Polikistik overli olup gebe kalanlar nasıl basardınız? Paylasırmısınız bizimle

arkadaşlar bugün doktora gittim ilk defa tedaviye başladım bana infolic, glukofen 850 mg, agnucaston ilaçlarını verdi hem pko için iyi geliyormuş hem de gebeliği kolaylaştırıyormuş internette de araştırdım bayağı bi hamile kalanlar var rabbim bize de nasip eder inşallah ama benim boyum 164 kilom da 54 yani zayıfım aslında ama doktor daha da zayıflamamı söyledi ne kadar bi kaç kilo daha vereceksin bu ilaçlarla dedi kullanan var mı aranızda

bende doktora gittim pko bendede var ve hamile kalmak istiyorum ama doktor bana ilaç vermedi sadece yumurtlama takibi için beni çağırdı. neye göre ilça veriyolar bana neden vermedi acaba ya:/ şu ana kadar gittiğim hiç bi doktor ilaç vermedi

:KK43: güzel haberleri aldıkça bende umutlananlardanım hem polikistik over hemde hipotiriod hastasıyım 12 yıldır doğum kontrol hapı kullanıyorum bırakınca hasta olamıyorum ve 3 aylık evliyim.eşim çocuk için erken diyor hastalıklarım dan da haberi var. Ama ikna olmasada çoçuğumun olmamasında çok korktuğumdan karar verdim . 1 aydan az oldu d.kontrol hapını bıraktım .dün dayanamadım test yaptım negatif ... Nerden başlayacağımı bilmiyorum kadım doğum doktoruna mı gitsem endokrin uzmanına mı çoçuk istiyorum diyerek...

Slm canim hamissin masallah bende ayni durumdayim ilacsiz adet olamiyorum pko hipotroid var.nasil basirdin canim hangi ilaclari kullandin

İlk oğluma glukofen kullanarak, ikinci oğluma da stressiz ve beklenmedik bir anda hamile kaldım çok şükür.. Büyüğü 2 yaşında, küçüğü 1 aylık.

bekarlıgımdan berı var bu Pco duzensız adet kıllanma azda olsa var
Hormon testlerınden anlasılıyor zaten
Evlenınce ılk ısım kadın doguma gıtmek oldu vepco
11 aydır olmuyor bebiş korunmadıkta
yumurta takıbıne basladık
catlatma ıgnemı oldum beklıyorum bakalımnasıp:)
zor ama kurtulunmucak bır rahatsızlık degıl Rabbım Yardım etsın.
Benım arkadasım 4 senelık evlı pco hala olmuyor :KK43:
bende de pco var ben bekarım ama evlenince çocuğum olmaz mı diye endişe ediyorum siz de de bekarken varmış ya evlenceğinizde eşinize söylediniz mi acaba benm aklıma hep bu takılıyo evlenceğimde o kişiye söylesem mi söylemesem mi yani çocuk olmayabilir diye canımı bu sıkıyo:KK43: doktorlar da bazısı bişey olmaz en kötü tedaviyle hamile kalırsın diyo bilemedm :KK64:

konuyu okuyunca yazmam gerek diye düşündüm.
29 yaşında 7 yıllık evliyim. pkos la evlendikten sonra tanıştım. birden bire kilom arttı da arrtı. bir düşük yaptım ondan sonra yeniden hamile kalamayınca sorun olduğu ortaya çıktı. tüylenme, kilo , cilt problemi, saç dökülmesi ne varsa pkos belirtisi yasadım ve yaşıyorum.
sayısız klomen+çatlatma iğnesi tedavisi gördüm.
3 kez aşılama
1 kez tüp bebek yaptırdım.
hepsinin sonucu negatifti. hep kilo verme endişesi içindeydm diyetisyenlere dünya kadar para harcadım. kilo verdiğim de oldu ama sonuç hep hüsrandı.

tüp bebek tedavisi sonrası yaklaşık 11 ay hiç doktora gitmedim. hayıt tohumunu uzun bir süre kullandım, hacamat yaptırdım ve mucize diyetimi keşfettim. karatay diyeti biz pkoslular olarak şekeri karbonhidratı kesmek zorundayız yoksa kilo versek de işe yaramıyor.bu diyetle çok değil 9 kilo verdim ve ideal kilomdan 10 kilo fazlaydım. 83 kilo ile başladım 75,4 kiloyken tamm 7 yıl sonra doğal yoldan hamile olduğumu öğrendim.

pkos da diyet önemli derler ama diyetin içeriği de önemli.. ben tüm pkoslulara karatay diyetini ve günde 20 dk yürüyüşü şiddetle tavsiye ediyorum....
inş. sizler benim kadar çok uğraşmazsnız...
sevgiler..
Okuyuncaçok mutlu oldum ..emınım çok sevınmışsınızdır 7yılsonra mucıze gibi :KK66:
Bendeden polikistikover var artı çift rahimliyim 3yıl oldu halen bebek olmadı ,bu ay umutlanmıştım ,yenı adet oldum ,tam bır yıkım ,
Bazen eşimden boşanmayı bıle düşündüğüm oluyır ,sanki ona haksızlık esıyormuşuz gıbı geliyor ,onu çok sevıyorum ama bebek yok işte ,bir ara B'nde karatayla5kilo verdım şimdi tekrar aldım stresten ,aynı kiloma dondüm ,dağıtmış durumdayım

dagıtmak yok. gelecek bebeğe hazırlık var. sakın umutsuzluğa düşmeyin. en yakın zamanda müjdeli haber almanız dileğiyle. :)

bende yıllardır pko hastasıyım adetlerim 1buçuk 2ayda oluyor. 1 yıllık evliyim geçen ay bebek yapmaya karar verdik nasıl olsa hemen olmaz diyodum ama hemen kalmışım şu an 5 haftalık :KK28: bence sıkıntı yapmayın nasipse oluyo bi şekilde

merhaba arkadaşlar bende pco luydum adetlerim düzenliydi ama pco teşhisi konmuştu ayrıca troid bezimde yok ilaç kullanıyordum 2bucuk yıllık evliyim korunmayı bıraktık 3 ay sonunda hamile olduğumu öğrendim şuan 6 haftalık hamileyim henüz bebişimi görmedim kontrolümüz 22 sinde umarım herşey yolunda gider içinizi ferah tutun ben hiç umutlu değildim özellikle buralarda araştırma yapmaya başladıktan sonra iyice umutsuzlandım ama beni görüp umudunuzu kaybetmeyin allah herkese sağlıklı ve hayırlı evlatlar nasip etsin

bende pkoluymuşum, hormonlarım normal, adetim düzenli ama öyleymişim malesef. inoflolic kullanıyorum 2 aydır bakalım inşallah rabbim verir hepimize

bende pcoluyum. 3 ayda adet oluyorum. hemen hamile kalamadm. dr gluko.. adını tam hatırlamıyorum böyle başlıyordu şeker ilacı birde doğum kontrol hapı verdi. ertesi ay hamile kaldım. ikinci gebeliğimde ilaç kullanmadan kendiliğinden oldu. dr a gidin mutlaka ama gitmeden önce şekerli yiyeceklerden ekmek patates pilav vs uzak durup biraz diyet yapmakta fayda var. şeker ilacını hemen kullanmayın derim. ben adet olamadğım zaman diyete başlıyorum bi kaç güne adet oluyorum bi deneyin derim.

selam kızlar yıllar önce yazmıştım bu sayfaya 2013 de 2 düşük yaşadım ama şimdi tekrar hamileyim 7. haftada pko ile hamile kalmak gerçekten zor ama imkansız değil :)

Slm kizlar bendede pko var ya adetlerim duzensiz akinti ile cok az kan geliyo arada ve lekem geldi ama edet kanamasi gbi cok degil 2 aydie adet gormuyorum klomen ilk kullandim follikul olusmus hamile kalmadim simd npcam bilmiyorum bu az az arada gelen lekeden olan varmi

Kizlar bende de pko var klomen ve catlatma ignesi kullndm bugun catlatma ignenin 19. Gunumdeyim test yaptm ama negatif adet de olmdm kafayi yicemm ne kadar zormus bebek sahibi olmak bir muddettir ugrasiorz bu ayda olmzsa rahim filmi cekelm dedi doktorm ama korkuyrm... rahim filmi cektiren var mi aranizda

Kizlar bende de pko var klomen ve catlatma ignesi kullndm bugun catlatma ignenin 19. Gunumdeyim test yaptm ama negatif adet de olmdm kafayi yicemm ne kadar zormus bebek sahibi olmak bir muddettir ugrasiorz bu ayda olmzsa rahim filmi cekelm dedi doktorm ama korkuyrm... rahim filmi cektiren var mi aranizda
Benim bi ark rahim filmi cektirdiktenn sonra hamile kaldi.tikaniklik varsa agri oluyomus hafif. Allah hepimizin yardimcisi olsun :110:

X