Preseed kullananlar

heyooo selmaa da gelmişşş
aman dikkat et canım, ne kadarlık
ileriki zamanlarda su içemeyeceksin, bu yüzden bol su iç...çay içmemeye gayret et...balık, salata, kuruyemiş ye
senin bağırsaklar pek çalışmıyordu, aman dikkat et...tam buğday unundan ekmek ye...göbeğine daireler çizerek masaj yap
ee iş yerindekiler biliyor mu
bir daha anlatmaktan sıkılmazsan detayları bilmek isterim
yazarken hala gülüyorum...çok sevindim yaaa...Allah kucağına sapasağlam almayı nasip etsin...hayırlı bir evlat olsun
darısı tüm isteyenlere

ben evdeyim malum, eşimin durumu, kriz vs derken accık dellendim
ama geçti umarım

ben normal röntgen gibi ama damardan ilac verilerek görüntüleneni biliyordum, ama senin dediğin dogru sanırım, çünkü bana doktorum kist teshisi koyduktan sonra radyolojiye sevk etmişti, gelişmiş ultrasonla bakalım diye, sanırım odur???

canıımmm sen de benim dualarımdasın, ama sen pes mi ettin? ha uzak kalıp da kafayı topluyosan ne ala ama kendini bıraktıysan dön buraya biz toplarız seni:KK66:

elbette olmazsa ölmeyiz ama olacak inşallah... sen bi ara aktiviteden aktiviteye kosuyodun bıraktın mı onları

canım ben zati bırakmıştım bu olayları...sadece sizden haber alak için giriyodum bu sayfalara...eşimin sağlığı ve benim iş durumlarım yüzünden bebek düşünemiyos ki :KK70:

aktivitelerin hepsini sonlandırdım...bakalım gelecek neler getirecek

ben normal röntgen gibi ama damardan ilac verilerek görüntüleneni biliyordum, ama senin dediğin dogru sanırım, çünkü bana doktorum kist teshisi koyduktan sonra radyolojiye sevk etmişti, gelişmiş ultrasonla bakalım diye, sanırım odur???

yok canım,damardan ilaç filan verilmeyecek,sadece idarara sıkışık gelin dediler..akşama anlatırım nasıl bişey olduğunu,ilk defa çektiriyorum çünkü bende.

:)))) yerim ben seni ebru yaaaa. vallahi çok özlemişim seni. çıkmışsın yine...
tek yumuratm olduğu ay senin bana gönderdiğin bir sıkımlık preseed ile çalıştım ve bebiş geldi:)) yumurtalama takibine gidiyordum hayatım. 13. günde 16 idi ölçü. dayadım incir suyunu sevgili kocamada keçiboynuzu kürü ve pekmezi yediriyordum..

ebru daha işyerine söylemedim. annemler kayınvalideler bile bilmiyorlar. ilk bebişte hem üzdüler hemde üzüldüm onlara..,
ilk üç ay geçsin diye bekliyorum. şu an birtek sizler biliyorsunuz.. bir anneme bir kayınvalideye söylemiştim ilkini. teyyy kayserilerden maraşlardan tebrik telefonları geliyordu. e tabi bebek gidincede geçmiş olsun telefonları:KK43:( çok sıkıldım o dönem. birde şimdi hamiş olmadığımı bildikleri için kimse üstüme düşmüyor.. :))) sadece eşim hariç.. ikili testlerim yapılsın ondan onra söyleyeceğim millete..

senin nazar boncuğu yatağımın başucunda...

Selam kızlar nasılsınız...
selam nevyaz naber?
:)))) yerim ben seni ebru yaaaa. vallahi çok özlemişim seni. çıkmışsın yine...
tek yumuratm olduğu ay senin bana gönderdiğin bir sıkımlık preseed ile çalıştım ve bebiş geldi:)) yumurtalama takibine gidiyordum hayatım. 13. günde 16 idi ölçü. dayadım incir suyunu sevgili kocamada keçiboynuzu kürü ve pekmezi yediriyordum..

ebru daha işyerine söylemedim. annemler kayınvalideler bile bilmiyorlar. ilk bebişte hem üzdüler hemde üzüldüm onlara..,
ilk üç ay geçsin diye bekliyorum. şu an birtek sizler biliyorsunuz.. bir anneme bir kayınvalideye söylemiştim ilkini. teyyy kayserilerden maraşlardan tebrik telefonları geliyordu. e tabi bebek gidincede geçmiş olsun telefonları:KK43:( çok sıkıldım o dönem. birde şimdi hamiş olmadığımı bildikleri için kimse üstüme düşmüyor.. :))) sadece eşim hariç.. ikili testlerim yapılsın ondan onra söyleyeceğim millete..

senin nazar boncuğu yatağımın başucunda...

anacım nasıl tutuyodun valla söylemeden bravo:) ayy vesilen ebru mu oldu, maşallah:) ben bunu bilmiyordum, allah onun da yüzünü güldürsün inşallah. çok duygulandım valla, darısı burdaki tüm güzel yürekli arkadaslarımın basına:1hug:

ayyy canım benim, ağlayacaktım neredeyse yazdıklarını okuyunca..özellikle de yatak ucundaki nazar boncuğunu okuyunca..
en doğrusunu yapıyorsun canım
eskiden 6 ay geçince söylenirmiş..şimdi hemen söyleniyor...aman stres yapma canım...ceviz, badem, fındık bol ye...kızartmadan uzak dur, hamur işlerinden de...ayyy eşine nasıl söyledin...ii baksın sana..eminim ki bakıyordur, eli ayağına dolanmıştır....bu arada bilgisayara da çok yaklaşma..en az 30 cm olsun...cep tel .i de yakınında tutma...özellikle geceleri odanda olmasın, mümkünse kapa...ay yazacaklarım çok ama unuttum heyecandan kıs...günlerdir neşelendiğim ilk haber inan ki...dr una yapabileceğin hareketleri sor...kof bi gebe olma sakın ...dediğim gibi bu günlerde alabildiğin kadar vitamin al, sonra yiyemeyeceksin bir dönem...bol meyve sebze bir de baluk uşağum

hahaaha benim bu olayla ilgili hiç bir vukuatım yoktur...bir ya da birkaç gece bi fiil karı koca arasında olan bazı zevkli müsabakalardan sonra selma hamile kalmıştır ...bu böyle biline :1ninca:

hahaaha benim bu olayla ilgili hiç bir vukuatım yoktur...bir ya da birkaç gece bi fiil karı koca arasında olan bazı zevkli müsabakalardan sonra selma hamile kalmıştır ...bu böyle biline :1ninca:

:roflol::roflol:tamam canım bişey demedik:icecream:

Bildiğin gibi ayşeciğim lekelenmeler hala sürüyor..Bulantım falan yok iyiyim ama aşırı uyku halim var gözümü açamıyorum uyanıkkende sersem gibiyim boş boş duruyorum öyle elim kolum kalkmıyor :))

Bildiğin gibi ayşeciğim lekelenmeler hala sürüyor..Bulantım falan yok iyiyim ama aşırı uyku halim var gözümü açamıyorum uyanıkkende sersem gibiyim boş boş duruyorum öyle elim kolum kalkmıyor :))

aman elin ayagın kalkmasın önemli deil de lekelenme neden devam ediyor ki, canım bak taze ananas tüket, onun ortasındaki sert yeri özellikle bebegin rahimde tutunmasını saglıyormus, rahmi güclendiriyormus, bol bol dinlen, allah yardımcın olsun canım benim:)

:))))) güldürdün beni ebru ya.. evet ayşeciğim ben yurtdışından almayı beceremeyince ebru bana elinde hiç kullanmadığı ürünü ben ara verdim diye yollamıştı. çok güzel bir incelik yapıp içerisinede bir nazar boncuğu koymuştu.

ebru eşime çubuğu gösterdiğimde halay çekmeye başladı kahkalar atarak... ilk bebk gittiğinde çok üzülmüştü. onu toparlamam çok zor olmuştu. inan koca adam bana sarılıp sarılıp hüngür hüngür ağlıyordu. bebeğimiz kız deyip duruyordu:KK43:( karar vermişti kendince ikincisi olr ise eğer hiç bağlanmayacağım, hiç yokmuş gibi davranacağım diye... şimdi:))) rüyalar aleminde.. temizliği o yapıyor.. eve gittiğimde dolapta mutlaka elleri ile yaptığı sütlü tatlıları buluyorum.. hergün üşenmeden gidip bana taze süt ve yumurta alıyor.. hergün bebeğimizi ve beni okuyor:))
Allah razı olsun benim iyi bir eşim var..

her sabah iki adet ceviz, badem, incir, kuru üzüm ve kayısı yiyorum. yumurta peynir yoğurt birinden biri mutlaka ebrucuğum...
ama şunuda biliyorum ki ebn kendime ne kadar iyi baksam bile Allah onun kaderini yazdı. melek olmak varsa mele olacak..
ben eşime ilk bebeğimizden sonra hep derdim ki diğer tarafta bizim şefaatçimiz olacak. bizi orada karşılayacak.. gözleri parladı..

cetrefilli ayşem.. inan bu olayları en yakının bile olsa anlayamıyor.. geçen aylarda daha hamile kalmadan önce, biliyorsuniz ki tedavi görüyordum, ablam ve çok sevdiğim yengem ile bir aradayken ablam ne yaptınız diye sordu.. bende abla dr gidiyoruz şu bu derken ablam o kadar saçma bir cümle kurdu ve odadakiler öyle bir kahkaha attıkı, hala hatırladıkça ...ha ablam isyteyerek mi böyle birşey yaptı hayır, ama o çabuk bulanlardan:)) 18 de avlendi 19 uda kendini belemeden:) hamile kaldı.. yok yumurta takibiymiş yok preseed miş yok kistmiş hikaye:))
bana kalsa doğurduğumda söylerim ama bu seferde herkesi küstürürüm kendime:)) yok anam yok derdi çekmeyen anlamaz dertliyi..

selmacım bazen en yakınımızdakiler bile anlamıyo ne çektigimizi benimde ablam ilk çocuguna 2. ay hamile kaldı şimdi 2. için ugraşıyolar olmuyo geçen hafta adet geçikti diye heveslenmiş hamileyim diye gitmiş test yaptırmış sonuç negatif olunca beni aradı aglaya aglaya , ya benim çocugum olmuyo diye,bi sinirlendim,kızdım ya dedim bir tane var allaha şükür et ben neyapayım benim hiç yok belkide hiç olmayacak...
öyle işte canım bazen etrafımdaki insanlar pot kırıyo düzeltmeye çalışıyo derken iyice yıpranıyoruz allahım hepimize bian önce evlatlarımızı versin inşallah

kızlar ben birazdan cıkıyorum doktora gidicem, evden yazarım, dua edin, inşallah klomenden kaynaklı bi kist mist olmamıstır..
allahaısmarladık

ayşecim inşallah olmamıştır kist falan içini rahat tut adet oldun ya bişey olmaz inşallah bu ayda ilaç kullanma ara ver ez azından bir ay dinlensin vucudun

35.ay merhaba canım hoşgeldin

cetrefillim hadi bakalım hayırlısı ile git hayırlısı ile gel. dualarımız seninle..

love canım,
çok zor süreçler. ben eskiden bu işlerin bu kadar zor olduğunu bilmeden önce her evliye çocuk yok mu a niye yok diye sorardım. şimdi hiç sormuyorum:)) bana sorulduğunda ki ruh halimden...Allah hiç bir kulunu evlattan dolayı boynu bükük bırakmasın diyoruz ama bizim şer gördüğümüz herşey şer olmayıp hayır olabiliyor loveciğim.. belkide bu zorlu süreçleri yaşamamız gerekirdi..herşeyi ben kolay elde ettim bugüne kadar. buda öyle olacak zannettim. ama Allah dedi ki herşey benim elimde ..

o bir tane inciri eşin yiyor dimi canım?ikiniz ortak yemiyorsunuz..sen de yiyeceksen 2 adet incir atmalısın..ayda bir kere de zeytinyağını tazelemek gerekiyor haberin olsun..
ballı karışımın içine arısütüde koysaydın tam süper olurdu :)

fıstığım,senin kilon ve boyun kaç ki?bu adam takmış senin kilona..resimde manken gibi görünüyosun..polikistik overli hastalarda kilo malesef ki oluyor o da pko dan kaynaklanıyor biraz düzenli adet olamadıkları için...ama spora başlaman çok iyi olmuş..sadece kilo için değil de sağlıklı yaşamak içinde spor yapmak çok önemli...

tatlım polen vardı evde ondan koydum..ben yemiyorum başta yiyordum da eşimin azmini görünce ona bıraktımmeydanı :) o yapıyor. değiştircem daha 1 ay omadı ...

ben 160 cm ; 82 kg yim :KK43: pko tedavisine başladığımda 54 kg idim ve o zamand a diyetlerle cebelleşiyordummmmm...ahh ogünlerin kıymetini bilemedimmmm...tühhh tühhh vaahh vahhh...
şimdi acaia bitkisinin ürünlerine ve krom takviyelerine bakıyorum..onlar destek veriyormuş kilo vermeye...bakalım ....
yaza kadar 10 - 15 kg verirsem inşşallahhh saçları sarıya boyatım kestircem . mag ryan olcam..eşimde bana mini etkeler alcak dar kotlar alcak :p
çııtr olcak hatunum diyor:)
hepinize iyi akşamlar kızlar ben eve gidiyorum.sporum var bugün... ağır spor bugün..yemeğm hazır allahtan hemen spora başlayıp duş ve uyku :)

X