Popüler Konu Progesteron - Gebelik İlişkisi

progesteron evet yumurta catlamasıyla ılgılı bılgı verıyor...prolaktın onemlı deger proteın fazlalıgı vs sperm kalıtesını dusuruyormus....dıye bılıyorum benım kactı hatırlamıyorum yazarım bende bıara...dr hormonda en önemlı test prolaktın demıstı..degerın ıyı canım cok daha fazla olanlar var sen takılma sakın

inşallah sende sağlıkla bebeğini kucağına alırsın ama sana bir tavsiyem çok geç yatma.bu aralar gebeliğinin başı.bu haftalarda hücreler bölünüyor ve hücreler en sağlıklı gece uykudayken bölünüyormuş.bir yerde okumuştum.yeni hamileler çok geç yatmasın erken uyusunlar falan yazıyordu.bilgin olsun

doğru biliyosun.ama şöyle.yani hamile olmayanlarda progestoron testi çatlamayı gösteriyor.10 un üstüyse çatlama olmuş demektir fakat bir diger görevi progesteronun bebeğin tutunmasını sağlamak.bendede yumurta döllendiyse eğer bebek tutunabilsin diye ilaç Verdi doktorum.10 olunca evet çatlamış ama tutunması için 16- 17 olması lazım en az.o yüzden ilaç içiyorum.ama digger arkadaşın bebeği değeri 11ken bile tutunabilmiş.işte bu umut oldu bana.şimdi o da ilaç kullanıyo düşük olmasın bebek tutunsun diye

Neden olmasin sizinde olur inş hayat sürprizlerle dolu

hadi hayırlısı arkadaslar bende gelısmelerı yazarım sızde yazın ben pazartesıyı beklıyorum

Ben sonucu aldim hamile değilim her zamanki gibi maalesef dupheston yapmis ara kanamayi sabir kalmadi bende artik bayagi bunaldim yoruldun ....
canım ılac yaptıgı kesın mı degerın kac cıktı...bırde sen ne uzul ne sevın kıyamam sonucta testlerde yanılabılıyor gec dollenme vs varsa hemen cıkmaya bılıyo

canım ılac yaptıgı kesın mı degerın kac cıktı...bırde sen ne uzul ne sevın kıyamam sonucta testlerde yanılabılıyor gec dollenme vs varsa hemen cıkmaya bılıyo

0,100 bthcg degerim proloktin 8 progesteron 16
dıger degerın olan prolaktın e bısey dıyemem sınırını bılmıyorum ama ıyı bır deger yuksek olması kotu....progesteron ıyı cıkmıs yumurtlama vs oldugunu gsterıyor suan beta degerın evet gebelıkle uyusmuyor 5 ten yukarsı kabul edılıyor...ama bekle baktın bır belırtı vs yasıyorsun yıne test yap canım..

nasıl yani progetoronun 11 ken hamilemiydin.eğer öyleyse resmen bu bana umut oldu şuanda.çünki bendede progesterone düşüklüğü ile ilgili sıkıntı var.ilaç kullanmaya başladım
mrb canım hamıle kalmadan oncekı hormon testımı buldum canım tsh.........2.370 t4 serbest......... 1.34 t3 serbest............3.17 e2 estradiol buyuksek cıkmıstı 67.40 normal degerı 6 ile 27 arası yazıyor.....fsh......7.61 LH.........3.44 PROLAKTİN .....19.37......ZATEN EGER PROLAKTIN YUKSEKSE GEBELIK AZALIYORMUS DR BANA ONEMSIZ DEDI ENFAZLA ERKEN MENEPOZ OLURSUN DEMISTI.....BENIM PROLAKTIN SONUCUM O FAKAT KAGITTAKI DEGER İSE 4.79 İLE 23.3 ARASI OLMALIYMIS

çok teşekkürederim.yarını bekliyorum bende.umarım adet olmam ama olacakmışım gibi belirtiler var.bakalım hayırlısı

Kızlar mrb bnm 21.gun progesteron testi 0,6 çıktı geçen ay 14.4 tu. dr tedaviye baslicaz bu ay dedi yumurtlama tembelliği var dedi bu gebelige engel olur mu bu arada 14 aydır korunmuyoruz ve bir kimyasal gebelik geçirdim 8 ay önce.

Merhaba tüp bebek transferinden 5 gün önce progesteron 0,3 çıktı. 5 gün cerinone jel kullandım. 5. Gün transfer yapıldı. Daha sonra progesterona bakılmadı. Bhcg önce yükseldi sonra düşmeye başladı. Acaba progesteron düşüklüğünden olabilirmi? Bilenler yardımcı olursa sevinirim.. Progesteron transferden önce çokmu düşükmüş acaba yeterine yükselmemiş olabilirmi?

Progesteron yumurtlama olup olmadiğini gösterir tahlil sonucun düşük galiba doktorun söyler zaten tahlili görünce ama belki de bir yanlislik olmuştur bu kadar düşük cikmamasi lazim bende bu ay adetin 21. Günü yaptirdim benim17 cikti ama yine gebelik yok o ayri bir vaka

Bu arada bende tüp bebek tedavisinde iken bana da doktor ayni şeyi dedi yumurtlama tembelliği var diye farkli doktorlara gittim öyle bir şey yok dediler bazen doktorlar bir şey bulamayinca yumurtlama sorunun var diyor takilma fazla buna bol bol kuru incir ye sabah ve aksam bebeis için tek bir yumurta ve sperme ihtiyaç var unutma. Hic yumurtamiz yok değil ki Rabbim nasip ederse her şekilde olur

Sizin bu gaziyi okuyunca bende tahlillerime baktim benim de ayni şekilde. Bende gecen sene yaptirdim tüp bebek ama tüm tahlillerimi hala sakliyorum. Büyük ihtimal yumurta toplandıktan sonra bu hormon düşüyor normal yani. Zaten size progeston iğne hap ya da JEL verirler merak etme bu ilaçlar seviyeni yukseltir

Dondurulmuş transfer edildi bana.. Jel verildi ancak iğne yapılmadı. 7. Günü pozitif sonucu aldım 9. Gün sonucum 3 katı arttı ancak 11. Gün düşmeye başladı. Acaba progesteron yetersizmiydi? Ondanmı düştü diye düşünmekten kendimi alamıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…