Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

cerrahpaşadan randevu almak çook zor bende alamadım bekleyecek zamanımda yoktu özel bir hastanede çektirdim

Merhaba kızlar uzun zamandır buraya girmiyorum bugün sizlere umut olmak için yazmak istedim..bende polikistik overliydim ve kiloluyum 3senedir ilaç tedavisiyle gebe kalmaya uğraşıyordum ikinci çocuğuma ilk çocuğumu da kısa bi ilaç tedavisi sonucunda kucağımıza almıştık oda progestan kullandığım ay ilk çocuğuma da hamile kalmıştım.şimdi ikinci yavruma Hamileyim üç senedir tedavi görüyordum kölemin çatlatma iğnesi vs vs her ay bunlar tekrarlamıyordu fakat olmuyordu hep hüsranda. Çok şükür sonunda doktorum yine bana progestan verdi üç sene boyunca progestanlık bi sıkıntın yok hormon düzeylerin iyi falan diyordu sonunda ısrar ettim aldım.o ay tatile de gittik ilaçlarımı aksatmadan içtim kölemin ve progestanı ve çok şükür yine progestanı kullandığım ay hamile kaldım şu an doğumuma on gün var.bende umutsuzca bakardım forumlara bi şekilde hamile kalan oldumu umudum artaydı.size umut olmak için yazdım.hemde 100 kiloda hamile kaldım şimdi son ayım 115 kiloyum.Rabbim herkese nasip etsin bana da sağlıkla hayırlısıyla kucağıma almayı nasip etsin.kilo PKo hiçbir şey engel değil önce Rabbim nasip edecek sonra ilaç vesile.ama progestanı vurgulamak isterim bilginiz olsun bana Rabbim çareyi onda bulduruyor.Allah hepinize nasip etsin banada çok dua edin ne olur doğumum ve bebeğim için sağlıkla hayırlısıyla kucağıma alayım.:nazar:

Merhaba kızlar uzun zamandır buraya girmiyorum bugün sizlere umut olmak için yazmak istedim..bende polikistik overliydim ve kiloluyum 3senedir ilaç tedavisiyle gebe kalmaya uğraşıyordum ikinci çocuğuma ilk çocuğumu da kısa bi ilaç tedavisi sonucunda kucağımıza almıştık oda progestan kullandığım ay ilk çocuğuma da hamile kalmıştım.şimdi ikinci yavruma Hamileyim üç senedir tedavi görüyordum kölemin çatlatma iğnesi vs vs her ay bunlar tekrarlamıyordu fakat olmuyordu hep hüsranda. Çok şükür sonunda doktorum yine bana progestan verdi üç sene boyunca progestanlık bi sıkıntın yok hormon düzeylerin iyi falan diyordu sonunda ısrar ettim aldım.o ay tatile de gittik ilaçlarımı aksatmadan içtim kölemin ve progestanı ve çok şükür yine progestanı kullandığım ay hamile kaldım şu an doğumuma on gün var.bende umutsuzca bakardım forumlara bi şekilde hamile kalan oldumu umudum artaydı.size umut olmak için yazdım.hemde 100 kiloda hamile kaldım şimdi son ayım 115 kiloyum.Rabbim herkese nasip etsin bana da sağlıkla hayırlısıyla kucağıma almayı nasip etsin.kilo PKo hiçbir şey engel değil önce Rabbim nasip edecek sonra ilaç vesile.ama progestanı vurgulamak isterim bilginiz olsun bana Rabbim çareyi onda bulduruyor.Allah hepinize nasip etsin banada çok dua edin ne olur doğumum ve bebeğim için sağlıkla hayırlısıyla kucağıma alayım.:nazar:

öncelikle Rabbim sağlık sıhhatle kucağına almayı nasip etsin, uzun ömür ve baht açıklığı versin evladına. bu yazıları bize umut oluyor. :) :) :) bende klomenim bitti, geçen pazar günüde çat. iğnemi vurdurdum. Geri Allahtan artık. ben bu ay elimden geleni yaptım tevekkül ediyorum artık. :) :) çat. iğnesinden 14 gün sonra adet olunuyormuş. günler geçmek bilmiyor. :18:

allah ıkınızıde korusun canımm cok sevındım adına dogumda banada dua edermısın rıca etsem

devlet karsılıyormu ? bılgınız varmı arkadaslar. üniversitede yaptırmak ıstıyorum burda en ıyı suan orası ama bılgım yok nedır nasıl olur hamıle kalan varmı?

Bende incir +havuç kürüyle hamile kaldım ancak 6. Haftamda düşük yaptım nedenini bilmiyoruz henüz

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Cnm progesteron ilacının adı ne?Ben de pkoluyum ve doktorum progesteron testi istedi.

sizlere iki sorum var yardımcı çok sevinirim.4 aydır filan adet düzensizliğim var.dün bende pko olduğunu öğrendim ama doktor ciddi bişey değil dedi ilaç bile vermedi sadece takip edecez dedi.çocuk istediğimi söyledim hamile kalabilirsin dedi sadece yumurtlamalarmı takip edemiyorum düzensiz adet olduğum için.mesela adetimin üçüncü gününde hormon testi istedi sonuçlara bakarak bu test senin adet gününde değil aksine yumurtlama döneminde yapılmış dedi.halbuki baya adet oluyodum sadece normal edetime göre beşte bir oranında kan geldi ama hepten de yumurtlama kanaması kadar az değil. yumurtlama kanamasıdır dedi.sizde de böyle bişey oluyor mu? ikincisi tüylenme kilo sorunu olmayanda ilaç tedavisi uygulamıyoruz dedi. benim gibi pkolu olup da ilaç kullanmayan var mı?doktorum prof ve antalyanın en iyi kadın doğumcusu diyebilirim ama yine de sizlerin cevapları çok önemli benim için.

hamile kalmayı çok istiyorum ama önce vajinismu sonra miyom sonra da pko.bir de epilepsi hastası olduğum için bir süre düşünme hamilelik filan dedi doktorum.tam dört engel çıktı karşıma ne talihsizim yaa.

Arkadaşlar bisey soracam BN pko hastasiyim 2 senedir çocuk istioruz doktor 5 kilo ver dedi şekerim olmamasına rağmen seker ilaci olan matofin verdi tabi bu ilaç kilo verdirio bana hsg istio hsg cektiripte hamile kalan varmi ve bu ilaci kullanan varmi arkadaşlar bi yardimci olurmusunuz

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Selam arkadaşlar,
Uzun süredir girmiyordum foruma tekrar merhaba demek istedim. Ortalama 3-4 senedir adetlerim +30 günlük aralıklarla oluyordu. Senede en az 2 kez ortalama 1 ay gecikmeli oluyordu ve mevsim değişimindendir diyip es geçiyordum. Bu sefer tam 2-3 ay olmayınca doktora gittim. Ve sonuçççççç PKO hastasıyım. Hiç şaşırmadım bende kist olabileceğini tahmin edebiliyordum ama hep duymak istemediğim ve bu tip hastalıklardan çok korktuğum için kendimi avuttum. Hatta kist olabileceğini düşündüğüm için bir süre kendi başıma yasmin kullandım hem adetlerimi düzenlesin hem de kanser riskinden korusun diye nitekim işe yaramıştı ama benim yapımda bir ilacı uzun süre kullanmak malesef ki kolay değil. PKO olduğumu ilk duyduğumda gözlerim doldu resmen ve bir ömür bu hastalıkla yaşayacağımı düşünmek beni daha da üzdü açıkçası fakat umudumu yitirmedim. Kendimi çok boşladığım ve stresli bir dönemden geçtim sonunda 'istediğim zaman istediğim gibi kilo verebilirim yaza kadar istediğim kadar yerim' diyen ben ortalama 3-4 ayda 8 kilo aldım. PKO hastalarının zor kilo verdiklerini okudum. Fakat ben hayatımda 1-2 kere diyet yapmış ve çok uzun süreli önermediğim şok diyetlerle haftada ortalama 3 kilo verebilen biriydim. Bu diyeti şimdi tekrar denedim okuduğum yazıya inat 1 haftada yine 3 kilomu paşalar gibi verdim. Hala diyetime devam ediyorum ve ben hiçbir hastalığın çaresi olmayacağına ve benimle ömür boyu yaşayacağına inanmıyorum. Birçok yerde sadece ideal kilosuna ulaşanların hiç ilaç tedavisi olmaksızın PKO'yu yendiklerini okudum. Nitekim doktorum da kilo ve PKO'nun bir kısır döngüden ibaret olduğunu söyledi. Kilo verirsen PKO kaybolur kilo alırsan PKO artar orantı bundan ibaret. Korkulacak çok bir şey yokmuş aslında. İyi ki bunu öğrenmeyi ertelemeyi daha uzun sürdürmemişim. Sonucunda rahim ağzı kanseri, meme kanseri, kalp hastalıkları vb. birçok hastalığa davet çıkarıyor. Sadece ilaç tedavisi değil. Herşey beyinde bitiyor bana göre. İlaçlar sadece sizi motive eder ve ilerlemiş dengesizlikleri bir süre düzene sokar diye düşünüyorum. Kilo vermek ve stresten uzak durmak bu hastalığın en iyi tedavisi olabileceğine inanıyorum ki ben her hastalığımı böyle atlattım :) PKO' da son bulacak bundan eminim. Hiç bir şekilde umutsuzluğa düşmeyin ve kendinizi salıvermeyin unutmayın hayatta sizden değerli kimse yok hiç kimse hiç bir şey için strese girmeyin biraz egoizmden kimseye zarar gelmez .)

Sağlıklı günler sevgili forum üyeleri...

Hiç açıklayıcı olmamışsın maalesef.bi kere bitkisel tedaviye karşı olduğunu ve nadasa çekildiği zaman kullanılabileceğini söylemişsin.bu söylediğine katılmıyorum.3 kez gonal f iğne kullanmış birisi olarak şifanın nerden geliceği belli olmaz bilinçsizce değil tabi bu söylediğimde.insanlar buradan yazılanları okuyorlar ve son ümit belki de ne yapabilirim diye bi çare düşünüyolar.pkos denilen hastalığın kişiden kişiye değiştiğini bilmeniz gerek bi kere.ben hiç adet olmayan ve iğne aşılama tedavisiyle bir çocuğu olan ağır pkos luyum.prof dahil bir çoookk Dr a gittim ve hiç birisi doğum kontrol hapı önermedi öneremez bebek isteği olan birisine.zaman kaybından başka bişey değil bence.süreç uzatmaca yazmışsınız aslında öyle süreç uzatmaca oluyor bence.ayrıca diğer doktorlarda farklı bişey söylememişki.pkos direnç demek insülin direnci demek metformin kullanman şart.klomenin en yüksek dozunda dahi gunde 4 kez içtim hiç kullanmamışım gibi.insanların buradan yazarken bi kez daha düşünerek yazmasını rica ediyorum.size kızdığımdan falan değil yanlış anlamayın.bu arada soğan kürü kullanıyorum 2.bebeğim için ve bebek olmasa bile iyi yönde etkili olduğunu düşünüyorum.Allah herkese aratmadan evlat nasip etsin inşallah.

Selamlar,

zamanında yaşadığın stresini ve bu süreçteki sıkıntını anlayabiliyorum.Benim tüm yazdıklarıma baktıysan eğer,ben doktorumun benimle paylaştıklarını açıklıyorum.Herkes profa gidemiyor.Amacım aynı şeyleri yaşayanlara bir nebze destek olmak ve sorusu olanın sorsunu doktoruma sorup cevaplamak.
Yıllardır bu hastalığı senden farksız yaşamadım.
Haklısın Herşey Allahtan,bak bana olmaz dediler ve 14 haftalık hamileyim.Darısı olmayanlara.
Yine söylüyorum ben otlar kürler vs kullanmadım.İnsanlarıda yanlış yönlendirmedim.
Ancak sen soğan kürü diyerekte insanları yönlendiriyorsun.
12 Yaşımdan bu yana Prof. tarafından takip ediliyorum.Üniv.hastanesi,Acıbadem ve Memorial hastanalerinde.
Amacım bu tedavileri yapamayan insanlara destek olmak,tecrübeleri paylaşmak tamamen iyi niyet.
Ancak dediklerine yine de saygı duyuyorum.Hamile olmama rağmen topiğe giriyorum ki belki desteğe ihtiyacı olan arkadaşlarım vardır diye.Ama malesef senin suçlayıcı yazınla karşılaşmak çok üzücü.
Rabbim 2.çocuğu nasip eder inşallah.

tatlımm aynı zamanda derteşiyorduk seninle aynı zamanda gebe kaldık sanırım..Çoook mutlu oldum

Rabbim olmayan herkese nasip etsinn...

sevgiler.

kızlar herkese selam giremedim çok uzun zaman oldu. hepinizi özledim. herkese selamlar çok yoğunum biliyosunuz ikizlere delirmek üzereyim işe de başladım 5 dk vaktim yok. kendinize iyi bakın unuttuğumu düşünmeyin diye girdim.Hepinizi öpüyorum:KK14:

merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım pko hastasıyım 14 aydır uğraşıyoruz fakat bebişimiz olmadı 2 defa klomen +ovitrelle tedavisi oldum fakat sonuç negatif şimdi prugon 75 lik iğne yapıyorum kendime 4 gün ayrıca glifor içiyorum günde 3 defa çok kilolu olmama ragmen dr diyet ve egzersiz verdi bu şekilde hamile olan arkadaşlar var mı?:18::18::18:

Çok güzel bir site keşfettim diyet amaçlı tüm besinlerin kalorileri yazıyor kendime göre bir diyet planı oluşturdum ve 1 ayda 7.5 kilo verdim. Adet düzensizliğim için doktor duphaston ilaç vermişti sonra adet oldum fakat düzenli devam edebilmesi için tekrar yasmine başlama kararı aldık doktorla birlikte. 1 ay önce 68 kiloydum şuan 60.50 kg geliyorum. 60 kilonun altına düştüğüm vakit tüm ilaçları bırakıp düzenli adet görebilecek miyim onu deneyeceğim. Bakalım inşallah kilo vermek yumurtlamama yardımcı olur ve adetlerim düzene girer. Sonuçları sizlerle paylaşacağım. Kilo vermenin çok önemli olduğuna inanıyorum :KK34:

Çok güzel bir site keşfettim diyet amaçlı tüm besinlerin kalorileri yazıyor kendime göre bir diyet planı oluşturdum ve 1 ayda 7.5 kilo verdim. Adet düzensizliğim için doktor duphaston ilaç vermişti sonra adet oldum fakat düzenli devam edebilmesi için tekrar yasmine başlama kararı aldık doktorla birlikte. 1 ay önce 68 kiloydum şuan 60.50 kg geliyorum. 60 kilonun altına düştüğüm vakit tüm ilaçları bırakıp düzenli adet görebilecek miyim onu deneyeceğim. Bakalım inşallah kilo vermek yumurtlamama yardımcı olur ve adetlerim düzene girer. Sonuçları sizlerle paylaşacağım. Kilo vermenin çok önemli olduğuna inanıyorum :KK34:
Sitenin adi nedir acaba

Selamlar,

zamanında yaşadığın stresini ve bu süreçteki sıkıntını anlayabiliyorum.Benim tüm yazdıklarıma baktıysan eğer,ben doktorumun benimle paylaştıklarını açıklıyorum.Herkes profa gidemiyor.Amacım aynı şeyleri yaşayanlara bir nebze destek olmak ve sorusu olanın sorsunu doktoruma sorup cevaplamak.
Yıllardır bu hastalığı senden farksız yaşamadım.
Haklısın Herşey Allahtan,bak bana olmaz dediler ve 14 haftalık hamileyim.Darısı olmayanlara.
Yine söylüyorum ben otlar kürler vs kullanmadım.İnsanlarıda yanlış yönlendirmedim.
Ancak sen soğan kürü diyerekte insanları yönlendiriyorsun.
12 Yaşımdan bu yana Prof. tarafından takip ediliyorum.Üniv.hastanesi,Acıbadem ve Memorial hastanalerinde.
Amacım bu tedavileri yapamayan insanlara destek olmak,tecrübeleri paylaşmak tamamen iyi niyet.
Ancak dediklerine yine de saygı duyuyorum.Hamile olmama rağmen topiğe giriyorum ki belki desteğe ihtiyacı olan arkadaşlarım vardır diye.Ama malesef senin suçlayıcı yazınla karşılaşmak çok üzücü.
Rabbim 2.çocuğu nasip eder inşallah.
+

dodocuk hamileliğin hayırlı olsun öncelikle:nazar:.Rabbim hayırlısıyla sağlıkla yavrunu kucağına almayı nasip etsin inşaallah:emir_bebek:.Benim kimseyi suçladığım falan yok.Sadece senin yazdıklarına karşılık prof.lara gitmişsinya sürekli tecrübe açısından diyorum,merak ettiğim için sordum o kadar.sordumki insanalrın bilmedikleri varsa hep beraber paylaşalım.bunda alınacak üzülecek bir durum yok.soğan kürüne gelince ben öneriyorum demedim.Bende sadece senin gibi tecrübemi yazdım.
Ben sadece pkolu arkadaşlara şunu söylemek isterim.pkos tamamen kişisel bir hastalık.herkeste farklı belirtiler tepkiler gösterir.bunlar benim izlenimlerim.bir kişide etkili olan diğerinde olmaz.bu geneldede böyledir ama pkos çok daha başka bir hastalık.yaşayan bilir.benim önceki yazdıklarımıda okursanız ne demek istediğimi anlarsınız.ağır şekilde pkosluyum ve hiç regl olmuyorum.olmak içinde herhangi bir ilaç kullanmıyorum.gerek görmüyorum(bekarken doğum k.hapı kullandım bıraktığım an aynı )tabi dediğim gibi bende bir rahatsızılık vermediği için başkasında belki regl olmamak zarar verir bende yok.bütün tetkikler,ileri tetkikler dahil herşey yaptırdım.(aklınıza ne gelirse yapıldı.beynimde tümör varmı ona bile bakıldı)elhamdülillah hiç bişey çıkmadı herşey normal görünüyor.doktora sorduğumda doktorda vericek yanıt bulamıyor maalesef.yok çünkü bişey yok( ama aslında var tabi ama tıp bilmiyor şu anda belki drumda öyle söylemişti belki ileride sebebi bilinir bilemeyiz diye..o yüzden bende ilaç kullanmaktansa 2.bebek için bitkisel şeyler denemek istedim burdan okuduğum fayda gören arkadaşlardan etkilendiğim için.nitekim de soğan kürünü düzensiz ve inanmadan öylesine yapmama rağmen kendiliğimden adet oldum.zaten şu yaşıma kadar kim ne dediyse hiç biri bende aynı etkiyi yapmadı.bilmem fiziksel bilmem psikolojik.
benim demek istediğim pkoslu olupta sadece katı konuşup o yaramaz yok bu yarar demek insanları yönlendirmek olur.herkes aynı düşüncede ,aynı cesarette aynı bilgide vs.. değil.:KK16:kendimi anlatabilmişimdir umarım.:KK16:

Merhaba ben sizin 2009 da yazdiginiz paylasimlari okudum bende PCO var çok merak ettim sizi bebis oldu mu

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

oldu prensesim var 4 aylık :KK31: rabbim tez vakitte sizlerede nasip etsin:KK31:

oldu prensesim var 4 aylık :KK31: rabbim tez vakitte sizlerede nasip etsin:KK31:

arkadaşlar ben de pko luyum maalesef ve bebiş özlemi çekiyorum 1 yıldır :KK43: 2 defa klomen oldu yok tutmadı daha sonra 3 ay ara verdim çünküilaç mahvetmişti beni psikolojik açıdan. bu ay puregon iğne yaptım ama yumurtam oluşmamış çatlatma iğnesi yapamadık . klomenle illa 1 tane oluyordu fakat puregonla olmamış çok üzüldüm ağladım ama yapcak bir şey yok. şimdi regl olmayı bekliyorum izmir de kaan bozkurta gitmeye başlıcam geçen ay 6 sında olmuştum migren ağrılarım başladı bugün yarın olucam. Allah bizlere kolaylık versin. bir an önce sağlıklı bebişlerimiz le buluşuruz. pko lu hamile kalanlar yazın lütfen aşamalarınızı çünkü bize umut veriyorsunuz.

X