Preseed kullananlar

sensen99 u 44 numaraya yazıcaktım hamiş diye ama mesajını sildirmiş..kimbilir niye...

öyle kafana göre alma bence çünkü bende hamilelik öncesi coraspin alıyordum fena allerji yaptı..doktorunla bi görüş ondan sonra.... o sana söyler ne içeceğini...aspirine allerjin olabilir yani...

deryaberil tabiki topiğimizde olan ve çocuk isteyenlere, topiğimizde olmayanlara, hamişlere her gece istisnasız dua ediyorum canım ama ne yalan söyleyeyim love27 ve tayf uzun zamandır topikte çok kişiyi ağırladılar artık biz onları misafir edip hamişlerin arasına bırakalım inşallah... pıhtılaşma süresine bakma dedikleri büyük bir olasılık plt değerine bakılmıştır normalmi diye tabi tahmin yürütüyorum sadece ama benim plt değerim normalken mthfr gen mutasyonum var mesela kısacası süre olarak pıhtılaşmadan ziyade pıhtılaşmayı sağlayan değerlerin kandaki azlığı ve çokluğu olayı bir nevi.
love27 canım gebeliği farketme olasılığın çok düşük eğer pıhtılaşma sorunun varsa mesela ben her zaman düzenli adet görürüm ama evlendikten sonra 28-29 günde olan adetim 40 günü bile görmüştü aralarda bende hava değişimi şudur budur diye geçiştirmiştim doktoruma göre yakalayamadığım gebelikler olabilirmiş onlar. benim şansım bir sürü doktordan sonra çok düzgün bir doktor bulmuş olmak oldu ilk gebelik ve düşük olunca her türlü tahlilimi istedi ve sonucunda bu mutasyonu bulduk yoksa bizede bütün doktorlar herşey normal çocuk olmaması için sebep yok diyerek gönderiyorlardı. coraspini doktorunla konuşarak al zaten mutasyon olduğu için o sana söyler alman gerektiğini eğer aspirin gruplarıyla sıkıntın varsa başka bir ilaca yönlendirirler seni. ayrıca canım sakın korkma pıhtılaşma sorunları çok çok önemli ve bir o kadarda önemsiz bulunduktan sonra çünkü gereken tedbirler alınıyor müdahalesi kolay bir problem korkulacak bir durum değil.
bu arada kusura bakmayın dersim vardı dün hemen çıktım geç geliyorum dolasıyla bugün bakabildim geç oldu cevap

canım benimmm aşılama bi tane yaptır ama, onda da bir sürü ilaç alıyorsun ve seni oyalanmak istemiyorsun, ok aşılamaya eevet ama bir tane yaptır, inşallah onla tutar, tutmaz ise ikinci bir aşılamayı bekleme canımın içi:)

canım deli misin ne sıkması, ben raporla ilgili hiç bişey bilmiyordum, ihtiyacım olsa direkt yazdıklarını okurum:) ayrıca maşallah deryacım cok yoruldun ama cok kısa bir zamanda hallettin su rapor işini. hem de istanbul gibi yerde inşallah emeklerin boşa cıkmaz güzel arkadasım:)
ceydaaaam hadi tedavin hayırlı olsun, canım dediğin gibi bakarsın hiç gerek kalmadan gelir bebeğin..
selam kızlar
ayşem geçmiş olsun canım benim senin şu migren umarım birdaha sorun yaratmaz sana valla zor gebelikte hastalık agrı hiç çekilmez bide agrı kesici alamıyosun zaten dahada bi zor olur
yataktan yeni kalktım sayılır, istirahliydim evdeydim, daha yeni kendime geliyorum, benim migrenim ki ilaçla değil direkt igneyle kesiliyordu, ilaçsız gecirmek cok zor oldu, valla kendimden geçtiğim anlar bile oldu. allah kimseye yasatmasın bunu...
helal ceydacım, darısı özgemin basına. hala sakızdan banttan söz ediyor, bu kadar cetrefilli bir yolda sigarayla mı başa cıkamıycaksınız, bırakın nooolur...

canımmmm allah senden razı olsun, dualarına amin diyorum, inşallah tez zamanda burdaki arkadaslarımızın hepsinin bebiş haberlerini alırız...

sende öpüldün şeker

ayşeem nerdesin sen?
canım burdayım işte

özgem mutasyonunuz var ne demek yaa? bi detaylı ögren de yaz anlamadım ki...ben sizin infertiliteyi hep morfolojiye baglıyordum ama...hayırlısı olsun bakalım canım benim...
inşallah deryacıımmmm inşallah 44, 45, 46 sana ceydama özgeme olsun inşallah...

ya hatırladıgım kadarıyla özgem cor aspirin kullanmıstı bir ara??? ya özgecim inşallah iyi bir yere tayininiz cıkar da adam akıllı bir doktor tedavini takip eder yaa, bölük pörcük oldun oralarda...

herkese günaydınlar

kızlar valla kusuruma bakmayın, gözümü actım geldim yanınıza, dün biraz iyiydim, arada tutuyo migrenim. böyle iyiyken bir anda giriveriyo agrı ve görme duyum falan gidiyo o kadar feci yani...sömestrda annem gelecek, gelsin de artık biraz dinlendirsin bizi, emre de bana yardım edicem diye cok yoruluyo, ben zaten hiç birşeye dokunamıyorum, ya kokuyo ya tansiyonum düşük oluyo ya migrenim tutuyo... durum böyle bizde. ama şükürler olsun, inşallah en kısa zamanda sizle bunları konusalım allahın izniyle...

deryam, özgem ve ceydam... canlarım hepiniz ayrı ayrı bindiniz bir alamete. inşallah cok yorucu olmadan hayırlısıyla bebeklerinize, ben de yegenlerime kavusurum...

bu arada ben bir de masterı bitirmeye calısıyorum:) son 2 sınavım var, onlar da biterse ikinci dönem tez aşaması ve kısmet olursa bebeğimin dogumundan 1 ay önce de tez bitecek ve egitim hayatım sona erecek:) bugün de 2li test denen şeyi yaptırcaz, umarım herşey yolundadır. durum bende böyle işte.

çoook özledim sizi, 2011 bebeklerimizin yılı olsun inşallah...

ceydacım bende baktım biraz pıhtılaşma var anlaşılan bakalım belki sebep budur ve belkide çözülecek tüp bebege gerek kalmıycak

canım benimde adet çok düzenli hiç şaşmaz,coraspirini yıllar önce kullanıyodum başka bir nedenden doktor vermişti yani alerjim yok ama genede doktora sonucu gösterecem o şekilde alırım çok sagol ilgin için

evet canım biara 1 ay içmiştim valla ayşem bak bu testi bile benim zorumla yaptılar bak bişey çıkmış işte

sen nasılsın canım benim migren agrısı öyle uzun sürüyomu ?bu senede yükseklisansında bitiyomuş negüzel valla bende heveslendim batıya bi gidim inşallah eşimle düşünüyoruz

evet canım benim bitiriyorum tezde bir sorun cıkmazsa yükseklisansı da:) ben iyi sayılırım yeter ki basım agrımasın. canım migren zaten en az iki gün sersem ediyodu beni igne vurulsam dahi. şimdi onu da vurulamadıgım için böyle süründürdü beni...

şimdi benim anlamadıgım mutasyonla pıhtılasma aynı sey mi? yoksa fark lı farklı iki sorun mu var? eger sadece pıhtılasmaysa özgem kan sulandırıcı igneleri gebeliğin 12. haftasına kadar kullanıyosun:) allah söyletti valla bak gebe kalcan sen bi ilac tedavisine basla da:))

sonuç geldi kızlar

f V(G1691A) V MTHFR(A1298C) bölgelerinde hetezigot formda mutasyon oldugu tespit edilmiştir

ben hemen bi bakım neymiş çatlıycam yoksa dönerim birazdan

sonuç geldi kızlar

f V(G1691A) V MTHFR(A1298C) bölgelerinde hetezigot formda mutasyon oldugu tespit edilmiştir

yaa mutlaka haber ver, ama ben hastaneye gidicem, ararım hastaneden cıkınca seni, inşallah tedaviye cvp verecek birşeylerdir canım...

kızlar sonucun gebe kalmaya engel bir durum olup olmadıgını tam anlayamadım ama gebe kalınca düşüklere sebep oluyomuş hakkımızda hayırlısı artık

sonuç geldi kızlar

canım geçmiş olsun benimle aynısın sende. bu mutasyon erken dönem düşüklere sebep oluyor kan pıhtılaşması var yani sende coraspin ve folic asid kullan mutlaka eğer hamile kalırsan heterozigot olduğun için düşük doz heparin kullanacaksın...
aaa bu arada profiline baktım sen bitlisteymişsin ilk görev yerim benim ama ben ilçedeydim oralarda doğru dürüst hekim bulmakta çok zor şimdi düşünüyorumda ben oradayken çok stresliydim ve döndükten sonra da baya bir süre normale dönememiştim amaaa ilk gebeliğim ordan döndükten sonraki sene gerçekleşmişti yani stres çok büyük bir etken allah biran önce sana memleketine dönmeyi nasip etsin uzaklar yaşamından uzak olsun

Son düzenleme:
kızlar sonucun gebe kalmaya engel bir durum olup olmadıgını tam anlayamadım ama gebe kalınca düşüklere sebep oluyomuş hakkımızda hayırlısı artık

canım başka insanlardan da bildiğim kadarı ile hamilelik öncesi düzenli kan sulandırıcı kullanman gerek,yani hamileliğe bir mikta engel oluyor...bence sen doktorunla biran önce görüş ve tüp bebek düşünmeden önce kan sulandırıcı kullanarak doğal yolları denemeye devam et..kan pıhtılaşması hem hamileliğe engel olabiliyor hemde erken düşüklere neden oluyor..bence bu iyi bi haber çünkü tüpten önce doğal yollarla hamiş kalabilirsin bitanem...bende pıhtılaşma yok ama yinede coraspin kullandım,allerji yapmasa idi yine de kullanmaya devam ederdim...hem kanın sulanması sağlık içinde iyi hep der ya doktorlar günaşırı bebe aspirini kullanmak sağlık için iyidir diye...ne yazık ki çok allerjik bi bünyem olduğundan kullanmayı bıraktım çünkü aspirin ve türevleri bende yumuşak dokularda kaşıntı ve şişme yaptı ayrıca bütün bedenim su topladı...tombalak bişii olup çıktım anlayacağın...

pre seed kullanılan dönemlerde internetten okuduğum kadarı ile yanında çinko tablet ve coraspin öneriyorlar ve biliyor musun ben yazın yaşadığım her iki hamilelik öncesinde de çinko tablet ve coraspin kullanmıştım..ama sonra yani düşüklerden sonra o dönem allerjilerim tavan yaptığı için bırakmak zorunda kaldım...bence doktorunla bir görüş ondan sonra onun vereceği kan sulandırıcının yanında çinko tablet te al ama pre sed i de ihmal etme derim...ben inanıyorum bebişin kendi kendine gelicek...bak bunu ayşeme de söylemiştim inanmamıştı ama noldu apansız geldi dana...panik yapma tüp için daha yaşın çok genç be şeker..

Son düzenleme:

elfemcim çooook zarifsin bitanem..teşekkür ederim iyi niyet ve dileklerin için...inşallah duaların kabul olur canım arkadaşım...ben topicin yenilerinden sayılıyorum aslında love27-özge ve deryaberil daha gedikli benden ama benim yaş çok ileri bu yüzden acelem...kendinden çok bizim için dua etmen çok hoş duygular hissetirdi çok çok çok teşekkür ederim...bu topicte yaklaşık on aydır yazıyorum ve inan pek çok kişinin hamileliğine sanki kendim hamiş kalmış gibi sevindim..umud ediyorum ki sırası gelen alsın bebişini kucağına ve sıra dediğin gibi bizdedir inşallah...özgemde deryamda sende bende ve bütün bebiş isteyenlerde ..hepimizin yüzü bir an önce güler umarım ki..

evet doğru ürün almışsın sorun yok..hayırlara vesile olsun umarımmm...seni de ekleyeyim mi listeye...

evet doğru ürün almışsın sorun yok..hayırlara vesile olsun umarımmm...seni de ekleyeyim mi listeye...

saol cnm yardımcı olduğun için.. eklersen sevinirim inşallah tüpten önce son sanş olarak denemek istiyorum bakalım belki vesile olur

saol cnm yardımcı olduğun için.. eklersen sevinirim inşallah tüpten önce son sanş olarak denemek istiyorum bakalım belki vesile olur

SON ŞANS diye bişey yoktur tüp bile son şans diil unutma ..burda ne arkadaşlar var defalarca tüp denedikten sonra doğal yolla hamiş kalan..bebek işleri hiç belli olmaz pat diye düşer kucağına şaşakalırsın valla

Son düzenleme:

evt cnm ama elimizden gelen en son şey tüp ya o açıdan dedim keşke öle bişi olsa ve ben şaşırsam cnm

deryacım benim aşılamaları belgelemem zor olacak burdaki doktorumla görüşmem gerek aşılamayı yapan doktorum hiç kayda geçmemiş malesef

walla şekerşey ne yap et o doktora söyle yazı yazsın versin eşşekliğine doymasın o.. hem parayı al hem yazma...adam gibi yazsın şu tedavi uygulandı şu oldu diye al kullan o belgeleri ..söyle ona can pazarı değil bu yeminleri unutmasın getirtmesin beni oraya....

deli kız tamam,,45 numara yolunda feda olsun yavrucum,lafımı olur dükkan senin,alla allaaaaaa...

Allah beeeee....yerim seni..tamam şekerrr kaptım 45i ...walla kocişe de okudum çok hoşuna gitti ..güldü :) sizi utandırmıcam... 45e hamiş yazdırcammmm meleğimle gelcemmm

sensen99 u 44 numaraya yazıcaktım hamiş diye ama mesajını sildirmiş..kimbilir niye...

ca nım yaaa listede yanıma hamiş resimleri koyman deryanın yeri yazman manyak etkiledi beni ...çok sevindim..saol tatlım ya çok iyisinnnn

hiç sorun değil ayşe fatma kim olursa...birbirimiz için dualar edelim yeterki...evrene enerjimiz gitsin...dualarımız kabul olsun..karşılıksız dua etmen öyle güzelki...

ayşemmm çok saol tatlım ...45i kaptım ben walla...gelcem inşallah dolu dolu... canım benim sende dikkat et bebişimize :) bak önümüzde örneksin. örnek anne ol bakiim :))senden öğrencez baba adayına nasıl işkence edilir ? neler hazırlanır ? nasıl ayaklar yukarı yatılır :)

canım biz de seni çok özledik...sen hiç merak etme.. ceyda ben ve özge topicin 3 köşesi olduk :) paslaşıp duruyoruz...herkes bir topu karşılıyor...topic boş kalmıyor...ama sen özletme kedii emi ? canım walla bindik alamete inşallah hep beraber hamiş partisi vercezzz 40 gün 40 geceee:) eller havaya :)))

doğrudur... güvenle kullanabilirsin :))

allah yardımcın olsun üzme kendini

walla bencede ..koca istanbulda yanlızlık çekince burda sizlerin samimiyeti şu "deryam" yazmalarınız bile nasıl sevindiriyor beni bilemezsiniz...
yüreklerinizden sevgi eksik olmasın...göüşlerimiz bebiş dolsun kucaklarımız bebişlerimizle dolsun...bebişlerimizin dişi çıktı gazı çıkıyo şunu yedi bunnu yemiyo diye kouştuğumuz günlerine kavuşmak dileğiyle..

ben yarın heyete giriyorum kızlar bana dua edin...işimiz bitip eve gelince hemen yazcam ...öpüldünüz şekerlerrrrrrrrr

ekle ekle...kimse açıkta kalmasın...herkesss listeyeeeeee

hiçbişey imkansız değil unutmaa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…