Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Kızlar haftaya pazartesi tarama sonucum çıkıyor salı yada çarşamba serklaj olucam ameliyathanedemi yapılıyor yoksa odadamı ben çok heyecanlıyım ve birazda korkuyorum doğumu başlatabilir dedi dr
Benim dikişim doğumhanede Çatalda yapıldı, her işlemin riski var tabi ama serklaj yapılmazsa bebeği kaybetmenin riski daha yüksek, kendin için birşeyden korkmana gerek yok acı vs hissetmiyorsun, bebekler de Allah'a emanet, inşallah herşey yolunda gider, dikişin başarılı olur.

Ameliyathanede genel anestezi ile yapılıyor ve yaklaşık 5-10 dk süren bir işlem, şakın korkma unutma ki serklaj yapılmasa zaten bebeğini kaybedebilirsin o yüzden ne mutlu ki önlemin alınıyor
Teşekkür ederim canım bi bebeğimi kaybettim zaten ben 23 haftalık doğum yaptım 6 gün sonra bebeğimi kaybettim maalesef Rabbim bunu bağışlasın inşallah cümlemizinkiyle

Benim dikişim doğumhanede Çatalda yapıldı, her işlemin riski var tabi ama serklaj yapılmazsa bebeği kaybetmenin riski daha yüksek, kendin için birşeyden korkmana gerek yok acı vs hissetmiyorsun, bebekler de Allah'a emanet, inşallah herşey yolunda gider, dikişin başarılı olur.
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun siz kaçıncı haftadasınız?

Kızlar haftaya pazartesi tarama sonucum çıkıyor salı yada çarşamba serkilaj olucam ameliyathanedemi yapılıyo yoksa odadamı ben çok heyecanlıyım ve birazda korkuyorum doğumu başlatabilir dedi dr
Doğumu baslatabilir diye bütün doktorlar söyler azda olsa öyle bi risk var ama beni 3 cm aciklikla diktiler yinede doğumu baslatmadi hiç korkma çok düşük bi ihtimal o

Arkadaşlar bugün ultrason ölçümüne göre 15+3 teyiz. Serviks uzunluğu 28 mm , bu haftaya göre kısa buldu doktor ve serklaj önerdi. Daha önce 18 haftalik kaybım var. Bugün saat 17de serklaj oluyorum inşallah.serklaj olan arkadaşlar kaç mm ile oldunuz acaba? Serklaj için 28mm nasıl sizce?

Arkadaşlar bugün ultrason ölçümüne göre 15+3 teyiz. Serviks uzunluğu 28 mm , bu haftaya göre kısa buldu doktor ve serklaj önerdi. Daha önce 18 haftalik kaybım var. Bugün saat 17de serklaj oluyorum inşallah.serklaj olan arkadaşlar kaç mm ile oldunuz acaba? Serklaj için 28mm nasıl sizce?
Benim 17. Hafta 24 mm de fark edildi. Sınır 30 bebek büyüdükçe açılma artacak, doktorun doğru yönlendirme yapıyor zaten daha önce kaybın varmış.

Ben 30 mm ile 13. Haftada serklaj olmuştum, çünkü benim de geçen sene 17 haftalık bir kaybım var, doktorum eliyle muayene edip serklaj olmazsam yine düşük yapabileceğimi ve rahim ağzımın gevşek olduğunu söyledi

Benimki 3 cm açıklık 25 mm kadarda düştü 21 haftada atıldı 25 haftada doğum sancım başladı ve bende bebeğimi kaybettim seninki Tam haftasında farkedilmis çok sukur

Benimde senin haftalarda 28 mm olarak olculdu aynı haftada serklaj oldum daha once 17 haftalık kaybım var canım

Benimde senin haftalarda 28 mm olarak olculdu aynı haftada serklaj oldum daha once 17 haftalık kaybım var canım
Benim dikişlerim neden tutmadı diye hala düşünüyorum. Televizyonda internette 750 gramlık bebeklerim yaşadığı haberini duyuyorum Peki ya benim ki ?

Kızlar ayağa kalkınca hafif bi ağrı oluyor, yatarken yok, bu haftalarda normal mi?bebeği de sanki kasıklarımda hissediyorum

Benim dikişlerim neden tutmadı diye hala düşünüyorum. Televizyonda internette 750 gramlık bebeklerim yaşadığı haberini duyuyorum Peki ya benim ki ?
26 haftalık bebek yaşarken , 32 haftalık bebek Malesef kaybediliyor, hiçbirşeyin garantısi yok canım,bu dünyada nasibi varsa yaşıyor, mesela bu rahatsızlığı çoğumuz bilmiyorduk ilk bebelerimizde , ama bazılarımız kaybetti bazılarımız ilk bebek olmasına bilmemelerine rağmen. Bi şekilde farkedildi önlem alındı ve kucaklarına aldılar velhasıl RAbbim ol desin oluyor,içini ferah tut inşalalh tez vakitte hamile kalıp sağlıkla kucağına almak nasip olsun

Kızlar ayağa kalkınca hafif bi ağrı oluyor, yatarken yok, bu haftalarda normal mi?bebeği de sanki kasıklarımda hissediyorum
Canım bebek ağırlaştıkça rahim ağzına baskı yapıyor ve hunileşmeye sebep okuyor. 36. Haftaya dek olabildiğince yat bence. Allah korusun yavrularımızı

Canım bebek ağırlaştıkça rahim ağzına baskı yapıyor ve hunileşmeye sebep okuyor. 36. Haftaya dek olabildiğince yat bence. Allah korusun yavrularımızı
Amin canım inşallah cümlemizinkini korusun, yatıryıun canım sadece wc için kalkıyorum öyle Allah yardım etsin inşallah 30 ları geçeyim

Merhabalar, gecen haftaki kontrolumde 26mm cikan serviks boyu dun detayli ultrasonda 4mm, kendi dr mun cihazinda 3,3mm cikti. Buna ragmen dr mun artik calismamam gerektigini sakin bir hayat yasamami istedi. sizde sormak istedigim 1 haftadir crinone jel kullaniyorum. Bu jel arastirmalarima gore ilk haftalarda kullaniliyor fakat ben 30+6 dayim. Bir yan etkisi gorulur mu acaba bebegime zarar verir mi?

X