Psikiyatr ve Psikolog Önerileri...

Bende öyle düşünmüştüm en sonunda teşşekkür ederim....

selamlar,, ben de kardeşimi terapi için bir psikologa götürmek istiyorum lakin ücretler çok yüksek. devlet hastanesine gittiğimizde de bir iki sorunun ardından yazıyorlar antidepresanları,, bu kadar basit olmamalı. konusarak tedavi edebilecek yetkinliğe sahip değil mi bu insanlar. elbette bir noktadan sonra ilaç kullanımı gerekli olabilir, orasında değilim, sesler duyuyor musun uyku problemin var mı dedikten sonra 2 ilaç yazmak bana biraz da adice geliyor. karsısındaki cocugun henuz lise öğrencisi oldugunu ve zaten bağlanacak bir şey aradığını düşünmeden. ben şimdi kardeşimi vazgeçiremiyorum bi türlü kullanmaktan bu ilaçları. benimle paylaşmıyor. bu beni yeterince üzüyor zaten ve bir de çaresizmiş gibi ilaçlara bel bağlaması...
arkadaşlar devlet hastanesinde varsa psikoterapiye gidebileceğimiz birileri bileniniz varsa çok memnun olurum. ya da ssk nın geçtiği uygun fiyatlı muayenehaneler. bilemiyorum. bir yol bulmam gerekiyor acilen.

Üniversite hastanelerinde veya büyük hastanelerde de psikolog vardır diye düşünüyorum.
Nerede oturuyorsunuz?

üniversite hastanelerine bir bakayım. istanbuldayım. sen ankara galiba..

Ankara'da üniversite hastanelerinde doktor önerisi olan arkadaşlarım var mı lütfeen yardım edin :/ özeller çok pahalı

ilacı dayayanlara gtmeyin derim pek iyi bi çozm diil :)

Son düzenleme:
Ankara'da Ahmet Türker var.Muayenehanesi Kızılayda bilted psikiyatri merkezi yazarsanız çıkar.
İlk başta ilaç vermiyor,öncelikli olarak terapiyle çözümlemeye çalısıyor.Ücreti 80 tl idi yaklaşık 6 ay öncesinde.Şimdi değişti mi bilemiyorum.Memnun kalırsınız tabii gerçeklerle yüzleşmeye hazırsanız.Ben de uzun süre şok etkisi yaratmıstı çünkü.

Başlık olarak da açmıştım ama burada cevap veren psikolog / terapist birilerini görünce buraya da yazmak istedim:

"Merhaba,

Ben şuan 21 yaşındayım. 9 yaşındayken 17 Ağustos Depremi'ne yakalandım Sakarya'da. Evimiz yıkılmadı, herhangi bir yakınımı kaybetmedim. Fakat o günlerden bilinçaltıma yerleşmiş bir deprem olgusu var. Son Van depreminde Van'a gittim. Orada da herhangi kötü birşey görmedim. Bu Van depreminden sonra İstanbul'da olacak büyük deprem gerçeği iyice su yüzüne çıktı bende. İstanbul'da öğrenci olarak kalıyorum. Ailemden uzaktayım. Uykularıma depremle yatıp depremle kalkar oldum. Evin içinde sürekli senaryolar kuruyorum. Şimdi ben şu odadayım, annem babam arkada ya deprem olsa ev yıkılsa ölürler mi, enkaz altında kalsak birbirimize ulaşır mıyız, ben İstanbul'dayken olsa Sakarya'daki evimiz yıkılır mı ailem bana ulaşabilir mi ben onlar ulaşabilir miyim gibi çeşitli senaryolar kuruyorum kendi kendime. Okulum tatil olduğundan İstanbul'daki evime gitmek bile istemiyorum. 99 yılında deprem yaşamış biri olarak tabiki Van depremiyle İstanbul depremi gerçeğini hatırlamadım ama taze olduğu için de bu kadar kafama takıyor olabilirim. Geçer mi geçmez mi herhangi bir fikrim yok ama kendimi yiyip bitirmekten, psikolojimi daha çok bozmaktan korkuyorum. Sizce psikolojik bir destek almalı mıyım? İşe yarar mı ya da zamanla geçer mi? Önerilerinize çok ihtiyacım var."

Şimdiden teşekkür ederim.

Bursa'da önerebileceğiniz bir psikiyatri uzmanı var mı kızlar? (Bayan olması tercih edilebilir)

Hasan Basri İZGİ... muhteşem bir doktor.. Sema hastanesinde. Maltepede. bu kadar sıcak, samimi başka doktor görmedim ben. Psikiyatrdan çok arkadaş gibi...

Merhaba arkadaşlar,

Foruma yeni üye oldum sayılır ve aslında başka bir konu başlığı altında bilgi toplamaya çalışıp, deneyimlerimi paylaşıyorum. Ancak bu başlığı görünce yazmaya karar verdim.

Neredeyse 15 yaşından beri, aralıklı olarak psikiyatrlarla görüştüm. Bazen 1-2 sene süren tedavi süreçleri geçirdim, bazen de arkama bakmadan kaçtım. Sorunun ne olduğu aşikar; depresyon ve genel anksiyete bozukluğu. Buna bir de panik atak eklenince hergün benim için mücadele haline geldi. Fonksiyon edebildiğim zamanlar da oldu, evde oturup sadece titrediğim günlerde.

Uzun lafın kısası, bir çok dr dolaştım ve gittiğim psikiyatrların kötü olduklarını söyleyemem. Zira hepsi farklı ekollere aitler ve birine iyi gelen diğerinde başarıya ulaşamayabiliyor.

Ancak son 1.5 yıldır, dosta tanıdığa sormadan, kendi çabamla bulduğum bir psikiyatra gidiyorum. Çok memnunum. Her görüşmeden biraz daha şaşkın, biraz daha farkında çıkıyorum.

Amacım reklam yapmak değil, sadece deneyimim paylaşmak ve benimle aynı durumda olan insanlara yardımcı olabilmek. Bir kişinin bile işine yararsa, ne mutlu bana.

Şayet dr.un adını ve adresini bilmek isteyen olursa deemont@hotmail.com dan bana ulaşabilir.

Sevgiler

merhaba arkadaşlar...

bende devlet hastanesinde gidebileceğim bir psikiyatr arıyorum. Önerisi olan var mı?

Birde önce psikolog'a mı yoksa psikiyatr'a mı gitmeliyim? ne önerirsiniz..? Bu arada İstanbul'da yaşıyorum bilginize..

Kizlar ist. Avrupa yakasinda tavsiye edebileceginiz iyi bir bayan psikiyatr var mi? Depresyon ve anksiyete tedavisi icin?

merhaba. kanser hastalarına psikoljik destek olarak deneyimli Ankara da tandığınız önerebileceğiniz psikolog var mı?

Merhaba,

e-mail adresinize ben yazmıştım.
Ama galiba görmediniz henüz.

merhaba. kanser hastalarına psikoljik destek olarak deneyimli Ankara da tandığınız önerebileceğiniz psikolog var mı?

Ankara'da Ümitköy'de tanıdığım çok başarılı, deneyimli bir psikolog hanım var. Ama kanser hastalarına destek konusunda deneyimli mi bilmiyorum. Öğrenmemi ister misiniz?

Sorunun nedir? Onu söylersen hangisine gitmen gerektiğini söyleyebilirim

Herkese merhaba;
ANkara'da psikatr arıyorum.Depresyon tedavisi için.Yalnız sgk'nın karşılaması gerekiyor.Şu anda Madalyon psikatri merkezi'nde bir psikatra gididyorum ve psikatrımdan hiç memnun değilim.Rahatsızlığımı anlayamadı.Sonra başka doktora gittim.Yaşadıklarımı anlattım o başka teşhis koydu.Benim de ikinci doktorun dediğine kafam yattı.Bu yüzden psikatrımı değiştirmek istiyorum.Bana tavsiye edebilieceğiniz bir psikatr var mı?SGK'nin karşılaması gerekiyor.Devlet özel olabilir farketmez.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…