Polikistikkk 🥹🥹

nisanursular

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2023
1.019
269
26
Kızlar 2.5 yıldır evliyim , çocuğumuz olmuyor. Bir defa aşılama denendi ama o olmadı sonra normal yolla olsun diye bekledik hep. Bugün ilk defa tüp bebek birimine başvuru yaptık detaylı inceleme oldu , kan tahlilleri vs polikistik olduğumu öğrendim adetlerim düzenli günü gününe oluyorum fakat fazla yumurta oluşuyormuş. Aşılama denenecek bir sonraki ay .. Poliskistik ile hamile kalan varmı ? Bu durum hariç herhangi bir sıkıntı yok sperm tahlilleri , hormon tahlilleri herşey normal lütfen bana bilgisi olan bilgi versin. Hamile kalan varmı ? Ben kısır mıyım yani doktor mümkün olduğunu söyledi hamileliğin ama bilmiyorum çok kafam karıştı

Hormon tahlili yaptırdın mı oradaki değerlere göre belki anormal varsa ilaç takviye bir şey alırsın
Yaptırdım araştırma hastanesinde tüp bebek birimine başvurduk aşılama denenecek bir sonraki ay 6 tüp kan aldılar bazı tahliller çıkmadı mesela amh onu bekliyoruz tüm sonuçları haftaya çarşamba göstericez ve rahim yıkanacak , rahim yıkama işlemi nasıl oluyor onuda bilmiyorum

Aşılama tutmuyorsa tüp bebeğe geçiliyor bazı polikistik over liler doğal yolla hamile kalamıyor maalesef bende tüp bebek yoneldim

Neden rahim yıkama yapitiriyorsunuz o herkese olmuyor diye biliyorum

Polikistik over sadece regl düzeniyle ilgili değildir. Kimisinde regl düzensizdir ek olarak sivilce,kilo verememe, kıllanma vardır. Kimi hastada da sizde olduğu gibi regl düzenlidir ama yine de polikistik over olabilir. Bu sendromun kesin tedavisi yok. Sağlıklı beslenme,spor yapma, kilo almama ve olabildiğince stresten uzak kalmak lazım. Ek olarak belirli aralıklarla soğan kürünü deneyebilirsiniz. Korkmayın korkutucu bir durum değil. Günümüzde 4 kadından iki tanesinde bu durum var. Doktorunuzun dediği gibi hamileliğe engel değil.

Neden rahim yıkama yapitiriyorsunuz o herkese olmuyor diye biliyorum
Bende bilmiyorum ki doktor tüp bebek öncesi ve aşılama öncesi muhakkak rahim yıkama yapıyoruz başarı şansını yükseltiyor dedi , nasıl yapılıyor hiç bir fikrim yok hafta çarşamba gidicem adet bitiminin 2 yada 3.günü gel dedi

Hangi sehidesiniz

Hiç kilom yok , düzenli beslenirim. 1.57 boy 53 kilo , regl düzenli ,kıllanma vs de yok sadece yumurta çok oluşuyormuş öyle söyledi doktor

Hiç kilom yok , düzenli beslenirim. 1.57 boy 53 kilo , regl düzenli ,kıllanma vs de yok sadece yumurta çok oluşuyormuş öyle söyledi doktor
Doktorunuzu dinleyin bu hastalığın kısırlıkla bir ilgisi yok. Kadınların çoğunda var. Günümüzde yapay gıdalar sayesinde 15,16 yaşında çocuklarda bile görülüyor. Bu kadar korkacak bir durum yok.

İlk defa başıma geldiği için çok üzüntü duydum inşallah tez zamanda çocuk sahibi oluruz, Allah isteyen herkese nasip etsin sağlıklı sıhhatli çocuk

Bende işin içine ilk defa girdiğim için ilk defa duydum ama araştırdım başarı şansını yükseltiyormuş
Bende ankarada arıyorum bi tüp bebek doktoru bende 2.5 yıllık evliyim ve polikistik over var ben çok önceden biliyordum ama 16 yaşımda öğrenmiştim.ve olmayacagini yada olursa tedaviyle olcagini biliyordum ama tedaviyle de olmuyor

Hadi ya , işin en önemli kısmı doğru tedavi yöntemi .. belki de doğru zaman değildir tevekkül edin isyan etmeyin rabbim nasip eder inşallah , aşılama vs denendi mi

Merhaba ileri derecede polikistik overliyim birkaç kere klomen femara ile olumsuz sonuç alınca tüp bebek yaptıralım dedik opudan sonra adet olup transfer olacaktım ama adet olamadan çift yum ikizlerime hamile kaldım. Biri karnımda kalbi durdu. Bir kızım Çar şuan 1 yaşında

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…