Pnömokok aşısı artık bedava

• Konu Sahibi sherry456
kızlar ben beylikdüzünde oturuyorum aradım sordum gelmemiş yazı henüz ellerine ....yapmıyoruz dediler haberiniz olsun ...ben yine arar sorarım 1 hafta sonra falan klava:

• Konu Sahibi sherry456
ben az evel sağlık ocağını aradım. şuan yapılmadığını yılbaşından sonra yapılmaya başlanacağını söyledi ebemiz.

• Konu Sahibi sherry456
hımmmmm güzel ama kim bilr bu raya ne zaman gelirrrr

• Konu Sahibi sherry456
kızlar ben beylikdüzünde oturuyorum aradım sordum gelmemiş yazı henüz ellerine ....yapmıyoruz dediler haberiniz olsun ...ben yine arar sorarım 1 hafta sonra falan klava:

aşkuuuuuuuum neresinde oturuyosun beylikdüzünün bende ordayım barış mah.baglıyız ordaki sağlık ocagına mı gelmemiş canımcım.bide yan sitem çıkıyormuşun :teytey::sm_cool::dance:

• Konu Sahibi sherry456
ben de kara kara düşünüydum az para değil sonuçta ama mecburen yaptıracaktım demek artık bedavaya yaptırabileceğiz çok sevindim buna :sm_cool:

• Konu Sahibi sherry456
Sağlık ocağına sordum ben 6 ayı geçince yapılmıyormu diye yok öyle bişey dedi. ayrıca kızıma 2. aşıyı 1 ay sonra vuracaklarmış. Ben anlamadım yani.

• Konu Sahibi sherry456
sherry cimsen hangi sağlık ocağına gittin? Ankarada neredesin? Sana 2. aşıyı ne zaman dediler canım yaa, bana 1 ay sonra dedi ama herkes 3-5-7 diyor anlamadım ben.

• Konu Sahibi sherry456
canım ya inşallah buraya da gelmiştir aşı bende soracağım sağlık ocağına

• Konu Sahibi sherry456
şimdi sağlık ocagını aradım bursa'da da yapılmaya başlanmış.

• Konu Sahibi sherry456
kızlar bu sabah bize sağlık ocağından telefon geldi pnömokok geldi diye hemen gittik yaptırdık

• Konu Sahibi sherry456
kusura bakmayın arkadaşlar bi kaç gündür giremedim nete. benim kızım 4 ayı bitirdi 4 doz yapılacak.
bu uygulama bütün türkiyede geçerli sadece 6 aya kadar olan bebekler için.
umarım herkes faydalanır çünkü gerçekten çok pahalı bi aşı. buna vereceğimiz parayı bebişlerimize harcarız artık.
darısı rotavirüs aşısının başına.

• Konu Sahibi sherry456
sherry cimsen hangi sağlık ocağına gittin? Ankarada neredesin? Sana 2. aşıyı ne zaman dediler canım yaa, bana 1 ay sonra dedi ama herkes 3-5-7 diyor anlamadım ben.

canım ben batıkentte oturuyorum ama ostim sağlık ocağına gidiyorum.orda yaptırdım
25 .11.08 de
ikici aşı için 26.01.09 da gelmemi söylediler.

aslında bilgi hastanesinde aralığın sonunda yapalım dediler.bende pediatri portalında sordum bu ay da yapılabilir dediler. zaten sağlık ocağıda olmaz falan demedi.aşımızı olduk allaha şükür bi sıkıntımız yok.

• Konu Sahibi sherry456
bizimde gelmiş ama gittim ama yapmadılararalıkın 17 sinde yapacaklarmış olsun bari geç olsunda güç olmasın

• Konu Sahibi sherry456
Sağlık ocağına sordum ben 6 ayı geçince yapılmıyormu diye yok öyle bişey dedi. ayrıca kızıma 2. aşıyı 1 ay sonra vuracaklarmış. Ben anlamadım yani.

canım yapılmıyo değil.yapılıyo tabii ama özel olarak yapılıyomuş yani ücret ödeniyomuş 6 ayı geçince.çünkü ablamın kızı 9 aylık oda yaptıracak onun için sordum böyle dediler.

• Konu Sahibi sherry456
canım bende 26.11.2008 de yaptırdım ama bana hemşire 26.12.2008 de gel dedi yani 1 ay var arada bak seninki 2 ay.

• Konu Sahibi sherry456
Kesin hemşire yanıldı zaten 1 ay sonra başka aşıları var o zaman sorarım.

• Konu Sahibi sherry456
internette buldum paylaşmak istedim.

Eğer, 2 ayda karma aşılarla birlikte başlanırsa 2 ay arayla toplam 3 doz, 12-15 ayda tekrar dozu olarak toplam 4 doz yapılır. İlk 6 aydan sonra aşıya başlanırsa, kaç doz aşı gerekeceği başlama ayına göre değişecektir. Büyüdükçe olgunlaşan bağışıklık sistemi daha az sayıda aşıya da yanıt verecektir.

• Konu Sahibi sherry456
kzlar merhaba, uzun zamadır yazamadım , neler olmuş, Aşılara da gelmişiz,
herkese tek tek sevgiler ,GAmzelina sende hoşgeldin, doğumdan beri görüşemedik,

Pnömokok aşısı ateş yapıyormu ? nereden yapıyorlar ,bacaktanmı koldanmı .?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…