protein diyetiyle 3 ayda 76 dan 58 e düştümm

yıllardır rejim yaparım.bir çok yol denedim.özel çaylar karısımlar diyetisyenler akapunktur... hiç biri protein ağırlıklı diyetler gibi etkili olmadı bende.gecen sene 2011 eylül de 85 kiloyla rejime basladım ocak 2013te 66 kiloya düşmüştüm:KK34: her öğünde protein yiyordum mutlaka.tavuk tonbalıgı et vb.süt yogurt yağsız olcak diye bir kural uygulamazdım hatta acık süt alırdım işlemden gecmemiş.haftada 3-4 kere yürüyüş yapıyodum yani fırsat buldukça.o rejimden çok memnundum ya hayatımın en güzel evresiydi.inceciktim 66dan daha zayıf duruyodum.saclarım daha saglıklı ve parlaktı hızla uzuyordu.cildime hiç bir şey sürmezdim pürüzsüz bi cildim vrdı ahh ahh. mezuniyetin en güzel kızlarından biriydim:)

sonra ramazana kdar 66 70 arası gittim geldim.ama ocaktan itibaren rejim yapmadım.iskenderler kebaplar gırla:) dondurmalar pastalar pizzalar mis mis.uzun süre gelmedi kilolar ama.sonra ramazanla beraber verdiğim kiloları almaya basladım sürekli evdeydim yaz boyu.asıl kiloyu okulların acılmasıyla aldım.günde 4 saat yolda geciyor sabah 6da ben yola cıkıyorum kahvaltı yok yolda simit poğaca alıyodumaksam gec donuyorum ee acıkıyorum haliyle doner simit ne olursa.kilo aldım tabi.tekrar 85 oldum.ama zaten mantık bu kilo almaya müsait bünyeler dikkat etmezlerse mutlaka geri alırlar o kiloları.

4 gündür tekrar protein diyeti yapıyorum.beyaz un şeker pirinc bulgur asla tüketmiyorum.dukana baslayacaktım ama meyvesiz sebsesiz yapamam ben sadece kısıtlarım.zaten faydalı olmasaydı Rabbim yaratır mıydı elmayı kirazı portakalı değil mi ama.hadi unun yasak olmasını anlarım sonradan işlenmiş gıda felan.ama kimse bana meyve sebze yeme diyemez arkadas!

velhasılı kelam protein candır dostlar:KK76: ben dukan karatay tasdevri diyetini harmanlayıp kendime uygun bi diyet yaptım.yulaf kepeği süttozu ile ekmek yapıyorum mis gibi az karbonhidratlı. stevya ile de tatlı ihtiyacımı gideriyorum.daha rahatım 4 gündür.kilo kayıb ne alemde bilemiyorum regl olcam sislik var:KK43: bi de terazim bozuk

yapalım yaptıralım yani protein diyeti süper bi olay bol su içmek sartıyla tabi.

Ben 4 gün sadece tavuk yedim ve 58 kilodan 53-54 arasına düştüm bi 53 bi 54 çıkıyorum net değil :)

Ben 4 gün sadece tavuk yedim ve 58 kilodan 53-54 arasına düştüm bi 53 bi 54 çıkıyorum net değil :)

Tebrikler arkadaşım çok iyi kilo vermişsin. Peki günde ne kadar tavuk yedin ? Offf kızlar hazıranda düğünüm var ve 5 kg fazlalığımı vermem gerek yoksa gelinlikten pörtleyecek göbeğim
:KK70:

Tebrikler arkadaşım çok iyi kilo vermişsin. Peki günde ne kadar tavuk yedin ? Offf kızlar hazıranda düğünüm var ve 5 kg fazlalığımı vermem gerek yoksa gelinlikten pörtleyecek göbeğim
:KK70:

3 but yedim toplamda, sabah öğle akşam olmak üzere ve 2.5 lt su içtim başka bi şey yiyip içmedim teşekkürlerr

hayır spor yapan herkes kulanabilir .sakınca yok yandaş hastalığın yoksa.iştah üzerinde en ufak bir etkisi yok spordan yarım saat önce alıyorsun spordayken ter içinde kalıyosun

Bende almayı düşünüyorum ama, acaba çok aktif mi spor yapmak gerekir, plates gibi daha temposuz spor yapanlarda kullanabilir mi?

Protein diyetleri evet etkili ama biraz da masrafı oluyor..tavuk et stoklaması yapmak lazım..her öğün et tavuk..herkesin harcı değil..

Ama değer mi ?fazlasıyla değer..:):KK9:

Merhaba arkadaşlar,bu protein diyeti super bi diyet almancada Eiweiß Diät..sadece yagsiz et tavuk but kanat ton baligi yagsiz taze balik sabahlari yumurta beyaz peynir sut ve protein agirlikli ekmekk satiliyor bu uygulamayi murat boz yapmiş ve tiğ gibi olmuş ama o gunde bi avuc cerezde yemiş mineral almasi icin vucuduun..
Protein agirlikli gidalar tukkettiginiz zaman agizda kuruluk ve kokuda yapar bol su icin ve agziniz koktugunda bi iki karanfil atin agziniza veya agiz calkalama sulari var menthollu.. Herkese saglikli kilo vermeler :-D:-D:-D

harika bir sonuc. bende aylardir diyet yapiyorum ama amca 2-3 kilo verebildim. inşallah tafsiyeleriniz sayesimd dilediğim kiloya ulaşirim

geçen sene bende dukan diyetiyle 10 kilo verdim ama 15 kilo vermiş gibi duruyordu, vücudum inanılmaz toparlanmıştı.(spor yapmadığım halde). şuanda vermem gereken bi 10 kilom daha var (67 kiloyum) ama kafamı toplayıp, irademi toplayıp başlayamıyorum diyete. zaten bi daha dukan yapamam :))) sebze meyve eşliğinde protein diyeti yapmak istiyorum yaaaa:KK43:(((( allahım bana motivasyon, irade ver diyet yapabilecek güç kuvvet ver:KK43: protein diyeti yaparsam bu kiloları çatır çatır verebileceğimi biliyorum ama başlayamıyoruummmmm:KK43:(((

Son düzenleme:
geçen sene bende dukan diyetiyle 10 kilo verdim ama 15 kilo vermiş gibi duruyordu, vücudum inanılmaz toparlanmıştı.(spor yapmadığım halde). şuanda vermem gereken bi 10 kilom daha var (67 kiloyum) ama kafamı toplayıp, irademi toplayıp başlayamıyorum diyete. zaten bi daha dukan yapamam :))) sebze meyve eşliğinde protein diyeti yapmak istiyorum yaaaa:KK43:(((( allahım bana motivasyon, irade ver diyet yapabilecek güç kuvvet ver:KK43: protein diyeti yaparsam bu kiloları çatır çatır verebileceğimi biliyorum ama başlayamıyoruummmmm:KK43:(((

kısaca sağlıklı beslenme olarak karatayı tavsiye ederim bütceyede uygun aç kalmadan tıka basa yiyerek veriliyor kilolar:KK52::KK52:

kısa sürede verince sarkma oldu mu ,ve yaptığın sporu biraz anlatır mısın ?

protein diyetini bir süredir araştırıyorum yani ne derece etkili olabilir diye ve uzman tv deki diyetisyenin protein diyetiyle ilgili konuşmalarınıda dinledim bir haber kanalında başka bir diyetisyenden de dinledim emin olduktan sonra uygulamaya karar verdim.boy 150 kilomda aldı başını gitti 58 kiloyum normalde benim tam olarak 50 kilo olmam gerek çünkü boyum 1.50.vermem gereken 8 kilo fazlam var..kaç haftadır ha bugun ha yarın derken boşvermeler 2 gün yapıp 3.gün boşvermeler derken artık dahada tombikleşmeden bu 8 kilomu vermek üzere bugün yola çıktım pazartesi günü yani..ben sabahları erken uyanamayanlardanım bu yüzden kahvaltımı geç yapıyorum saat 11.30 da 2 tane haşlanmış yumurta bir iki adet çeri domates yedim 2 bardakta şekersiz açık çay içtim..normalde ekmeğe bağımlı biri olan ben hiç aramadım ve 2 yumurta beni çok güzel doyurdu acıkmadım sonrasında..bu arada kahvaltıda yediğim yumurta ve domatese hiç tuz eklemedim çünkü bu diyette tuzu hiç almamak gerekmiş.kahvaltıdan bir saat sonra limonlu yeşil çay içtim akşama doğru 4 gibi bir tane lght ayran içtim ve saat 7 de bir parça yağsız ızgara tavuk göğüs yanında bol limonlu roka tere marul ve birazda yoğurt..yağsız tuzsuz olunca açıkçası o kadarcık tavuk göğsünü zor bitirdim malum alışkanlıklardan geçmek biraz zorladı.bunlar pek damak zevkime uymadı tatsız tutsuz olunca ama kararlıyım ve şimdi akşam 9 yeşil çay içiyorum yanımada bir litre su aldım arada içiyorum gündüzde epey su içtim.kendimi psklojikmi bilmem ama sanki koca bir tabak yemek yemiş kadar tok hissediyorum ileri saatlerde acıktığımı hissedersem bitki çayına devam..spor yapmıyorum ama biraz mekik çekeceğim artık sabah akşam..yeter artık bu 8 kiloyu da veremezsem irademe acırım...ilk günüm bu şeklide geçti yarında akşam için lüfer ızgara düşünüyorum Allahtan balığı severek tüketirim.burdan hergün diyet dönemim boyunca yazacağım:21:

başlayalım beraber ben kalori hesabı yaparak protein ağırlıklı beslenmek istiyorum.
birbirimize destek oluruz :)

2.günüm
sabah 11 30
2 haşlanmış yumurta,bir salatalık,bir domates tuzsuz peynir bir tane kırmızı acı biber.. bir bardak şekersiz çay
arada bir kase yoğurt
akşam 6.30
bir levrek ızgara yanında roka tere maydonoz,ıspanak.
çok az gibi duruyor ama hiç acıkmıyorum ve zorlanmadan devam yola.bol bol su tarçınlı yeşil çaya devam gece boyu..zaten yeşil çay gerçektende iştah kesiyormuş bunuda anlamış oldum..hadi bakalım gitsin bu kilocuklar:KK4:

teşekkür ederim..umarım istediğimiz sonuca varabiliriz.yolum biraz uzun çünkü :)şu an 65 im 52 olmak istiyorum.

çok rahat verirsin üzülme.inan istemek başarmanın yarısı derler ya aynen o durum.başladınmı diyete peki?
benki şekerli tuzlu olsun hiçbirşeyden geçemezdim heleki kızrtmalar bol beyaz ekmekler aman aman.. gece geç yatıyorum birde gece atıştırmaları yapardım öyle yatardım bu diyette 3.günüm hepsini kestim sıfır şeker sıfır yağ sıfır tuz..olmaz diye bir şey yokmuş olabiliyormuş inan buna..mesela benim fazladan olan 8 kilomun yarısı galiba göbeğimde toplanmış yarın bir mezura alıp ölçmeye başlayacağım çünkü biraz inmiş gibi.bir haftanın sonunda tartılacağım sonra bir hafta ara tekrar bir hafta aynı şekil beslenme..seninde fazla bir kilo sorunun yok yani rahatça verebilirsin önemli olan bizim bir an evvel önlemimizi alıp daha fazla tombikleşmeden kurtulmak..:KK49:

sabah 11 de
2 haşlanmış yumurta peynir salatalık biraz domates bir tane yeşil biber bir bardak çay bir adette yeşil elma..
arada yağsız yoğurda yulaf ekleyip yedim

akşam 6.30 da
yine bir tane levrek ızgara 3 parça haşlanmış brokoli 2 parça haşlanmış kereviz ve yine tere roka maydonoz ..
yemek faslı bitti aynı sistem yatana kadar 4 bardak falan yeşil çay içiyorum bol su..saat 10 da yapabildiğim kadar zumba biraz mekik ama özellikle ayakta yapılan sopalı yan mekik hareketi bu daha kolayıma geliyoda ondan galiba:KK53:

çok rahat verirsin üzülme.inan istemek başarmanın yarısı derler ya aynen o durum.başladınmı diyete peki?
benki şekerli tuzlu olsun hiçbirşeyden geçemezdim heleki kızrtmalar bol beyaz ekmekler aman aman.. gece geç yatıyorum birde gece atıştırmaları yapardım öyle yatardım bu diyette 3.günüm hepsini kestim sıfır şeker sıfır yağ sıfır tuz..olmaz diye bir şey yokmuş olabiliyormuş inan buna..mesela benim fazladan olan 8 kilomun yarısı galiba göbeğimde toplanmış yarın bir mezura alıp ölçmeye başlayacağım çünkü biraz inmiş gibi.bir haftanın sonunda tartılacağım sonra bir hafta ara tekrar bir hafta aynı şekil beslenme..seninde fazla bir kilo sorunun yok yani rahatça verebilirsin önemli olan bizim bir an evvel önlemimizi alıp daha fazla tombikleşmeden kurtulmak..:KK49:

benim kilolar da basenlerde toplanmış :) ama düzenli spor yapıyorum focus t25 e başladım 2. haftadayım.süper ter atıyorum.yediklerime de dikkat edince 3 ay içinde verebilirmişim gibi geliyo :)veremesem bile sıkılaşmak bile vermişim gibi gösterir beni :)

X