Polip ve rahim duvarı kalınlaşması.Çok korkuyorun:(

Kızlar polip nedeniyle adet donemlerinde cok fazla sancınız veya kanamanız oluyor mu?
Evet bende ara kanamada yapiyordu. Bide adetim 20 -25 gun de ancak bitiyodu.ve cok yogun oluyodumm. Heryer batiyordu. Zaten pregesteron hormonunun az yada eksik calismasiymis ..
Kasiklarimda batmalar olurdu Allahim biri surekli igne batiriyor sanki yerimde duramazdim agridan sancidan parcalar dusururdum ya .. Simdi Allaha sukur ki ameliyat oldum bunlar gecti.
Bide bebek gelse artik

Polipinin boyutunu hatırlıyor musun peki canım?
Polipin belirtileri ve etkileri aynı senin anlattıgın gibi sanırım doktorlarda aynılarını söylüyor.
Ben de hiç bir artı eksi bir belirti veya ekstra sancı hiç bir şey olmuyor. Ya ağrı eşiğim çok yüksek, ya da benim polip çok etkisiz, sadece hamileliği etkiliyor

Annemde birkac kez polipten ameliyat oldu ameliyat dediysem sonuncusu ameliyat seklindeydi digerleri kurtaj dedikleri rahim duvarindan temizleme islemi patoloji aliyorlar ama sukur bir sey cikmadi ki genelde polipler temiz olurmus onda da kanama cok oluyordu. Gecmis olsun.

Hiç korkma, bende de aynı problem vardı, histeroskopi oldum şimdi rahmim tertemiz. Bebek için gerekli diğer işlemlere bakicaz, hala olmazsa tabi.
Ama sana tavsiyem bunun için kesinlikle bir profesore görün. Onlar daha net ilerliyorlar. Geçmiş olsun

Boyle seylerde once kadinda rahatsizlik halledilir diye biliyorum ama ben
Yo aksine once erkege bakilir cunku erkegin isi daha kolaydir. Kadindaki sebepler cok fazla olabilecegi icin once erkege yonelir doktorlar. Dusunsene esinde sperm bozuklugu var ve doktorlar ha bre sana yumurtlama destekleyici ilaclar veriyorlar. Hicbir anlami yok.

Bendeki polip baya buyuk.Senin ki cok mu kucuk acaba belirti vermedigine gore.

Bende polipler vardi biri buyuktu canim boyutunu sormustum bikere sordugumda patolojiyle bakicam dedi burdan simdi derim oyle cikmaz bana sonra sorarsin dedi sonrada sormadim valla cunku doktoruma guveniyorum kayinvalidem kanserdi o hemen anladi hep yonlendirdi bizi simdi banada hormonlarda sorun oyuzden kananam durmuyo iste.pregesteron kullan 6 ay sonra parca alip bakicam sonra bebek isini konusuruz su anda bu onemli dedi cunku tedavi edilmezse kotu dedi. Hem yasin genc Allah verirse simdide olur neden olmasin diyo. Ben diyom 33 yasindayim o diyo bana gencsin bj bu konuda anlasamiyorum iste doktorla. Temmuz da gidicem bakalim Allahtan umut kesilmez belki hamile kalirim. Cok acik sozlu bi doktor bana cocugun olur dedi ama iste Allah verirse olur.

Bende biliyorum canim sagol yinede tavsiyen icin . Sendedemi polip vardi oyuzden mi olmuyodu bebegin

Birde arkadaslar polip hormonlara bagli olarak bazi donemlerde buyuyup kuculuyo diye biliyorum. Bilginiz olsun diye dedim aklima geldide

Kızlar daha önce yazmiştim biliyorsunuz bebegim yok ve olmasini istiyorum.oncesinde polip alinmasi lazim .doktor bugun tahliller yapti ameliyata hazirlaniyorum. başka konularda acilan yorumlarda bazılari histereskopinin bebegi engellediğini yazmislar. histereskopi sonrasi hamile kalamamislar falan . ben zaten paranoyak oldum sizin bilginiz var mi boyle bir risk söz konusu mu?hayr doktor da boyle bir ihtimalden bahsetmedi ama

Yani polip tekrarlayabilir diye biliyorum ama bunu duymamistim ben hic. InisAllah oyle degildir nediyim.
internet iyi bisey de cogu kez insanin kafasini karistiyor.

Yani polip tekrarlayabilir diye biliyorum ama bunu duymamistim ben hic. InisAllah oyle degildir nediyim.
internet iyi bisey de cogu kez insanin kafasini karistiyor.

aynen cnm ya okuduguma araştırdigima bin pisman oldum. zaten takıntıli korkak bir insanm. ben nasl bu hale geldim cok üzülüyorum ya.

Ilk kez duydum histereskopi sonrasi hamile kalamayanlari. Niye kalinmiyormus? Bence kurtaj daha sakincali. Ve kalinmasa profesor ameliyat etti beni neden etsin ki

Ilk kez duydum histereskopi sonrasi hamile kalamayanlari. Niye kalinmiyormus? Bence kurtaj daha sakincali. Ve kalinmasa profesor ameliyat etti beni neden etsin ki

aynen ya.okuduguma bin pisman oldum zaten.doktorda bana boyle birsey demedi.zaten once polipi alacaz dedi.baska konulardan birini okurken denk geldi histereskopi olupta hamile kalamayan cok kisi vsr falan diye yazmis.ben su siralar herseyi fazla takar oldum o yuzden size sorayim dedim

Internette yazanlar kafa bulandiriyo. Bosver onlari. Doktorunla konus .
Seni cok iyi anliyorum takma diyicem oylede olmak lazim ama insan paranoyak oluyo.bende oyleyim.herseyin hayirlisi Allah buyuktur O ndan baska siginicak kimsemiz yok suphesiz O bizi bizden iyi bilir Sahdamarimizdan daha yakindir Suphesiz O Ol der ve Olur. Veriyosa da vardir bildigi Rabbimin Vermiyosada vardir bildigi Rabbimin Sen ne kadar yirtarsan yirt kendini Ancak ve Ancak O dilerse olur.. Allah isteyen herkesi bebegibe kavustursun. Amin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…