Prolaktin Yüksekliği Sorunu Olanlar

slm arkadaşlae bugün tekrar kan değerlerine baktırdım. 100-460 markır değerleri aralığında 960 çıkmıştı bugün ise 29 çıktı hoca ilacı yarıma çekti ama bende 2 haftada anormal düşmüş dr. güzel dedi ama benim kafam karıştı. sizce bu normal mi yaa kafayı yiyecem. acaba başka bi yerde de yaptırsam mı tahlili? bu sefere daha mı karışır kafam???
sizde de bu oldu mu?

canım düşmesinin zararı yok faydası var endişelenme...

evet cok dogru düsmesinin zarari yok,hatta bana doktorum,düsük olmasi iyi yüksek olmasindan,düsük oluncada hamile kalma sansi oluyor demisti.

çok teşekküürler arkadaşlar bende daha rahatım şimdi.. nedense kendimi de daha iyi hissediyorum.. ilgilenip cvp yadığınız için teşekkürler..

Arkadaşlar hiç canınızı sıkmayın kafanzı da takmayın benim 4-5 yıldır hipofizdeki mikro adenomdan dolayı prolaktin yükseliği vardı. İllacı kullanınca düşüyodu kullanmyaınca ise yükseliyordu ve 3 aylık evliyim korunmadık prolaktin yine yüksekti bu arada bugün eşimle doktora gittik adet düzensizliğim için çünkü beni çok geriyordu çubuk testle gebelik testi yaptım negatif çıkmıştı kan tessti yaptırdım ve 4 haftalık hamileyim
kendiniz kasmayın ve herşeyi sadece Rabbimden isteyin darısı isteyen herkesin başına.

Merhabalar
Adetimin 3. gunu yaptırdıgım hormon tahlilinde prolaktin 31 cıktı. Internette arastırma yaptım ve sanırım biraz yuksek...
Bilgisi olan arkadaslar bnm ıcın yorumlarsa sevinirim. Simdiden tesekkurler...

ben aranıza yeni katıldım bu siteyi hep takip ediyorum sonunda üye olmaya karar verdim.. ben 1 buçuk yıllık evliyim 24 yaşındayım 1 buçuk yıldır korunmuyoruz.. bir sene sonra doktora gitmeye karar verdik ve prolaktinin yüksek olduğunu öğrendim.. hipofiz emarı çektirdik temiz çıktı çok şükür.. ama parlodel kullandım 3 ay ve 30 olan prolaktinim 77 ye çıktı 3 ayın sonunda.. şu anda dostinex kullandım 2 tablet yarım yarım 1 hafta arayla içiyorsun.. umudumu kesmeli miyim bilmiyorum hiç stres olmayacak hayatında diyor doktorum.. öyle birşey mümkün mü kii ... bal tarçın çörekotu karışımını deniyorum bu ay ama açıkçası hiç umudum yok çevremdeki arkadaşlarımın bebişleri oldu ve her geçen gün yeni bir hamilelik haberi duyuyorum bende onlara katılmak istiyorum Allah yardımcımız olsun.. isteyen herkese versin inşallah

kızlar benim prolaktinim 54 çıktı dostinex verdi doktor ama kullanamıyorum ya yan etkilerinden korkuyorum çünkü normalde bile başım dönüyo benim ne yapcam bilemedim....

ayrıca bend e baş ağrısı oluyo çok fazla ve göğüslerimde ağrı ve şişkinlik oluyo?sizde başka ne gibi belirtiler oluyo

canım bende hiç yan etki yapmadı yarım yarım kullan dostinexi.. ne başım döndü nede başka bişi oldu çok şükür.. korkma yani herkeste aynı olacak diye birşey yok sen başım döner diye kendini şartlandırırsan zaten başın döner psikolojik olarak :))

bendede 3 4 ayda bir adet görme sorunu var polikistikover kistleri ve prolaktin hormonum normal degerin en üst sınırında dün varmısın yokmusuna bir kız katıldı prolaktin yüksekligi varmıs emar sonucu beyin tümörü oldugunu ögrenmiss evham yaptım simdi korkuyorumm..

beyin tümöru dediği kötü huylu bişey değil
ki bende de var
hipofiz mrı çekildikten sonra belli oluyor
hipofizde adenom şeklinde tanı koyuluyor
hiç korkulacak bişey değil olsa bile
ve prolaktin için hayıt tohumunu öneririm

aaa ben bunaa cok sevindiiim hayıt tohumu bende kullandım ama düzenli kullanmadım
kullandım zamanlar adetim hemen oluyordu ama korktum sürekli haberlerde biseyler cıkıyor yok kanser yapıyomus bitkisel ilaclar yok ölüme kadar götürüyomus falan filan diyee sen ne kadar kullandın nasıl fayda gördün anlatırmısın canııımmm

benimde prolaktin değerim 210 du beyin mr çektim temiz çıktı 1 ay doxtinex kullandım bi sonraki ayda 18 e düştü bakalım bu ay hamile kalabilecekmiyim? değerim 18 edüştü hamile kalmayı çok istiyorum inşallah bu ay müjdeli haberi alırım

benimde prolaktinden sikayetim var ama benim bi oglum olduktan sonra cıktı benim sorum su arkadaslar en son doktora gittigimde ki gittigim bi kadın dogumcuydu bana cocuk istediginde gel bu böle düzensiz adet göreceksin demişti simdi 1 senedir ilac kullanmıyorum ve doktora gitmiyorum suanda ne durumda hiç bi bilgim yok anlıycanız büyümeye devam ediyomudur 7mm di cok merak ediyorum bileniniz varsa bişi yazarsa cok sevinirim

hatunlar hormon tahlilleri yaptırmıştım doktorum bana gayet normal olduğunu söylmişti.sonuçlarımı ben görmedim .tekrar başka bi doktora gittim bilgisayardan baktı tahlil sonuçlarıma ve proklatin hormonun yüksekmiş dedi .dengelemek için ilça verdi.yanlız benim adetlerim hep düzenlidir proklatin yüksekliği olan kişilerde düzensiz olurmuş .işte göğüslerde süt falan gelirmiş v.s bu belirtilerin hiç biri yok bende.pardoler verdi oda beni acayip tuhaflaştırdı elim kolum tutumuyor sürekli uyku hali vs. bunlar normalmi

kızlar benim 74 , 71 arası prolaktinim. 5mm de adenom çıktı. şimdi makroadenom için kan vereceim.araştırma hast. gidiyorum her seferinde tahlil istiyorlar. 7 aydır adet olmuyorum. adet dışında hiç bir rahatsızığım yok. adet olmadığım için de rahatsızlığım yok . bekarım düzenli adet olmak istiyorum

Arkadaslar, benim de senelerdir cok duzenlidir adetlerim. Geciktigini hic bilmem. cocuk yapmaya karar verip bir sure olmayinca yaptırdıgım kan tahlillerinde prolaktin hormonum yuksek cıktı. Deger 30 ile 90 arasında gezdi birkaç ay. Bende de hiçbir belirti vermemişti bu yukseklik. Sonra doktorum parlodel diye bir ilaç verdi. Kullanmaya başladıgımın Ilk 2-3 gunu bas agrisi yaptı baya bu ilaç ama kısa surede alıstı vucut sanırım, sonra hiçbir sorun hissetmedim.
Yaklasık 3 ay ilacı kullandıktan sonra testi tekrarladıgımızda degerim 1-2lere düşmüştü. Doktor ilaci kesmemi soyledi. Ilaci kestikten sonra bir daha testi tekrarlamadim ve yaklasık 2-3 ay sonra hamile kaldım.
Soylemek istedigim hic ama hic moralinizi bozmayın. Bana doktorum da sebebi olan problemlerin cozumu kolay endise etme demişti...
Isteyen herkesin en kısa zamanda bebeklerini kucagına alması dilegiyle...

arkadaşlar 1 yıldır korunmuoyuruz,çocuk düşünüyoruz ancak olmadı.tesadüfen yaptırdığım hormon tahlilinde prolaktin hormonumun yüksek olduğu yani 56 olduğunu gördüm.doktorum normal olduğunu, hemen hastalık tanısı konmayacağını,adetlerim düzenli olduğu için ve de süt gelme gibi bi problemim olmadığı için ilaç vermeyeceğini söyledi.bu ay ikinci kez ölçüp ona göre değerlendireceğini söyledi. sizce normal mi böyle demesi? çünkü değeri 32 olanlara bile bazı doktorlar ilaç vermiş,çok kafam karıştı:18:

benim sorum da şu ki, değerler bir saatte değişir mi? aç karnına sabah iki ayrı hastanede bir saat arayla test yaptırdım. birinde prolaktin 58 diğerinde ise 21 çıktı. bu kadar fark olması nasıl mümkün oldu anlamadım. :26:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…