu nasıl kullanıyorsun canım miktarı birde her tuvalette mi içini nasılsın yıkıyorsun

Sirkeli suyu nasıl kullanıyorsun canım miktarı birde her tuvalette mi içini nasılsın yıkıyorsun
Canım 1 litre kaynamış suya 1 çay bardağı sirke katıyorum bunu her tuvalette dışını yıkamada kullanıyorum,
Kaynamış 1 Bardak suya 1 yemek kaşığı sirke koyuyuorum ve bunu günde üç defa iğnesiz şılınga ile iç kısma sıkıyorum. Akıntıyı azaltıyor ama kesin çözüm değil

Iç kısıma sıkıldığını ilk defa duyuyorum. Florayı bozmasın doktorunuz mu tavsiye etti. Sirkeli şu gerçekten bir mucize ben de dış kısmı temizlemek için kullanıyorum. Arada suyuma bir iki damla sirke damlatıyorum. Ilk defa bu randevumda lökosit çıktı bende çok üzüldün. 21 lökosit varmış. Geceden şu içmemiştim şeker testi için ondan sanırım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…