Polikistik overli olup gebe kalanlar nasıl basardınız? Paylasırmısınız bizimle

:KK43: güzel haberleri aldıkça bende umutlananlardanım hem polikistik over hemde hipotiriod hastasıyım 12 yıldır doğum kontrol hapı kullanıyorum bırakınca hasta olamıyorum ve 3 aylık evliyim.eşim çocuk için erken diyor hastalıklarım dan da haberi var. Ama ikna olmasada çoçuğumun olmamasında çok korktuğumdan karar verdim . 1 aydan az oldu d.kontrol hapını bıraktım .dün dayanamadım test yaptım negatif ... Nerden başlayacağımı bilmiyorum kadım doğum doktoruna mı gitsem endokrin uzmanına mı çoçuk istiyorum diyerek...

çok sevindim canım senin için maşallah allah bozmasın her işin başı sağlık:nazar: inan çok sıkıldım artık o hastanelerde milletin gözüne bakıp medet ummaktan ağzından çıkacak tek bi cümleyi beklemekten ve sonu hüsran ne bir açıklama ne bir araştırma tetkik hiçbiri yok hatta sorunun farkında oldukları halde ilgilenmeyip bişey yok diyende oldu :KK53:

Allah yardımcın olsun canım seınde dılerım en kısa zamanda umdugunu en guzel halıyle bulursunn
, ama yılmaa bı yerden basla nazıcazane tavsıyem :)

Allah yardımcın olsun canım seınde dılerım en kısa zamanda umdugunu en guzel halıyle bulursunn
, ama yılmaa bı yerden basla nazıcazane tavsıyem :)

sağol canım iyi dileklerin için allah vicdanlı insanlarla karşılaştırsın mesleki bilgiden önce galiba bu gerekiyo bu olmayınca dağ kadar bilginin nokta kadar faydası olmuyo kimseye

canım bende polikistik overliyim hamile kalmaya çalışıyoruz hala allah hayırlı evlatlar versin hepimize

:KK43: güzel haberleri aldıkça bende umutlananlardanım hem polikistik over hemde hipotiriod hastasıyım 12 yıldır doğum kontrol hapı kullanıyorum bırakınca hasta olamıyorum ve 3 aylık evliyim.eşim çocuk için erken diyor hastalıklarım dan da haberi var. Ama ikna olmasada çoçuğumun olmamasında çok korktuğumdan karar verdim . 1 aydan az oldu d.kontrol hapını bıraktım .dün dayanamadım test yaptım negatif ... Nerden başlayacağımı bilmiyorum kadım doğum doktoruna mı gitsem endokrin uzmanına mı çoçuk istiyorum diyerek...

Canim bence önce endokrine git..hormon larina ve tiroidine baksinlar o sonuçlar lada kadim doğuma git derin

Canim bende de pco var, evli degilim ama etrafimda pco olup hamile kalanlari soylemem gerekirse biri asilama, biri dogal yolla ( bebek istedikten 11 ay sonra ) biri de sogan kuru uyguladigi ay yani sogan kuruyle ve telefonda saracogluyla iletisimde olarak hamile kaldi.. bir tanidigimin arkadasi da pcolu ve nasilsa hemen hamile kalmam diyerek korunmamis ve evlendikten 1 ya da 2 ay sonra hamile kalmis, kismet iste :) ustelik ikizi olmus:)

allah isteyen herkese nasip etsin bende pco uzun zamndır tedavi görüyorum sizin de dediğiniz gibi kısmet işi zamanı gelince olur ama doktor desteği şart adeti düzene oturtmak takibi :44: işimiz zor rahimde perde vardı onu aldılar amelyatla şimdi pco dan başka sorun yok bakalım hayırlısı :KK1:

arkadaşlar bugün doktora gittim ilk defa tedaviye başladım bana infolic, glukofen 850 mg, agnucaston ilaçlarını verdi hem pko için iyi geliyormuş hem de gebeliği kolaylaştırıyormuş internette de araştırdım bayağı bi hamile kalanlar var rabbim bize de nasip eder inşallah ama benim boyum 164 kilom da 54 yani zayıfım aslında ama doktor daha da zayıflamamı söyledi ne kadar bi kaç kilo daha vereceksin bu ilaçlarla dedi kullanan var mı aranızda

cnm bende aynı tedaviyi görüyorum glifor 850 kullandım ama ağır gelıyor iştah kesiyor içemiyorum arada içiorum folio folic asit ferdi hangisini içeceğimi şaşrıdım valla kilo pico için önemli ne kadar kilo alırsak okadar besleniyomuş hastalık doktor bana öle söledı herkes için hayırlısı

doğru söylüyorsunuz ... endokrine gideyim zaten sürekli gidiyordum tsh larımda düzensiz.Bakalım doktor ne diyecek. Çok korkuyorum

kortkma canım bende az önce TSH, T3,T4 vr progestereon testimi verdim..bakalım sorun varmııı:KK31::KK31:

aynı durumdayız hem pcos hem hipotroid.bence canım simdiden basla tedaviye ben düğünden önce basladım

cnm bende aynı tedaviyi görüyorum glifor 850 kullandım ama ağır gelıyor iştah kesiyor içemiyorum arada içiorum folio folic asit ferdi hangisini içeceğimi şaşrıdım valla kilo pico için önemli ne kadar kilo alırsak okadar besleniyomuş hastalık doktor bana öle söledı herkes için hayırlısı
Cnm ya benimde ayni vala midem fena ama kullanmak zorundayim dr bana ihmal etme dedi uyardi.bide.ben zayifim korkuom daha da zayiflarim die

Rahim filmi cektiren var mi aranizda arkadslar nasil oluo zor mu bide nerde cektirdiniz ben ist avrupa yakasindayim

Bende 24 yaşında 4 senelik evli bir pkolu yum.2 aylık bir spor ve diyet uyguladım 4 kilo verdim(164 boy 55 kiloyum) şimdi 4-5 haftalik hamileyim fakat pkodan kaynaklı geç döllenme olduğu için kesem küçük. Dr haftaya yine gel dedi ve gidince ya boş gebelik çıkacak yada orjinal hamile çıkacam dua edin kızlar...

allah isteyen herkese nasip etsin bende pco uzun zamndır tedavi görüyorum sizin de dediğiniz gibi kısmet işi zamanı gelince olur ama doktor desteği şart adeti düzene oturtmak takibi :44: işimiz zor rahimde perde vardı onu aldılar amelyatla şimdi pco dan başka sorun yok bakalım hayırlısı :KK1:

melek merhaba. rahimde perde olduğu vajinal ultrasonla anlaşılıyor mu, yoksa hsgde filan mı görünüyor? :26:

Ben de 4ay once kistlermden ameliyat oldum biri 7cm diğerleri nohut büyüklüğündeydi acik ameliyat başarılı gecti.doktorum iyilestkten hemen sonra hamile kalmami önerdi. 4ay gecti ve gebelik henüz yok. Benim gibi bu durumda olan var mi ameliyattan ne kadt sonra hamile kaldnz. Bir de benim esim isi geregi gece yec saatlerde eve geliyor 2 3 bazen sabaha doğru biz o saatlerde ancak iliskidr bulunabiliyoruz bunun etkisi de vat midir. .

melek merhaba. rahimde perde olduğu vajinal ultrasonla anlaşılıyor mu, yoksa hsgde filan mı görünüyor? :26:

ultrasonda görünüyor doktorun muayene şeklıne bağlı okadar dokjtor gezdım ıkı doktor bana perde olduğunu söyledi rahim filmi çektırdım ordada görünüyordu ama doktorun bırı bana herşey normal dedı en son gıttığım doktor fılmdede gözüküyor ultrasondada nasıl görmezler dıe sitem etmıştı ....

şimdiden bunu düşünme bence sonuçta daha bekarsın rabbim vermek istedikten sonra verir vermiyosada demek ki vakti vardır bende de polikistikover var ben şu an bebek düşünmüyorum ama yasminle korundum için de doktora gitmiştim istedin zaman bi doğal süreç veririm olmazsa folikasite başlarız dedi. ama rabbim isteyen herkese versin kimseyi bebişten mahrum bırakmasın (amin)

ultrasonda görünüyor doktorun muayene şeklıne bağlı okadar dokjtor gezdım ıkı doktor bana perde olduğunu söyledi rahim filmi çektırdım ordada görünüyordu ama doktorun bırı bana herşey normal dedı en son gıttığım doktor fılmdede gözüküyor ultrasondada nasıl görmezler dıe sitem etmıştı ....

anladım arkadaşım sağ ol cvpladığın için. ben de 4 ayrı dra gittim hiçbiri böyle bir şeyden bahsetmedi ama umarım yoktur. hsg çektirmedim henüz, birkaç ay daha bekleyeyim ardından tam tetkiklere başlarız inşaAllah gebelik oluşur da gerek kalmaz. hayrola bakalım.

Canim umarim ayni seyi yasamazsin tekrar.. ben de dikkat ediyorum doktoruma da sordum extra yapmam ya da yapmamam gereken birsey var mi diye. Gebe kalana kadar pkos hastasisin dedi. Gebe kaldiktan sonra normal hamileler nasilsa oyle oluyormusuz. Ama tabi ben yine de daha dikkatli davraniyorum..

ben düşük yaptım :KK43:

X