Progestan 200 mg 2 kutu sabah akşam ara vermeden kullanılır mı kafam çok karışık lütfen yardım

fnd_50

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2015
11.235
17.666
34
Kızlar merhabalar, 8-9 aydır bebek istiyoruz. En son gittiğimde doktor rahim ince dedi Progestan yazdı sabah akşam iki kutu ara vermeden iç dedi. O kadar çok yan etkisine maruz kaldım ki baş dönmesi tansiyon düşüklüğü uyku sersemlik. Bunları geçtim bu şekilde kullanıp içinizde hamile kalan var mı? Birinci kutu yarın bitiyor ikinciye başlamalı mıyım yoksa beklemeli miyim adet olursam ya da olmazsam ona göre mi hareket etmeliyim kafam çok karışık.
Bu arada 4.5 yaşında oğlum var. İlkinde de 15 ay sebepsiz olmamıştı 16. Ay o zamanki doktorum adetin 15. Günü başlatıp 10 gün günde 1 tane Progestan tedavisi vermişti o ay hamile kalmıştım. Şimdikinin dozu ve zamanı kafamı karıştırıyor. Adetin 10. Gününden beri içiyorum. Yarına adetin 24. Günü.

Canım o Progestanlar hem ağızdan alınıyor hem de vajinal fitil çok değişik ilaç şuan bende kullanıyorum rahim kalınlaşması için .. vajinal alırsan hiç yan etkisi olmaz ped kullan yeterli akıyor çünkü yapınca Altan itebildiğin kadar derine it ve biraz uzan ağizdan alınca çok yan etkisi oluyormuş bu benim 2. Kutum hep fitil olarak kullandım direk temas ettiği içinde öyle kullanman daha iyi olur doktoruna sor belki izin verir sor önceden tabi ama Altan alınca hiç zararı yok canım oval beyaz bişey zaten

Canım o Progestanlar hem ağızdan alınıyor hem de vajinal fitil çok değişik ilaç şuan bende kullanıyorum rahim kalınlaşması için .. vajinal alırsan hiç yan etkisi olmaz ped kullan yeterli akıyor çünkü yapınca Altan itebildiğin kadar derine it ve biraz uzan ağizdan alınca çok yan etkisi oluyormuş bu benim 2. Kutum hep fitil olarak kullandım direk temas ettiği içinde öyle kullanman daha iyi olur doktoruna sor belki izin verir sor önceden tabi ama Altan alınca hiç zararı yok canım oval beyaz bişey zaten
Canım sen de mi ara vermeden ikinci kutuya geçtin evet bir de alttan atıldığını da biliyorum aslında ama doktoruma yazdım yan etkileri için sabahları çok baş dönmesi yapıyor dedim daha erken saatte iç dedi😅😅 sence ikinci kutudan devam etmeli miyim

Canım sen de mi ara vermeden ikinci kutuya geçtin evet bir de alttan atıldığını da biliyorum aslında ama doktoruma yazdım yan etkileri için sabahları çok baş dönmesi yapıyor dedim daha erken saatte iç dedi😅😅 sence ikinci kutudan devam etmeli miyim
Ben çalıştığım için düzenli kullanamıyorum yani iş yerinde imkansiz bişey zaten🤦🏻‍♀️ eve nezaman gelirsem artık.. arada kaynadığıda oluyodu bu arada devam et ama fitil olarak al doktorun kafası iyi galiba bal dönmesi yapar araç kullanma böyle birşey varsa progestan önemli al ama bence fitil olarak al direk temas ediyor oraya hemde baş dönmesi yapmıyor

Ben çalıştığım için düzenli kullanamıyorum yani iş yerinde imkansiz bişey zaten🤦🏻‍♀️ eve nezaman gelirsem artık.. arada kaynadığıda oluyodu bu arada devam et ama fitil olarak al doktorun kafası iyi galiba bal dönmesi yapar araç kullanma böyle birşey varsa progestan önemli al ama bence fitil olarak al direk temas ediyor oraya hemde baş dönmesi yapmıyor
Düzenli ve saati saatine diye üstüne basa basa vurguladı canım. Öğretmenim okul öncesi öğretmeni. Oğlumla gidiyoruz. Araç kullanmıyorum ama çok sarsıyor işte sabah kahvaltıdan sonra içiyorum içtikten bir saat sonra baş dönmem başlıyor kırk beş dakika kadar sürüyor sonra geçiyor ama çok yorgunluk ve uyku yapıyor bugün ilk kutu bitiyor. Test ne zaman yapmalıyım? İkinci kutuya geçersem adetim gecikmez mi hamile değilsem canım

Düzenli ve saati saatine diye üstüne basa basa vurguladı canım. Öğretmenim okul öncesi öğretmeni. Oğlumla gidiyoruz. Araç kullanmıyorum ama çok sarsıyor işte sabah kahvaltıdan sonra içiyorum içtikten bir saat sonra baş dönmem başlıyor kırk beş dakika kadar sürüyor sonra geçiyor ama çok yorgunluk ve uyku yapıyor bugün ilk kutu bitiyor. Test ne zaman yapmalıyım? İkinci kutuya geçersem adetim gecikmez mi hamile değilsem canım
Anladım tabi ki düzenli saate almak önemli ama telafi etsen sonradan bişey olmaz sabah akşam alınıyor ya.. korkmadan elini yıka temiz olsun fitili itebildiğin kadar it derine 5 dakika uzan yeterli bukadar asla baş dönmen olmucak bide adeti etkilemez tam tersine adeti düzenler gebelik varsa da zaten onun için gecikir progestan gecikme yapmaz

Yani Progestan ikinci kutuyu içmeye devam edeyim değil mi ya da alttan atmaya:) adetim ne zaman gelecekse gelir mi yani. Sence test ne zaman yapmalıyım bugün 24. Gün. Kusura bakma zamanını çalıyorum hakkını helal et ama bu ay o kadar belirsizlik yaşıyorum ki 😢😔

X