Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

Arkadaşlar merhaba.ben de kendimi bildim bileli pkoluyum.Adetlerim çok düzensizdi.İlaösız adet olamıyordum.6 yıllık evliyim.İlk 5 yıl çocuk düşünmedim.yasmin kullandım.Çocuk düşününce doktora gittik.Çok isim yapmış özel bir hastaneye.Dedik en iyi yerde tedavimizi olalım.Neyse ilk klomenle başladık işe.İlk ay 1 yumurta zor büyüdü.ama o ay olmadı.2.ay ise hap işe yaramadı.yani yumurta büyümedi.Rahim filmi çektirdik.Tüplerde bir problem yok dediler.Artık 2. aşama olan aşılamaya geçtik.İğnelerle bile yumurtam zor büyüdü.Neyse aşılama yapıldı sonuç negatif.Ben çok bunalmıştım.Çünkü Bursaya 100 km uzaktayız.gel git bunaldım.Eşime ara verelim dedim.Bu sitede hayıt tohumunu okudum.Onu denemeye karar verelim dedim.ilk ay kullandım ve adet oldum.2.ay ise günlere dikkat ettik ve hamile kaldım.Şu an 8 aylık hamileyim.Umudunuzu yitirmeyin.Elinizden geleni yapın.Bu arda bir arkadşım o da pkolu o da hamile.Yani bu hastalık hamileliğe engel değil.Duaları sizlerle

slm hayıt tohumunu nasıl ve ne kadar zaman kullandınız yazarmısınız.Allah bebeğinizi size bağişlasın..:):emir_bebek:

selam kızlar ben de pko luyum ve bu ay klomen kullandım ve 14. gün 18mm lik bir yumurtan var dedi doktor. 20. günü gel çatladı mı bakalım dedi. Bugün 15.gün sancılarım da var ama ovulasyon testi yapıyorum evde negatif çıkıyor. Doktor da ağır kaldırma sakın kendini yorma falan dedi umutlandım çatlayacak diye ama testlere göre daha bir şey yok. 18 mm yumurta çatlar mı acaba noooolur cevap versin bilenler

merhaba arkadaşlar bende pko var.1 yıllık evliyiz korunuyoruz.ama bu yıl nisan-mayıs gibi çocuk düşünüyoruz.pko olanlar hemen hamile kalamıyormu.bilgi verirseniz sevinirim.

canım bendede pkluyum ve korunmadık bebek için nerdeyse 1 yıllık evli olacagız 11 ay oldu ve hamile kalamıyorum.adetlerim düzensiz bu ay adet söktürücü ilaç içtim ve hala adet olmayı bekliyorum.bildigim kadarıyla pkolu hastalrın çogu kendiliginden hamile kalamıyor.bizde tekrardan hastaneye gidicez çocuk için tedaviye başlarlar.çünkü bize 1 yıl korunmadan halen hamile kalamıyosanız tedaviye başlarız dediler.sizde çocuk istiyorsanız doktora görünün derim.opuyorumnanaktan

verdiğin bilgi için çok teşekkür ederim.bende korkmaya başladım şimdi; ya olmazsa diye.benim adetlerde hep 2-3 gün gecikmeyle oluyor ve tüylenme problemim var.Allah yardımcın olsun tedavide.inşallah biran önce hayırlısıyla hamile kalırsın.

verdiğin bilgi için çok teşekkür ederim.bende korkmaya başladım şimdi; ya olmazsa diye.benim adetlerde hep 2-3 gün gecikmeyle oluyor ve tüylenme problemim var.Allah yardımcın olsun tedavide.inşallah biran önce hayırlısıyla hamile kalırsın.

canım senın en azından adetlerınde kısa süreli geçıkmeler oluyo ben ılaç kullanmadan adet göremıyorum şimdılık hayıt tohumu kullanıcam ılk kanamam da rahım fılmı çekıp tedavavıye başlayacaz.sen ıyısın yanı bozma moralını en buyuk düşmanlarımızdan bırısıde stres unutma:ecrin_bebek:

rica ederim canım nedemek internettende az çok araştırdım ben bu hastalığı sende araştır ama en iyisi doktora gitmek bide korunma dogum kontrol ilaçları vs kullanma çok uzun süreli.senin adetlerin normal yinede maşllh.benim adetler iyice düzensizleşti streste etkiliyo tabiki.İnşllh canım iyi dileklerin için teşk ederim inşllh sendede önemli bişey yoktur ve hayırlısıyla bebegin olur inşllh Allah isteyen herkeze versin:Saruboceq:

selam kızlar ben de pko luyum ve bu ay klomen kullandım ve 14. gün 18mm lik bir yumurtan var dedi doktor. 20. günü gel çatladı mı bakalım dedi. Bugün 15.gün sancılarım da var ama ovulasyon testi yapıyorum evde negatif çıkıyor. Doktor da ağır kaldırma sakın kendini yorma falan dedi umutlandım çatlayacak diye ama testlere göre daha bir şey yok. 18 mm yumurta çatlar mı acaba noooolur cevap versin bilenler

18 iyi bi büyüklük kendi çatlamayan yumurtalara bu büyüklüğe gelince yada 20 falan olunca çatlatma iğnesi vuruyolar ve 36 saat sonra ilişki veriliyo yani bikaç gün sonra çatlar çatlarsa canım 22 25 falan olabilir bu değişen bişi moralini bozma :)

merhaba arkadaşlar bende pko var.1 yıllık evliyiz korunuyoruz.ama bu yıl nisan-mayıs gibi çocuk düşünüyoruz.pko olanlar hemen hamile kalamıyormu.bilgi verirseniz sevinirim.

pkolusun ve nisan mayıs gb çocuk istiyoruz mu diyosun bunu normal insanlar bile deyince beynim yerinden çıkcak gb oluyo bide bi pkolu söylüyor canım sen daha hiç denememişsin belli inşallah rabbim seni bunaltmaz hemen hamile kalırsın ama benden sana tavsiye hemen korunmayı bırak pko yüzünden 3 senedir uğraşıyorum bi plan yapamıyorum çünkü olmuyo ben 3 başkası 5 6 7 yıldır uğraşanlar var ve sen plan yapıyosun şu zaman istiyoruz diye inşallah rabbim verir.................................

haksever;

canım doktora ilaç bittikten sonra gittim yumurtalarım olgunlaşmıştı.. 4 gün önce yine gittim yumurtalarım çatlamış.. bu günlerde yumurtalıklarım ağrımıyor ama göğüs uçlarımdaki ağrılar devam ediyor.. ve adet olacakmışım gibi sancılar giriyor çok yorulunca,, karnımın altında da şişkinlik var..bakalım 5 gün kaldı adetime.. asıl cevabı kan tahlili vericek sanırım:KK66:

noldu canım hayırlı haberlerini bekliyorummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

günaydın kızlar aranızda klomen kullanan varsa lütfen bana yardım edebilrmi...
klomeni adetin kaçıncı günü ve nasıl kullandınız??
sorumu cevaplarmsnz?

meraba kızlar bende pkoluyum ve bu hastalık beni çok bunalttı çok hiç bişey yapamıyorum. lütfen birbirimize yardımcı olalım..benim gibi olanlarla konuşmaya ihtiyacım var

meraba kızlar bende pkoluyum ve bu hastalık beni çok bunalttı çok hiç bişey yapamıyorum. lütfen birbirimize yardımcı olalım..benim gibi olanlarla konuşmaya ihtiyacım var

aynen canım pkolu olmak zor gerçekten .hastalık kilo yapıyo ama kilo vermek gerekiyor tamamen zıt şeyler.insanı bazen bunaltıyor gerçekten.adet düzensizligi tüylenme yaptı bendede kiloda yaptı.sende çocuk varmı?

martta aşılama yoluyla hamile kaldım.başta üçüzdü. ama doktorlar önermedi.bir tanesini anne karnında kalbini durdurdular.ikiz devam ettim. taki ağustosa kadar .ağustos ayında erken doğumla kaybettim ikisinide. miniklerim 5.5 aylıktı.yaşamadılar.yüzlerini bile göremedim.hala içimde bir uhte kaldı. zordu çok zor günlerdi.hala gözlerim dolu dolu dolaşıyorum.kimseler bilmez kimselere hissettirmem.çünkü başımızda olan bu hastalıktan daha kötü olan bişey var. oda çevremizdeki kötü insanlar.güçlü durmaya çalışıyorum dışardan.ama içim öle ezikki.şimdi ise doğum yapalı nerdeyse üç ay oldu.tekrar tedaviye cesaretim yok.bekliycem.belki kendi kendine olur birgün.ama beklemek okadar zorki...insan beklerken daha da yıpranıyor..caresiz hissediyorym kendimi allahım şu halimi görsün ve yardımcımız olsun insallah. sende varmı çocuk??

merhaba arkadaşlar bende pco hastasıyım ve bende glukofen kullanmayı düşünüyorum ben ilaç içmeden adet olamıyorum içersem oluyorum ben şimdi glukofene başladığımda adet olunca kesecekmiyim içmeyi birde diğer ay olabilmek için ne zaman tekrardan içmeye başlıcam yani 1 kutu bitince yeni kutuya başlamak için ara veriliyor mu

pkolusun ve nisan mayıs gb çocuk istiyoruz mu diyosun bunu normal insanlar bile deyince beynim yerinden çıkcak gb oluyo bide bi pkolu söylüyor canım sen daha hiç denememişsin belli inşallah rabbim seni bunaltmaz hemen hamile kalırsın ama benden sana tavsiye hemen korunmayı bırak pko yüzünden 3 senedir uğraşıyorum bi plan yapamıyorum çünkü olmuyo ben 3 başkası 5 6 7 yıldır uğraşanlar var ve sen plan yapıyosun şu zaman istiyoruz diye inşallah rabbim verir.................................
canım benim önerin için tşk ederim.biraz araştırdım bu konuyu bu hastalıkta strese girmemek çok önemliymiş.çoğu hasta artık olmayacak diye pes ettiğinde yada rahatladığında hamile kalabiliyormuş.bi arkadaşımla konuştum oda pko liymiş,3 çocuk annesi ve birsürüde aldırmış.dr ona hayret etmiş,pko ler zor hamile kalır sen nasıl bu kadar rahat hamile kalıyorsun diye.durumun kolay değil ama rahatlamaya çalış.Rabbimize sığın.Allah büyük.İnşallah biran önce aşarsınız bu günleri ve bebişini kucağına alırsın.

martta aşılama yoluyla hamile kaldım.başta üçüzdü. ama doktorlar önermedi.bir tanesini anne karnında kalbini durdurdular.ikiz devam ettim. taki ağustosa kadar .ağustos ayında erken doğumla kaybettim ikisinide. miniklerim 5.5 aylıktı.yaşamadılar.yüzlerini bile göremedim.hala içimde bir uhte kaldı. zordu çok zor günlerdi.hala gözlerim dolu dolu dolaşıyorum.kimseler bilmez kimselere hissettirmem.çünkü başımızda olan bu hastalıktan daha kötü olan bişey var. oda çevremizdeki kötü insanlar.güçlü durmaya çalışıyorum dışardan.ama içim öle ezikki.şimdi ise doğum yapalı nerdeyse üç ay oldu.tekrar tedaviye cesaretim yok.bekliycem.belki kendi kendine olur birgün.ama beklemek okadar zorki...insan beklerken daha da yıpranıyor..caresiz hissediyorym kendimi allahım şu halimi görsün ve yardımcımız olsun insallah. sende varmı çocuk??

canım benim çok üzüldüm Allah yardımcımız olsun çok zor tabiki bebegini kaybetgmek ama haline yinede şükret Allah a isyan etme hayırlısını dile.inşllh saglıgın düzelirde tekrardan anne olursun canım hayırlı saglıklı bebeklerin olur inşllh.bendede bebek yok malesef 1 senelik evli olucam önümüzdeki ay tedavi için gidicez doktora bakalım hayırlısı olur inşllh.kib görüşmek üzere:1hug:

merhaba arkadaşlar bende pco hastasıyım ve bende glukofen kullanmayı düşünüyorum ben ilaç içmeden adet olamıyorum içersem oluyorum ben şimdi glukofene başladığımda adet olunca kesecekmiyim içmeyi birde diğer ay olabilmek için ne zaman tekrardan içmeye başlıcam yani 1 kutu bitince yeni kutuya başlamak için ara veriliyor mu

banada glukofen verdiler devamölı hergün bitane onu içiyorum.bu hastalık için iyi yönleri varmış o ilacın ama adetliyken o ilacı içiyodum ben kesmedim.fakat adetken içilip içilmedini bilmiyorum bende.onu sormamıştım:1no2:

Merhaba kızlar, bende 4 aydır Metformin (glifor) kullanıyorum, ve adetlerim çok şükür 29 güne düştü.

sizler gibi bir çok konuyu araştırdım. AMA BİRİ BANA ŞU ''AŞILAMA!! YÖNTEMİNİ AÇIKLAYABİLİRMİ LÜTFEN????

TEŞEKKÜRLER

ah canım ya aramıza hoşgeldin eşimiz bile bazen anlamıyo bizi dimi arkadaşım ki başkaları anlasın eşim buraya girmeme bile kızıyo ama sakın engel olma diyorum orda benim gbler var diyorum ben bigün doktora bile dedim benden başka yokmu dedim herkez hamile doktor kapısında karnı burnunda kadınlar ellerinde bebeklerinin utrasyon resimleriyle çıkan ağzı kulaklarında adamlar sanki hayal gb sanki hiç benim başıma gelmicek gb bende kilo almak istiyorum o en sevdiğim elbisemi gydiğimde herkez hamilemisin kız dediğinde evet diye haykırmak istiyorum waikikide yeğenlerime bişiler alırken o gözüme kestirdiğim anne çocuk tişörtlerinden almak isyorum doktorun bana acıyan gözlerle bakıp malesef yok bişi yerine anne baba oluyosunuz demesini istiyorum her ay hamile gb olup doğuramamaktan yoruldum bende doğurmak istiyorum heryerim çatlasın patlasın heryerimi yağlıyım isyorum bebeğimi istiyorum minicik parmakları olsun gözleri eşiminki gb ela olsun istiyorum mis gb kokusunu içime çekeyim istiyorum hergün banyo yaptırıp yağla ona masaj yapmak istiyorum altını almak kakasını yaptımı diye takip etmek istiyorum geğirince gaz çıkarınca sevinmek istiyorum giydiriyeyim emzireyim istiyorumeşim geldiğinde baba gelmiş diye kapıyı çmak istiyorum eşim benden önce onu öpsün kıskanayım isyorum hayal etmekten yoruldum tükendim artık bunlar gerçek olsun istiyorum nolur allahım nolurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr acı bize nolurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

X