Profesyonel Makyözüm Soru Sorabilirsiniz

yenı gordum bu konuyu ve bende hemen yazmak ıstedım ben yenı flormarın goz altı kapatıcısını aldım sıvı degıl ama katı olanını aldım ruj gıbı yanı bazı gozaltı kapatıcıları kırısıklık yapıyormus bunda acaba bole bırsey duydunuzmu yoksa rahatlıkla kullanabılırmıyım onerıyormusunuz sımdıden yardımınız ıcın cok tesekkur ederım

merhaba öncelikle bnde tebrik ediyorum sizi senelerdir bıkmadan cevaplamışsınız tüm soruları :) benim de bazı sorularım olucak. derdimi şöyle anlatmaya başlıyım. ben aslında makyaj yapmıyorum hiç sevmiyorum da. ama artık büyüdükçe yapmam gerektiğini düşünüyorum. cildim beni çok rahatsız ediyo. cilt tipim kuru ve susuz. şu ana kadar zarar gelir diye de herhangi bişey sürmedim. ne bi krem ne bi nemlendirici.yüzümde sivilce yok ama sivilce kalıntıları ve siyah nokta dolu. ilk önce cildimi temizlemek ve nemlendirmek için ürün tavsiyesi istiyorum sizden. pürüssüz bi cildim olsun istiyorum. yaşım 19. çok pahalı olmayan ürünler olursa çok iyi olur. sonra da nasıl doğal ve hafif makyaj yapabileceğimi öğrenmek istiyorum. yani günlük makyaj için. göz altı morluklarım da var. bana ürün adı vererek önerebilir misiniz? okuduğum yorumlara göre fondöten önermiyorsunuz onun yerine ne kullanabilrm özellikle doğal durması için? esmerim bu arada. far kullanmayı sevmiyorum ama makyajda şart mı ? doğal durması için fondöteni nasıl sürücem? ayrıca burnumu da sevmiyorum uzun geliyo bna onu nasıl arka plana atabilrim? kısaca makyaj hakkında hiçbişey bilmiyorum neyi nasıl yapıcam lütfen yardım edin şimdiden teşekkür ederm.

Merhaba estetisyen_ankara, oncelikle cok tesekkurler,gercekten cok faydali bilgiler veriyorsunuz. Benim sorum su, 28 yasindayim..23 yasindan beri cildime sadece mineralli makyaj urunleri kullandim (bare minerals). Gozume de her gun kalem ve rimel kullanirim ancak goz altima hic bir makyaj malzmesi kullanmam.Her gece yatmadan once Neutrogena foaming cleanser ile makyajimi cikartip, yine ayni markanin alkolsuz tonigi ile cildimi siliyorum. Son olarak da Lancome'un Bienfait multivital nemlendiricisini yanak ve alin bolgeme suruyorum. Bir de Neutrogena'nin siyah nokta onleyici scrub ini kullanmaya basladim, 2 gunde bir onu da uyguluyorum makyaj temizleyiciden sonra. Yazin da mutlaka yuksek faktorlu gunes kremi surerim ve gunun sonunda cildimi nemlendirmeyi ihmal etmem. Cilt tipim karma, burnumun ustunde cok belirgin olmasa da siyah noktalar var, onun haricinde cildimde tek tuk sivilce cikar. Benim ogrenmek istedigim, sizce yasima gore cildime yaptigim bakim yeterli mi? Goz altlarimla ilgili hic bir sikayetim yok,ama yine de goz cevresi icin bir krem kullanmak sart midir? Simdiden tesekkurler cevabiniz icin.

Son düzenleme:
merhabalar,

1. sağda solda "bepanten'i güneşe çıkmazdan önce sürme, leke yapar.'' benzeri şeyler okudum. bunların aslı astarı var mıdır?
2. fikrinizce en hakiki gül suyu markası nedir ve nereden temin edilir? piyasadaki çoğu marka bildiğimiz suya boya ve gül esansı atıp satıyorlarmış. fayda gördüğünüz bir gül suyu markası var mı?
3. okuduğum kadarıyla günlük makyajda fondöten kullanımına karşıymışsınız. ben haftada iki-üç kere dışarı çıkarken amway'den artistry çok amaçlı koruyucu (30 faktör) kullanıyorum. kendisinin hafif bej bir rengi var ve renk bozukluklarını dengeliyor. makyaj bazı olarak da kullanılıyor. size sorum şu: bu ürün de fondöten kadar zararlı mıdır? kullanmayı kesmeli miyim?
4. burnumda ve çenemde siyah noktalarım var ve banyodan çıktıktan sonra bile mendil dolayarak sıkmam imkansız. illa ki tırnak gücü istiyorlar. o zaman da cildim kızarıyor ve sıktığım bölge kuruyup soyuluyor. bu ahvalin bir çaresi yok mudur? diyelim ki bütün siyah noktalarımı sıkmayı başarıp haftada bir kil maskesi, tonik, nemlendirici uyguladım. zamanla siyah noktalarım -kalıcı olarak- azalır mı? yar bana bir çareee (
5. ortalama olarak ayda 1 kere rimel kullanmama rağmen enteresan bir şekilde özellikle alt kirpiklerim döküldü. hint yağı+badem yağı yazmışsınız ama badem yağı kullanabilmemin mümkünatı yok. gözlerimi mahvediyor. sırf hint yağı kullansam dökülenleri geri getirir mi? beslemesinde, uzatmasında falan değilim. sadece 3-4 ay önceki kirpiklerimi geri istiyorum. kaş başlarında da ilginç bir dökülme var, hint yağı buraya da etki eder mi? sizin başka bir öneriniz var mı? bu dökülmeler neyden kaynaklanıyor olabilir?

merhaba.. :))

benim cildimde sivilcelerden kalan lekeler var yani yüzümde dalga dalga renkler var. doktor ciddi bir problem olmadığını söyledi ama cildimde kırmızı lekeler var regl döneminde sivilce demeyeceğim resmen tepecikler oluşuyor ve ben bunları kapatamıyorum makyajla gözaltım da koyu renkli ne yazık ki

ricam; yüzümün renk tonunu nasıl dengelerim? o tepecikleri (sivilce) nasıl kapatırım? göz altıma ne yapmalıyım? sonuç olarak nasıl doğal bir makyaj yaparım ve duru, parlak bir cilt görünümüne kavuşurum?

buğday tenliyim, saç rengim aslında çok koyu, kaşlarım da inceltmediğim sürece kalın ve oldukça siyah ama yılbaşında saçımı çikolata kahveye boyattım.. kaşlarımı da biiraz açtırdım.. şimdi nasıl tonlarda makyaj yapmam gerektiğini de söylerseniz çok sevinirim:) siyah saça döndüğümde ne tonlar kullanmalıyım?

merhaba,evet yaşınız daha çok genç o nedenle saçlarınızda beyazlar çıkana kadar boyatmamanız en doğrusu..burnunuzdak kızarıklık ve gzenek için kil maskesi ve ardındanda maden suyu ile tonik ve sonrada bephanten krem sürerseniz zamanla geçecektir.günlük olarak ciltte sorun yoksa pudra dahi sürmeyin ve sadece rimel ve ruj tercihemde çok doğal bi allık yeterli olucaktır..yaptığınız makyajda doğru..nar çiçeği yada koyu pembe rujda tercih edeblirsiniz.beyaz tenlisiniz o yüzden 45 faktör kullanmanız yeterli.sebamed marka güneş koruyucu kullanabilirsiniz.önce nemlendirici sonra güneş koruyucu sürün hatta güneş kremi sürdüğünüzde nemlendiriciye bile gerek kalmaz..tek başına yeterlidir.güneşe yani dışarı çıkmadan yarım saat önce sürmeniz gerekmektedir.

25 yaşından sonra kırışıklık başlamasa bile göz çevresi kremi kullanmanız şart,oluşmadan önlemini almalısınız..haftada 1 maske ve peeling dışında başka bişey kullanmanıza gerek yok..ama maskeyi ve peelingi çok iyi temizledikten sonra nemlendirici sürmeyi sakın unutmayın çünkü cilt maskeden sonra kurur..önce peeling sürün yıkayın sonra maske sürün 20 dk bekleyip yıkayın sonrasındada nemlendirici sürün...

eğer vitiligo yoksa cildinizde (yani renk hücrelerinin o bölgede ölmesi durumu) stick yada pudranın renginden kaynaklanabilir,size önerim stick ve pudrayı dudaklarınızın her tarafınada sürün ki renk eşit dağılsın sonrasında ıslak mendille ruj sürer gibi dudaklarınızdaki sticki ve pudrayı hafiften silin ve ruj sürün dudaklarınıza,o zaman o şekilde görünmez..

merhaba,cildiniz çok hassasmış ve de karma işiniz zor açıkcası,önerim makyajdan önce bephanten krem sürün ve ardındanda allık sürebilirsiniz.yalnız pudra ve fondöteni özel günler dışında kullanmayın.gözenekleriniz için maden suyunu tampon yaparak sürebilirsiniz.sivilcelerin ayda 2-3 kez çıkması çok normal hormonlardan ötürü.makyaj içinse rimel ve kalem sürmeniz yeterli..

merhaba,cildiniz çok hassasmış ve de karma işiniz zor açıkcası,önerim makyajdan önce bephanten krem sürün ve ardındanda allık sürebilirsiniz.yalnız pudra ve fondöteni özel günler dışında kullanmayın.gözenekleriniz için maden suyunu tampon yaparak sürebilirsiniz.sivilcelerin ayda 2-3 kez çıkması çok normal hormonlardan ötürü.makyaj içinse rimel ve kalem sürmeniz yeterli..

baz markası olarak pasteli önerebilirim.pudrada alx avieni öneririm.şeftali tonu allık olur.

çok teşekür ederim eksik olmayın sağolun....
rimelde m.a.c markası alın mümkünse eğer o markayı bulamazsanız tekin acara sorun mutlaka bulursuuz orada..

concealır almışsınız stick şeklinde..hergün kullanmazsanız kırışlıklık filan yapmaz..ama hergün kullanmak ve silmek elbetteki göz çevresinde zarar verici etkisini gösterip kırışıklık oluşmasına neden olur..silerken gözü hırpalayarak sildiğimiz için kırışıklık daha çok ondan kaynaklanır..rahalıkla kullanın ama hergün değil ve mutlaka kullandığınızda da silmeyi unutmayın..

merhaba,öncelikle yaşınız çok genç,cildinizin hem susuz hemde çok kuru olması hemde göz altı morluklarının olması iyi değil bu sizin doğru düzgün su içmediğinizin bi göstergesi öncelile mutlaka 2,5 litre su içmek zorundasınız..içmezseniz böbrekleriniz zarar görür ki görmüş bile yoksa bu yaşta eğer genetik değilse gözaltı morarması olmaz..bol su içerek hem cilde, hem gözaltlarına,hemde böbreklere iyilik etmiş ve yapılandırmış olcaksınız..size başka önerim sebamed'in ürünlerini kullanabilirsiniz(temizleme losyonu,tonik ve nemlenrici ve alabilirseniz maske alın)çok kuru cilde nemlendirici olarak bepanthol losyon yada bepanthen krem kullanabilirsiniz.günlük makyaj içinse mutlaka dışarı çıkmadan güneş koruyucu kullanın ve ardındanda mineralli pudra kullanabilirsiniz çok hafif yapılı oluyor..sonra rimel,göz kalemi ve tercih ederseniz allık ve sizi yaşınıza uygun ya çok doğal renkte ruj yada parlatıcı hatta dudak koruyucu stick bile sürebilirsiniz..günlük makyajda far'a gerek yok..günlük makyaja bunlar yeterli..

merhaba,sizi tebrik ediyorum ben bile sizin kadar cildime bu kadar önem vermiyorm açıkcası :)) yaptığınız bakım yeterli ancak göz altı kremi de kullanmalısınız..yalnız bide nemlendiriciyi sadece yanak ve alın bölgesi yerine cildin her tarafına eşit miktarda yayın.peelingide yani scrubı 2 günde değilde haftada 1 kez yapmanz yeterli 2 günde bir yapmak cildin florasını alır yani koruyucu tabakasını ve aşındırma yapar ciltte buda cildi hassaslaştırır..güneş koruyucusunu sadece yazın değilde kışında biraz daha düşük faktörde koruyucu kullanmanızda gerekir.bunlarada dikkat ederseniz cilt yaşınız 28 değilde 20 yaşında çıkar..

merhaba,
1) bephanten leke yapmaz kullanabilirsiniz ama siz yinede dışarı çıkmadan önce mutlaka güneş korucu kullanın..
2)gül markası olarak açıkcası tam anlamıyla bende bilemem ama aktarcılarda muhakkak bulabilirsiniz..
3)evet günlük makyajda fondöten önermiyorum çünkü içeriğindeki kimyasalar cildi zamanla yıpratır ve hava almayı engellediği için cilt daha erke yaşlanır..amway ürünü içinde kapatıcı özelliği de var onu kullalabilirsiniz..
4)siyah noktalar için yüz kesesi alın ve banyoda cildiniz yumuşadığnda çok bastırmadan yumuşayan siyah noktalı yrlere kese yapın ama bu kese sadec yüz bölgesine özel kullanılan kesede olmalı..
5)eğer kirpik ve kaş döküşmesi varsa içten kaynaklı bi durum yani cilt çok kuru kalmış ve su içmeniz lazım yada çinko eksikliği başlamış olabilir o nedenle bol su iiçin ve kaşınıza teflon tavada fındık ısıtıp ılıkken bastıra bastıra sürün onun öz yağı kaşı çıkaır zamanla,kirpik iinse hint yağı sürün ama göze değmemesine çok dikkat edin..dökülenler geri gelir endişelenmeyin o konuda..

merhaba,lekeler için 1 tatlı kaşığı yoğurt ve 1 çay kaşığı karbonatı ve 1 -2 damlada limonu karıştırıp maskeyi cilde sürün ve kuruyunca ovarak çıkarın ve yıkayın.lekelere iyi gelr.renk dengesi için sıkılaştırıcı pudra kullanın yada stick kapatıcı kullanın size alix avienin 2 numara kapatıcısını öneririm hatta bunu göz altına dahi sürüp tam anlamıyla renk dengisi olur cildinizde..çikolata kahve saça yine toprak tonunda yani altın sarısı,bakır,koyu kahve,açık kahve far kullanabilrisniz,koyu renk yeşil kalemi alt kirpik diplerine sürüp bol rimel kullanabilirsiniz. siyah saç içins her türlü renk kullanmanız mümkün..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…