Psikoljim bozulmus durumda nolur yardim edin elestirmeyin beni

Rahmetli kaynanam da öyleydi doldurup salardı eşimi ben her fırsatta ben konuşmasam da onlar senin ailen git görüş gezdir derdim halen de derim..birgün kaynanam bana oğlumu göstermiyorsun bana diye bağırdı hiçbişeyden bişey yok hiç gelmiyor sen yollamıyorsun di mi dedi bende demekki benim yanımda daha mutlu ki gelmiyor dedim ve kalkıp evime geldim..kendini sakın aşağılatma ezdirme mesafeni koru
Ohooo
Evet nedenini nasıl tepki vermem gerektiğini neden böyle davranmış olabileceğini anlamaya çalışıyorum. Düşünsenize eşinizle tatilden geliyorsunuz. Bir anda küsen bir görümce. Nedeni de canının sıkkın olması. Eşimin onlari önemsememesi arayıp soramamasi.
Yani siz bence kendi hayatınıza odaklanın bu tarz şeylere anlam yüklemeye çözümlemeye çalışmayın benzer şeyleri hepimiz yaşıyoruz herkes size gülecek sizinle sohbet edip yakın olacak diye bir durum yok ki surat asarsa kendisi bilir bir adım atmışsınız zaten karşılık gelmemiş daha ne yapabilirsiniz ki ? Çalışıyor musunuz? Günlük olarak nelerle meşgulsünüz bırakın bu konuyu bence gereksiz uzulmussunjz

Esim soylemiyor canımı sikmamak için ama yok senle ilgili birseh demedi diyo. Sürekli düşünüyorum acaba ne yaptım diye sürekli. Zaten mesafeliyiz gitmeyiz gelmeyiz. Bizden ne bekliyorlar anlamıyorum
Sizden onların kıçını kaldırmanızı istiyorlar, oğullarının artık onlara çalışmadığını parasını ilgisini sevgisini karısına vermesini kaldıramıyorlar. Sen onlara bir şey yapmadın Türk toplumunun temel sorunu bu. Erkek çocuğu evlenenlere yüklenen bi özellik bu. Sal gitsin. Kudursunlar

Aslında mesafeliyjm de gitmeyiz gelmeyiz ayda yılda bir hastalıkta falan. Buna rağmen esimi benim doldurduğumu onlardan ayırdığımı düşünüyorlar
Hahshs sorunu bütün cevaplara yazmışsın, gitmeyiz gelmeyiz ayda yılda bir diyosun daha ne olsun

Sizden onların kıçını kaldırmanızı istiyorlar, oğullarının artık onlara çalışmadığını parasını ilgisini sevgisini karısına vermesini kaldıramıyorlar. Sen onlara bir şey yapmadın Türk toplumunun temel sorunu bu. Erkek çocuğu evlenenlere yüklenen bi özellik bu. Sal gitsin. Kudursunlar
Evet cok haklısınız

Birde ilk zamanlar bende böyleydim sorun olacak bana kızıyorlar tavır yapıyorlar diye korkardım alışmamışsın tedirgin oluyorsun vs. Ama sonra baktım ohoo hakettikleri bu o zaman bende ona göre davrandım. Çat çat artık korkan sinen aman aramız bozulmasın diyen ben kalmadı

Birde ilk zamanlar bende böyleydim sorun olacak bana kızıyorlar tavır yapıyorlar diye korkardım alışmamışsın tedirgin oluyorsun vs. Ama sonra baktım ohoo hakettikleri bu o zaman bende ona göre davrandım. Çat çat artık korkan sinen aman aramız bozulmasın diyen ben kalmadı
Darısı bana artik

Sorun eşimin ailesi. Sürekli ortalikta birsey yokken küslük çıkarıyorlar. Artık psikolojim bozuldu aramadilar kesin küstüler gelmiyorlar kesin yine birsey oldu. Sürekli bu düşünceler kafamda dönüp duruyor. Sen ara diceksiniz ama korkuyorum. Niye şunu yaptın niye bunu yaptın demelerinden. Onlari aramadan önce elim ayağım titriyor.
Mesela şöyle bir örnek vereyim yakın bir zamanda eşimle bir tatile gittik dönüşte kaynanama gittik bir sebeb yüzünden.gorumcemde ordaydi. Gorumcem konuşmadı bizle. Bende sordum niye konuşmuyorsun. Birsey yok dedi ama tavırlarına devam etti. O kadar uzun yoldan gelmişiz naptiniz ne ettiniz asla sormadı. Herkesle konuştu bizle konuşmadı. Özellikle benle. Çok zoruma gitti eşime söyledim o da fark etmis. Sordu ablasına canım sikkindi demis açmış ağzını yutmuş gözünü eşime bizi onemseniyon aramiyon sormuyon. Sadece babamı ariyon. Annemi beni onemsemiyon. Tartışmislar telefonda. Esim pek birsey anlatmadı bu kadarını biliyorum. Nolur yardımcı olun bana.
İyi en azından eşin fark edebiliyomuş bu da bir şey. Genellikle erkekler bu gibi durumlarda kör kesilir, seni de olmayan şeyleri kurmakla suçlar

Sorun eşimin ailesi. Sürekli ortalikta birsey yokken küslük çıkarıyorlar. Artık psikolojim bozuldu aramadilar kesin küstüler gelmiyorlar kesin yine birsey oldu. Sürekli bu düşünceler kafamda dönüp duruyor. Sen ara diceksiniz ama korkuyorum. Niye şunu yaptın niye bunu yaptın demelerinden. Onlari aramadan önce elim ayağım titriyor.
Mesela şöyle bir örnek vereyim yakın bir zamanda eşimle bir tatile gittik dönüşte kaynanama gittik bir sebeb yüzünden.gorumcemde ordaydi. Gorumcem konuşmadı bizle. Bende sordum niye konuşmuyorsun. Birsey yok dedi ama tavırlarına devam etti. O kadar uzun yoldan gelmişiz naptiniz ne ettiniz asla sormadı. Herkesle konuştu bizle konuşmadı. Özellikle benle. Çok zoruma gitti eşime söyledim o da fark etmis. Sordu ablasına canım sikkindi demis açmış ağzını yutmuş gözünü eşime bizi onemseniyon aramiyon sormuyon. Sadece babamı ariyon. Annemi beni onemsemiyon. Tartışmislar telefonda. Esim pek birsey anlatmadı bu kadarını biliyorum. Nolur yardımcı olun bana.
Bu onların sorunu , bırak küssünler daha iyi değil mi , gerçekten tuhafsınız, uzak duracağınıza ne hallere girmişsiniz, bu kafayla çabuk yaşlanırsın...

Aman at gibi giden it gibi döner. Küsen insan sevmem, gerçekten hatam varsa bir kere kendimi anlatırım anlamazsa da kendi bilir hiç uğraşamam. Zaten umursamayınca tin tin dönüp konuşuluyor. 😅

Belki de tatile gittiniz diyedir. Bazıları g.t kuyruğu gibi her yere gelmek istiyor. Bize bir kere yapmadı, elin kızını her yere taşıyor diyorlardır belki. Neyse, size sirayet eden bir durum olmadığına göre sizlik bişey yoktur, eşinizle aralarında bir olaydır. Mesele siz olsanız emin olun duramaz bulaşırlardı. Siz yoksunuz bu hikayede.

Belki de tatile gittiniz diyedir. Bazıları g.t kuyruğu gibi her yere gelmek istiyor. Bize bir kere yapmadı, elin kızını her yere taşıyor diyorlardır belki. Neyse, size sirayet eden bir durum olmadığına göre sizlik bişey yoktur, eşinizle aralarında bir olaydır. Mesele siz olsanız emin olun duramaz bulaşırlardı. Siz yoksunuz bu hikayede.
Ama o günkü tepkisi eşimden çok bana gibiydi. O yüzden bu kadar taktm. Teşekkür ederjm

Ama o günkü tepkisi eşimden çok bana gibiydi. O yüzden bu kadar taktm. Teşekkür ederjm
Aradaki mesajları da okudum. Sizinle işleri yok. Ya eşiniz size dokundurmuyor ya da sizinle uğraşacak kadar değerli görmüyorlar. Ama siz onları haddinden fazla önemsiyorsunuz. Geceniz gündüzünüz onlar olmuş.

Küstükleri zaman siz de küsün,onlar ne yapıyorsa aynısını yapın.Saçmasapan şeyler bulup size kırıldım diye anlatın.O zaman yola gelirler.

X