protein diyetiyle 3 ayda 76 dan 58 e düştümm

gelsin bu günkü menüm
sabah 11 de 2 haşlanmış yumurta domates 3,4 kaşık acı biberli yoğurt,peynir bir bardak süt..
öğlenden sonra bir adet kepekli grissini ayran
akşam yine balık haftada 3 gün balık günü yaptım
ızgara hamsi ve roka maydonoz domates tere ile yapılmış bol limonlu salata
şarküteri ürünleriyle hiç aram yok sosis salam sucuk oldum olası yiyemem açıkçası pek etçil tarafımda yok ama mecburen diğer günler tavuk veya yağsız et tercih edeceğim Allahtan sıkı bir balık severim:KK1: bu diyette işimi kolaylaştıran tek şey diyebilirim..

Gunaydin kizlar.daha once dukan yapan biri olarak guzel kilo vermistim .biraktim simdi yine 88 kilodayim.dun bu yaziyi okuduktan sonra mantikli geldi.bende proreine daha agirlik vericem.sebzede var guzel bence yapilabilir.

protein diyetine pazartesi başlamıştım bir haftam doldu hemen tartıldım,58 ile başlamıştım tartıda 56 olarak gördüm kendimi..şimdi bir hafta ara verme sürecine girdim yarın itibari ile yani...zaten 2 hafta uygulanıyor 4 ile 7 kilo arasında kişiye göre bir kilo kaybı oluyor bir hafta ara verdikten sonra tekrar bir hafta daha yaparsam bir kaç kilom daha gitmiş olacak inşallah:KK8:bir haftada 2 kilo kaybı az gibime geldi ama 2 haftalık süreçte 4 ile 7 kilo kaybı olacağını düşünürsek pekte az sayılmaz..demekki ben bir hafta ara verip bir hafta daha uygularsam 2 kilo daha verip toplamda 4 kilo vermiş olurum...olsun onada razıyım:KK55:acelemiz yok ama hazır bir haftalık ara varken araya şu elma diyetini sıkıştıracağım yarından itibaren..elma diyetinide yapmazsam çatlarım:KK52:ama bence bu protein diyeti sağlıklı...ve birazda karatay diyetine benziyor sabah kahvaltıları yumurta yeşillik vs akşamları yine protein ağırlıklı aynı.. işte tek fark bu diyette süt ve süt ürünleri hep yağsız oluyor peynir vs herşey yağsız tamamen tuzsuz.. ama karatay diyetinde işlenmemiş trans olmayan yağlara az biraz mini minnacık kaya tuzuna yer var o kadar...yani kanımca karatay diyeti kadar sağlıklı..bu diyetin tek farkı sıfır yağ sıfır tuz...şeker un vs zaten hiçbir diyette olmaz..

onu hiç sormayın ya sabah eşim de güya espri yaptı bana tombik diye, sinirlerim bozuldu :KK47: :KK36:

ama son gülen iyi güler :KK1:

hamileliğimden dolayı 12 kilo aldım :KK43: artık tombişim kelimelerinı çok duymaya başladım umarım doğumdan sonra kilolarımı bende rahatca verirebilirim ...Zor gunler beni bekliyor. :

eveeeettttttttt uzuuun zamandır girilmemiş bu topiğe.. ezgi_18 arkadaşım sayende 2 yıl önce bu diyetle epey kilo vermiştim.. o zamanlar üye değildim tabi..
biraz kendi kendime konuşmuş gibi olacagım ama bu topiği sürdürmek istiyorum. bu yüzden gün gün yazarak canlı tutacagım. kendi kendimede olsa illaki benden sonra okuyanlar iyi ya da kötü fikir sahibi olacaktır.

bugün hollywood diyetimi bırakmş ve epeyce de bozmuştum ki. dila dedim senin yaptıgın bir diyet vardı 2 yıl önce.. ve geldim harıl harıl sitede bunu aradım..
yarın paçaları sıvayıp başlıyorum.

benim yapacagım diyette ezgiciğimin verdiği diyetin benzeri fakat sabah 1 meyve yiyecm. çünkü ben meyvesiz yaşayamam.

86 kilodan 77 ye düştüm. fakat bugün 78 olmuşumdur. hedefim 58 kilo .. kooooskoca 20 kilo var önümde.. en az bi 10unu bu diyetle ALLAHIN izniyle verecegim..

bayramaa 73ü görsem ne hoş oluuuuur.

her gün
plank/mekik/squat/leslie 4 mil yapacagım ortalama 1.30 saatspor yani..

umarım uğrayan bi yoldaş bulurum kendime. bulmasamda sıkıntı yok.. gün gün paylaşım yapıcam..
bismillah diyelimm. yarın görüşmek üzere ezginin günlüğü :KK70:

günaydın ıssız topik :)

bugün kendime güzelceee bi program yaptm. bu diyeti ilk olarak 20 gün sürdürecegim..
20 gün sorna hurma detoksu yapıp sonra bu diyete tekrar dönecegim..
11 ekimdede alışverişe gidicem. zayıflayınca ödül babında :KK70:

geri sayımı başlatıyorum.. son 20 !

bugün kendime güzelceee bi program yaptm. bu diyeti ilk olarak 20 gün sürdürecegim..

Dila cım nasıl gidiyor diyetin? Ben de bir ıssız topiğe yazıyorum diyetimi :) Bugün 4.gün.Birbirimize destek olabiliriz.Issız topikten kopy paste yapayım buraya diyetimi :)

Buna benzer bir diyete başladım bu kez de.
Metabolic balance diyeti yapanların yazdıklarını okudum.
5 saat arayla günde 3 öğün, her öğünde protein-ekmek-sebze veya salata, üstüne 1 elma büyüklüğünde meyve.
Meyvelerden biri mutlaka elma olacak.
Tek tek yenecek demiyor da, illa da proteinle başlanacak diyor.
MB diyeti normalde pahalı testler sonrası Dr kontrolünde yapılıyormuş, ancak ben o kadar para vermek istemiyorum.Anladığım kadarıyla listeler hep birbirine benziyor, bu diyet de onlara benziyor.
İlk 2 gün detox oluyormuş MB de, onu yapmadım.
Her öğün bir protein kaynağı-1 dl ekmek(protein ekmeği aldım ondan yiyorum)-salata veya sebze-üstüne 1 meyve yeniyor.
Bu arada protein kaynağınız ille hayvansal olmak zorunda değil, baklagil de tüketebiliyorsunuz (süt ürünü de oluyor)
Çok çeşitli ve sağlıklı bir program olduğunu düşünüyorum, sürdürülebilir ve yaşam tarzı haline dönüştürülebilir bir program gibi geldi bana.ilk 2 hafta yağ kullanılmıyor, sonrasında 2-3 çorba kaşığı sızma z.yağı ekleniyor.3.haftadan itibaren haftada 1 ödül öğünü yapabiliyorsunuz, ya da istediğiniz kiloya inene kadar yapmayabilirsiniz de, size kalmış.
Ben yaparım diye düşünüyorum, belki daha uzun sürede veririm kiloyu ama motive eder beni, canım birşey istedi diye diyeti bozacağıma ödül öğünü canımın çektiğini yerim.
Bu arada tartımın pili bitmiş, bi sevindim anlatamam, ruh hastası gibi günde en az birkez tartıya çıkarım, diyet yaptığım dönemlerde bu moral bozucu olabiliyor, birkaç gün kilo vermediğimi görünce hele hele de az da olsa bir artış söz konusu ise demotive oluyordum.Tartılmak istemiyorum, kıyafetlerimin bollaşmasını, aynada inceldiğimi görmek istiyorum, tartının pilini değiştirmeye hiç niyetim yok.Aynaları ve kıyafet bedenimi baz alacağım.40 bedene zor sığıyorum, 38 rahatça olsun bana yeter, boyum uzun.8-10 kilo versem iyidir, 12 ye de hayır demem :)
Bu kez ömür boyu sürdüreceğim bir program istiyorum, sıkıldım sürekli alıp vermekten, diyetlerden.istediğim görüntüye ulaşınca porsiyonları biraz büyütür hayatıma devam ederim diye düşünüyorum.İnşallah muvaffak olurum.Yok mu katılmak isteyen?

Sabah: 2 dl hindi füme veya 1 yumurta( menemen veya yağsız tavada) veya 2 kk peynir
1 dl ekmek ( çavdar veya tam tahıl olabilir, ben protein ekmeği yiyorum)
domates-salatalık
1 meyve

Öğlen: İskambil destesi büyüklüğünde et-tavuk-balık veya puding kasesi kadar baklagil
1 dl ekmek
Yine puding kasesi kadar salata veya sebze
1 meyve

Akşam:öğlen ile aynı, sadece aynı protein kaynağı günde 2 kez tüketilmeyecek.Her öğünde de tek protein kaynağı tüketilecek.

Bu meyvelerden 1i mutlaka elma olacak, muz-incir vb gibi çok şekerli meyve tercih etmeyeceğiz.Aralarda sadece şekersiz çay-kahve-bitki çayına izin var, öğün araları 5er saat olacak, her diyette olduğu gibi bol bol su içilecek.
Ağır egzersiz önerilmiyor bu diyette, yarım saatlik yürüyüş öneriliyor.2 hafta sonra diyete yağ ve ödül öğünü ilave ederseniz yürüyüşü arttırmanız tavsiye ediliyor.

Bana çok mantıklı ve uygulanabilir geldi.4 gündür de hiç diyette gibi hissetmiyorum.Sağlıklı ve çeşitli beslenirken, zararlı olan şekerli yağlı ürünlerden uzak durmuş oluyorum o kadar.

Bu diyeti ömürlük düşünüyorum.İstediğim kiloya indikten sonra porsiyonları arttırırım o kadar.Ne bileyim 1 değil de 2 dl ekmek yerim, yarım değil de bütün somon balığı dilimi yerim gibi gibi.

Canm öncelikle tebrik ederim seni büyük bir basari elde etmssin.
Dün gece topigine rastladim ve bu sabah uygulamaya basladim.
Simdiye kadar hersey yolunda bana da kolay geldi.
Sadece bi sorum var o da ilk haftanin sonunda görünüsünde bi degisiklik olmaya basliyor mu?

Hurma detoksu nedir? bir de nasil gitti diet? basarili oldun mu?

Hepsini denedim. Eskiden vermiştim şimdi olmuyor. Sabah 2 dilim ekmek yesem başka da karbonhidrat almasam yine protein ağırlıklı diyeti yapabilirmiyim? Birbirimize destek olalım lütfeeeennnnnn !!!

X