Prof.Dr.M.Zeki Taner e gidenler yada duyanlar bakarmısınız??

AnlamadanDinlemeden

HayaT BeNimLe GüSeL :))
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2007
11.617
27
Arkadaşlar ikili testimde risk sınıra yakın çıktı(1/254) ve doktorum beni Ankara'da Prof.Dr.M.Zeki Taner e yönlendirdi.

14+3 deyken bana 2 yada 3 hafta arası git dedi.Ama ben genelde ayrıntılı ultrasonun 20-24. haftalarda yapıldığını duyuyorum.Ben doktorumun dediği aralıkta en fazla 18.haftada oluyorum.

Çok erken değil mi?

Birde bu konuda tecrübeli olanlar hangi haftalarda gittiklerini ve Hangi doktora gittiklerini yazabilirler mi? Ve sonuçlarınız nasıl çıktı?

İkiliden sonra doktorum 3lü yapmayacağını söyledi.Ama ben onu da yaptıracağım ayrıntılı ultrasona gitmeden.

Cevap alabilirsem sorularıma çok sevinirim.a.s.

darkcım hiç bilgim yok , hiç gebeliğim olmadığı için. ama içini ferah tut inşallah bir şey yoktur arkadaşım. şimdiden geçmiş olsun.

darkinlife ikili tarama testi 3 lü teste göre daha doğru sonuç veriyor genelde ikili sorunsuz çıkarsa üçlü teste gerek görülmüyor seni 18.haftada göndermesinin sebebi amniosentezdir eğer riskin çıkmışsa ve ultrasonda başka sorunlarda görülürse amniosentez yapmak isteyeceklerdir inşallah birşey olmaz bebeğin sağlıklıdır inşallah bende ankara dışında yaşıyorum gebeliğimde ultrasonda anomaliler görüldü doktor size 2 kişiyi önerebilirim gatadan bir dr ve diğeride hacettepeden dedi biz gatanınkine gittik iyi bir doktordu ama aylar sonra tekrar bebek düşündüğümüz için araştırma için hacettepeye gittik kesinlikle hacettepedeki dr daha iyi sana önerilen isim gazi den sanırım nasıl bir dr bilmiyorum ama riskli gebeliğin varsa bu konuda kendini yetiştirmiş birine git bence sen nerde yaşıyorsun

Evet Canim Medussana Katiliyorum Ikili Daha Iyi Sonuç Verir 3 Lu Testte Ondan Ayridir Sana Amniyosentez Onermiştir Bende Amniyosenteze Girdim On Sonucum Geldi Iyiye Gidiyor Dedi Doktorum Ben Bakirkoyde Dr Ferhat Uysala Yaptirtmiştim Amniyosentezi. Kesin Sonuçta Amniyosentezdir Bilgin Olsun.umrarim Iyi Sonuç Alirsin Ki Eminim Alacaksin Bak Benim Değerim Ikilide 98/1 Di Seninkinden Daha Riskliydi Anlayacağin Içinin Rahatlamasini Istiyorsan Amniyoseteze Gireceksin Onunda % 0.5 Düşük Riski Var Ama Az Bir Risk Hemde çok Az..

Sağol canım cevabın için.
Bana da doktorum iki hocam var.Biri hacettepede biri gazide dedi.Bana sadece M.zeki Taner i yazmışlar.Bende araştırdım.Gazinin hocası olduğunu öğrendim.Özeline gideceğim zaten ben.

Diğer ismi yazmamış hemşire ama hacettepeden dendiğine göre aşağıda yazdığın doktor olabilir.Bugün bir arayayım da sorayım olmazsa ismi neymiş.Diğer doktorun.
Sen memnun kaldıysan o isme de yoğunlaşabilirim aslında.Zaten bugünden kararı kesinleştirip randevu almam gerekli.
Ben Aksaray da yaşıyorum canım.Ankara 3,5 saat ama dura dura gitmemeiz gerekecek.Sabahın çok erken saatlerinde yola çıkarım artık.

gazi de profmuş adam bende duymadım uzmanlık alanı risk mi acaba

Riskli gebeliklerle ilgilenen hocalarım demişti doktorum.Hemşirede muayene ücretini sorduğumda muayeneimz ayrıntılı ultrasonla yapılıyor dedi.Yani risklilerle ilgileniyorlardır.Keşke giden birini bulsaydım.Daha iyi olurdu.a.s.

Medussam ne güzel yazmış mesela hacettepedeki daha iyidi diye.

evet prof sinan beksaç riskli gebelik konusunda çok iyi

Onu da bir sorayım canım ben.Çok sağol teyzesi inşallah kızım iyi çıkar.a.s.

Sağol canım mesajın için.
Amniyosentez demedi canım,önce öyle demiş eşime.Sonra kontrole gittiğimizde ayrıntılı ultrasonda iyi hocalarım var dedi.Ankarada bence bir baktırın dedi.Siz bilirsiniz seçim sizin dedi.

Tabi gitmezsem içim rahat etmeyecek.Giderim ve inşallah iyi haberlerle dönerim.

Seninde inşallah iyi gelişmelerin devam eder canım.

Darkinlife M.Zeki Taner in ozeli Armada is merkezinde Kliniksu yanlis hatirlamiyorsam. Kendisine gitmedim ama e-mail yoluyla bi soru sormustum, hemen cevap gelmisti, hak.kinda da guzel seyler duydum. Umarim bebisin sagliklidir canim...Sonuclarini heyecanla bekliyoruz

Canım ya güzel birşey duyduğuma çok sevindim.Bende az önce randevumu aldım gelecek haftasonu gidiyorum inşallah güzel haberlerle memnun kalırım canım.

Sinan beye de baktım internetten şimdi.Aslında onun hakıındanki özgeçmiş daha içime sindi ama Hem özeli varmı,nerde bulamadım hemde biran önce randevumu alayım dedim.Bir hafta kaldı malum.

Şimdi aradım Bende kliniğin ismi neydi diye sordum şimdi eşime de hatırlayamadı.Kliniği söylediğin iyi oldu.Netten bir de oraya bakayım.Yeri de kolaymış.Özel arabayla geleceğimizden zorlanmayız.

İnşallah güzel haberlerimi paylaşırım haftaya sizlerle.Çok teşekkürler.a.s.

Canım inşallah sonucun iyi çıkar...İkili test herzaman için 3 lü teste göre çok daha iyi sonuç veririr..Eger ikilide biraz risk çıkmış ise amiyonesentez olman gerekir sanırım o yüzdende o doktoru önerdi sana doktorun..
detaylı usg gebeliğin 22. hafatsında yapılıyor ben öyle yaptırmıştım en ideali demişti doktorum..ben özel bir hastahaneye gittim eryamanda..doktorumda gayet iyi..hatta radyoloji uzmanı eşliğinde bakılıyor canımcım..
Öncelikle bence yapman gerekeno doktora gidip onun önerdiği yolu izlemelisin...

Birde nacizane bir önerim olacak kesinlike tam teşekküllü bir doğum hastahanesine gitmelisin bene..Ordakiler hem çok deneyimli hem işlerinde uzmanlar..Zekai tahir kadın doğum hastahanesini tavsiye ederim...Çok güzel inceleniyor net bilği veriliyor canım..
Korkma hiçç birşey yoktur allahın izni ile
daha beter risk faktörü çıkıp bebeklerini sağlıklı kucağına alan anneler var..iyi ol canım öptüm

sen ayrıntılı ultrasona erken girmişn ben 21.haftamda girmiştim 3 hafta oldukça önmeli bi zaman gelişim aşamasında.bence 3lü taramayıda yaptır bende risk çıkmamştı ama ben yaptırdım.için rahat olsun ve sonra eğer allah korusun riskhala devam ederse ii bi profla amniosentez yaptır.ama merak etme hiç bi şey olmayacak.

Barzeycim sağol canım.Benim doktorum.Gelecek hafta yada daha sonraki hafta git dedi bana.Ankara için.Bende haftaya gideceğim.Ultrasonda bi sorun görülürse amniyosenteze geç kalmamak için.
Haftaya gittiğimde 16+4 oluyoruz. 15 haftadan sonra ayrıntılı ultrasona girilebilir diye duymuştum.
Kliniksu ya gideceğim Ankarada belki duymuşsundur.Nasıl bir yer bilmiyorum ama.Göreceğim artık.

Zaten tek onla kalmayacağım.Konyadaki doktorum Kendisi Konya Başkent Üniv.Hast.de çalışıyor oraya gideceğim.o beni tam da 22. haftada görmek istedi.sordum ne zaman geleyim diye 22 de gel dedi.3lü test yaptır ama mutlaka dedi.İkilime de çok kötü demedi.o kadar risk olması normal dedi.Biraz bu beni rahatlattı.Tabiki iyice emin olmadan insan rahatlayamıyor.Sanırım orda radyoloji uzmanıyla birlikte bakarlar.

Sağol canım mesajın için.Umarım gelişmler güzel olur da 3. bir doktora gitmem gerekmez.

Bilmiyorum doktorum 17.-18. haftalarda git dedi.bende erken gitmeyi tercih ediyorum.17 de gideceğim.ne olur ne olmaz diye.

en azından bi sorun çıkarsa amniyosenteze geç kalınmasın bari.

3lüyüde gidince orda yaptırcam inşallah.Özellikle isteyeceğim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…