Porselen çaydanlık

Hiç böyle bir durumla karşılaşmadım ama sirkeyi dene derim. Benim sürahi berbattı iğrençti hatta 1 çay bardağı sirkeyi döktüm üzarine su 1-2 saat bekletteim cillop gibi oldu. Bi dene istersen. Birde çayı soğutmuyormu porselen. Benim var üstü porselen ama hiç denemedim hem bayağı kullanışlı oluyor mu?

Hiç böyle bir durumla karşılaşmadım ama sirkeyi dene derim. Benim sürahi berbattı iğrençti hatta 1 çay bardağı sirkeyi döktüm üzarine su 1-2 saat bekletteim cillop gibi oldu. Bi dene istersen. Birde çayı soğutmuyormu porselen. Benim var üstü porselen ama hiç denemedim hem bayağı kullanışlı oluyor mu?

Soğutmuyorda ben bir türlü alışamadım çayının tadına. Çelik çaydanlıkta yapılan çay tadını alamadım bir türlü. Bide porselendeki çay tadı başka olur diye.
Hemde böyle lekeleniyor. Sirkeyi deniycem canım teşekkür ederim

Ben bulaşık makinesinde yıkıyorum pırıl pırıl oluyor.Tavsiye ederim..

Bulaşık makinesindede yıkadım bir sonuç elde edemedim.

benimde porselen çaydanlığım ben biraz kararma olduğu zaman domestosla yıkıyorum tertemiz oluyor üzerindende bulaşık deterjanı ile iyice temizliyorum klorağın kokusu kalmasın diye tavsiye ederim

Sağol canım.

kendimce42 ye katılıyorum doğru bişey söylemiş genellikle porselenlerimi sirke ile temizlerim.

Deterjanla denedim olmadı sanırım bu sefer sirkeyle yıkıycam. Teşekkürler.

Soğutmuyorda ben bir türlü alışamadım çayının tadına. Çelik çaydanlıkta yapılan çay tadını alamadım bir türlü. Bide porselendeki çay tadı başka olur diye.
Hemde böyle lekeleniyor. Sirkeyi deniycem canım teşekkür ederim

Rica ederim canım. Geceden sirkeyi koy çaydanlığın boyu kadarda su doldur, 1 gece beklet, sabah yada akşam işden geldiğinde sirkeli su içinde süngerle sir bastırarak. Ben musluklarıda sirkeyle silerim o kadar güzel oluyor ki, çelik tencereleri de aynen çok parlak oluyor. Nacizane fikrim....

Birkeresinde çamaşır suyuyla yıkadım. Bir hafta çay değil sanki çamaşır suyu içtik sanki. Sinmiş çamaşır suyunun kokusu çünkü.

Aynı şey benimde başıma geldi, iyyy iğrençti ya.. Ben çok karşıyım zaten porçöz, ç.suyu gibi kimyasallara, titizlik adı altında bazıları döküyorda döküyor, halbuki mikrop kırıyım derken sağlıklarında olacaklar haberleri yok. Benim yandan bi eltim var her bulaşık suyuna bolca ozon döker, temizlemiyormuş deterjanlar, 6 yaşında çocuğu var, çok kızıyorum ama kendim söyleyip kendim işitiyorum.

bulaşık makinasında yıkamanı tavsiye ederim, birazcıkta çamaşır suyu dök yıkamaya başlamadan, içindeki herşey pırıl pırıl oluyor, bütün lekeleri çıkarıyor, ben bir kaç yıkamada çamaşır suyu mutlaka kullanıyorum bulaşık makinasında
sevgiler

aynı sorun uzun zaman geçince çelik demliklerdede oluyor. ben ilk günden beri bulaşık makinasında yıkıyorum.
eğer leke geçmiyorsa biraz domestos koy üzerini su ile tamamla ve beklet diyeceğim. kararmaya göre domestos miktarını arttır.
bence bununla tertemiz olur.
dahada çıkmazsa kaç senedir yıkamıyorsun onu diye soracam valla.

bu arada güzel demlenirse porselen demlikteki çayın tadı bir başka olur.

aynı sorun uzun zaman geçince çelik demliklerdede oluyor. ben ilk günden beri bulaşık makinasında yıkıyorum.
eğer leke geçmiyorsa biraz domestos koy üzerini su ile tamamla ve beklet diyeceğim. kararmaya göre domestos miktarını arttır.
bence bununla tertemiz olur.
dahada çıkmazsa kaç senedir yıkamıyorsun onu diye soracam valla.

bu arada güzel demlenirse porselen demlikteki çayın tadı bir başka olur.

Hemen hemen her gün yıkıyorum çaydanlığımı.Eşim dökmeden bıraktığında oluyor zaten kararma. Ben sadece bulaşık deterjanı dışında herhangi bir temizlik maddesi kullanmak istemiyorum.
Bu arada çok güzel oluyormuş çayım misafirlerim her çay içişinde bunu söylüyorlar. Ama ben sevemedim bu ayrı konu.
Sirke için teşekkür ederim tahminimden çok daha güzel yaptı.a.s.

Rica ederiz ederiz arkadaşım,işin görülsün yeter, benim eşimde bana çok kıızyor çayı bekletiyorsun diye :) aman ne yapalım, biz çalışıyoruz o kadarda olsun yani....

X