Prefabrik ev

Feronia

İyi ki varsın :)
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2007
6.289
43
Arkadaşlar benim merak ettiğim birşey var.
Prefabrik evler nasıl sağlam mı? Normal oturduğumuz evler gibi mi?
Görünüş itibari ile çok güzelleri var.
Böyle bir evde oturan varmı? fiyatları nasıl neye göre değişiyor merak ediyorum ben...
Biz arsa alıp böyle bir ev yaptırmayı düşünüyoruz...
sizin fikirlerinizi almak istiyorum bu prefabrik evler hakkında...

Benim bildiğim kadarı ile normal evler gibi değil...
Bunlarda temek yok, ve demirlerle yapılıyorlar...
Uzun yıllar gidebilecek evler de değiller..
Sizi soğutmak istemem ama ona vereceğiniz parayı biraz daha üzerine ekleyerek daha sağlam ev yapabilirsiniz...
Benim babam mütahit ve ben o evleri çok beğeniyorum...Ama babam kullanışsız diyor...
Ben internetten çok araştırdım güzel birşey istiyorsanız fiyatları da fazla...

Bende şimdi internetten araştırıyorum fiyatlarına yorumlara falan bakıcam :)

canım ben prefabrik evlerin çok daha saglam oldugunu biliyorum.. komsumuz bu işle ugrasıyor.

15,000 ytl den başlıyor villa görünümlüler var onlarda 30,000 ytl den başlıyor.yalıtımı ve montajı iyi olduktan sonra bi sorun yaratmaz bence.

annemlerin sivasta arsaları var oraya bunlardan yaptırmayı düşünüyolar fiyat sormuştuk 24.000 dediler yanlış hatırlamıyosam...3+1 olucaktı...ama annemler yaptırırlarsa kışın oturmucaklar sadece yazları...

ayrıca kanal d de 'yoksa rüyamı' diye bi program vardı uğur dündarın sunduğu hani..ordada tüm evleri o evlerden yapıyolardı kötü bişey olsa insanları umutlandırırlarmı?bence iyisi yapıldıktan ve tek kat olduktan sonra bi problem olmaz..

depreme dayanıklı yalıtımıda iyi ama nedense türkiyede yaygınlaşmadı ama oturmak için değilde şöyle denize sıfır bir yerde muhteşem olurdu

Sağlamlık açısından değerlendiremem bilgin yok :sm_confused:
Yanlız içleri çok şık bence. Kışın sıcacık, yazında serin oluyor.

Biz bir aralar bir arsa alıp prefabrik ev yaptırmayı düşünmüştük, inşaatçı bir arkadaşım vardı ona danışmıştım. Prefabrik evler, normal betonarme evler kadar yalıtımlı ve sağlam olmuyor maalesef, ayrıca ömürleri en fazla 15 yıl demişti. Yazlık olarak düşünülebilir, ama biz sürekli oturmak için istemiştik, arkadaşım bize yapmayın demişti.

Uğur Dündar'ın yaptığı evler prefabrik değil çelik konstrüksiyon evler ikisi arasında çok fark var.

bence de uğur dündarın yaptırdıkları farklı..bi akrabamız tek katlı prefabrik yaptırdı.çok şirin .ama yazın sıcak kışın soğuk olduğu söyleniyor yalıtıma önem verilirse kullanışlı olur.ama o paraya betonerme bi ev yapılabilir.bizde bi ara niyetlenmiştikde ordan biliyorum imar ruhsat vs.. derken aynı maliyet.

Ayhan Usta Prefabrik Tasarım Uygulama burda detayları özellikleri falan mevcut ne derece doğru ve kalitesi nedir bilemiyorum ama bende ilgileniyorum.Hem fiyat hemde şehrin yorucu temposuna karşın çok hoş ve cazip görünmekteler.Ama ülkemizde iklim ve doğa koşulları olarak ne denli kulanılabilir araştırma
içerisindeyim.

ben yapı fuarında içini gezmiştim arkadaşlar.yalnız prefabrik evle çelik yapılı ev aynı şey değil diye biliyorum.amerikada kullanılan iki katlı evler ikinci bahsettiğim evlerden .yalıtımı sağlamlığı daha üst düzeyde.talebe göre farklı büyüklükte ve konforda olabiliyorlar,yalıtım ve garantileri var.fiyatlar makul.internette çeşitlerini görebilirsiniz.15 günle 1 ay gibi bir sürede hazır hale geliyor.

Kullanan arkadaşlardan artı ve eksilerini öğrenmek lazım...... mantıklı ve kullanışlı görünüyor :KK34:

bi ara ciddi şekilde araştırdım prefabrik evi antalya da fabik ev markasında dubleks 110 m2 ev 100 bin tl nin üstünde idi. evde isteklerine göre fiyat artşı da var dı. bunların içine taşıma vinç paraşı falan die bir sürü şey saydılar... onun yerine kendimiz ev yaptırdık o fiyatı bulmadan bitecek sanırım :KK69:

Prefabrik yapılar betonarme binalara göre daha sağlam ve uzun ömürlü yapılardır. Türkiye bir deprem kuşağında ülke olduğu için ülkemizde tercih edilmesi gereken yapılardır. Prefabrik yapıların genelde kullanım alanları, prefabrik ev, villa, prefabrik ofis, şantiye yapılarıdır. Prefabrik Türkçe bir kelime gibi algılansa da kökü İngilizce bir kelime olan pre öne eki alarak prefab kelimesinden gelmektedir. Ülkemizde prefabrik olarak bilinse de gerçek adı prefabrike yapılardır. Prefabrik ev fiyatları 14m2’ den başlayıp 3 katlı devasa ölçülere kadar hatta müşterinin ihtiyacına göre de tasarlanabilir yapılardır. Hızlı üretim ve montaj yapılması tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden biridir.

Konuyu tekrar hortlatmak istedim olur ya belki bu şekilde evde yaşamayı tercih edenler olmuştur.kalabalık bir aile oluyoruz git gide.çocuklar evlendikçe,damatlar,çocuklar.bir de onların çocukları olacak inş. bir de herkes bir şehirde olunca tatilleri aynı ana denk getirmeye çalışıyoruz.herşey birliktelik iyi hoşta yer sıkıntısı çok çekiyor babamlar.babam şehre yakınlardan bir arsa alıp bahçeli,çelik bir ev yaptırmayı iyice düşünüyor.bize acayip geliyor,maket ev gibi.ama bizim köyde kışın da bu şekilde villada oturanları görünce babam onlar köyde oturuyor.şehir de neden olmasın diyor.hani görüntüleri de,kullanışlılığı da çok güzel.150 yıl ömür biçiyorlar.betonarme 20 yıla gelmeden harabeye dönüyor.mantıklı bir seçim gibi geliyor.ama yine de alışılmışın dışında olunca insan tedirgin olmuyor değil.

amerıkada bayıla bayıla baktıgımız "vay beeeee eve bak" dedıgımız evlerın prefabrık oldugu ogrendıgımde cok sasırmıstım..ama turkıye ıcın cok mantıklı gercekten..1.derece deprem bolgesı bı ulkede yasıyoruz..

bi arkadasimin akrabasi prefabrik 1 katli ev yaptirmisti 3 yildir o evde yazli kisli oturuyolar gayette memnunlar :)

X