Psikolojik baskı ve aldatılma

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu adam nasık becerip aldattı da o kadını ayarladı aklım almadı. Ağlak heriflerden nefret ederim. Yoluna baksın kurtul bundan

Mutlu olmadigi icin aglak zirlak, depresif bir adamdir.
Gider disarda baskasina aslan kaplan kesilir.

Yürümüyormus o evlilik, bitmis. Bu kadar bakmak lazim.

Amin teşekkür ederim 🙏🏿 nedir sizin tahmininiz?
Ay cokmu zor tahmin etmek ben bile anladim yakinda kavga dovus barisacaklar adam sana donecek adam kiymete binecek geri deneyeceksiniz😁 ilk paragrafimdan hepimiz eminiz ama son paragraf benm tahminim. Insallah esinize boyle aglak yikik bitik salak bir adamin yolunu gozlemessiniz.

Senin eşinin de o sizi aldattığı kadının da Allah hakkından gelsin. Başkasının gözyaşları üzerine mutluluk kurmasınlar inşallah.

Ay cokmu zor tahmin etmek ben bile anladim yakinda kavga dovus barisacaklar adam sana donecek adam kiymete binecek geri deneyeceksiniz😁 ilk paragrafimdan hepimiz eminiz ama son paragraf benm tahminim. Insallah esinize boyle aglak yikik bitik salak bir adamin yolunu gozlemessiniz.
Allahın korusun ama o hallerini görmek elbette isterim.

Mutlu olmadigi icin aglak zirlak, depresif bir adamdir.
Gider disarda baskasina aslan kaplan kesilir.

Yürümüyormus o evlilik, bitmis. Bu kadar bakmak lazim.
Normalde de öyle.. Her seye ağlayan bir tip... Mutlu veya mutsuz olmak farketmiyordu ona. Kardesi de derdi küçükken de bu böyleydi her seye ağlardı diye.. Benim peşimden 5sene kostu o zamanlarda çok ağlamıs kardesi anlatırdı.
Evet yürütmedi ki.. Ne kadr çabaladım ben. Süreli beni yanlıs anlıyor du ne dersem deyim ben kendimden çok ödün veriyordum. Sonrasında tartısmalar vs derken pata küte beni öteleye öteleye devam ediyordu. O zamanlar ayrılsa idi bende ddm. Ama baskasının bulunca bırakmak kolay oluyor sanırm.

Zaten sıkıntılı bir adammış
Heyecan, aşk, saygı her şey de bitmiş.

Sürünen bir evliliktense böylesi daha iyi.
Bu sekilde olması kötü... Adam dediğin harbi olur ve bitirirdi.. emek vermeden çabalamadan onca sene salak rolune yattı belki de.. Simdi de sırtımdan vurdu gitti.
İçinde neler biriktirmiş. Haberim yok.

Normalde de öyle.. Her seye ağlayan bir tip... Mutlu veya mutsuz olmak farketmiyordu ona. Kardesi de derdi küçükken de bu böyleydi her seye ağlardı diye.. Benim peşimden 5sene kostu o zamanlarda çok ağlamıs kardesi anlatırdı.
Evet yürütmedi ki.. Ne kadr çabaladım ben. Süreli beni yanlıs anlıyor du ne dersem deyim ben kendimden çok ödün veriyordum. Sonrasında tartısmalar vs derken pata küte beni öteleye öteleye devam ediyordu. O zamanlar ayrılsa idi bende ddm. Ama baskasının bulunca bırakmak kolay oluyor sanırm.

kurtulduguna sukret.

kurtulduguna sukret.
Bir de ben ne istersem onu yapmısm ıs. Evet diyeceği yere hayır. Hayır diyeceği yere evet demis bana hiç karsı gelememiş. Bir de bunları söylerdi...
Ha bşr de bana gelip ben senden korkmusm dedi. Neyden korktun ne yaptım da dedim. Kavga çıkar diye korkmus tartısma olmasın diye korkmus. O nedenle hep isteklerini diyeceklerini ötelemis.
Kavgadan tartısma dan nefret ediyorum. İstemiyorum kavga tartısma diuodu. Sıradan tartısmalarda bile ağlardı.
Bende dayanamazdım barısırdık. Ki hiç mevzu konusulup hallolmazdı. Derdim bak konusamıyoruz olsun barısalımda derdi.

Eskiden olsa bu soruya o çok iyi bir insan çok merhametli diye de yanıt verirdim belki de... Benden ayrılmak istememesinde onu her kabul edişimde bu da etken oldu belki de...
Vicdanlı, merhametli, Allah korkusu olan bir insandı...
Ama 7aylık süreçte bana yaptıklarına bakarsak ve 6sene boyunca söylediği yalanları da bu Aralık içinde öğrendiğim gerçeğini de önplana alırsak ben yanlıs tanımışım diyorum.
Hatta bilemediğim onun hakkında çok şey öğrendim.
Ne oldu ne bitti de bu hale geldi bunu da anlamadım...
Çevresindeki herkes( ailesi benim ailem arkadasları) onun bunları yaptığına şok oldu.

Halen daha ağlayarak vicdan yapıyor. Halen beni insanlara o çok iyi bir insan diye anlatarak kendisini temizlemeye çalışıyor.
Hanımefendi tamamen birebir aynı eşlerimiz tamamen çocuk gibi olmasına rağmen saf ve iyi niyetli diye hep affettim. Son 6 ayda neler öğrendiniz hakkında merak ettim.

Hanımefendi tamamen birebir aynı eşlerimiz tamamen çocuk gibi olmasına rağmen saf ve iyi niyetli diye hep affettim. Son 6 ayda neler öğrendiniz hakkında merak ettim.
Baskasının yaptığını kendi yaptığı gbi anlattığını, kendi yaptığını baskası yapıyor gbi anlattığını...
Arkadaslarına kendini acındırarak, ağlayarak, sızlayarak bu durumu hafifletmeye çalıştığını..
Evliliğimiz hakkında inanılmaz abartılı düşüncelerle insanlara aktarımda bulunduğunu...
Evimizin içindeki olayları patronuna kadar duyurduğunu....
Herkese kendisini haklı çıkarmak için beni sucladığını... Yalanlar uydurduğunu.
Kafasunda ayrı bir dünya yaşadığını...
Olumsuza odaklanıp her seyi olumsuz gbi görüp vicdanını rahatlatarak bu sürece girdiğini...
İntihar, ölüm, hastalanma gbi ifadeleri kullanıp bunlar olsun artık diye ağlayarak kendisini bana ve annesine arkadaslarına acındırdığını...
1senedir bosanmayı düşünüyordum ama son 7ayda cesaret edebildim demeyi hak gördüğünü...
(kadının varlığından bahsetmeden)

Sürekli bir de siz mutlu olun 3ünüz için dua ediyorum filan diye ağlardı. Bende kendini de kat duaya derdim. Kızardı bana...

Bi ara bosanma asamasına gelmiştik 1ay önce imzalar kalmıştı.

(Çok şükür ki rabbime imzalatmadı onu, çünkü suclu ben oalrak ayrılıyor olacaktım.
Rabbim eline ayağına dolandırdı.)

Sonra geldi eve normale döndü bana hediye alıyor anlayışlı davranıyor.
Annemi babamı aradı helalik istedi geçmiş yaptıkları için özür diledi. Beni çocukları alnımızdan öpüp helallik istedi. Ailemle konuştu filan.
Hamileyken yaptıklarımdan utanıyorum dedi vs.
Her sey normal ilerliyordu. Geldi sonra bi an da ne oldu ise itiraf etti.

Doğru söze ne denir ki.... Psikolojisi bozuk sandığımız adam içten içe aldatma mevzusunda dolayı vicdan yapıyormus. Biz depresyonda sanıyoruz.
Bir de bu tarz psikolojisi bozuk davranışları o 7 ay sürecinde mi başladı yoksa önceden de böyle ergen gibi miydi?

Bir de bu tarz psikolojisi bozuk davranışları o 7 ay sürecinde mi başladı yoksa önceden de böyle ergen gibi miydi?
Önceden de böyle idi... Ama 7aylık süreçte artmıstı..
Bir yorum var yukarıda ona o kadar çok uyuyor ki... İçten içe doldurmuş kendisini.. Zamanında konusmamıs, kırıldım, üzüldüm dememis bu kadını bulunca döküldü her sey. İntikam alırcasına demek ki...
Psikolojisi başından beri sıkıntılı... Onu tanıdığımdan beri... Ama her şeyi iyi niyetine kalbine saflığına merhametli olusuna verirdim. Ordan burdan bir sekilde tutunur devam ederdim önüme bakardım. O da bakardı. Meğer o bakmıyormuş hepsini biriktirmiş...
O nasıl bakardı derseniz, o beni umursamayarak görmezden gelerek... Evin erkeği olduğunu unutarak, koca olduğunu unutarak. İlgi alaka göstermeyerek. Kendisinden benim bir sey beklememi istemezdi.
Çk değişik bir insandı. Hayatımda bugune kadar gördüğüm inanın en değişik insan.
Her seye muhalefetti. Kabul edilemez bir Seydi bu yaptığı ona göre şimdi o dediği lafları kendisi yasıyor yaşatıyor

7 Ay boyunca benim üzerime çok oynadı. Benim gücüm kalmadı. Sen bana hep kötü davrandın vs diye.. Hem hamileyim sonra lohusayım derken bunlarda bile bu benim vicdanlı merhametli dediğim adamın gözü görmedi bir sey sürekli beni sucladı. Senden dolayı deyip durdu. Bu hale senden dolayı geldim dedi durdu.sürekli ağlıyordum neden ben kötüyüm diye bunu neden hakettim onu kaybettim o çok iyi bir insan diye.. Meğer o kadar süre boyunca gönlü baskasına kaymısmıs da ondan mış.
Ne diyecek canik ben adı adamın tekiyimmi diyecek önce seni baskilayacak sende hepsi benim hatam diyeceksin tipik erkekama uzuldum keske git gel yaptirmasaydin hamilelik lohusalık burnundan gelmistir

Önceden de böyle idi... Ama 7aylık süreçte artmıstı..
Bir yorum var yukarıda ona o kadar çok uyuyor ki... İçten içe doldurmuş kendisini.. Zamanında konusmamıs, kırıldım, üzüldüm dememis bu kadını bulunca döküldü her sey. İntikam alırcasına demek ki...
Psikolojisi başından beri sıkıntılı... Onu tanıdığımdan beri... Ama her şeyi iyi niyetine kalbine saflığına merhametli olusuna verirdim. Ordan burdan bir sekilde tutunur devam ederdim önüme bakardım. O da bakardı. Meğer o bakmıyormuş hepsini biriktirmiş...
O nasıl bakardı derseniz, o beni umursamayarak görmezden gelerek... Evin erkeği olduğunu unutarak, koca olduğunu unutarak. İlgi alaka göstermeyerek. Kendisinden benim bir sey beklememi istemezdi.
Çk değişik bir insandı. Hayatımda bugune kadar gördüğüm inanın en değişik insan.
Her seye muhalefetti. Kabul edilemez bir Seydi bu yaptığı ona göre şimdi o dediği lafları kendisi yasıyor yaşatıyor
Neredeyse boşanma sürecinde olduğum eşimle aynı kişi olduğunu düşüneceğim. Etrafımda başka böyle bir insan asla görmedim. Dediklerinizle birebir. Anlamaması, beceriksizliği, aşırı hassas ve duygusal tavırları, ondan hiçbirşey beklemememi beklemesi, ben canım dersem der demezsem o da demez. Trip atarım o da atar. Küserim o da küser. Eleştirilmeyi asla kabul etmez çocuk gibi ona suç attığımı filan sanır. Genel geçer şeyleri anlatırken sanki ilk defa duymuş gibi davranır dünyanın var oluşundan anlatmaya başlarım filan filan. Benim eşimin sizinkinden tek farkı hayata karşı isteksizliğiyle beraber bir de cinsel isteksizliği . Ben de psikiyatriste götürdüm kişilik bozukluğu dedi. Bana çok hatalar yaptı ama dediğiniz gibi iyi niyetine düşüncesizliğine verdim. Aşırı yönlendirilebilir biri. Sanırım bu özelliğinden dolayı bir dediğimi iki etmezdi. Gece 3 ye bana dondurma al desem gider alır gelirdi. Bunlardan dolayı sabrettim hep aptallıklarına aşırı duygusal kadın gibi hareketlerine. Zaten kadın olduğumu unutmuştum vicdan yapıyordum çok iyi insan düşünemiyor o yüzden böyle filan diyordum. Aldatma olmadı bizde ama olsa gerçekten ben de şok olurum. Benimki de birden bire ben sana yetemiyorum. Ben evliliğe uygun biri değilim filan diyip boşanalım dedi

Merhaba hanımlar. Daha önce bir hesabım vardı kapatalı çok olmustu oradan yazmak istemedim.
Kendim hakkında bilgi vereyim öğretmenim 4yasında kızm 4aylık bi oğlum var. Eşim ise özelde 4bin gbi bir maaşa çalışıyordu.5sene peşimde koştu 2sene sevgili olduk, 6senedir evliyiz. Her sey bundan 7ay önce başladı... Bana saçma sebeple kavga sornası bosanacam ddi o zamanlar ben hamile idim. Doğumdan sonra bosanacaktım simdi demiş oldum filan dedi. İyi git ddm gitti valizi topladı annesine. Ama işyeri arabası ile gelip kapıda duruyordu gece geri dönüyordu. Msj yazıyordu evimizin önündeyim vs diye. Sonra eve geri dönüyordu. Bu sekilde yine tartışma sonraları doğumdan sonra da dahil gitmeler gelmeler oldu kendi ailesine... Ben yemin ettiriyordum, kızımın üzerine yemin etti "kimse yok hayatımda suçunu neden baskasına atıyorsun hala" diye.... Beni sürekli geçmişteki yasadığımız hakaret küfür ve beddualardan dolayı sucluyordu. Ben durduk yere ona hep zarar vermisim kendisini değersiz hissetmiş... Hiç adam yerine koymamısım vb nelerle bana vicdan azabı çektirdi o zamanlar yazsaymısım keske buraya... 7ay boyunca uğrastım ben suclu yum zamanında bu adamın kıymetini bilemedim diye... O çok iyi bir insan diye.. Beni herkese anlatmıs neler yasadık sa kavgaları vs evin mahremiyeti diye bir sey kalmamıs. Ve sürekli ama sürekli ağlıyordu. Her seferinde her gdip gelmesinde annesinin evinde de dahil olmak üzere sürekli ağlıyordu.
Namazda hıckıra hıckıra ağlıyordu. Ben ölmek istiyorum diyordu. Keşke çcouk olsam, Ben kötü bir insanım, kendimi sevmiyorum, kendimi öldürdüm vs diyordu. Psikolojik problemleri var diye psikologa psikiyatriste hatta aile terapistine bile gittik. Psikiyatrist, depresan ilaçları verdi kontrol önerdi. B tipi kişilik bozukluğunu bir oku demiş göndermiş.
İlaçları 2hafta ancak kullandı. Kendisi bıraktı. Sonra yne bi kavga oldu annesine gitti bosanma prosedürü hazırladık filan bosanacağız diye olmuyor böyle diye sonra son kez konusalım dedm geldi... Geri dönmedi bosanmayı erteledi. Mutlu olup mutlu edeceğim bundan sonra dedi.. Ben ddi hayatımda en çok sevdiğim seni kaybetmeyi göze almısm bir daha bir seyden korkmam dedi filan ama 2 3 hfta sonra tekrar ağlamalar basladı. Doğum gününü kutladık hediyeleri açıyor ağlıyor hiç susmadan. Sonra ben haketmiyorm demeye basladı. 2 gün filan ağladı yne durup durup. Sonra bana bi gece geldi ve ben dayanamıyorum artık vicdan yapıyorm ddi ve aldattım seni diye acıkladı. İşyerinde hep şüphelendiğim birisi vardı bu 7aylık süreç o kadın geldiğinden beri baslamıstı. Kadın bekar evlenmemiş hiç benimle yasıt 31yas.
Sıcak kanli, samimi, tatlı dilli diye sevmiş. Benden ümidi kestiği için bu işe kalkışmıs ama sonra kopamamıs o kızdan onu seviyormus. Kzıı aradım zorla nosunu aldım. Kız diyor ki "benim vicdanım rahat sizin zaten sıkıntılarınız varmıs, ona ddm ki beni seviyorsan bosanırsın. " bunları söyledi kız. Sonra esimin tel ini aldım vermedim bir sey demedi çıktı gitti. Tüm işyerine duyurdum bu durumu işten atıldı ikiside. Şimdi boşanma aşamasındayz henüz 1hafta oldu. Anlaşmalı bosanmaya çalışıyorum.
Dipnot: eşimin parası yok, maaşı da ii değildi, tipi de yok sayılır, ağzı laf yapmaz, biraz onun bunun aklına da uyar.genelde çok Ağlaktır.
Bu arada evleneceklermis.
UZUN OLDU SANIRIM. DERTLEŞMEK İÇİN YAZDIM.
Esinizi zaten suclu buldum da sizin de ona pekte saygınız yokmus ki! Yani adama demediginiz hakaret kalmamis yorumlarda! Madem bu kadar memnun degildiniz hem ikinci cocugu yapip hem de mutlu mesut devam etmeyecektiniz evliliginizde! Esinize kiziyorsunuz hakli olarak " neden dürüstce ayrılmadi aldatti" diye! Ama siz de dürüst degilmissiniz ki bu ilişkide!! O agladi, af diledi de ondan sürdürdüm evliligi demeyin çünkü gercekten ayrilmak isteyen ayrilir oyle aglamaya vs bakmaz yani..Ikinizde de sevgi saygi kalmamis ki! Ayrilmaniz tabiki iyi olmus en azindan cocuklar saglikli bir ortamda büyürler..

Bir arkadaşımın eşi de sizin eşiniz gibiydi. Kızın dediğini yapar, Ayağına getirir. Güçlü olması gereken hep arkadaşımdı. Daha iyi kazanıyordu, eşi iyi niyetli diye onun borcuna yardım ediyordu. Kavgalarda ağlıyor, mutlu edeceğim diyordu. Ama kesinlikle karakteriyle ilgili bir sorunu vardı.

şu an ayrılıyor ve arkadaşımın aklına gelmeyecek oyunlar yapıyor. O yüzden ayrılırken bile uyanık olun. Tüm gardınızı alın ona karşı. Çocukları kullanabilir, bütün özelinizi dökebilir, sizi ahlakızlıkla suçlayabilir. Hazırlıklı olun hepsine. İyi olduğunda bile sabit kalamayan adam, ayrılırken türlü pislik ve dengesizlik yapabilir. Sizin vicdanınızla oynayabilir. Her adımınızdan emin olun boşanırken.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X