Pnömokok aşısı artık bedava

S

sherry456

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi sherry456
arkadaşalar pnömokok aşısı artık devlet tarafından karşılanıyor.
ben bugün sağlık ocağında yaptırdım kızıma.
6 aydan büyük bebeklerinkini karşılamıyorlar yalnız ona göre geç kalmayın.

• Konu Sahibi sherry456
yaa bizde yaptıralım hemen 6 ay olmadan

• Konu Sahibi sherry456
acaba ist. da da geçerlimi bu uygulama biz 15 gün önce yaptırdık dr 3-5-7-15. aylarda yapılacak dedi bakalım 5. ayındaki için sağlık ocagına gideriz inş yapıolardır az para deil çünkü..

• Konu Sahibi sherry456
Benim sağlık ocağında tanıdığım var ona sordum galiba artık yapılıyor ama tam öğreneyim dedi haber bekliyorum size de haber veririm. Yapılıyosa hemen yarın gidip yaptırıcam bende.

• Konu Sahibi sherry456
Kızlar kaç aylıkken yapılıyordu bu aşı bileniniz varmı? benim bebeğim 3.aylık. yaptırabilirmiyim acaba. Özel hastaneye gidiyoruz biz. Ama sağlık ocakları yapıyorsa bizde orada yaptıralım. Çok pahalı aşılar hastanelerde.

• Konu Sahibi sherry456
canım bizim dr 3-5-7-ve 15. aylarda yapılacak dedi yani 4 defa ..madem böle bi uygulama başladı sende git yaptır tam zamanı

• Konu Sahibi sherry456
umarım istanbulda da başlamıştır kızlar benim kuzunun da aşısı 5inde normalde.Geçen almina hastalandığında doktora gitmiştim orada bi arkadaş bana şubatta geleceğini söylemişti .Demek ki daha erkene aldılar .Soranlar kesin yazsınlar bende 5inde gider sağlık ocağında yaptırırım

• Konu Sahibi sherry456
ay ağzın bal yesin canım ya buğün teyzemi arayacaktık bizde eczacı kendisi bize depodan temin et diye oh gerek kalmadı bizimde dr.4 ayda başlayalım demişti ertuğ yemediği için ne güzel olmuş ya o paraya bebegime bişeler alırım çok süpeeeeeeeeeeer teşekkürler

• Konu Sahibi sherry456
bana da başlanacak yapılmaya denmişti saglık ocagından ama yılbaşından sonra dediler iyi olmuş valla ben de bu ay yaptıracaktım

• Konu Sahibi sherry456
Selam canım;
Gerçekten başlamışlar mı pnömokok'u yapmaya! Fakat bu aşının en iyi ne zaman ve kaç kere olması gerekiyor? Benim kızım 2.5 aylık , bizim doktor da aşılar fazla diye 7.AYDA başlarsın demişti. 6.ayda yapmıyolarsa bizde başlayalım?
Tam olarak ne zamanlar yapılıyo?

• Konu Sahibi sherry456
valla 2.ayda başlanabiliyor en iyisi 3. 5. ve 7. aylarda deniyo

• Konu Sahibi sherry456
canım bizim dr 3-5-7-ve 15. aylarda yapılacak dedi yani 4 defa ..madem böle bi uygulama başladı sende git yaptır tam zamanı

canım ya valla şaşırdım benim bildiğim iki doz dur yani iki kere benim oğlumada iki doz yapıldı 4 defa olduğunu ilk senen duydum

• Konu Sahibi sherry456
bende bu ay yaptırdım bilseydim yaptırmazdım.120 ytl az değil.artık 5. ayındakini yaptırırz bizde.sağlık olsun

• Konu Sahibi sherry456
bende bu ay yaptırdım bilseydim yaptırmazdım.120 ytl az değil.artık 5. ayındakini yaptırırz bizde.sağlık olsun

her şehirde aynı gün başlamamış galiba...ben dün özel yaptırdım..kocaeline daha başlamadı henüz..ama çok yakındabaşlayacak..

• Konu Sahibi sherry456
3-5-7-15 canım önerilen.....

dr.özlen çardak ın bir annenin sorusuna cevabı

Aşılar çocuk sağlığında en önemli konulardan biridir. Prevenar zatürre aşısı olarak halk arasında bilinen çok çok iyi bir aşıdır. Sadece zatürre ye karşı değil sinüzit ve orta kulak iltihabına karşı da koruyucudur. 2 aylık bebekte başlanırsa 4 doz ,1 yaş sonrası başlanırsa 2 doz , 2 yaşından sonra da tek dozu yeterlidir. Pahalı bir aşı olduğu için eğer ekonomik durumunuzu zorluyorsa 1 yaş veya 2 yaş sonrası yaptırın. Ama ideal olanı sorarsanız ne kadar erken başlanırsa o kadar iyi olur. Aşıları ister sağlık ocaklarında ister özelde yaptırın yeterki eksik bırakmayın.Sağlık ocaklarında yapılan karma aşının yüksek ateş yapma riski fazladır, diğerleri ciddi bir yan etki yapmaz.
Sağlık dileklerimle..

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi sherry456

süper bi haber yarın sabah bende sağlık ocağını arayıp sorayım haber veririm size :)

• Konu Sahibi sherry456
ıyı oldu valla bende sorım bursada da saglıkocakarına gelmısmı

• Konu Sahibi sherry456
Kızlar ben sağlık ocağındaki tanıdığıma sordum. Ankarada başlamış, yarın sabah Lina yı götürüyoruz babasıyla aşıya :))))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…