Psikoljim bozulmus durumda nolur yardim edin elestirmeyin beni

Esim soylemiyor canımı sikmamak için ama yok senle ilgili birseh demedi diyo. Sürekli düşünüyorum acaba ne yaptım diye sürekli. Zaten mesafeliyiz gitmeyiz gelmeyiz. Bizden ne bekliyorlar anlamıyoru
Adam yok diyorsa yoktur,niçin bu ısrar.Bence siz takıntı yaptınız onları.Belki de kardeşini gerçekten özleyip sitem etmiştir.

Bende kendime bunu soruyorum. Seni incitti kırdı üzdü ağlattı.ama sen hala bunları düşünüyorsun diyorum kendime
Çıkar arkadasım sunları hayatından..Fesat görümcen kocanla tatilini kıskanıp trip atacak kadar arşa ulasmıs verdiğin astar...

Sen varya böyle noldu buna yaaaa dedirtecek sekılde degıs..İnan bana sana ıyı gelecek...Gelmek mı ıstıyorlar musaıt degılız de kapat..Surat mı atıyorlar kalk hadı gıdelım de kocana..

Bak hersey nasılda lehıne dönecek...İnsan öz kardeşlerini siliyorlar sen nabıyorsun

Arkadaşım küserse küssün küstüğü yere buz koysun böyle saçmalık var mı? Senin böyle bir zorunluluğun yok ki. İnsanın günlük bir sürü meşguliyeti oluyor tek derdin onlar mı Allah aşkına. Yazık etme kendine. Hayat başka insanları memnun etmek için çooookkk kısa. Sen eşinden ve çocuklarından sorumlusun.

Ne konuda yardımcı olalım? Siz neden onların sizinle konuşmasını bu kadar önemsiyorsunuz

Bende bilmiyorum neden buraya yazdığımı da bilmiyorum. Buraya yazmak sizlerden fikir almak iyi geliyor bana. Bilmiyorum...
Hani ne konuda yardim isteğinizi anlayamadım. Onlar sizinle görüşsün konuşsun mu istiyorsunuz. Yoksa uzak mı olmak mesafeli mi olmak ya da bilemiyorum simdi eşinizle bu yüzden mi tartıştinız. Şahsen ben benimle konuşmayana selam bile vermem bin pişman ederim evime de giremez

Merhaba kaç yıllık evlisiniz? Ev hanımı mısınız? Bunu neden soruyorum söyleyeyim. Uzun bir süre işsiz kalıp evde yattığım sürede herkesin her şeyi bende strese sebep olmaya başlamıştı. Her şeyi kafaya takar hale gelmiştim ve resmen kalp çarpıntım oluyordu. Hayatınızı başka şeylerle doldurursanız inanın ki bunları dert etmek aklınıza bile gelmeyecek. Çalışmaya başlayıp arkadaşlar edindikten sonra tüm kaygılarım kendiliğinden kayboldu. Kendinize odaklanın enerjinizi yükseltin arkadaş edinin ne bileyim elinizden ne geliyorsa onu yapın.

Resmen psikolojik şiddet. Konuşmasınkar işte ne güzel, siz bir suçunuz olmadığından eminseniz neden kafanıza takıyorsunuz bu manyakça davranışları?

Küstüyse yok sayın uzun süre de konuşmayın onlar kendini suçlu hissetsin saçma sapan triplerinin neye mal olduğunu görsünler

Onlar sizin bu halinizi farketmiş bilerek yapıyorlar sizi huzursuz etmek için. Küs falan değiller, sırf siz kafaya takın diye yapıyorlar. Bi insanın görümcesi küsse ne küsmese ne, ne diye kafaya takıyorsunuz bu kadar? Umrumda değil diyip öyle bi tavır takınsanız kendine gelir, gerekirse lafını verin oturtturun, küsecekse haklı yere küssün hiç değilse..

Sizin kendu aileniz yok mu ne diye eş ailesine takılıyorsunuz?

5 sene olacak. Sebepsiz yere olunca kendimde suç arıyorum hep. Hep düşünüyorum ne yaptım diye

Bir paragrafla biz anlayamayız muhtemelen 5 yıllık gelin olarak sizi su duruma düşürdülerse çok yüksek ihtimal fena bir manipülasyona uğruyorsunuz. Hiçbir şey yapmadığınız halde devamlı suçlu hissedip devamlı düşünüyorsunuz bu inanılmaz yorucu . Bir an önce farkına varmanız lazım her ne yaparak sizi bu hale getirdilerse . Gerekirse kendiniz küsün içten içe siz de öyle davranın . Ve dediğim gibi eşiniz “ ANAMLA ABLAMLA İYİ ANLAŞACAKSIN !!!” tarzı kavgalara girmiyorsa ki bence umrunda değil çok şanslısınız bunu kullanın ve uzaklaşın . Size aşırı zarar veriyorlar bu düşüncelerle yaşanmaz . Terapi iyi bir seçenek . Gidip gelmeye gücünüz yoksa hiwell önerebilirim Online şekilde nispeten daha uygun fiyatlara görüşürsünüz . Yine aylık bi 4 bn gözden çıkarmak gerekiyor tabi zor

bunu size söyleme sebepleri de üzüntülerinden / sizinle dertleşmek için değil . Buradaki alt mesaj “ sen oğlumu değiştirdin , sen oğlumu benden uzaklaştırıyorsun” suçlamaları . Gözünü aç bacım bence . Ben evliliğimin ilk 2 yılında bunlara maruz kaldım . Yanımdayken eşime “ çok değiştin artık sen “ diyorlardı 3-4 defa öyle bir bozdum ki . Ne olunca değişti: evlenince . Ben mi değiştirdim yani ? İzin verme sana suçlu hissettirmelerine . asla kabullenemiyorlar oğullarının kardeşlerinin başka bir hayatı olduğunu akşama kadar çalışıp eve geldiğinde de karısıyla kendi Çekirdek ailesi ile ilgilenmesi gerektiğini . Tüm işlerini evlenmeden önce oğluna yaptıran hemen alo oğlum alo kardeşim diyen istediği gibi parasını yiyen insanlardır muhtemelen ve şu anda bu değişim onların konforunu aşırı bozmuş. Siz bir şey yapmadığınızı biliyorsunuz ama bunların dedikodusunu aralarında gece gündüz yaptıkları zaman ister istemez birbirlerini sana karşı doldurmuş oluyorlar ve sana sanki bir şey yapmış ya da bir tartışma yaşanmış gibi tepki koyuyorlar , bunu istemsizce yapıyorlar. Bence sen keyfine bakmalısın aşırı derecede takıyorsan da yardım almalısın

Adam yok diyorsa yoktur,niçin bu ısrar.Bence siz takıntı yaptınız onları.Belki de kardeşini gerçekten özleyip sitem etmiştir.
Sitem eder. Kardeşim neden aramıyorsun sormuyorsun bir derdin mi var der insan olan. Onca yoldan geldikten sonra hosgeldin bile demedi yüzümüze bakmadı diyorim. Siz özlediğiniz birine böyle mi tepki verirsiniz. Herkesle konuştu. Bir bizle konuşmadı. Neden diye sorunca da canım sikkindi dedi. Bitek bize mi cani sikkindi.

Hayır gorumcemle esim telefonda kavga etmişler. Gorumcem bizi onemsemiyorsun sadece babamı arıyorsun demis. Eşimde demis sen beni kac kez aradn sorun. Hatta goruncem esimi engellemiş sonra açmış özür dilemiş falan. Instadan falan da çıkarmış gorumcem esimi. Ortada hiçbirsey yokken.

Çok haklısınız ki. Verdikleri alt mesajı algılıyorum. Sadece ben mi değiştirdim bunu mu demek istiyorsun anne dedim bunu dediğinde yok falan ağzında geveledi daha da birsey demedim

Kıskanmıştır. Sizin üzüleceğinizi , hassas olduğunuzu bildiği için kasıtlı yapmıştır.
Hiç suçlamayın, gayet keyifli davranın. Eşinize de sebebini sormayın. Siz sordukça onlar kendilerini kıymetli sanıyorlar. Asıl kıymetli sizsiniz.

Tamam canım ben de bunu soruyorum şimdi sen ne istiyorsun yani ? Görümcen sizle barışsın mi istiyorsun sen derdini anlatamadinki yardımcı olalım Görümcen niye öyle yapmış onu mu anlamaya çalışıyor sun

Evet nedenini nasıl tepki vermem gerektiğini neden böyle davranmış olabileceğini anlamaya çalışıyorum. Düşünsenize eşinizle tatilden geliyorsunuz. Bir anda küsen bir görümce. Nedeni de canının sıkkın olması. Eşimin onlari önemsememesi arayıp soramamasi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…