Preseed kullananlar

ayşecim inşallah olmamıştır kist falan içini rahat tut adet oldun ya bişey olmaz inşallah bu ayda ilaç kullanma ara ver ez azından bir ay dinlensin vucudun

35.ay merhaba canım hoşgeldin
canım allaha şükür bi kist olusumu bişey yoktu, işte gelecek hafta salı tekrar gidicem, emre de testini yaptırcak işte bu aralar...

merhabalarrrrrrrrrr
meraba izmirli nasılsın?
cetrefillim hadi bakalım hayırlısı ile git hayırlısı ile gel. dualarımız seninle..
saol tatlım allaha şükür bi kist falan yok, bakalım bu ay yumurta takibi..

:))))) güldürdün beni ebru ya.. evet ayşeciğim ben yurtdışından almayı beceremeyince ebru bana elinde hiç kullanmadığı ürünü ben ara verdim diye yollamıştı. çok güzel bir incelik yapıp içerisinede bir nazar boncuğu koymuştu.

ebru eşime çubuğu gösterdiğimde halay çekmeye başladı kahkalar atarak... ilk bebk gittiğinde çok üzülmüştü. onu toparlamam çok zor olmuştu. inan koca adam bana sarılıp sarılıp hüngür hüngür ağlıyordu. bebeğimiz kız deyip duruyordu:KK43:( karar vermişti kendince ikincisi olr ise eğer hiç bağlanmayacağım, hiç yokmuş gibi davranacağım diye... şimdi:))) rüyalar aleminde.. temizliği o yapıyor.. eve gittiğimde dolapta mutlaka elleri ile yaptığı sütlü tatlıları buluyorum.. hergün üşenmeden gidip bana taze süt ve yumurta alıyor.. hergün bebeğimizi ve beni okuyor:))
Allah razı olsun benim iyi bir eşim var..

her sabah iki adet ceviz, badem, incir, kuru üzüm ve kayısı yiyorum. yumurta peynir yoğurt birinden biri mutlaka ebrucuğum...
ama şunuda biliyorum ki ebn kendime ne kadar iyi baksam bile Allah onun kaderini yazdı. melek olmak varsa mele olacak..
ben eşime ilk bebeğimizden sonra hep derdim ki diğer tarafta bizim şefaatçimiz olacak. bizi orada karşılayacak.. gözleri parladı..

cetrefilli ayşem.. inan bu olayları en yakının bile olsa anlayamıyor.. geçen aylarda daha hamile kalmadan önce, biliyorsuniz ki tedavi görüyordum, ablam ve çok sevdiğim yengem ile bir aradayken ablam ne yaptınız diye sordu.. bende abla dr gidiyoruz şu bu derken ablam o kadar saçma bir cümle kurdu ve odadakiler öyle bir kahkaha attıkı, hala hatırladıkça ...ha ablam isyteyerek mi böyle birşey yaptı hayır, ama o çabuk bulanlardan:)) 18 de avlendi 19 uda kendini belemeden:) hamile kaldı.. yok yumurta takibiymiş yok preseed miş yok kistmiş hikaye:))
bana kalsa doğurduğumda söylerim ama bu seferde herkesi küstürürüm kendime:)) yok anam yok derdi çekmeyen anlamaz dertliyi..

ay çok sevindim canım benim...eşin de sen de inşallah bebeğinizi sağlıcakla elinize alacaksınız...onu bağrınıza basacaksınız..eşinin sütlü tatlı yapabilmesine bayıldım...eşim sadece yumurta kırar bir de fırında balık...işte alabileceğim hizmet budur :KK70: ...

hayatım herkesin derdi kendisine ağır gelir...empati yapıp karşısındakini anlayan, anlamaya çalışan çok az kişi var..inş gittikçe birbirimizi anlamayı öğreniriz...bir de en fazla sevdiklerinden ötürü üzüntü yaşarsın..çok üzdüğünden değil, seni anlayamamasındandır o içindeki acı, kalbinin cız etmesi...çünkü senin o en derin üzüntünü sadece yakınlarının anlamasını beklersin...ne bileyim komşun aynı şeyi söylese densiz dersin geçersin...ama sevdiklerin seni anlamayınca...işte o an beyninden vurulursun, acın ikiye, üçe katlanır....

sen bunları hiç takma şimdi...için sıkıldığında elini göbeğine koy ve gözlerini kapa...onun varlığı seni güçlendirecek canım...o senin bu alemde en çok sevebileceğin varlık :emir_bebek: bu yüzden ona iyi bakmalısın...papatya çayı içmeyi unutma..bağırsaklarını yumuşatır....sık sık az az ye ki, ileriki günlere hazırlıklı olasın....brokolide peynirden vs daha fazla kalsiyum var...o yüzden buharda pişir (fazla haşlama ki ölmesin vitaminler) ..sarımsaklı yoğurtla afiyetle ye canım
aman undan şekerden tuzdan uzak dur...hamilelikte şeker hastalığı tetikleniyor biliyorsun...tuz da ödemi artırıyor....mutlaka bol su iç tatlım

ay ben de yakında oraya gelip seni besleyeceğim... sengözlerimebaksanab tamam sustum...sen zaten ii besleniyorsuuunnn :kedi:

:)))) ay canım hayatım ebrucuğum. vallahi bugün senelerdir görüşemediğim arkadaşıma kavuşmusş gibi mutlu oldum. Güzel Allahım sanada en kısa zamanda hayırlı, nurlu bir evlat nasip kısmet etsin.. isteyen tüm arkadaşlarıma..

ayşeciğim canım çok sevindim kist oluşmamasına...

evet rahim duvarı incelmesi gebeliğe engelmiş ancak bu rahim duvarını ne kalınlaştırır anlamıyorum bilen var mı ki ?

gukem canım ben geçen ay yumurta takibi yaptırdım benim doktor yumurta arttırıcı ilaç vermedi kendiliğinden tek yumurtam oluşuyor diye;normalmiş.ama progestan diye bir ilaç verdi bu ilaç rahim duvarının kalınlaşması için; progesteron hormonu içeriyor .bana geçen yılki aşılamada da vermişti doktor.Rahim duvarın yeterince kalınlaşmış ama biz yine de garantiye alalım dedi.zaten o kalınlık her adette atılıp (gebe değilsek), yumurtlamayla birlikte duvar yine kalınlaşıyo, normalde progesteron hormonunu vücut üretiyo ama düşük riski olan gebeliklerde de doktor bu ilacı veriyor bebek iyice tutunsun diye.
ama tabi sen yine de doktoruna sor kendi kendine alıp içme canım...:eek:klava:

benım doktorum gecen hafta sabah haberlerındede acıkladı ve cogu hastasına verıyomus.banada verdı bakalım catlama dönmenınde kullancakmısım senın o karısımın nası bısey acıklarmısın ?

kızlar benım yumurtam 7 cmdı ılac kullandım 19cm oldu ve o ay catlatma iğnesi kullandım çatladı acaba sımdı yıne kuculmusmudur öle mı olur yanı bılgısı olan varsa yazarsa sevınırım

benım doktorum gecen hafta sabah haberlerındede acıkladı ve cogu hastasına verıyomus.banada verdı bakalım catlama dönmenınde kullancakmısım senın o karısımın nası bısey acıklarmısın ?

kızlar benım yumurtam 7 cmdı ılac kullandım 19cm oldu ve o ay catlatma iğnesi kullandım çatladı acaba sımdı yıne kuculmusmudur öle mı olur yanı bılgısı olan varsa yazarsa sevınırım

canım yumurta çatladığında hem yavaş yavaş küçülmeye başlıyo, bide benim doktor muayene sırasında, yumurtan çatlamış hem küçülmeye başlamış hm de rahim için ıslanmış; suyu gelmiş yumurtanın dedi.(sanırım muayeneden önceki gün çatlamıştı)

Arkadaslar lısteden butterfly45 arkadasımızın ısmını sılermısınız malesef bebegını düşürdü çok üzgünüz çok kelımelerle anlatmayacagım durumu Allah sabır versın ve Allah ım kımseye yasatmasın amın

iyi akşamlar kızlar..

cetrefillicim hadi bişey çıkmamış şükür diyelim buay ilaçsız takipmi yaptırcaksın

catdog sen nasılsın canım

Arkadaslar lısteden butterfly45 arkadasımızın ısmını sılermısınız malesef bebegını düşürdü çok üzgünüz çok kelımelerle anlatmayacagım durumu Allah sabır versın ve Allah ım kımseye yasatmasın amın
zor bi durum ama üzülmesin en azından hamile kalabildigini ögrendi inşallah en kısa zamanda bebegine kavuşur

geçmiş olsun.en kısa zamanda yeniden hamile kalabilirsin sanırım.doktorun ne dedi?sebep söyledi mi doktor düşük için?

amiiinn ayyy allah sabır versin, inşallah tez zamanda yeniden hamile kalır da acısını unutur, çok üzüldüm yaaa

iyi akşamlar kızlar..

cetrefillicim hadi bişey çıkmamış şükür diyelim buay ilaçsız takipmi yaptırcaksın

catdog sen nasılsın canım
canım doktorum klomen kullan dedi de ben emin deilim, son doz diyor, bir daha olmazsa iğneye gecicez, günde 3 ya da 4 doz sana kalmıs dedi..baslarsam yarın baslıycam ama kararsızım, dinlenmek istiyorum fakat tedaviye de ara vermek istemiyorum..

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

PRESEED HAMİŞLERİMİZ.............................MUHTEMEL DOĞUM TARİHLERİ

1- :nazar:kibele...................................................(24.07.09)
2- :nazar:rockwell
3- :nazar:menzilgülü........................................... (anne oldu bile)
4- :nazar:wannababy
5- :nazar:nequelen
6- :nazar:nerili
7- :nazar:kursatim
8- :nazar:kadus
9- :nazar:durualya..............................................oğluşu geldi:)
10-:nazar:sevcangoksel
11-:nazar:jasmin77
12-:nazar:bengusu..............................................haziranda ilk kez kullandı.
13-:nazar:duducan
14-:nazar:dila06.................................................10.03.2010(2 kez kullandı.)
15- :nazar:babylove............................................ 2 kez kullandı.
16- :nazar:duyguby.............................................presed kullanmasına gerek bile kalmadı...
17- :nazar:viana..................................................2 kez kullandı.
18- :nazar:DaddysFirstEyePain
19- :nazar:shyqueen
20- :nazar:gulayyusuf
21-:nazar:dnz82..................................................25 Temmuz 2010
22-:nazar:ed@hmet.............................................20 Eylül 2010 (ilk kullanmada geldi bebiş)
23-:nazar:aysouk
24-:nazar:cicekcik...............................................preseed ve tedaviyi bıraktığı ay geldi bebiş:)
25-:nazar:waters........................................................
26-:nazar:nevyas..................................................01 Ekim 2010
27-:nazar:selmas88..............................................07 Ekim 2010
28-:nazar:johnnybravo...........................................16 Ekim 2010
29-:nazar:Lilyum
30-:nazar:zehsel

PRESEED GÜZELLERİMİZ.......................BEKLENMEYEN TARİHLERİMİZ

helena............................................................04 Mart
sinemaltan......................................................05 Mart
catdog............................................................06 Mart
aurora79.........................................................06 Mart
deniko............................................................06 Mart
AYTUG08.......................................................06 Mart
deryaberil.......................................................13 Mart
turkuaz...........................................................14 Mart
35.ay..............................................................15 Mart
masal0663......................................................15 Mart
gncam............................................................16 Mart
gukem............................................................17 Mart
anjelic............................................................
MONA ROSA..................................................24 Mart
hilalbebik.......................................................
love27............................................................
cetrefilli..........................................................25 Mart
xxnezo...........................................................26 Mart
ebrubu
begumhan
apaydın

bu listemiz hepimize ugurlu gelsin, dolsun göbüşlerimiz kızlar, en kısa zamanda üst liseye geçelim inşallah

yumurta catladıktan sonra kuculuyomu sonra tekrar catlama zamanında kendı kendıne buyuyormukı.canım cevaplarsan sevınırım

kıslarrr ben gene bugün doktordaydım ve az kaldı milli olmama:)) gitmediğim doktor kalamdı nerdeyse.:KK43:(( renkli doplin midir nedir onunla bakıldı rahime ve benim kist aynen bıraktığım yerde duruyor nasıl üzüldüm bi bilseniz. 25mm-19mm çapında sol yumurtalığımın tam ortasında doktor dedi ki aslında folükülün var bu tarafta ama gelişemiyor kistten yumurtalığın ortasında olduğu için yumurtalık kistin etrafında çerçeve gibi kalmış dedi( aferin dedim ben kistime kurdela takacam ben ona).ve 18 mm bi folükülüm var bugün 14. günüm sabaha çatlar ama iltihapta var ve iltihap gebeliğe engelmiş o yüzden çalışmasamda olur zaten ümit yok. rahim duvarım da 8.1 mm. ben ilaca ovülasyon zamanım geçsin öle başlıyım demiştim ama iltihap şuan mevcut olduğu için bu ay şimdiden ümit yok demektir. hadi onu bırakında bu çikolata kisti folükülün kalitesini bozarmış. tüp yaptırsan bile embriyonun kalitesini bozuyomuş. ben bu kisti eritecem iltihabı kurutacam da tüp yaptıracam pehhh benim yolum çok uzun be. ölme eşeğim ölme yaşta 40 a geldi .bu moralle nasıl çalışacam ben hadi çalış izin vermiyor ki ortam iltihaptır kisttir.canım çok sıkkın koyver gitsin diyor bazen ...

:))))) güldürdün beni ebru ya.. evet ayşeciğim ben yurtdışından almayı beceremeyince ebru bana elinde hiç kullanmadığı ürünü ben ara verdim diye yollamıştı. çok güzel bir incelik yapıp içerisinede bir nazar boncuğu koymuştu.

ebru eşime çubuğu gösterdiğimde halay çekmeye başladı kahkalar atarak... ilk bebk gittiğinde çok üzülmüştü. onu toparlamam çok zor olmuştu. inan koca adam bana sarılıp sarılıp hüngür hüngür ağlıyordu. bebeğimiz kız deyip duruyordu:KK43:( karar vermişti kendince ikincisi olr ise eğer hiç bağlanmayacağım, hiç yokmuş gibi davranacağım diye... şimdi:))) rüyalar aleminde.. temizliği o yapıyor.. eve gittiğimde dolapta mutlaka elleri ile yaptığı sütlü tatlıları buluyorum.. hergün üşenmeden gidip bana taze süt ve yumurta alıyor.. hergün bebeğimizi ve beni okuyor:))
Allah razı olsun benim iyi bir eşim var..

her sabah iki adet ceviz, badem, incir, kuru üzüm ve kayısı yiyorum. yumurta peynir yoğurt birinden biri mutlaka ebrucuğum...
ama şunuda biliyorum ki ebn kendime ne kadar iyi baksam bile Allah onun kaderini yazdı. melek olmak varsa mele olacak..
ben eşime ilk bebeğimizden sonra hep derdim ki diğer tarafta bizim şefaatçimiz olacak. bizi orada karşılayacak.. gözleri parladı..

cetrefilli ayşem.. inan bu olayları en yakının bile olsa anlayamıyor.. geçen aylarda daha hamile kalmadan önce, biliyorsuniz ki tedavi görüyordum, ablam ve çok sevdiğim yengem ile bir aradayken ablam ne yaptınız diye sordu.. bende abla dr gidiyoruz şu bu derken ablam o kadar saçma bir cümle kurdu ve odadakiler öyle bir kahkaha attıkı, hala hatırladıkça ...ha ablam isyteyerek mi böyle birşey yaptı hayır, ama o çabuk bulanlardan:)) 18 de avlendi 19 uda kendini belemeden:) hamile kaldı.. yok yumurta takibiymiş yok preseed miş yok kistmiş hikaye:))
bana kalsa doğurduğumda söylerim ama bu seferde herkesi küstürürüm kendime:)) yok anam yok derdi çekmeyen anlamaz dertliyi..

yüreğim ağzımda okuyorum burdaki bazı yazıları...
selmacım aramızdaki şanslılardan biri de sensin....hatta daha da nadirlerden iki kere şanslısın...
Allah eşine de sana da sağlıkla versin bebişinizi canım...ikiniz de hakediyorsunuz söze ne gerek....

3 ayın bitene kadar söyleme derim ben de...
ilk gebeliğimi 6 haftalıkken öğrendim annemin söylemediği kimse kalmamış...tebrikler telefonlar herşey çok güzel tabi
bebeği kaybettikten sonra da yine telefonlar bu sefer geçmiş olsunlar.....her geçmiş olsuna "sağol" demekte ayrı bir zor...
bana kalsa senin de dediğin gibi kimseyle görüşmeyeceğim bir yere gider orda doğururdum....

Allah burda olan burda olmayan bebek isteyen her çifte sağlıklı,hayırlı,güzel ahlaklı evlatlar nasib etsin....
bebeğini kaybetmekten korkanların da korkularını yok etsin Rabbim meleklerimizi korusun....

çetrefilli canım listeyi sık sık koyman bize çok iyi moral oluyor.....
listemize bereket canım...

bu arada ilk preseedimi de kullandım :teytey:

13. gün ovulasyonda 2. çizgi hafif belirdi ve preseedle kaydirigubbakcemile cenke

14. gün de çizgi iyice belirginleşti ilişkiye giremedik :çok üzgünüm:

15 gün ovulasyon testi tek çizgi yine preseedle ilişki kaydirigubbakcemile

16. gün ilişki kaydirigubbakcemile ve bu da ben -tatlicadiarzu- :roflol: :roflol: :roflol:

X