Progestan? 🫣

Ben bı düşük yapmıştım . Şimdi çatlatma iğnesi yaptırdım pazartesinden beri de progestan kullanıyorum ayın 5 ne kadar kullanackmisim eğer tutarsa rahimde kalsın düşmesin diye ayın beşinde test vericem eğer Dr kullan dediyse kullan ben tanıdık bir ebeye de sordum verdiği iyi olmuş demisti

tutunma için verilebilir mantıklı zaten. benim bebeğim tutundu ama zaten 2 aylık su an o yüzden takıldım ama kullanıcam tabii ki

Ben de 7 haftalık hamileyim.hersey normal dedi.bennerken haftalarda ara ara kasık ağrım oldu ama ona söylememiştim.tedbir amaçlı progestan 200 mg yazdı.tum hastalarına tedbir amaçlı yazıyormuş.ama bende kullanmak istemiyorum ya.gerek var mi kafam çok karışık

ben bırakmak istediğimi söylediğimde en azından bir pakedi bitir dedi. su an zaten 4 günüm daha kaldı bitmesine. bebiş de o zaman 10+3 olacak o yüzden daha vicdanım rahat olucak yani kullandım ben ve evet ilk günler zordu ama su an bir sorun yaratmıyor çok fazla dısarı çıkması dısında. bilemiyorum

Sırf az bi sancı var diye progastan vermesi bana pek mantıklı gelmedi.
Daha önce düşük öykünüz varmı?

Sırf az bi sancı var diye progastan vermesi bana pek mantıklı gelmedi.
Daha önce düşük öykünüz varmı?
hayir ilk gebeliğim zaten. ama 10 gün öncesinde de ilişki sonrası lekelenmem olmustu. o zaman gerek görmemisti. rahimden kaynaklanan bir kanama yok, büyük ihtimalle rahim ağzından kaynaklı o da su an kanama görünmüyor diyip gerek duymamıştı. sonrasında normal kontrolüme gittiğimde direkt zaten sancın var mı diye sordu. ben de son 2 gündür arada sırada hafif regl sancım olduğunu söyledim. o da progestan başlayalım ne olur ne olmaz dedi. yani araştordığımda bir zararı da olmadığını gördüğüm için çok dert etmedim ben de açıkcası. çok uyku hali ve bel ağrısı yaptığı için bırakmak istediğimi söyledim doktoruma ama bir kutuyu bitir eğer sikayetin olmazsa bırakırsın dedi. ben de öyle yaptım

Bende kullandım hafif kanama alanı vardı sabah akşam alıyrdum . Sonra kontrolde alanın kaybolduğunu görünce her ihtimale karşı paketi bitir dedi ama çok halsiz bıraktığı için beni günde 1 kez akşam yatarken içtim bitirdim , güzel uyutan bi ilaçtı

ilk günler bende de öyle bir etkisi olsu. hatta dısarı çıktığımda hemen bayılacak gibi oldum, yoruldum falan. ama su an son 4-5 gündür iyiyim artık eskisi kadar yormuyor

merhabalar Aralık ayında 8 haftalık bebeğimi kaybettim. Benim de sancılarım oluyordu o zamanki doktorum rahim genişlediği için demişti. Daha sonra tedavi olduğumda progesteron hormonumu 6'nın üzerine çıkaramadık. İlk hamilelik testlerine baktığımda bakılmamış bile. Araştırdığım zaman Progesteron bebeğin tutunmasını sağlayan hamilelikte gerekli bir hormon olduğunu öğrendim. Bana o zaman bu ilacı kanamam başladığı zaman vermişti. o nedenle doktorunuz tedbir almak istiyorsa bence riske girmeyin. Umarım bebişlerinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız. Allah isteyen kimsenin kucağını boş bırakmasın.

benim progesterona her kontrole gittiğimde bakıldı. 7+6da yani sancım var dediğim hafta progesteron 17.72 çıktı. doktorum gayet güzel dedi ama yine de vermek istedi. tabii ki doktorlar bizden daha iyi biliyor her seyi. kimse kimseye sebepsiz yere ilaç vermez. o yüzden içim rahat. sadece ilk dönemler çok fazla yan etki gösterdiği için bırakmak istedim yalan yok

çok gecmis olsun size de. Allahım inşallah tüm kötü anılarınızın yerine sizi iyi bir hayat verir. çok üzüldüm. Allah bir daha yasatmasın

Benimki de verdi dün ama ultrasonda çok hafif kanama alanı gördü kanamam sancım vs yok nasıl kullanıcam bilmiyorum dün iğnesini de vurdu kalçam da sertlik oldu geçmiyor da sizinle hemen hemen aynı hamile kaldık vajinal ultrason yaptı son halimiz böyle

vajinadan alıyorum ben. doktorum ağızdan almamı önermedi yan etkisi çok oluyormus. su an 20 gün falan oldu kullanıyorum bir ara bıraktım sonra tekrar başladım. her sey güzel gidiyor dün bi kontrole gittim lekelenmem olduğu için bebiş gayet iyi her sey yolunda. haftaya ikili tarama testi için doktoruma gidicem bakalım. ama devam ediyorum ilaca. 12 hafta dolana kadar da decam etmeyi düsünüyorum. bugün 11 haftalık olduk

Siz bizden 1 hafta büyüksünüz maşallah bizde 12. Haftada fetal dna yaptırıcaz doktorumuz kafa karışıklığı olmasın diye ikili üçlü önermedi

Siz bizden 1 hafta büyüksünüz maşallah bizde 12. Haftada fetal dna yaptırıcaz doktorumuz kafa karışıklığı olmasın diye ikili üçlü önermedi
biz de fetal dna istedik aslında ama fiyat bu ay bizi zorladı cünkü bu ay hem kömür parası istendi hem de yeni makine aldım onun taksidi vardı. kredi çekip yaptırabilirdik aslında ama dedik 2li yaptıralım risk çıkarsa fetal dna yaptırırız. ama benim de içim hiç rahat değil yemin ederim ki.

Aynı durumdayız biz de telefon aldık bozulduğu için her ay 15 ora ev kira derken her ay hep eksi 12 bin istediler fetal dna ya da dolar kurunda çalışıyorlar birde keşke devlet yapsa

Aynı durumdayız biz de telefon aldık bozulduğu için her ay 15 ora ev kira derken her ay hep eksi 12 bin istediler fetal dna ya da dolar kurunda çalışıyorlar birde keşke devlet yapsa
keske. bir de doktor da açık açık söylüyor güvenilir değil ikili tarama diye ama be biliyim valla. hala düsünüyoruz. bizim de 15 kömür, 7 bin makine taksidi geldi bu ay. kömür parasını erteleyebilsek yaptıracaktık aslında ama yönetici könür siparişi verilecek falan diyince mecbur verdik. doğalgaz bile gelemedi lanet yete bıktııımm
biz fiyat da alamadık bu arada fetal dna için. doktorumuza sorduk biz şirkete haber vericez kontrol günü onlar gelip kan alıcaklar dedi. fiyat hakkımda bilgim yok dedi doktorumuz. doğuda olduğumuz için de neyi nasıl yapacaz bilemiyoruz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…