Psikiyatr ve Psikolog Önerileri...

Merhaba arkadaslar 20 yasindaki kizimin öfke kontrol sorunu icin gercekten onu dinleyecek ve zaman ayiracak bir psikologa ihtiyacim var. Yillardir dönem dönem psikiyatriste götürdüm hic fayda görmedim. Ilaci verip 15 dk seans yapip. saatlerce bekletip bir de üste 250 tl gibi yüksek meblaglar alarak bizi oyaladilar. Sistemi cözemedim herkesin önerdigi dr. hem pahali hem de zamani olmuyor. Neyi baz alacagiz. Hatta birkeresinde gittigimizde randevu yogunlugundan doktorun hali kalmamis bizi kendisine yakin hissettigi icin benim size verecek enerjim kalmadi diyerek dürüst davranmisti. Biz de adami teselli ettik terapi gerceklesmedi (zaten gerceklestigi de yoktu) cikista para almaz diye düsünürken birde para bayildik. Lütfen bana isini severek yapan avrupa yakasinda Besiktasa yakin bayan psikolog önerebilirmisiniz.

Merhaba...

Her zaman önerdiğim bir psikoloğum var.Ancak genelde herkes uzak olduğu için gidemiyordu,siz tam yerindesiniz.Hemde ücretsiz.Belediyeye bağlı olarak çalışıyorlar.İkisine de gittim ben,Nimet Hanım ve Nihal Hanım.İlk önce Nimet Hanıma gittim.Oldukça ciddi bir bayandı.Biraz çekiniyordum kendisinden.Sonra aile danışmanına da gitmemi söyledi aynı zamanda.Kardeşim,annem,babamla birlikte gittik birkaç kere nihal hanıma.Sonrada eşimle gittik.Baktım Nihal hanım çok tatlı,çok cana yakın,ona gittim bir süre daha.Şimdi evlendim ve çok uzak olduğum için gidemiyorum.

En sinir olduğum konu insanları hem psikolog yada psikiyatriste yönlendiriyorlar,her insanın sorunları var.Seans ücretleri almış başını gitmiş.Durumu olmayan insanı delirmeye sevk ediyorlar resmen...

Merhaba arkadaslar 20 yasindaki kizimin öfke kontrol sorunu icin gercekten onu dinleyecek ve zaman ayiracak bir psikologa ihtiyacim var. Yillardir dönem dönem psikiyatriste götürdüm hic fayda görmedim. Ilaci verip 15 dk seans yapip. saatlerce bekletip bir de üste 250 tl gibi yüksek meblaglar alarak bizi oyaladilar. Sistemi cözemedim herkesin önerdigi dr. hem pahali hem de zamani olmuyor. Neyi baz alacagiz. Hatta birkeresinde gittigimizde randevu yogunlugundan doktorun hali kalmamis bizi kendisine yakin hissettigi icin benim size verecek enerjim kalmadi diyerek dürüst davranmisti. Biz de adami teselli ettik terapi gerceklesmedi (zaten gerceklestigi de yoktu) cikista para almaz diye düsünürken birde para bayildik. Lütfen bana isini severek yapan avrupa yakasinda Besiktasa yakin bayan psikolog önerebilirmisiniz.

Böylesini ilk defa duydum.
Zamanı olmayan bir psikolog düşünmek istemiyorum. Psikologlardan özür dilerim ama bu çok saçma!

HAnımlar merhaba

Bizim prooblemimiz büyük .. gibi geliyor belki bize. bilemiyorum.

annemin kanser olduğunu öğrendik, kendisi de aynı anda öğrendi tabi.
Dün oldu bu olay, hayattan koptu gitti bile.
Kendini ''müstakbel ölü'' ilan etti, hiçbişeyle muhatap olmuyor.

Cuma günü bi ameliyatımız var. Ameliyat öncesinde ve sonrasında sürecek olan kemoterapi seansları sırasında falan yardımcı olur belki diye düşünüyoruz... Bir psikolog araştırıyorum.

Çok acil.

Bugün veya en geç yarın için randevu alıp gitmiş olmalıyız.

BURSADA, PSİKOLOG ARIYORUM.

Mümkünse, yaşı ilerlemiş bir bayan olabilir. Böyle olursa daha mı iyi olur acabna diye düşünüyorum.. bilemiyorum...

Biz FSM'de oturuyoruz, ameliyatımız rentıp'ta olacak, diğer tedaviler acıbademde olacak sanıyorum...

Çok geçmiş olsun, annenizin en kısa zamanda sağlığına kavuşmasını dilerim, benzer bir rahatsızlık kayınvalidem yaşamıştı ve maşallah şu an kendisi çok iyi, atlattı yalnız bir gün olsun düşürmedi yüzünü, hep morali çok yüksekti, lütfen konuşun annenizle, bunu yenebilir.
Bursa'da Nur Hanım vardı, psikolog, soyadını hatırlayamıyorum ama yakın zamanda bir arkadaşım görüşmeye gitmişti ...

Çok geçmiş olsun, annenizin en kısa zamanda sağlığına kavuşmasını dilerim, benzer bir rahatsızlık kayınvalidem yaşamıştı ve maşallah şu an kendisi çok iyi, atlattı yalnız bir gün olsun düşürmedi yüzünü, hep morali çok yüksekti, lütfen konuşun annenizle, bunu yenebilir.
Bursa'da Nur Hanım vardı, psikolog, soyadını hatırlayamıyorum ama yakın zamanda bir arkadaşım görüşmeye gitmişti ...

çok teşekkürler

doktor, biraz ileri yaşlarda ve bir bayan olursa, sanırım daha iyi olacak gibi...
öyle öngörüyorum yani..
valla hiç bilemiyorum aslında.
hepimiz şok olduk, hala şoktayım. ne yapacağımızı bilemiyoruz... bi tuhaf. yaşamayan bilemezmiş hakkatten bu duyguyu.

Nu hanım, nerelerdeydi acaba?

Özel kliniği var bir işhanında demişti arkadaşım ama inanın hatırlayamıyorum isterseniz telefonunu alabilirim sizin için yanlız 30'lu yaşlarında bir bayan diye biliyorum

canım çok geçmiş olsun rabbim annene ve tüm hastalara acil şifalar versin sağlıklı günlerine kavuştursun inşallah

Arkadaşlar aranızda Doç Dr. Özgür Öztürk'ü duyan bilen, yararlanmış olan kimse var mı? Biraz acil olarak kendisiyle ilgili bilgi edinmem lazım. Şimdiden saolun.

İstanbul kadıköye yakın psikolog ya da psikiyatri tavsiye edebilir misiniz ?

(haftasonları gidilebilecek yerler var mı sgk ile ödenirse? )

Kızlar Ankara Üniversitesi Hastanesindeki Cüneyt Öy'den bahsetmişsiniz. Lütfen randevu alabileceğim bi numara verebilecek olan var mı? cebecideki hastanede mi nerde?

İstanbul kadıköye yakın psikolog ya da psikiyatri tavsiye edebilir misiniz ?

(haftasonları gidilebilecek yerler var mı sgk ile ödenirse? )

Lifemed Tıp Merkezi'nde (Kadıköy-Suadiye)
Sevil Usanmaz Hanım var. Kendisi klinik psikolog.
Cumartesi de gidilebiliyor. Yalnız sgk karşılamıyor, ben ücretli gidiyordum.

Son düzenleme:
Bende Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesine giden var mı diye sormak istiyorum.Bir çok doktor olduğu için hangisine gitsem bilemedim.Gidip memnun kaldığınız doktorlar varsa paylaşabilir misiniz?

Lifemed Tıp Merkezi'nde (Kadıköy-Suadiye)
Sevil Usanmaz Hanım var. Kendisi klinik psikolog.
Cumartesi de gidilebiliyor. Yalnız sgk karşılamıyor, ben ücretli gidiyordum.

ücreti ne kadar bana özelden yazabilir misin canım ?
bir de klinik psikolog olmasının farkı nedir, ne demek ?
özel mesaj gönderemiyorum sana mesajların dolmuş..azıcık daha detay verirsen sevinirim sağol..

ücreti ne kadar bana özelden yazabilir misin canım ?
bir de klinik psikolog olmasının farkı nedir, ne demek ?
özel mesaj gönderemiyorum sana mesajların dolmuş..azıcık daha detay verirsen sevinirim sağol..

slm, bildiğim kadarıyla yüksek lisans yapan psikologlara klinik psikolog deniyor, alanlarında daha eğitimli ve tecrübeli oluyorlar yani. tavsiyeediyorum.com diye bir site var ben ordan baya bi araştırıp yorumları okuyup öyle gidip memnun kalmıştım psikologumdan. gerçi yeri ataşehirde, seans ücreti de 150 tl.ydi. (adı gülgün kurtay)

slm, bildiğim kadarıyla yüksek lisans yapan psikologlara klinik psikolog deniyor, alanlarında daha eğitimli ve tecrübeli oluyorlar yani. tavsiyeediyorum.com diye bir site var ben ordan baya bi araştırıp yorumları okuyup öyle gidip memnun kalmıştım psikologumdan. gerçi yeri ataşehirde, seans ücreti de 150 tl.ydi. (adı gülgün kurtay)

psikiyatri için randevu aldım ücreti 20 tl..
arkadaşım psikiyatriye git dedi o da konuşuyor dedi..ihtiyaç olursa psikoloğa yönlendiriyor zaten dedi..
siz ne dersiniz doğru mu yaptım acaba?

psikiyatri için randevu aldım ücreti 20 tl..
arkadaşım psikiyatriye git dedi o da konuşuyor dedi..ihtiyaç olursa psikoloğa yönlendiriyor zaten dedi..
siz ne dersiniz doğru mu yaptım acaba?

hayırlısı olsun benim bildiğim psikiyatristler daha kısa süreli muayene ediyorlar mesela psikologlar genelde 50 dk. veya 1 saat görüşürken psikiyatristler en fazla 15-20 dk görüyorlar her hastayı. ama tabiki onun da faydasını görürsünüz ve arkadaşınızın dediği gibi bazen psikologla da görüşmeyi öneriyorlar. siz de tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Hayata dair pek çok sorunum var, durumum iyi değil, bir psikiyatr arıyorum. İstanbul'da oturuyorum, iyi bir doktor bulmalıyım, önerebileceğiniz kimse var mı?:KK43:((

selamlar herkese. damdan duser gibi gelmek istemezdim ama 1-2 sey soylemek istedim:

arkadaslar psikolog veya psikiyatrist onerebilir misiniz yazmis bir cok kisi ama lutfen aradaki farka cok dikkat edin. psikolojik sorununuz artik kontrolden cikmamissa, ornegin nefes darligi, gogus skismasi tarzi sizi fiziksel olarak cok zorlayan agir bir durumda degilse once bir psikologla gorusun lutfen. gereksiz yere kendinize ilac yuklemesi yapmayin. psikiyatristler sonuc olarak doktorlardir ve hastaliklari tedavi ederler. sizinki sadece tasa, kaygi, kararsizlik gibi sorunlarsa, bir bozukluk ya da hastaliginiz yoksa bosuna psikiyatriste gitmeyin, psikologa gidin derim.

2. si de klinik psikolog, gunluk hayatta bizim psikolog dedigimiz kisidir aslinda, psikoloji bolumu mezunu herkesin sifati 'psikolog'dur ama gorusme yapan, bizlerin gittigi kisi olmak icin klinik alaninda yuksek lisans yapmis olma zorunluluklari bulunmaktadir. yuksek lisans yapmayanlar, klinik acamayacaklari icin 'danisma merkezi, hayat koclugu' vb sifatlarla yer aciyorlar. bir kisiyegitmeden once hem o kisi hakkinda hastalarinin goruslerini hem de egitim gecmisini sorgulayin lutfen.

ben 1 yil psikiyatriste gittim, ve simdi de psikologi bolumune basliyorum bu yil. aradaki farki, neler yapip yapamayacaklarini cok arastirmam gerekti o yuzden lutfen sizler de dikkatli olun :)

X