Psikolojim iyi değil, annem

Orangegreysky

🧡🍊🥕
Pro Üye
12 Temmuz 2022
20.051
78.562
Bazı sorularımı gören olduysa annem kanser hastası. Metastatik kanser, yayılıyor ve sürekli bir yerde çıkıyor. Bir gün doktora annemi almadan girdim sordum, hani tamamen iyileşme olamaz sadece rahat geçirmesini sağlayacağız demişti. Yaklaşık 75 doz immünoterapi aldı. Yumurtalık kitlesi 18 santimi geçti İstanbul'da ameliyat yapmadılar Ankara'ya getirdim, şehir hastanesi iyidir dedim gösterttim konseye soktular. Yayıldığı için riskli olduğunu düşünmüşler ve ameliyat yapmıyorlar. Şu an böbrek (1 böbreği tamamen alındı, diğerinin yarısı alındı ama kalanında da var kitle) akciğer yumurtalık ve yeni öğrendiğimiz karaciğer metastazları var.

Şimdi muhtemelen yeni bir kemoterapiye geçecek. Yaşı 68 olacak birkaç ay sonra. Ve ben çok kötü hissediyorum. Durup durup bakıyorum bir şey olursa yüzü aklımdan silinmesin diye. Babam vefat edince telefonunu silmiştim dayanamayıp, annemin mesajlarına bakıyorum cuma mesajları atar hep sanki yakın zaman sonra o cuma mesajları kesilecek. Arkadaşları arayacak, hepsiyle tek tek konuşmam gerekecek. Bunları hep babamda yaptım ama yaşım küçüktü çok idrak da edemedim ama şimdi kaldıramıyorum çok ağır geliyor. Kimsem olmayacak, bende olmadığı günlerde her gün görüntülü arar en az 1 saat başını şişirirdim. Yemek yaparken arardım, şimdi arayamayacağım belki. Bir derdim olduğunda gidemeyeceğim. Hala yatarım dizlerine hadi sev beni derim, diyemeyeceğim. Bir oyunu var telefonunda 16bininci bölüme gelmiş, o oyunda daha fazla ilerleyemeyecek. Bana seneler önce orkide gelmişti ben bıraktım soldu attık sanıyorum, dallandırmış budaklandırmış halbuki, o çiçek de ölecek. Şu an aldığı kemoterapinin çok halsizleştirici etkisi yok ama yeni alacağı belki elden ayaktan düşürecek. Çok sever gezmeyi, herkese "boğaz çocuğuyum ben" der, gider ormana gider denize gezer, belki gezemeyecek. Ölüm Allah'ın emri, daha annem yanımda ama şimdiden nefes alamıyorum bile. Aslında derdim var ama derdimin bir çözümü var mı bilmiyorum sadece iç dökmek istedim içimde büyüyor çünkü her şey. Ameliyat etmedikleri için de umudu kestiler gibi geliyor o yüzden çıktı hepsi içimden şu an

Rabbim anneciginize şifalar versin, yaşadıklariniz çok zor okurken içime işledi hisleriniz , Allah sizede güc kuvvet versin. Demesi kolay belki ama olumsuzlukları kenara atıp anneciginize sımsıkı sarilma zamanı , diyorum ya yaşayana bunu uygulaması zor belki, ama en içten sekilde annenize şifalar, sizinde güçlu olmanızı diliyorum

Bir yeri iyiye gitse diğer yeri bozuluyor. Karaciğeri yeni öğrendik mesela. İlk böbrek ile başladı tamamı alındı sonra diğerine sıçradı diye diye gitti. O kadar da enerjiktir ki asla hasta demezsiniz belki o sebeple böyle fayda görüyor. Allah mekanını cennet eylesin annenizin de rabbim sabır versin

Rabbim bolca şifa versin annenize, size de güç kuvvet diliyorum.
Zor evet ama daha keyifli anlar yaşayıp güzel anılar biriktirin, sevginiz zaten ölümsüz.
İnancınızı kaybetmeyin, umarım her şey beklediğinizden çok daha güzel ve sağlıklı ilerler.

Cok uzgunum. Babami kaybettigimden beri bende annemle ilgili ayni senin gibi dusunurum.Her gordugumde yuzune iyice bakarım oper koklarım.En ufak hastalansa icim yanar. Seni cok iyi anliyorum.Teselli cümlem yok. Allah yardımcın olsun
Teselli edilecek bir şey yok zaten ya, dedemin vefatında da saçma sapan şeyler söylemişlerdi iyice sinirimi bozuyordu. Giden gidiyor arkasında kalanlar toparlayamıyor maalesef herhangi bir cümle bunu değiştiremiyor, keşke değiştirse. Başınız sağ olsun

Kesinlikle oyle bende babam ve oglumda oyle sacma seyler duydum ki, artık birinin kaybinda sesimi hic cikartmiyorum..
Allah annenize hic acı cektirmesin o hastalığın sızısını bile hissettirmesin . Hic bir anneye acı vermesin Rabbim. Tek yapabilecegmz dua etmek

Şimdi benim tıp bilgim sıfır ama mantıklı düşünce dokuyu küçültüp ameliyat yapmak daha mantıklı sanki. Yani annenizden vazgeçtiklerini sanmıyorum. Bir de kanser ileriki yaşlarda çok daha zor ilerler diye duymuştum. Eğer bu doğruysa annenizin yaşı aslında bir avantaj. Allah acil şifalar versin.

Bundan bir kaç ay önce ne hissettiginizi anlayamazdim. Annemde rahim kanseri oldu ,çok şükür su an iyi ama o bir kaç gün öyle kotuydum ki. Kimi arayacağım , kime dert yanacagimz,kiminle koşulsuz mutluluğumu paylasacagim diye. İnsan o oluşacak boşluk hissiyle bile nefes alamıyor.

Rabbim sağlık versin,bir mucize olsunda anneniz iyileşsin insallah

Çok çok geçmiş olsun, iyidir umarım şimdi

Fazla yere yayıldığı için istemiyorlar diye anladım aslında. Metastatik kanserlerde bir yeri alsanız diğer yerde pırtlıyor çünkü maalesef. Ama küçülse de bizim için, benim için iyi şu an, ona da razıyım çünkü kadının karnı 8 aylık gebeler gibi oldu. Çok sağ olun

Yerinizde olsam açık açık sorardım doktora. Çünkü bu işler çok teknik İşler. O yüzden yorum yapmak ne kadar doğru olur bilmiyorum.

Yerinizde olsam açık açık sorardım doktora. Çünkü bu işler çok teknik İşler. O yüzden yorum yapmak ne kadar doğru olur bilmiyorum.
Annem yanımdayken soramıyorum asla ya. Çünkü çat diye negatif bir şey söylüyorlar moral sıfır. Bir kere dosyayı annemin önüne atıp sen kansersin bu ne böyle her yere yayılmış her şey birbirine girmiş diyen bir doktor da görmüştük maalesef. Annem olmadan sorayım bir dahaki gidişimizde

O nasıl bir doktormus öyle ya Yani sorun bence de. Yani eğer kemoterapi ile geçme imkanı varsa veya küçülme imkanı doktorlar onu tercih etmiş olabilirler. Yani kötü düşünmeyin hemen. Önce bir sorun sonra bakarsınız duruma. Anne olunca tabii ki her şey çok daha zor ama lütfen olumlu kalmaya çalışın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…