Plasenta Yetmezliği Sonucu Amniyotik Sıvının Bitmesi Nedeniyle Bebeğini Kaybedenler

Öyle yapmaya çalışıyorum canım..Benm 4 ay olacak 5 aralıkta doktorum 3 ay önce bazı vitaminlere başlamadan hamile kalmamalısın dedi,onlara başlamaya cesaret ettirmeye çalışıyorum kendimi..Başka doktorlara gösteriyorum MR vs leri ,fikir amaçlı..Bakalım nasip Allah meleklerimizin acısını hafifletecek sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin isteyen herkese içlerindede bize inşallah

Benim de kan pıhtılaşmasından dolayı 35. Haftada bebeğimi kaybettim daha yeni tekrar bebek sahibi oldunuz mu acaba

Merhaba benimde 23. Haftada suyu tamamen bitmişti bu nedenle sonlandırıldı fakat tam olarak şu nedenden dolayı denilemedi enfeksiyon vs. Olabilir denmişti. Zor bir surec malesef allah yardımcınız olsun

Merhaba benimde 23. Haftada suyu tamamen bitmişti bu nedenle sonlandırıldı fakat tam olarak şu nedenden dolayı denilemedi enfeksiyon vs. Olabilir denmişti. Zor bir surec malesef allah yardımcınız olsun
2 sene gecmis inşallah sağlıkla kucağınıza aldiginiz bebeğiniz olmuştur

Amin inşallah... Sizin de başınız sağolsun Allah en kısa zamanda kucaklarımızı sağlıklı bebişlerle doldursun inşallah
Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun. 2 hafta önce benzer bir süreçle bende bebeğimi kaybettim. 20. haftada Ayrıntılı ultrasonda 10 gün gelişme geriliği saptanmıştı sonrasında kendi doktorum haricinde 2 perinatologa göründüm ve gelişme geriliğinin neyden kaynaklandığını saptamamız için amniyosentezden toxoplasma, cmv pcr, kromozom( 13,18,21) bakılması gerekli dedi. Eğer bu sıkıntılar yoksa plasental yetmezlik olduğunu düşünüyoruz demişlerdi. Genetik uzmanı ile Nipt, enfeksiyonlar, Mikroarray bakıldı. 3-4 hafta sonra sonuçlar geldi herşeyin sağlıklı olduğu ifade edildi. Bebekte ve rahimde enfeksiyon ya da genetik bir sıkıntı yoktu. Plasental yetmezlik ise damarlarda direnç, amniyotik sıvının azalması, dopplerde sıkıntı gibi kendini göstermesi gerekliydi. Bu sıkıntılarda görünmüyordu. Doktorlar teoride anlamlı olmasada fayda sağlayabileceğini düşündükleri için Oksapar ve ecopirine başlamışlardı. Hareketlerini gelişim geriliği sebebiyle az hissediyordum. Bazen tedirgin olup Nste bile girmiştik. Doktorlar ve çevremiz sürekli hareketlerini hissedemeyiz zaten endişelenme diyerek beni sözde rahatlatmıştı. Hedefimiz 2 hafta gelişim geriliğini fark açılmadan koruyarak tamamlayıp 30-32de doğuma girmekti. 26+2 de rutin kontrolümüzde bebeğimizin kalbinin durduğunu öğrendik. (5 gün önce perinatolog genetik sonuçları değerlendirip diğer riskleri ortadan kaldırıp plasental yetmezliğe odaklanmıştı; amniyotik sıvı azlığı, dopplerde bozukluk vs olmadığını 10 gün aralıklarla kontrole gelmem gerektiğini hareketlerine çok odaklanmam gerektiğini bebeğin çok hareketli olduğunu söylemişti) 5 gün sonra kendi doktoruma da amniyosentez sonuçlarını iletip mutlu bir şekilde ultrasona girmiştik. Bebeğimizin kalbinin durduğunu 1-2 gün geçmiş olabileceğini söyledi. (Malesef hareketlerini çok az hissetmemin normal olduğunun söylenmesi, süreçte sıkıntı olmadığını düşündüğüm için odak olmamıştım ve oda hazırlıkları başlamıştı bebeğimi kaybetmişim fakat anlamamışım bile) Kan sulandırıcı kullanmam sebebiyle 2 gün bekledikten sonra(en zor zamanlardı) normal doğum ile bebeğimi kaybettim. 3 haftadır kanamam var. Doktor 3-4 ay sonra tekrar deneyebileceğimi söyledi. Tekrar aynı süreçleri yaşamaktan çok korkuyorum. İlk reglim sonrası pıhtılaşma testi yapılacakmış. Genetikten olumsuz sonuçlar gelmediği için tekrar bakılmıyor. Benimle benzer süreçleri yaşayıp hamile kalan ve sağlıklı bir bebek kucağına alan var mı acaba? Önümdeki bu zor ve endişeli yolda neler yapmalıyım??

Sanki biraz ihmal edilmislik var gibi geldi.siz hareketelri az demenize ragmen birsey yok denilip gonderilmissiniz ve detayli incelenmemissiniz gibi gorunuor

Sanki biraz ihmal edilmislik var gibi geldi.siz hareketelri az demenize ragmen birsey yok denilip gonderilmissiniz ve detayli incelenmemissiniz gibi
Aslında süreç çok kontrollü gitti. Hergün hastanelerdeydik. Bir zaman kaybı ya da ihmal yoktu. Sadece birden fazla doktora gidince hepsinin beni endişelendirmemek için söyledikleri hareketlerini çok az hissetmemin gelişim geriliğinde normal olduğunu söylemesi beni biraz rahatlatmıştı. Çevrenin o haftalarda zaten çok küçük yeni yeni başlayacaksın diye öğütleri felan hepsi kafanda yer ediyor. Hareketlerini yine aynı azlıkta hissettiğimde o haftalarda Nste bile girmiştik halbuki bir sıkıntı yoktu. Yine öyledir diyip bazen kendimizi rahatlatıp günün hızına kendimizi bırakabiliyoruz. Ailemin memleketten gelmesi, oda hazırlıkları felan derken 1-2 gün sonra hiç beklemediğimiz bi sürecin içinde bulduk kendimizi. Tek düşündüğüm neden olduğu herşey yolunda ve kontrol altındayken…

Iste hep normaldir birsey olmaz demeleri bizi rahatlatior maalesed bu rehavete kapilmamak lazim bende bebeklerimi doktor denen bozuntunun rahat davranmasindan hersey normal.demesinden kaybettim bende ona guvendim.Rabbim dayanma gucu versin size ve bana

Her yaşadığımız bir ders bende asla bir daha böyle bir rehavete kapılmayacağım… Rabbim dayanma gücü versin hepimize gerçekten… Allah sağlıkla bir bebek kucağınıza almayı nasip etsin inşallah

Yenimi kaybettiniz bebeğinizi Allahim.çok zor yasam kaliteniz gidior resmen3 ay oldu hala yuregim yanior alev alev

Yenimi kaybettiniz bebeğinizi Allahim.çok zor yasam kaliteniz gidior resmen3 ay oldu hala yuregim yanior alev alev
21 kasımda kaybettim.. içimde hep bi ukte olarak kalıcak yarım kalmışlıkla hiçbi zaman tamamlanmayacak gibi… onun için hayal kurucam hep nasıl olurdu diye… Malesef çok acı…

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…