Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

23 yaşındayım canım 8 aylık evliyim hiç korunmadık doktora gidince pko olduğumu öğrendim ama öncesinde yoktu adetlerim hep düzenli giderdi peki çatlatma iğnesi vuruldunmu sen doktor gerek gördümü bana o konuda bişe söylemedi adet olursan veya gecikirse gel işişki öneriyorum 1 gün arayla günde 3 kez dedi Allahım kucaklarımızı boş bırakmasın hepimizin yüzünü güldürsün

canparcam önce böle başlar tedavi bikaç ay klomen dener doktor kendi halinizde ilişki önerir sonuç alınmazsa çatlatma iğnesi olur oda olmasa aşılama tüp bebebek die devam eder ama sen ilk önce rahim filmi hsg çektir tüpler açıkmı die baktır eğer tıkalıysa alalh korusun bütün tedaviler boşa gider eşine sperm testi yaptırın bütün hormon testlerini yaptır sende öle başla tedaviye bunlar çok önemli ve bulunduğun şehirdeki en iyi en tecrübeli doktoru araştır tek doktora git doktor doktor gezip kendini deney tüpüne dönüştürme 3 senedir doktorlarda olan birindin sana tavsiye dikkate alırsan sen rahat edersin inşallah hemen hamile kalırsın canım çok zor pkolu olmak allah kolaylık nasip etsin

merhaba arkadaşlar.
bende aranıza yeni katıldım.27 yaşında,8 senelik evli ve malesefki pkoluyum.çooookkkkk uzun tedaviler gördük.çok zor günlerdi.anne olmayı çok istiyordum.hiç ümidim yoktu ama pes etmedimde.ve 5 sene sonunda tüp bebek tedavisi ile hamile kaldım.ve çok şükür şu anda 2,5 yaşında bir oğlum var.Allah sizlerinde yüzünü güldürsün tez zamanda inş...
bitane olsunda derdim eskiden.ama şimdi oğluma bi kardeş olsun istiyorum.1,5 senedir korunmasız ilişki içindeyiz ama tık yok.kendiliğinden gebelik şansım olmayacak anlaşılan.ama tekrar dr.lara gidip tedavi falan beni ürkütüyor.yaşadıklarım aklıma geldikçe otur diyorum oturduğun yerde.ama böle boş boşta durmak istemiyorum.eşime kalsa bahsini bile açmıyo.napıcam bilmiyorum.bu düzensiz adetler,tüylenmeler,kilomun artması vs.beni çok yıpratıyor.kendimi sevmez oldum bu pko yüzünden.düşünsenize ben bi ayda iki defa adet görüyorumnormalde pkolular geç adet olur yada hiç olmaz.benimde tam tersi.bu defa kafaya koydum.şu anda adetliyim.bitince bi dr.a gitcem en azından adetlerim düzene girsin...
inş.herkesin gönlüne göre versin Allah.dularım sizler için arkadaşlar.bu arada sormak istediğiniz bişey olursa yardımcı olmaya çalışırım.çooookk tedaviler gördüm.tecrübeli sayılırım anlayacağınız:)

Son düzenleme:

canım ya benm asıl sorunum bu işte eşimin görevi nednyle bz siirtte oturuyoruz yani sağlık yönnden braz sıkıntılı özele gdyorum ii doktor dediler zaten 3 tane özel hastanesi var bütün hormon testlerm yapıldı fshım 11di geçen ay bu ay 6.5a düşmüş rahim filmi çektirmek istiyorum bu kez gttğmde söyleyeceğim bakalım ultrasonda baktığında rahminde bi sorun yok tertemz kilon yok tüylenmende yok şanslısın bu yönden dedi sadece ultrasonda görülen kistern var dedi şanslımıyım değilmi bilmyorum Allah yardmcımz olsun

Evet birkaç sorum var....
Tedavileri nerde gördün? sanırım sende İzmirdesin...Hangi doktorları tavsiye edip hangilerini tavsiye etmezsin???
Teşekkürler..

AAAA birde Klomen kesin kullanmışsındır. Kilo yaptımı sende???

arkadaşlar birşey sormak istiyorum yanıtlarsanız sevinirim.. ben bu ay serophene adlı bi yumurta geliştirici hap kullandım .1 hafta önce bitti..son birkaç gündür sağ yumurtalığımda sancı oluyor ve göğüslerimin özellikle uçları çok hassas adetime daha 10 gün varç hiç böyle olmazdı acaba ilaç yüzünden mi,,yoksa bu sefer tuttu mu? sizdede böyle olmuşmuydu?

amiin canım aminnn:Saruboceq:yok çatlama ignesi vermedi yumurtam kendılıgınden catladi.

canım naptın bı guzel haber varmı sende test yapcaktın sesın cıkmadı hayırlı haberler beklıorum senden:Saruboceq:

Merhaba aranıza yeni katıldım bende malesef pko luyum 4 senelik evliyim 2 defa hamile kaldım birisi düşük oldu diğeri 3 aylıkken karnımda öldü doktor kan pıhtılaşmasından ölmüş dedi sürekli coraspin kullanıyorum şimdi klomenle doktorum yumurta takibine başladı cuma günü tekrar doktora gideceğim yumurta gelişimine bakacak inşallah gelişme olmuştur bugünlerde kafama daha çok takmaya başladım stres yapıyorum elimde değil İnşallah hayırlısıyla Rabbim gönlümüze göre verir...

--------------------------------------------------------------------------------

merak edenler soranlar dua edenler allah razı olsun ama olmadı ne bekliyodumki zaten olmadı işte söylücek bişiyim yok yapcak bişiyimde ... allah halimi görsün başka edecek duamda kalmadı yaıcak şeyimde anca toparlandım kusura bakmayın iyiyim ama sağolun nasip değilmiş o haberi vermek daha bana nasip olmamış olmadı........................

neden cevap verilmiyor? burda herkes birbirine yardım etse hoş olmaz mı????????

canım sıkma canını bılıorum cok zor bı durum senı cooook ii anlıorum.vermeyen allah vermıo her şeyde bı hayır oldugnu düşünüp önümüzdeki maçlara bakıcazkaydirigubbakcemile3 en onemlııs moral unutma.bugun bende doktora gıttım 22 sınde klomene baslıcam baklaım inş olur sen ne kullanıodun

canım yumurta geliştirici ilaç kullandıysan ve adetine on gün varsA VE SAĞ TARAFIN AĞRIYOSA SAĞINDA YUMURTAN BÜYÜMÜŞTÜR VE ÇATLAMA BELİRTİSİDİR AĞRIMASI DOKTOR BÜYÜMÜŞ MÜ DİE BAKMAYA ÇAĞIRMADI MI?

ÖLE CANIM NABALIM HERŞEY ALLAHTAN BEREKET OKUL VARDA DÜŞÜNCEK ZAMANIM OLMUYO YOKSA KAFAYI YİCAM KOMŞUNUN GELİNİ DAHA İLK AYDAN HAMİLEYDİ BEBEĞİ DÜŞMÜŞ HANGİSİ DAHA KÖTÜ HİÇ OLMAMASI MI OLUPTA DÜŞMESİMİ ALLAHIM KİMSEYE EVLAT ACISI ÖZLEMİ YAŞATMA ...................:Saruboceq:

İlaçlar da bazen hamilelik belirtisi verebiliyor, birkaç defa hamile kalmış (ama sonuca erişememiş) bir olarak bunu söyleyebilirim. Ne belirtiler var diye sevinmek ne de yok diye üzülmek lazım, aynı insanın bir hamileliği bir diğerini bile tutmaya biliyor. Sabırlı olmak zor olsa da sadece vaktini bekleyip zamanında tahlil yaptırmak en iyisi, belirtiler var diye olumlu sonuç almak için fazla beklentiye girmek de insanda büyük hayal kırıklığı yaratıyor çünkü.

haksever;

canım doktora ilaç bittikten sonra gittim yumurtalarım olgunlaşmıştı.. 4 gün önce yine gittim yumurtalarım çatlamış.. bu günlerde yumurtalıklarım ağrımıyor ama göğüs uçlarımdaki ağrılar devam ediyor.. ve adet olacakmışım gibi sancılar giriyor çok yorulunca,, karnımın altında da şişkinlik var..bakalım 5 gün kaldı adetime.. asıl cevabı kan tahlili vericek sanırım

canende;

teşekkürler yanıtın için.. bencede en doğrusu beklemek ama insan heyecanlanıyo işte.. bende 1 kere hamile kaldım düşük yaptım. hiç böyle şeyler olmamıştı günüm geçtikten sonra adet sancıları gibi şiddetli sancılar yaşadım sadece.. ve tek belirtim iştahımın açılmasıydı.. ne diyelim hakkımızda hayırlısı

Mesaj Linki

--------------------------------------------------------------------------------

pkoluyum ... doktorum adetin bitince gel dedi.... ve de primolut n verdi bana....

ben bebek istediğimi söledim doktora ama adet bitince gel dedi sizce çok geç değil mi adet bitimi? benim gibi olan var mı adet bitince tedavisi başlayan. acaba yumurta takibi yapılmayacak mı ? : ( sizce o doktora gitmiyim mi? araştırmada yar doç?

merhaba arkadaşlar bende pko var.1 yıllık evliyiz korunuyoruz.ama bu yıl nisan-mayıs gibi çocuk düşünüyoruz.pko olanlar hemen hamile kalamıyormu.bilgi verirseniz sevinirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…