Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

slm arkadaşlar benim eşimde varıkosle cıktı suan bebiş tedavısne ara verdık doktorum dogum kontrol hapı verdı belara diye 3ay kullnacam bıde glukofen kullanıyorum.3ay sonra kan tahlılı yaptırcam tekrar eşimde ekımde amelıyat olcak amelıyattan sonra degerlere bakılcak belkide aşılama yaparız bılmıyorum ne olcak bakcaz inş.sizlkerde bebşlerinize kavusursunuz hepinize bol bol dua edıyorum su mubarek cuma gününde

bende pkoluyum kaç gündür mide bulantısı halsizlik ve baş ağrısı şikayetlerim vardı sıcaklardan diye düşündüm bügün doktora giitim şikayetlerim için kan tahlili falan yapıldı beta hgc 9448 çıktı hamileymişim yaa bilmiyorum çok garip bi duygu tedavi de görmedim gebe kalmak için. normal kontrollerde gittiğim doktorlar ileri derecede pko dediler gebeliğin kendi kendine olma ihtimali %5 dendi beklemiyordum yeni evli olduğum için çocukta düşünmüyordum bilmiyorum allahın takdiri herkesin bütün pkoluların gönlüne göre hayırlı bebişler nasip etsin..

Ben hen pko hem de hipotiroid hastasıyım.
Bir arkadaşımın ısrarıyla hayıt tan çay yapıp içtim,üstüne üstlük çok düzensiz kullandım akşamları hep unuttum.
SONUÇ;7 haftalık hamileyim hepinize HAYIT I tavsiye ederim.

ben de pkoluyum. prolaktinim yuksek cikti, 1 ay dostinex kullandim. simdi kan tahlilimin sonucunu bekliyorum. ancak malesef bu ay da yine reglim gecikti. reglim cektigi icin primolut n kullanmaya basladim. insallah adetimin duzene girmesine yardimci olur. benim gibi prolaktin kaynakli pkolu varsa bana biraz bilgi verebilir mi? cocuk sahibi olmak cok mu zor? yoksa prolaktin dusunce olma ihtimali yuksek mi? yumurtanin catlamasina yardimci oluyor mu bu adet duzenleyiciler? ...

merhaba hanımlar bende sizler gibi pkoluyum 1 buçuk senedir bebek sahibi olmak istiyordum.doktor tedavisine başlamamın 2.AYINDA BENDE HAMİLEYİM:))))))Şu an 7 haftalık.Sizlere moral vermeye geldim sakın Allahtan umudunuzu kesmeyin.pkoluyum hamile kalamicakmıyım diye çok korkardım ama Allahım nasip etti inşallah Allahım isteyen herkese anneliği nasip eder hepinize dua ediyorum kendinize iyi bakın :)

slm kızlar,

epeydir yazmıyorum. son durumumu özetleyim ben, iğne tedavisine başlayacaktım, bi türlü kısmet olmadı, kist oluşmuştu ondan ötürü öncelikle kist eritme tedavisine başladık ve ben 2 ay balea adında dkh kullandım. tam kist eridi iğnelere başlıycaz demiştim, doktorum son defa klomen deneyelim dedi, dkh dan dolayı hormonlarım normale düştüğü için belki iğneyle fazla uyarılır diye ve büyük kiste dönüşür diye klomeni tekrar kullandım. peki dedim doktorcuğuma, adetin 5.ci gününde günde 2 tane klomen kullandım. ve mucize; bi tane yumurtam büzümüş bu ay, salıdan itibaren ilişki tavsiye etti ve ayın 10da görüşmek dileğile gönderdi beni.

ben beklemiyordum büyümesini, gerçekten şok oldum, çünkü daha öncede 3 ay boyunca klomen kullanmıştım ve hiç büyüme olmamıştı, günde 4 tane klomene rağmen.

kızlar dua edin benim için, bu ay yumurtam çatlasın ve bebişim yerleşsin, eşimin doğumgününe denk geliyor adet günüm, anlayacağınız tutarsa süper bir hediye olur eşim için. nolur nolur dua edin benim için kızlar

kocaman öpüldünüz opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan

hiç bir zaman umudunuzu kaybetmeyin, stres yapmayın sakın....

İNŞALLAH TUTAR CANIM.ALLAH İSTEYEN HERKESE NASİP ETSİN.AMİİİN :Saruboceq:

merhaba arkadaşlar . bende pco kafilesindenim. hemde uzun yıllardır. genç kızlığım boyunca adet olmadım .18 yaşımda yasmin vs ilaçlarla adet gördüm. bırakınca adet olmuyodum . hasılı evlendim. durum aynı artı bebek için tedavi süreci başladı .klomen tarzı ilaçlar yumurtlamayı sağlamadığı için gonal f i kullandım oda işe yaramadı sonra geçen ay lap drilling ameliyatı oldum ve dozu 112 , 5 e cıkardık . ve iki tane sağlam yumurta oluştu . şimdi çatlatma iğnesi olalı 15 gün oldu . yarın kan testi yaptıracağım . ama umudum yok çünkü adet ağrıları cekiyorum karnım belim. göğüslerim ağrıyor. dediğim gibi umutlu değilim ama bir an önce tedaviye devam etmek için sonucu öğrenmek istiyorum .inş hayırlısı olur hepimiz için....

merhaba nil ... ümitvarım aslında çünkü hayatta güzel şeylerde var . cocuk konusu tamammen kısmet işi. buna çok inanıyorum . allah dilerse olacak ....

merhaba nil ... ümitvarım aslında çünkü hayatta güzel şeylerde var . cocuk konusu tamammen kısmet işi. buna çok inanıyorum . allah dilerse olacak ....
buna bende inanıyorum bende yıllardır pkoluyum
kilo,adet düzensizliği,tüğlenme gibi pekçok sorunla uğraştım yıllarca
evlenip çocuk isteyince de yumurtlayamadığımı söylediler
ama tam tedaviye başlamak için adet olmayı beklerken gecikmemin 50.gününde hamile olduğumu öğrendim
doktorum da bende şaşırdık, geç döllenmeymiş, normalde insanların adet olmayı bekledikleri günlerde benim yumurtam çatlamış ve hamile kalmışım
ilk aylarım sancılı,kanamalı ve riskli oldu ama 5.aydayım şükürler olsun, herşey yolunda
umudunuzu yitirmeyin nolur, imkansız değil

ne güzel bir haber bu bende pkolyum ama 1 kızım var igne tedavisiyle oldu korunmadık ikincide olmadı tedavi görüyorum yibne puregan pen ignesiyle deniyoruz bu seferde

ne güzel bir haber bu bende pkolyum ama 1 kızım var igne tedavisiyle oldu korunmadık ikincide olmadı tedavi görüyorum yibne puregan pen ignesiyle deniyoruz bu seferde

teşekkür ederim
inşallah en kısa zamanda sende müjdeli haberini alırsın
sonuçta bir kızın varmış, ikincisi neden olmasın

inşallah canım dün çatlatma ignesi yaptırdım bakalım ne olacak

Bişey sorucam, ovulasyon testi yada kürler vs. kullanıyomusun?
Ben kaç kere gittim doktorlara yumurtlamam olmuşmu çatlamışmı fln diye
hiçbirinde de büyüyen bi yumurtaya rastlanmadı doktorlar hep tedavisiz olamayacağımı söyledi
Ama kendi kendime ewde ovulasyon testi yaptım adetimin 13. gününden başlayıp
taa 25. gününe kadar fln ve 26-27.günleri test pozitif çıktı
o günlerde şansımızı denedik, bildiğim hamile kalmayı kolaylaştırıcak bütün yöntemleri denedim ve tuttu
hesaplamalara göre de o günler hamile kalmışım gerçekten
kendiliğimizden de bişeyler denemenin faydası var diye düşünüyorum

ay canım ne iyi yapmışsın ben hiç denemedim öyle şeyler ama şimdiki ignemden sonrada olmazsa denemeyi dğşğnüyorum sogan kürünü incir kürünü hyıt tohumunu iyi sölüyorlar bana ne kadar yarar acaba ama dün çtlatma vurdurdum bu ay beklemeliyim

evet bu ay beklemen en iyisi, ben tedavi sürecinde değilken yapmıştım
ama soğan kürünü korunduğun bi zaman denemen daha mantıklı, o rahmi temizliyomuş çünkü
yeni oluşumdaki bi bebeği de atma ihtimali olabiliyomuş diye duydum o sebeple çocuk isterken kullanmadım
ama incir kürünü we bal-tarçın-çörekotu kürünü 2 ay sırayla denedim
hamile kaldığım ay incir kürünü uygulamıştım
eşime test yaptırmadık bi problem varmı bilmiyoduk ama ona da sperm arttırıcı kürler içirdim 2 ay
arkadaşlar söyleyince çok gülüyolar ama napiim çaresiz hissedince umut olacak risksiz yöntemleri de denemeden duramadım :kedi:

canım nekadarlık hamilesin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…