Tatlı Tarifi Pudingli Elmalı Bonbon Tatlı-Resimli

acemiperi

Şükür Rabbime
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2008
8.605
524
Bu tatlı oldukça hafif ve görselliğe hitap eden bir tatlı.

elmaları soyup çekirdek yuvalarını çıkarın. Ben bu aşamada elmaların yarısının dibini deldim malesef

6 küçük elma
6 yemek kaşığı toz şeker (tepeleme)
4 su bardağı su
kırmızı gıda boyası
yarım paket puding
1 su bardağı süt
damla sakızı
çekilmiş ceviz

elmaları tencereye dizin ve elmaların her birinin üzerine 1 kaşık şeker serpin. 4 su bardağı suyu tencereye koyun.

çay kaşığının ucuyla gıda boyası ekleyin (ben sıvı boya kullandım).

elmalar yumuşayana kadar pişirin.

Pudingi sütle pişirin dövülmüş damla sakızı ekleyin. Sakız eklemeseniz de olur ama damla sakızı daha hoş bir aroma veriyor.

Soğumuş elmaları ılık pudingle doldurun. Puding soğursa damla sakızından dolayı çok katı oluyor doldurması zorlaşır o zaman.

Son olarak elmaların üzerine çekilmiş ceviz serpin.

Afiyet olsun

ellerine saglik canimcigim
cok harika ve deyisik görünüyo
elmayida cok severim mutlaka denicema.s.

Elmaları pişirdiğim suyu da ziyan etmedim. Güzelce süzdüm dolapta soğuttum. ıçine biraz şeker ve tarçın attım afiyetle içtim cokacimcoook

Annemin antika çay takımında leblebiyle servis yaptım

süper zekasin tatlisim helal olsun sana alkisalkisalkisiyi yapmissin vallakaydirigubbakcemile5a.s.

ay ne bileyim ya bazi tariflerde kullanyiliyo galiba bu normal sakizlar burda aktarlari nerden bulurum bilmem

ay ne bileyim ya bazi tariflerde kullanyiliyo galiba bu normal sakizlar burda aktarlari nerden bulurum bilmem

almanyada damla sakızı var mı bilmiyorum canım ya. orada yaşayan türklerin sitelerinden öğrenebilirsin. bir de türk marketleri de var onlar damla sakızı getirir mi bilemem

tatli enfes görünüyo canim eminim tatida öyledir eme görüntüsü süper göze hitap ediyorcokacimcoook
elmayla yapilan herseyi cok severim bunu mutlaka deniycemyerimseniben ayrica elmalari hasladigin suyla cay yapmanda cok güzel fikirk ellerine saglikaydirigubbakcemile5

teşekkür ederim

afiyet olsun

pericim masallah mutfakla aran cok iyi eline saglik bi elma canavari olarak mutlaka deniycem :)))))
gecen hafta arkadasim Turkiye'den damla sakizi da getirdi super oldu , yapinca bi resimle size de ikram ederim :)))

pericim masallah mutfakla aran cok iyi eline saglik bi elma canavari olarak mutlaka deniycem :)))))
gecen hafta arkadasim Turkiye'den damla sakizi da getirdi super oldu , yapinca bi resimle size de ikram ederim :)))

nerdeee o günler ağzından bal damlıyor canım ya :1hug: keşke aram iyi olsa. bir tek haftasonları bir de çok zorlarsam kırk yılda bir hafta içi giriyorum mutfağa.

afiyet olsun. damla sakızını severim ben

perim ne kadar güzeeeeel bi tarif. En kısa zamanda deneyeceğim çok hoş görünüyorlar üstelik basit.
Haftasonu gıda boyası alayımda yapıcam inşallh becerebilirim. ..
Ellerine sağlık kuşum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…