Polikistik overli olup gebe kalanlar nasıl basardınız? Paylasırmısınız bizimle

mrblar arkadaşlar .ben 4 yıllık evliyim.10 gün önce bebek düşündüğüm ve doktor kontrolünde gebelik yaşamak istedim için doktora başvurdum. önceden gidip herhangi bi sorun varmı yokmu öğrenmek istedim.kontrol sonucunda sağ yumurtalığımda 7.5 cm kist tespit edildi.doktor sabah akşam kullanmam üzere tarlusal 5mg(kullandıktan 1 hafta 10 gün içinde adet olmanız gerekiyomuş) verdi.amaç hem gecikmiş olan adeti söktürmek hemde kisti parçalamaktı.hapı kullandıktan 2 gün sonra adet oldum.ve regl olduğumun ikinci günü kontrole gittim.kist 1.5 cm küçülmüş ve 6 cm olmuş.ama doktor istenilen sonucu vermediğini ve kistin büyümeye meğilli bi kist olduğunu söyledi.bana 3 ay boyunca kullanmam için doğum kontrol hapı olan desolett'i verdi.her ay kontrole gidicem eğer küçülme varsa ne ala ama yoksa 3 ayın sonunda kesinlikle ameliyat dedi.çünkü 3 ay boyunca geçmemesi artık ilacında vücuda etki etmemesi demekmiş.laparoskopi ile yapıcaz dedi kapalı bi ameliyatmış.ordan kisti alıcaz ve bişeyin kalmıcak dedi.ama genede tereddütlerim var.laparoskopi ameliyatını olan arkadaşlarım siz hangi hastanelerde ameliyat oldunuz.banada tavsiyelerde bulunursanız çok sevinirim.şimdiden araştırıp kendimi en kötüye hazırlamak istiyorum.birde ameliyattan ne kadar süre sonra gebe kalmanız tafsiye edildi.???şimdiden teşekkürler arkadaşlar..

Arkadaslar ben de 9 yillik tanisi konulmus pkos hastasiyim ve 8 bucuk yil dogum kontrol hapi kullandim. 6 aylik evliyim ve evlenmeden 1 ay once doktora gidip ilaci biraktim doktor da dugunume yakin bir zaman kala klomene basladi. Ilk 3 ay gunde 2 doz 4. Ay 3 doz kullandim ama malesef sonuc husran. Daha sonra bi endokrin uzmani onerdiler ona gittim ve matofin xr 500 diye bi ilaca baslamami soyledi. Fakat 7-8 ay pek umutlanmamami soyledi. Ama sukurler olsun ki o ilaca basladiktan sonra tekrar regl olmadim. Gec dollenmeyle melegim bana geldi su an 3, 5 - 4 haftalik. Umudu kaybetmemek gerekiyor.. R abbim isteyen herkese en kisa zamanda nasip etsin insallah...

merhaba duygu, gözün aydın olsun. Hayırla sağlıkla bebeğini kucağına almanı diliyorum.
ben de pkoluyum ve 15 aydır bekliyoruz. geçen ay bana da bir endokrin uzmanı bekleyelim gebelik oluşmazsa (çünkü o ay femara ile yumurtam gelişmişti) adetin ilk günü gel birkaç tahlil daha yapalım, insülin direncin için de bir hap yazayım demişti ama gitmedim. :KK30: şimdi seni okuyunca heyecanlandım yaa, acaba herhangi bir zamanda gitsem tekrar yazar mı veya hormon tahlillerimin tamamını göstersem sağlık ocakları yazmıyor mu bu ilacı :26:

merhaba duygu, gözün aydın olsun. Hayırla sağlıkla bebeğini kucağına almanı diliyorum.
ben de pkoluyum ve 15 aydır bekliyoruz. geçen ay bana da bir endokrin uzmanı bekleyelim gebelik oluşmazsa (çünkü o ay femara ile yumurtam gelişmişti) adetin ilk günü gel birkaç tahlil daha yapalım, insülin direncin için de bir hap yazayım demişti ama gitmedim. :KK30: şimdi seni okuyunca heyecanlandım yaa, acaba herhangi bir zamanda gitsem tekrar yazar mı veya hormon tahlillerimin tamamını göstersem sağlık ocakları yazmıyor mu bu ilacı :26:

canım sağol çok teşekkür ederim Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah.. ilacı sağlık ocaklarının yazacağını sanmıyorum uzmanlık gerektirir diye düşünüyorum tahliller de eğer hormon tahliliyse adet günlerinde yapılması gerekiyor bana en geç 4. günü gel demişti. bence git ve kesin çözüm bul hastalığına 15 aydır da uğraşıyormuşsun anladığım kadarıyla bir de bu yolu dene derim ben inşallah sen de hayırlı haberleri en kısa zamanda alırsın..

canım sağol çok teşekkür ederim Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah.. ilacı sağlık ocaklarının yazacağını sanmıyorum uzmanlık gerektirir diye düşünüyorum tahliller de eğer hormon tahliliyse adet günlerinde yapılması gerekiyor bana en geç 4. günü gel demişti. bence git ve kesin çözüm bul hastalığına 15 aydır da uğraşıyormuşsun anladığım kadarıyla bir de bu yolu dene derim ben inşallah sen de hayırlı haberleri en kısa zamanda alırsın..

amin canım teşekkürler. yok ben zaten endokrinoloji uzmanıla görüştüm tüm tahlillerim de -18 adet-adetliyken özel hastanede yapıldı. ama işte birkaç tahlil daha yapalım demişti dr bir de hap yazalım demişti. ben adet olunca tekrar gitmemiştim ama şimdi olursam gideceğim. 1-2 gün içinde olurum. hayırlısı bakalım.

amin canım teşekkürler. yok ben zaten endokrinoloji uzmanıla görüştüm tüm tahlillerim de -18 adet-adetliyken özel hastanede yapıldı. ama işte birkaç tahlil daha yapalım demişti dr bir de hap yazalım demişti. ben adet olunca tekrar gitmemiştim ama şimdi olursam gideceğim. 1-2 gün içinde olurum. hayırlısı bakalım.

Hayirlisi olsun bakalim

kaç gün kullandınız soğan kürünü ben 9 gün uyguladım faydası olmadı bide nasıl kullanıyordunuz

15 gün günde 2 kez hiç aksatmadan kullandım.sabahları aç karnına ve akşam yemeğinden önce uyguluyordum.saraçoğlunun sitesinde yazdığı gibi aynen uyguladım vıdeolrı var internetten izleyebılırsın

1 yıldır bebek istiyoruz fakat olmadı.
Doktora gittim pko dedi.2aydır yumurtalık takibi.
Dupbaston&klomen=dün asılama oldu.
Rabbim hepimize versin insallahhhhh ...

polikistik over teşhisini doktor nasıl koydu yardımcı olurmusunuz benimde bi problemim varda

cnm en net sonucu ultrasonda alırlar , goruntude mınık mınık olmakla beraber bıcok yumurta vardır ama buyumeyecek turden .. adet duzensızlıgı en belırgın ozellıgı olsada dedıgım gıbı sonucta en guvenılır yontem ultrasondur dr lar ıcın

polikistik over teşhisini doktor nasıl koydu yardımcı olurmusunuz benimde bi problemim varda

cnm en net sonucu ultrasonda alırlar , goruntude mınık mınık olmakla beraber bıcok yumurta vardır ama buyumeyecek turden .. adet duzensızlıgı en belırgın ozellıgı olsada dedıgım gıbı sonucta en guvenılır yontem ultrasondur dr lar ıcın

teşekkür ederim canım cevabın için banada yapıldı bunların hepsi sürekli kist ürüyo bende kasıkta ağrı ve baskı yapıyo saç dökülmesive kıllanmayı anlatmak bile istemiyorum zaten :KK50: ama polikistik over demedi doktor daha doğrusu hiçbişey demedi:26:

arkadaşlar bugün doktora gittim ilk defa tedaviye başladım bana infolic, glukofen 850 mg, agnucaston ilaçlarını verdi hem pko için iyi geliyormuş hem de gebeliği kolaylaştırıyormuş internette de araştırdım bayağı bi hamile kalanlar var rabbim bize de nasip eder inşallah ama benim boyum 164 kilom da 54 yani zayıfım aslında ama doktor daha da zayıflamamı söyledi ne kadar bi kaç kilo daha vereceksin bu ilaçlarla dedi kullanan var mı aranızda

teşekkür ederim canım cevabın için banada yapıldı bunların hepsi sürekli kist ürüyo bende kasıkta ağrı ve baskı yapıyo saç dökülmesive kıllanmayı anlatmak bile istemiyorum zaten :KK50: ama polikistik over demedi doktor daha doğrusu hiçbişey demedi:26:

canım dr degıstırmeyı denesen , yanı bu belırtılerın sonucunda hala bısey demıo olması ılgınc vee okadar zor bı surec kı bu donem bıssıler duymak ıstıo ınsan ıı yada kotu rabbım hakkında hayırlısını versın ınsallah :KK43:

canım dr degıstırmeyı denesen , yanı bu belırtılerın sonucunda hala bısey demıo olması ılgınc vee okadar zor bı surec kı bu donem bıssıler duymak ıstıo ınsan ıı yada kotu rabbım hakkında hayırlısını versın ınsallah :KK43:

teşekkür ederim canım güzel dileklerin için. bilemiyorum valla doktordan yana hiç şansım yok gidip tedavi olabildiğimi hatırlamıyorum hiç hep sürüncemede kalıyo benim hastalıklarım anlamıyorumki neden bu mesleği seçmiş bazıları

teşekkür ederim canım güzel dileklerin için. bilemiyorum valla doktordan yana hiç şansım yok gidip tedavi olabildiğimi hatırlamıyorum hiç hep sürüncemede kalıyo benim hastalıklarım anlamıyorumki neden bu mesleği seçmiş bazıları

ınan bana bende oleydım canım kıı ben saglıkcıyım ıster ıstemz bıraz daha beklentılı oluosun koskoca bursayı talan ettım ona gıttım olmadı buna gıttım olmadı tedavıyı bıraktım bı sure yokk aradıgım drr yok dıe , sonra bı anda karar verdım hıc gıtmedıgım bırıne gıttım anlattım hepsını benım beklentım bu buuu dedım , hassas bı donem sonucta vee benım bebek once kanamam lazımm ama ben adet olmuorum ılaclara ragmen vucuda hormon yuklendıkce zaten daha bı hassaslasıorum ama cok sukur sımdı cok memnunum kıı hıc aklımd ayokken bı anda aldım gıtme kararını ınsallah bırr an once sende enn saglıklı kararlarla enn saglıklı secımı yaparsın Rabbım yardımcımız olsun canım benım

Arkadaşlar bende pko hastasıydım ve çok şükür kurtuldum hem de ilaçsız.Sadece 8güb soğan suyu içtim ve sadece sabahları aç karnına.8gün içtim çünkü acilik oldum ağrıdan ölüyorum apandistim patladı sandım.Neyse acile gittik pazar gününe denk gelmişti nöbetçi doktor şansıma kadın doğum doktoruydu,ve hiçbişey bulamadı bi sıkıntı çıkmadı ama benim nasıl ağrım var ve bana kistlerin var dedi ultrasonlar bakıp.1hafta ağrılarım azalarak devam etti ve tekrar randevu alıp doktora gittim ve ilk kez cesaret edip alttan muayne yaptırdım ve şok!pko yada kistin hiçbir çeşidi yok dedi doktor ve şok oldum.2cm çapındaydı kistlerim.sadece 8gün sadece sabahları kullanarak kurtuldum çok şükür.1hafta boyunca kişilerimi atmıştım ilk acile gittiğim doktor o gün düşürmeye başladığım için farkedeceğim sanırım.Belki faydasını görürsünüz denemelere fayda var diye yazmak istedim:KK1:

ınan bana bende oleydım canım kıı ben saglıkcıyım ıster ıstemz bıraz daha beklentılı oluosun koskoca bursayı talan ettım ona gıttım olmadı buna gıttım olmadı tedavıyı bıraktım bı sure yokk aradıgım drr yok dıe , sonra bı anda karar verdım hıc gıtmedıgım bırıne gıttım anlattım hepsını benım beklentım bu buuu dedım , hassas bı donem sonucta vee benım bebek once kanamam lazımm ama ben adet olmuorum ılaclara ragmen vucuda hormon yuklendıkce zaten daha bı hassaslasıorum ama cok sukur sımdı cok memnunum kıı hıc aklımd ayokken bı anda aldım gıtme kararını ınsallah bırr an once sende enn saglıklı kararlarla enn saglıklı secımı yaparsın Rabbım yardımcımız olsun canım benım

çok sevindim canım senin için maşallah allah bozmasın her işin başı sağlık:nazar: inan çok sıkıldım artık o hastanelerde milletin gözüne bakıp medet ummaktan ağzından çıkacak tek bi cümleyi beklemekten ve sonu hüsran ne bir açıklama ne bir araştırma tetkik hiçbiri yok hatta sorunun farkında oldukları halde ilgilenmeyip bişey yok diyende oldu :KK53:

X