Profesyonel Makyözüm Soru Sorabilirsiniz

mrb ben açık buğday tenliyim ruj ve allıkta ne renkleri öneririsiniz bir de düşük göz kapaklarına nasıl bi makyaj uygulanmalı şimdiden çok teşekkür ederim:eek:

merhaba, bir soruda ben sormak istiyorum..makyaja meraklıyım yapmayıda çok seviyorum.fakat yıllar önce akne tedavisi gördüğümden artık fondöten gibi ağır malzemeler kullanmak istemiyorum..yüzümde çok abartı olmamakla beraber sivilce lekeleri var,sadece pudra ile çok net kapanmıyor tabii , ne önerirsiniz..bana clinique leke kapatıcı fondöten gibi bişey önerdiler sadece lekelere sürülen ama çok memnun değilim, siz ne önerirsiniz ?ayrıca ankara da çalıştığınız biryer var mı? teşekkürler...aklinialirimsmile

mrb ben açık buğday tenliyim ruj ve allıkta ne renkleri öneririsiniz bir de düşük göz kapaklarına nasıl bi makyaj uygulanmalı şimdiden çok teşekkür ederim:eek:

genelde toprak tonlarında renkleri kullanabilirsiniz.( kahve,şeftali vs..), düşük göz kapaklarına parlak,simli farlardan kaçının,üst kirpiklere bol rimel kullanıp,alt kirpiklere çok fazla rimel kullanmayın.rimeli yukarı doğru değilde yanlara doğru sürün.üst kirpik diplerine eyelıner yada kalem sürmeyin.

merhaba, bir soruda ben sormak istiyorum..makyaja meraklıyım yapmayıda çok seviyorum.fakat yıllar önce akne tedavisi gördüğümden artık fondöten gibi ağır malzemeler kullanmak istemiyorum..yüzümde çok abartı olmamakla beraber sivilce lekeleri var,sadece pudra ile çok net kapanmıyor tabii , ne önerirsiniz..bana clinique leke kapatıcı fondöten gibi bişey önerdiler sadece lekelere sürülen ama çok memnun değilim, siz ne önerirsiniz ?ayrıca ankara da çalıştığınız biryer var mı? teşekkürler...aklinialirimsmile

Ankara da çalıştığım yer; ulusal yayın yapan Ankara merkezli bir televizyon kanalında profesyonel makyözüm..Öncelikle sivilce lekeleriniz için doğal bir formül önereyim.3 adet Aspirini toz haline getirip bir kaç damla limon ile 1 tatlı kaşığı toz mayanın içerisine atıp karıştırın ve o karışımı lekeli yerlere sürün,1 hafta üst üste sürüp 1 hafta ara verin ve geçene kadar böyle devam edin.muhtemelen 3 haftada geçicektir..Önereceğim hem fiyatı uygun hemde çok güzel bi ürün olan ALİX AVİEN açık tenli iseniz 2 numaralı kapatıcısı.Fondöten olan değil,bu ürünün alttan yukarı aşağı doğru açılıp kapanabilen siyah renkte kapatıcısını alacaksınız ve mümkünse elinizle sürün ki elin ısısıyla daha iyi bi şekilde yayılıyo ve bu ürünü göz çevresi dahil kullanabiliyosunuz.Kendim bu ürünü gelin makyajlarında kullanıyorum ve harika sonuç alıyorum..

Kirpik çoğaltmak için ne önerirsiniz ???????????????

Size hint yağı ile yapılmış 2 ayrı tarif veriyorum.

1 bardak suyu kaynatın. 1 çay kaşığı hint yağı ve 12 gr kakao yağı ekleyip karıştırın. Kabı sıcak su dolu bir başka kabın içine yerleştirip krem kıvamına gelene kadar ısıtın. Karışımı soğutup 15 gün boyunca yatmadan önce gözlerinize kaçırmamaya dikkat ederek kirpiklerinize sürün. Sürme işlemini kirpik kökünden uca doğru uygulayın.

Kirpikleri gürleştirmek için:

Eşit ölçüde hint yağı ve badem yağını bir şişede karıştırıp 15 gün boyunca akşamları yatmadan önce gözlerinize kaçırmamaya dikkat ederek kirpiklerinize dipten uca doğru sürün.

ii geceler size bir sorum daha olacaktı flormar markasını nasıl buluyorsunuz perfect coverage adlı fondöteni kullananlar çok memnun olduklarını söylüyorlar sizin bi bilginiz var mı çok teşekkürler

güneş koruyucu kullanırken nemlendirici kullanacak mıyım? beyaz tenliyim kaç faktör almam gerekio? bu verdiğiniz tarif ne işe yarıyor? yüzümde leke yok zaten fondoteni sadece aynı ton olması için sürüyorum yoksa sadece göz altıma kapatıcı sürüyorum ama fondoten günlük makyaj için fazla olduğu için kullanabileceğim bir şey var mı?

cildiniz çok kuru ise nemlendirici kullanabilirsiniz.Beyaz tenlilere 50 faktör güneş koruyucusu daha uygun.verdiğim tarif lekeleri giderme de çok iyi işe yarar ve o tarifi haftada 1 yada 2 kez kullanabilirsiniz.fondöteni günlük makyajda kullanmanızı önermiyorum.cildin hava alması gerekir ve fondöten özelliklede bu sıcak havalarda cilde çok kötü etki eder.

ii geceler size bir sorum daha olacaktı flormar markasını nasıl buluyorsunuz perfect coverage adlı fondöteni kullananlar çok memnun olduklarını söylüyorlar sizin bi bilginiz var mı çok teşekkürler

flormar orta kalitede bi ürün,bazı ürünleri güzel,bende kullanıyorum. perfect coverage adlı fondöteni kullanmadım,hakkındada bi yorum duymadım açıkcası ama eğer memnun kalmışlarsa kullanmanızı tavsiye ederim yalnız en önemli nokta alırken muhakkak denettirin ve gün ışığında deneyin..

cildiniz çok kuru ise nemlendirici kullanabilirsiniz.Beyaz tenlilere 50 faktör güneş koruyucusu daha uygun.verdiğim tarif lekeleri giderme de çok iyi işe yarar ve o tarifi haftada 1 yada 2 kez kullanabilirsiniz.fondöteni günlük makyajda kullanmanızı önermiyorum.cildin hava alması gerekir ve fondöten özelliklede bu sıcak havalarda cilde çok kötü etki eder.

çok soru sordum bıkmadan cevaplandırdığınız için teşekkür ederim... a.s.
makyaj malzemesi için marka öneriyor musunuz?

bana göz altı kapatıcısı ne tavsıye edersınız bıde gozlerımın altında yag bezelerı var onu cogaltamayan

çok soru sordum bıkmadan cevaplandırdığınız için teşekkür ederim... a.s.
makyaj malzemesi için marka öneriyor musunuz?

Bütçenize uygun markayı kullanabilirsiniz.Önemli olan makyajın çok fazla ciltte kalmaması ve yatmadan önce de çok iyi temizlenmesidir.Çok iyi kalitede markalar arasında M.A.C ve KRYOLAN var,flormar,pastel,Max factor,loreal,alix avien vs.. bunlarda iyi markalardır.bütçeniz hangisine el veriyosa onu kullanın.

güneş kremi olarak sizce ne kullanmalyım karma bi cildim ver ve güneş kremi göz çevresine sürüluyorumu ?

Güneş kreminde markadan ziyade içeriği çok önemli,içerisinde çinko oksit ve titanium dioksit adlı maddelerin olması gerekir,Vıchy, sebamed, cappertone bu markaların içerisinde bu içerik var,bunlar önerebilecğim markalar, Ben vıchy kullanıyorum ve çok memnunum.Genelde cilt tipine uygun değilde cilt renginize göre korucuyu seçimi yapılır.açık tenli iseniz daha yüksek faktör kullanmanız gerek.Bazı güneş kremleri göz çevresine sürülüyo fakat ben önermiyorum.çok yağlı olduklarından dolayı zamanla milia dediğimiz yağ bezleri oluşabilir ciltte.siz göz çevresine sürmeyin..

bana göz altı kapatıcısı ne tavsıye edersınız bıde gozlerımın altında yag bezelerı var onu cogaltamayan

Göz altı kapatıcısı olarak size alix avien markasını tavsiye edebilirim,çok fazla yağlı değil,yağlı ürünler sürmekten kaçının.Yağ bezlerinin nedeni genelde yanlış kozmetik kullanımından da kaynaklı olduğundan dolayı dikkat etmelisiniz.

kirpiklerim uzun ama dümdüz.kesinlikle hiçbir rimelle kıvrılmıyor.aletle kıvırıyorum saç kurutma makinesi tuttuğum halde bi zman sonra dümdüz oluyor yine.ne kadar inatçı olduğunu anlamştırsınız.kirpik perması pahalı geliyor tavsiye edebileceğiniz rimel var mıdır?
bir de hani bazı fondotenler kaymak gibi duruyor ya o hangleri çok merak ediyorum :) sanki hiçbir pürüz yokmuş gibi duranlar var.ben köpük fond. kullanıyorum.sizin öneriniz??
teşekkürler..

X