Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Ben de geçen seneki düşüğümden 6 ay sonra hamile kaldım, bana da 6 ay bekle demişti rahim anca toparladı, aynen öyle önce rahim filmi istemişti onda sıkıntı çıkmayınca hamile kalabilirsiniz artık dedi, ben hamile kaldıktan sonra 12. Haftada elle muayene yapıp rahim ağzın gevşek dikiş şart demişti o şekilde attı, salı günü de dikişlerimi alacak inş, kesinlikle öneririm doktorumu çok titiz ve her hastaya farklı tedavi uyguluyor
Evt cnm ıyı bı dr benı o kurtarck dıye dusunuyorum bılgısıne cok guvenıyorum bende fılmı gıstercem cekılıp sonra da ekımde gel demıstı banada tekrar bakalm nezaman hamıle kal dıcek bnde suan sıkıntı olck antebe tasıncaz hamıle kalıca ıstda yasıcam aılemle

Evt cnm ıyı bı dr benı o kurtarck dıye dusunuyorum bılgısıne cok guvenıyorum bende fılmı gıstercem cekılıp sonra da ekımde gel demıstı banada tekrar bakalm nezaman hamıle kal dıcek bnde suan sıkıntı olck antebe tasıncaz hamıle kalıca ıstda yasıcam aılemle

Arda bey zaten 2 haftada 1 çağırıyor hastalarını, aynen İstanbul’da olman daha iyi olur tabi, senin de 12. Haftadaki muayene göre karından veya vajinal serklaj yapabilir inş gönlüne göre olur her şey

Canım bende agresifleşmiştim. Sürekli kaybettiğim bebek ve ilerdeki gebeliğim hakkında konuşuyordum eşime. En son bi gün o da patladı. Yeter artık eskiyi bırak ileriye bak deyince fark ettim. Ama o 6 ay çok zordu. Her an yandım evlat acısı ve yeniden anne olmak için. Doktor doktor dolaştım bi sonrakigebeğim riske girmeyim raporlu dinleneyim diye. Vicdanlı da gördüm umursamazdı da. Sana da tavsiyem kimseye açma yaranı başına gelmeyen anlamıyor. Bu da yatarak doğurmak istiyor diyorlar. Rabbim vicdanlı kullarından Ersin ve vicdanı olan kullarına muhtaç etsin edecekse
Senı cok ıyı anlıyorum cnm cok zor yasadıklarımız hayaller kurup yarıda kalmak sımdı benımke olanların son 1 2 ayı kaldı doguma dusununce cıldırıyorum sende aımdıden yatmaya basla cok dıkkat et bebegın ıyıc tutunsun buarada sanırım ben adet oluyorum sabah hafıf kan geldı cok mutlu olucam ıkıncı adetım tam zamanında gelmıs olacak

Arda bey zaten 2 haftada 1 çağırıyor hastalarını, aynen İstanbul’da olman daha iyi olur tabi, senin de 12. Haftadaki muayene göre karından veya vajinal serklaj yapabilir inş gönlüne göre olur her şey
Buyuk ıhtımal serklaj yapıcak bana dıye tahmın edıyoruem cnm ıns arda beyle bende kavusucam tekrardan aynı seylerı yasamadan sanırım adet oluyorum cok sevındırıcı bır haber oyleyse

Senı cok ıyı anlıyorum cnm cok zor yasadıklarımız hayaller kurup yarıda kalmak sımdı benımke olanların son 1 2 ayı kaldı doguma dusununce cıldırıyorum sende aımdıden yatmaya basla cok dıkkat et bebegın ıyıc tutunsun buarada sanırım ben adet oluyorum sabah hafıf kan geldı cok mutlu olucam ıkıncı adetım tam zamanında gelmıs olacak
Mümkün olduğunca yatıyorum ve karnım çıkana kadar kimseye söylemiyorum. Ben nazarı çekiyorum galiba. Ya da sütte ağzım tandı da yoğurt yemiyorum

Mümkün olduğunca yatıyorum ve karnım çıkana kadar kimseye söylemiyorum. Ben nazarı çekiyorum galiba. Ya da sütte ağzım tandı da yoğurt yemiyorum
Bnmde süreklı ıse baslayınca karnma bakıyodu herkes onhafta olan oldu zaten bende bıdaha kınaeye 24 u gecene kdr demıcem

Allah kem gözlerden uzak etsin canım. Art niyetli akraba da arkadaş da uzak olsun.

l
AYnen cnm kesınlıkle ıns bende uc dort ay sonra tekrar hamıle kalabılırım rahım fılmı cektrıp ıns bısey olmadıgını daha fazla duymak ıstyrm cunku aynı seylerı yasamaktan cok korkuyorum

Kızlar merhaba benım adetım yogun kanama gelıyor 3. Gunum bugun 20. Haftada bebegımı kaybetmıstm ıkı bucuk ay oldu hıc boyle durum yasayan oldumu agrı falan yok sadece kanama bugun arttı bıraz daha

Kızlar merhaba benım adetım yogun kanama gelıyor 3. Gunum bugun 20. Haftada bebegımı kaybetmıstm ıkı bucuk ay oldu hıc boyle durum yasayan oldumu agrı falan yok sadece kanama bugun arttı bıraz daha
Çok normal sen çok telaslaniyosun. Benden öyle kan geliyodu ki içimde parça lar kaldı sanıyordu m tamamen hormonal

Çok normal sen çok telaslaniyosun. Benden öyle kan geliyodu ki içimde parça lar kaldı sanıyordu m tamamen hormonal
Ne ıcın telaslanırsam ve ne dusunursem kötü hep basıma gelıyo oyuzden de bbebek konusunu uzun sure kapattm korkuyrm artık hersyedn psikolojik tedavı gormem gerek

Ne ıcın telaslanırsam ve ne dusunursem kötü hep basıma gelıyo oyuzden de bbebek konusunu uzun sure kapattm korkuyrm artık hersyedn psikolojik tedavı gormem gerek
Kolay değil ki ben ilk dört ay eşimle birşey yapmadigima rağmen kendimi hamile zannediyodum karnımda çocuk kıkırdıyo diyip duruyo dum ciddi ciddi gidip hamilelik testi yaptiriyodum sağlık ocaginda

Kolay değil ki ben ilk dört ay eşimle birşey yapmadigima rağmen kendimi hamile zannediyodum karnımda çocuk kıkırdıyo diyip duruyo dum ciddi ciddi gidip hamilelik testi yaptiriyodum sağlık ocaginda
Allahım başka acı vermesin canım. Yaşayanlar bilir de gerisine hikaye gelir. Allahım hepimize gönlünüzce hayırlı evlatlar versin.

Ins zor zamanları atlatıcaz cnm hersy ıyı olck dua edelm kanamam sankı hafıfledı ıns bıter bıksc gune normal e donerım

Ne çektiğimi bi ben bilirim bi de Allah 7 Ay geçti benden sonra hamile kalanlar doğurdu içimdeki acıyı anlatamam
Canım kardeşimle aynı anda gebe kalmıştık. Haftamız bile aynıydı. Ben 20.haftada Doğum yaptım ve bebeğim öldü. Kardeşim çok şükür 9 ayı tamamlayıp çocuğunu doğurdu. Yeğenimi gördükçe içim eriyor ve kucağıma alıp okşayamıyorum çocuğu. Kardeşim pek anlayamıyor ama tarifsiz bi acı.

Canım kardeşimle aynı anda gebe kalmıştık. Haftamız bile aynıydı. Ben 20.haftada Doğum yaptım ve bebeğim öldü. Kardeşim çok şükür 9 ayı tamamlayıp çocuğunu doğurdu. Yeğenimi gördükçe içim eriyor ve kucağıma alıp okşayamıyorum çocuğu. Kardeşim pek anlayamıyor ama tarifsiz bi acı.
Senin ki ne zamana oldu neler yaşadın benimde 25 haftalikti dikişlerim bile vardı ama olmadi

Kızlar haftaya pazartesi tarama sonucum çıkıyor salı yada çarşamba serkilaj olucam ameliyathanedemi yapılıyo yoksa odadamı ben çok heyecanlıyım ve birazda korkuyorum doğumu başlatabilir dedi dr

Kızlar haftaya pazartesi tarama sonucum çıkıyor salı yada çarşamba serkilaj olucam ameliyathanedemi yapılıyo yoksa odadamı ben çok heyecanlıyım ve birazda korkuyorum doğumu başlatabilir dedi dr

Ameliyathanede genel anestezi ile yapılıyor ve yaklaşık 5-10 dk süren bir işlem, şakın korkma unutma ki serklaj yapılmasa zaten bebeğini kaybedebilirsin o yüzden ne mutlu ki önlemin alınıyor

Serklaj dikişini aldıran arkadaşlar bir sorum olacak, dikişler alındıktan sonra normal hamile insanlar gibi yürüyüşlere başladınız mı?

X