Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Cemil bey benden istemişti. Bence yaptır kafan rahat eder. Kaşıntı için git tabi. Sen de mi öğretmendin? İstessizlik de normal bunca şeyden sonra bence...

evet sende öğretmenmisin.
geçen dönem ben uzun süre rapor aldım diye derlerim dağıtıldı. mayısta tekrar geri dönünce derslerimi toparlayamadılar. zaten dönem başındada ilk bebeğimi kaybettim. onlarda doğum izini olacak diye kötü program yapmışlar bana düzeltmediler gelincede tüm sene böyle oldu.

isteksizlik konusunda çok dertliyim sorma:26:
aslında eşimmi dertli desem :18:

geçen dönem ben uzun süre rapor aldım diye derlerim dağıtıldı. mayısta tekrar geri dönünce derslerimi toparlayamadılar. zaten dönem başındada ilk bebeğimi kaybettim. onlarda doğum izini olacak diye kötü program yapmışlar bana düzeltmediler gelincede tüm sene böyle oldu.

sanırım bu sorun çağın derd. bi hap ot çöp bulsam içicem bende

Evet canım. Ben 2 sene önce 18 haziranda hastaneye yatmıştım kanamam oldu, 22 haziranda doğum yaptım. Bütün tatilim depresif geçt, okula başladım, geçen sene 12 mayısta düşük yaptım. yine tatilim kötü yine korkuyorum...

Hemen eskisi gibi olmaz cinsellik de....

emr mü tanı. enfeksiyon mu oluşmuştu. crp neydi ki

6.3 müş. dün de drar kültürü aldılar bence ben sondadan enfeksiyon geçirdim... tanı yok su sızdı işte...

neden şimdi bakmıyorlar canım

Ancak yoparlarmış düzeldiyse de...

chnb ;
benim ikizlerimin birinin de zamanla suyu azalmıştı. kanamam cok var diye ben anlayamamıştım. bi ultrason uzmanı riskli demişti. havuzcukların m3 lerini ölçüyorlar. suyun bebek kaynaklı azalmaması sevindirici. böbrek vb. sorun yoksa keseler kendini tamir edebilir. önmeli olan sızıntının azalması.

Evet canım. Ben 2 sene önce 18 haziranda hastaneye yatmıştım kanamam oldu, 22 haziranda doğum yaptım. Bütün tatilim depresif geçt, okula başladım, geçen sene 12 mayısta düşük yaptım. yine tatilim kötü yine korkuyorum...

Hemen eskisi gibi olmaz cinsellik de....

6.3 müş. dün de drar kültürü aldılar bence ben sondadan enfeksiyon geçirdim... tanı yok su sızdı işte...

Ancak yoparlarmış düzeldiyse de...

canım sondadan geçse geçse idrar yolu enfeksiyonu gezmez mı, rahim yolundan sürtmeyle doku alıp enfeksiyon baktılar mı. crp 6,3 çok büyük değer de değil.

canım sondadan geçse geçse idrar yolu enfeksiyonu gezmez mı, rahim yolundan sürtmeyle doku alıp enfeksiyon baktılar mı. crp 6,3 çok büyük değer de değil.
Canım sadece idrar kültğrü alındı ama ne ise dünyanın antibiyotiğini kullandım...

Merhaba kızlar, dün simir alındı akıntım var biraz, bir haftaya kadar çıkacak sonuc dedi Arda bey
Enfeksiyon olsa çıkar değil mı?
Sarimsi akıntım var, ama idrarında baya sarı, elevit sebep oluyor mü renginin değişmesine

chnb ;
benim ikizlerimin birinin de zamanla suyu azalmıştı. kanamam cok var diye ben anlayamamıştım. bi ultrason uzmanı riskli demişti. havuzcukların m3 lerini ölçüyorlar. suyun bebek kaynaklı azalmaması sevindirici. böbrek vb. sorun yoksa keseler kendini tamir edebilir. önmeli olan sızıntının azalması.

Benden canım benden inşallah tamir eder...

Merhaba kızlar, dün simir alındı akıntım var biraz, bir haftaya kadar çıkacak sonuc dedi Arda bey
Enfeksiyon olsa çıkar değil mı?
Sarimsi akıntım var, ama idrarında baya sarı, elevit sebep oluyor mü renginin değişmesine

çıkar tabi elevit de sarı yapar...

benden alınmadı burada...

yaptılar. daha belli olmadı. akşam üstü ardabey geldi. pazartesi bakarız dedi. senden de bahsettik. moral olmuştur dedi sana. fadiği sordu. daha doğum yapmadı dedim. oğlum da saat 1.00 gibi gelicek nasip olursa. eşim eşinle güzel sohbet etmiş. ne iyi arkadaşların ve eşleri var dedi. senin oğlun nasıl.

Benim esim de cok sevmiş eşini, sıkıldın mı beni beklemekten dedim esime, sohbet cokguzeldi zamanı anlamadım dedi :))
Arda bey bana da demişti git arkadaşına, moral olun diye.
Oğlan fena değil kustu bugün bir kac kez , üşütmus baya.
Ama koyulasti iyice toparlayacak inşallah, ilaç da vermiyorum , cok fazla alışmasını istemiyorum

Benim esim de cok sevmiş eşini, sıkıldın mı beni beklemekten dedim esime, sohbet cokguzeldi zamanı anlamadım dedi :))
Ama koyulasti iyice toparlayacak inşallah, ilaç da vermiyorum , cok fazla alışmasını istemiyorum

Evet sıkılmamışlar. Geçmişolsun... İlaca alışmasın tabi. benim oğlum da gece 1.30 da geldi gördüm... gitti...

Evet sıkılmamışlar. Geçmişolsun... İlaca alışmasın tabi. benim oğlum da gece 1.30 da geldi gördüm... gitti...

chnp

canımm çok geçmiş olsun.. yenı gordum.. nasılsın şimdi..istanbuldamısın..

kızlar uzun zamandır gıremıyorum..evde takılıyorum...zaten dogru duzegun iş ten başka çıkmıyorum..
çalışıyorum hala çok şukur Allahıma iiyiyimm..

yarın rapor alıcam çalışabılır..
benım dr um şuana kadar hiç olcum yapmadım..
benımde idrarım sarı ydı dr sordum bol su iç dedi..

fadık canım aldırdınmı serlajı..

chnp

canımm çok geçmiş olsun.. yenı gordum.. nasılsın şimdi..istanbuldamısın..

kızlar uzun zamandır gıremıyorum..evde takılıyorum...zaten dogru duzegun iş ten başka çıkmıyorum..
çalışıyorum hala çok şukur Allahıma iiyiyimm..

yarın rapor alıcam çalışabılır..
benım dr um şuana kadar hiç olcum yapmadım..
benımde idrarım sarı ydı dr sordum bol su iç dedi..

fadık canım aldırdınmı serlajı..

Sağ ol canım. Maşallah güzel gittin hep böyle gitsin.

Ben istanbuldayım serklajım yapıldı ama su sızdırıyor hastanedeyim yarın belli olacak...

chnb canm en son serklaşın başarılı geçtiğini biliyorum geçmişi okuyamadım neden amniyo sıvısı geliyor abdominal serklajın komplikasyonu mu? inşallah kısa sürede geçer sağlıkla hamileliğini geçirirsin hayırlısı olsun allah oğluna sağlık sıhhat versin

chnb yarın guzel haberlerini alıcaz insallah,doktorlar gereckci konusmak zorunda,aksi olsa daha buyuk hayal kırıklıgı olur diye sanırım boyleler.Sen moralini yukseltmeye calıs,cok zor oldugunu tahmin edebiliyorum ama sonu guzel olsun insallah.

melike fadik serklajını aldırdı,her an dogum haberini bekliyoruz insallah

hidennisko idrarın sarı olması az sıvı tuketimiden olabilir,smear ile enfeksiyon mantar vs anlasılmaz(ayrı testler yapılıyor bunlar icin),ayrıca suruntu alınması lazım ama sen fark etmeden almınmıstır belki

fadik icimden bugun dogurdun gibi bir his var,hadi hayırlısı

X