Profesyonel Makyözüm Soru Sorabilirsiniz

Ankara da çalıştığım yer; ulusal yayın yapan Ankara merkezli bir televizyon kanalında profesyonel makyözüm..Öncelikle sivilce lekeleriniz için doğal bir formül önereyim.3 adet Aspirini toz haline getirip bir kaç damla limon ile 1 tatlı kaşığı toz mayanın içerisine atıp karıştırın ve o karışımı lekeli yerlere sürün,1 hafta üst üste sürüp 1 hafta ara verin ve geçene kadar böyle devam edin.muhtemelen 3 haftada geçicektir..Önereceğim hem fiyatı uygun hemde çok güzel bi ürün olan ALİX AVİEN açık tenli iseniz 2 numaralı kapatıcısı.Fondöten olan değil,bu ürünün alttan yukarı aşağı doğru açılıp kapanabilen siyah renkte kapatıcısını alacaksınız ve mümkünse elinizle sürün ki elin ısısıyla daha iyi bi şekilde yayılıyo ve bu ürünü göz çevresi dahil kullanabiliyosunuz.Kendim bu ürünü gelin makyajlarında kullanıyorum ve harika sonuç alıyorum..

cevapladığınız için çok teşekkür ederim..ayrıca bu verdiğiniz aspirinli tarifi yüzümdeki güneş lekelerimin üzerinede sürebilir miyim?çok teşekkürler...opuyorumnanaktan

Mrb benimde bi kaç sorum vardı cvplarsanız çok sevinirim.

Öncelikle ben sarı saç (altın sarısı tonlarında), mavi göz, açık bej-sarı arası bi tene sahibim. Genellikle fondoten kullanmam fakat çok çiğ durduğum için biraz pudra ve alık kullanırım. Pudrada bi problem yaşamıyorum ama nedense kendime yakışan allığı bulamıyorum. Pembe tonlarını hiç kullanamıyorum, sevmiyorum. Şeftali, bronz vs. renklerde çok sırıtıyor gibi geliyor. Daha doğal duracak bir renk ve eğer varsa bir marka önerebilir misiniz?

Diğer sorum gözlerimle ilgili. Gözlerim çok büyükte değil çok küçükte normal. Ben gözlerimi biraz daha büyük göstermek istiyorum fakat göz makyajını da sevmiyorum. Göz makyajı yapmadan pudra, allık, göz altı vs. ile bunu başarmak mümkün mü? Çünkü göz makyajımı ne kadar az ne kadar doğal yaparsam yapim göz rengim dolayısıyla gözlerim çok ön plana çıkıyor sanki düğüne gidiyomuşum gibi duruyo buda hoşuma gitmiyor.

Son olarak burnun daha kalkık durması için ne yapabiliriz? Ben sadece burnumun ucuna biraz allık sürüyrum bu doğru bi taktik mi?

Şimdiden çok teşekkür ederim. Çok oldu sorular ama gerçekten çok merak ediyorum. İyi günler

makyöz olduğunuzu söylüyorsunuz ama belki bu konuda bilginiz vardır diye sormak istiyorm saçımda kına var normal kına kzııl yani saçım . koyu kahve yaptım 1 ay önce ama hemen aktı yine kızıla döndü kına çıkmaz denilir ama yinede önerebileceğinz bişey var mı saçımı kyu kahve istorm da

ahh ahh Hayalimdeki meslekkk... makyaja cok meraklıyımdr bende bi soru sorabilirmiyim benim gözlerim cok iri.. far sürdüğüm zaman yakışmıyo kocaman duruyorlar genelde göz kapagının içinden ve dısından kalem cekiyorum bazen siyah bazen yeşil ama hemen akıyor.. iri gözler için nasıl bir makyaj önerirsiniz benim kulandığım göz kalemleri flor mar marka... ama hemen akıyo ve göz altımda hos olmayan bi görüntü yaratıyor.. ben nerde yanlış yapıyorum acaba

cevapladığınız için çok teşekkür ederim..ayrıca bu verdiğiniz aspirinli tarifi yüzümdeki güneş lekelerimin üzerinede sürebilir miyim?çok teşekkürler...opuyorumnanaktan

aspirinin içerisinde salisilik asit diye bi madde var ve bu madde sivilcelere genelde iyi gelir,güneş lekeleri için 1 tatlı kaşığı yoğurt ile 1 çay kaşığı karbonatı karıştırıp göz çevresi hariç cildin lekeli yerlerine sürebilirsiniz.Bu,güneş ve doğum lekeleri için daha etkili bi tarif,siz bunu haftada 1 gün uygulayın ve kuruduktan sonra ovalayarak çıkarın ve ılık su ile yıkayın...

Mrb benimde bi kaç sorum vardı cvplarsanız çok sevinirim.

Öncelikle ben sarı saç (altın sarısı tonlarında), mavi göz, açık bej-sarı arası bi tene sahibim. Genellikle fondoten kullanmam fakat çok çiğ durduğum için biraz pudra ve alık kullanırım. Pudrada bi problem yaşamıyorum ama nedense kendime yakışan allığı bulamıyorum. Pembe tonlarını hiç kullanamıyorum, sevmiyorum. Şeftali, bronz vs. renklerde çok sırıtıyor gibi geliyor. Daha doğal duracak bir renk ve eğer varsa bir marka önerebilir misiniz?

Diğer sorum gözlerimle ilgili. Gözlerim çok büyükte değil çok küçükte normal. Ben gözlerimi biraz daha büyük göstermek istiyorum fakat göz makyajını da sevmiyorum. Göz makyajı yapmadan pudra, allık, göz altı vs. ile bunu başarmak mümkün mü? Çünkü göz makyajımı ne kadar az ne kadar doğal yaparsam yapim göz rengim dolayısıyla gözlerim çok ön plana çıkıyor sanki düğüne gidiyomuşum gibi duruyo buda hoşuma gitmiyor.

Son olarak burnun daha kalkık durması için ne yapabiliriz? Ben sadece burnumun ucuna biraz allık sürüyrum bu doğru bi taktik mi?

Şimdiden çok teşekkür ederim. Çok oldu sorular ama gerçekten çok merak ediyorum. İyi günler

öncelikle allık sorusunu cevaplıyayım,sizin teninize aslında her türlü rengi kullanmak mümkün,size tavsiyem bir kaç rengi karıştırarak bi renk kombine etmeniz.mesela,şeftali,kahve ve de gül kurusu renklerinin hepsini bir fırça yardımı ile hepsinden çok az sürerek kullanmanız ve en önemlisi rujunuzla aynı renk olması..makyajda en büyük yapılan hatalardan birisi ruj ve allık renklerinin başka renkler kullanılması.çünkü ikisinin aynı renklerde olması şarttır ve bir tüyo daha vermem gerekirse kıyafetinize uygun allık ve ruj rengi kullanırsanız çok daha uyum içerisinde ve çok güzel olacağını göreceksinizdir.

2. soru:Gözleri büyütmek için açık renkler kullanılmalı,birşey kullanmak istemiyorum diyosunuz,o halde size tavsiyem gözlerinizin içerisine beyaz kalem ve rimek kullanmanız yeterli.başka birşeye gerek yok,fakat kullandığınız beyaz kalemin uucunu çok iyi açın ki göz içerisinde kireç gibi durmasın.

3.soru ise.burnunuzun kalkık durması için çok açık kapatıcınızı burnunuzun tam ucuna sürün ama bunu çok doğal bi şekilde yapmanız gerekir,çok iyi yedirin yoksa çok yapay ve kötü bi görüntü oluşturur..Ayrıca allık sürmenizde doğru bi taktik..

makyöz olduğunuzu söylüyorsunuz ama belki bu konuda bilginiz vardır diye sormak istiyorm saçımda kına var normal kına kzııl yani saçım . koyu kahve yaptım 1 ay önce ama hemen aktı yine kızıla döndü kına çıkmaz denilir ama yinede önerebileceğinz bişey var mı saçımı kyu kahve istorm da

Ben aynı zaman da kuaförüm o nedenle sorunuzu cevaplıyabilirim..evet kına saçtan çok zor çıkan bi maddedir.Aslında kahve rengin akmaması gerekir saçtan.özellikle koyu sürdüğünüz halde aktıysa başka bir durum var demek,hangi marka ve ne şekilde sürdünüz onu yazabilirmisiniz ona göre size daha sağlıklı bir cevap yazayım..

ahh ahh Hayalimdeki meslekkk... makyaja cok meraklıyımdr bende bi soru sorabilirmiyim benim gözlerim cok iri.. far sürdüğüm zaman yakışmıyo kocaman duruyorlar genelde göz kapagının içinden ve dısından kalem cekiyorum bazen siyah bazen yeşil ama hemen akıyor.. iri gözler için nasıl bir makyaj önerirsiniz benim kulandığım göz kalemleri flor mar marka... ama hemen akıyo ve göz altımda hos olmayan bi görüntü yaratıyor.. ben nerde yanlış yapıyorum acaba

inşallah sizde olabilirsiniz,çok zevkli bir meslek çünkü...yaptığınız yanlış iri gözlere dıştan kalem çekilmez,bu gözü daha da büyütür.içerisine sürün sadece.akmaması için de kalem sürmeden önce kulak çubuğu ile öncelikle gözünün içerisindeki yaşı alın ve kuru olan yere kalemi çekin.flormar kötü bir marka değil,kalemlerini de beğenirim.akmasının bir nedenide elinizin sanırım sürekli gözünüzde olması diye tahmin ediyorum.ellerinizi hiç bir şekilde ne gözünüze ne de cildinize değdirmemeniz.çok fazla bakteri olduğu için bu sağlık açısından da hoş olmayan bir durum..söylediğim kulak çubuğunu uygularsanız akma olmayacaktır...

merabalarr bnde bi kaç soru sormak istiormm..
1.buğulu göz makyajı yapmak istiorm ama sadece kalemle biraz açık bi şekilde anltırmısınz??
2.kirpiklerm acaip kısa ve cılız ne yapabilirim ve hangi rimel işe yarar??
3.allık nasıl sürülür??
4.cildimde biraz sivilce var ve karma bi cilde sahibim sizce mineral toz pudramı kullanmalıyım yoksa sıvı fondötenmi bide hangi marka??
şimdiden tsk edermm:)

kirpiklerim uzun ama dümdüz.kesinlikle hiçbir rimelle kıvrılmıyor.aletle kıvırıyorum saç kurutma makinesi tuttuğum halde bi zman sonra dümdüz oluyor yine.ne kadar inatçı olduğunu anlamştırsınız.kirpik perması pahalı geliyor tavsiye edebileceğiniz rimel var mıdır?
bir de hani bazı fondotenler kaymak gibi duruyor ya o hangleri çok merak ediyorum :) sanki hiçbir pürüz yokmuş gibi duranlar var.ben köpük fond. kullanıyorum.sizin öneriniz??
teşekkürler..

Merhaba,,gözenekler için önerebileceğiniz bir formül var mı acaba? Bir de ela gözleri ön plana çıkarmak için hangi renk kalemleri kullanmalıyım,,teşekkür ederim a.s.

merabalarr bnde bi kaç soru sormak istiormm..
1.buğulu göz makyajı yapmak istiorm ama sadece kalemle biraz açık bi şekilde anltırmısınz??
2.kirpiklerm acaip kısa ve cılız ne yapabilirim ve hangi rimel işe yarar??
3.allık nasıl sürülür??
4.cildimde biraz sivilce var ve karma bi cilde sahibim sizce mineral toz pudramı kullanmalıyım yoksa sıvı fondötenmi bide hangi marka??
şimdiden tsk edermm:)

tabiki,kalemi sürdükten sonra kulak çubuğu ile hafif dağıtırsanız buğulu göz makyajı yapmış olursunuz..

2.soru: kirpikleri daha uzun ve dolgun göstermek için size loreal'in telescopik adlı rimelini öneririm..

3.soru:allık sürmek için dudaklarınızı kapalı bi şekilde öne doğru uzatın ve elmacık kemikleriniz ön plana çıkacaktır.o elmacık kemiklerinden kulakların boyunu geçmemek kaydı ile o yönde sürülür..

4.soru:fondöten önermem çünkü cildin hava almasını engeller ve yağlı oldukları için bu da sivilceleri artırır.pudra olabilir yada kapatıcı kullanabilirsiniz.

gözaltlarım çökük bunu nasıl daha az dikkat çekici hale getirebilirim açık renk falan mı kullanmam gerekiyor gözaltlarıma normalde birşey sürmüyorum makyaj yaparken ne önerirsinz?

kirpiklerim uzun ama dümdüz.kesinlikle hiçbir rimelle kıvrılmıyor.aletle kıvırıyorum saç kurutma makinesi tuttuğum halde bi zman sonra dümdüz oluyor yine.ne kadar inatçı olduğunu anlamştırsınız.kirpik perması pahalı geliyor tavsiye edebileceğiniz rimel var mıdır?
bir de hani bazı fondotenler kaymak gibi duruyor ya o hangleri çok merak ediyorum :) sanki hiçbir pürüz yokmuş gibi duranlar var.ben köpük fond. kullanıyorum.sizin öneriniz??
teşekkürler..

dümdüz kirpikleri rimelle kıvırmak açıkcası biraz zor bi durum,size lorealin telescopik maskarasını öneririm.
kaymak gibi duran fondötenler KRYOLAN ve M.A.C adında markaların kapatıcı ve fondötenleri.
günlük makyajda fondöten kullanmanızı tavsiye etmem açıkcası,size önerebileceğim fondöten max factor,alix avien ve m.a.c kullanabilirsiniz.

merhabalar bizi aydınlattığınız için vakit ayırdğınız için teşekkürler benimde şöyle bir sorum olacak
,esmerim ve toz farlar hiç belli olmuyor kalıcılık için ne öneriirsiniz makkaya nasıl başlamalıyım , far olarak nasıl far önerirsiniz krem vs..

Merhaba,,gözenekler için önerebileceğiniz bir formül var mı acaba? Bir de ela gözleri ön plana çıkarmak için hangi renk kalemleri kullanmalıyım,,teşekkür ederim a.s.

Gözenekler için önerebileceğim formül vereyim elbette,sanırım cildiniz ya karma ya da yağlı,
"Kahve fincanı alkol, iki çorba kaşığı elma sirkesi, yarım kahve fincanı gülsuyunu karıştırıp bir cam sişeye koyun ve soğuk yerde muhafaza edin. Sabah-akşam cildinizi bu losyonla silin. Yatmadan önce de elma suyu ve limon suyunu karıştırıp cildinize sürün, kuruyunca yatın"

Gözlerinizi en iyi ön plana çıkarma yöntemi kıyafetinize uygun renkte kalem sürmeniz.bu sizi daha çarpıcı ve çok uyumlu gösterecektir..

gözaltlarım çökük bunu nasıl daha az dikkat çekici hale getirebilirim açık renk falan mı kullanmam gerekiyor gözaltlarıma normalde birşey sürmüyorum makyaj yaparken ne önerirsinz?

çökük gözleri normal hale getirmek için açık renk kullanmak gerekir fakat biraz morluklar varsa eğer çok fazla açık renk daha da morartabilir göz çevresini,o nedenle bej renginde kapatıcı sürmeniz gerekir.

merhabalar bizi aydınlattığınız için vakit ayırdğınız için teşekkürler benimde şöyle bir sorum olacak
,esmerim ve toz farlar hiç belli olmuyor kalıcılık için ne öneriirsiniz makkaya nasıl başlamalıyım , far olarak nasıl far önerirsiniz krem vs..

X