Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

merhaba arkadaşlar daha önce yazmadım sanırım bu topikte=) okadar cok dolasıyorumki sayfalarda artık hatırlamıyorum kusuruma bakmayın.
bende sızlerle hıkayemı paylaşmak ıstedım buaralar dertleşmeye cok ama cok ıhtıyacım var benı en iyi sizler anlarsınız ama sakın herkesın bana verdıgı tesellıyı vermeyın (senın bır cocugun var buna şükret gıbı) ben herseyın farkında olarak yazıyorum buraya ve herseferınde dıorum bunaa şükürler olsun dıe.ama duygularıma engel olamıyorum sızler gıbı. bende ılk adet görüğüm günden berı düzensızlık yasayanlardanım yani daha önce bılmedıgım adıyla pko luyum 30 yasındayım ve adet düzensılıgının sebebının pko denen ıllet olduğunu ayrıca bunun bende de varoldugunu tam olarak 2010 yılında ögrendım dıyebılırım.ızmırde yasıyorum bekarken devlet hastanelerıne gıdıp adet düznsızlıgı için her kan testı yapışlarında bana hormonlarında aşırı bır düzensızlık yok deyıp farlutal verıp gönderıler daha sonra evlnedım ıkı sene korundum ve çocuk ıstegı ıle özel bır tıp merkezınde düzensızlıgımı kontrol altına alınarak gebe kalmk ıstedım cok şükür rabbime kı ıı bır dr la karşılaştım pko olduğumu ve bunun ınsülin direncımdem kaynaklandığını söyledı ve glucophage + folıc aşıt başladık ondan önce düznsızde olsa korunmasz ılıskı oluyordu ama tutmamıştı ama bu ılac sebep oldu başlayalı ıkı buçuk ay olmuşken gebe kaldım 2011 yılında tabı oara toxoplasma enfeksıyonu osahıbı olduğumu ögrenıp hamılelıgımın ılk günlerı sıkıntı ıcınde gecmıstı neysekı enfeksıyon önceden gecmıskı bebegıme bişe olmadı. 2012 ocak ayında bır oğlum oldu cok şükür rabbime suan tam ıkı yasında ısteyen her kadına nasıp etsın rabbım bu güzel duyguyu ınsaallah. ıkıncı bır çocuk ıstedım hemen olsun ama yıne korundum olurda hemen tutarda bakamam ıkısıne diyerek 1yıl bekledim sonra toplam 6 ay olmak üzere son 3 ayı serophene takvıyesıyle 3 ayın sonunda gebe kaldım cok sevındım ama sevıncım yarıda kaldı maalesef bebegımın kalbı durdu eylül ayında alındı. bu olay benı cok sarstı 1 hafta ıcın de toparlandım ama ınanın acısı hala boğazımda düğüm gıbı duruyor. tabı ıstegım hıc kaybolmadı kürtaj olduktan sonra hıc korunmadık tekrar olacağına cok emındım ama henüz bır gebelik yok bu durum benım psikolojımı altüst ettı ınanın. bıırde bu ay okadar cok gebe haberı aldımki herkeste benımle paylaşıyor kımseyıde kırmak ıstemdıgımden boynum bükük dınlıyorum sevınmıs gıbı yapıyorum ama garıp bır duygu ıle kıskanıyorum onları.benden hemen sonra gebe kalan arkadaşlarım var ben dıyorum bebegım ölmeseydı sımdıye 30 haftalık olucaktım nısan sonu doğum yapıcaktım =( her ay test yapıp kendımde belırtı dinlemekten bıktım her adet oluşumda topluyorum kendımı tmm dıorum olucak ınsallah ama yınede beklenen adet tarıhı gecıkınce hep bı hayal kırıklığı Allahtan buay 4gün gecıktı sanırım düzene gırıcek artık çünkü dıyetteyım 91 kılodan 78 kıloya ındım aralık ayındakı kotrolumde kıstlerım hala benımleydı suan bılmıyorum ne alemdeler buay düzenlı ılskı olusturucam sanırım öncekı aylarda takmamk ııcın düznlı gıtmıyordu ılıskıler esımıde sıkmak ıstemıyorum işten güçten yoruluyor lar haklılarda artık kısmet bol bol dua edıp tövbe etmekten başka caremız yok tamamen teslım olup kısmet dememız kafi ama bunu yüregımızle söyleyemedımız ıcın kasılıyoruzda kasılıyoruz.

baya bır uzun yazdım derdımı dınleyenler okuyanlar allah razı olsun sımdıden umarım gebelıklerım sıze bır umut olmustr ama ınsallah benım gıbı kaybınız olmaz evlatlarınızı sag salım kucaklarınıza alırsınız

meraba canım herkez gb evladın var demicemde daha 4 senelik evlisin ve 2 yaşında bbegin var onun sana ihtiyacı var benc eonunla ilgilensen kafanı dagıtsan zaten bebegin sana gelir belki güzelde bi kızın olur bu kadar ıpratma kendini üzülme bebginde etkilenir eşinde hani cocugun büyük olsa dicemki haklıısn bu adar kahretmekte kendine ama daha bebegin cok küçük o bi abi olcak yaşa gelsin istedigi an hamile kalabilen insanalr bile 2.leri 1.ler okula başlıca yaşalrda yapıyolar yani bu akdar tasalanmak için çok erken bence yaşın kaç bilmiyorum ama bence sitresten olmuyodur biraz rahatlamayı denesen canım olmaz mı ne güzel eşin var oglun var bunalrı düşün ben tabii cocuk istemene bişey dmeiyorum kardeşleri olsun inşallah ama daha sorun etcek kadar cok geçmemiş bi kadının vucudunun eski hale gelemsi için bile dogumdan 2 sene geçmesi gerekiyomuş evladın olmasa başkalarının dogum hamile haberlerine de cnaın sıkılabilir ama cocugun var niye sorune diyosun anlayamadım canım burda bi arkadaşın kızı nerdeyse 15-16 yaşındaydı sanırım hamile kalabildi yani bizim imtihanımız evlat özlemiyle dmeekki benim 6 sene sonra oldu hamileligim elimizdne geleni yapıcaz ama hayatı zindan etmicez dimi kendimizede ailemizede üzülme bu kadar bence başka ugraşlar bul bebegin için evde faliyetler hazırla birlikte eglenin ögrenin en güzel yaşı şimdi en çok sana ihtiyacı var bence zman su gb akıp geçer onunla bebek düşüncek vaktin bile olmamalı at aklından gelsin süpriz yapsın bebegin

merhaba canım 30 yasındayım ben acele etmemın sebebı ıkı kardeş olucaksa yas araları fazla olmaması buyüzden nekadar erken olursa okadar iyi olur düşüncesındeyım =) benım kanaatımde stresten olmadığı yönünde zaten ama elımden geldıgınce farklı işlerle meşgul olup aklımdakını unutmaya çalışıyorum zaten oğlum yetıo dıyebılırım ama adet gecıkmesı dönemlerı sıkıntılı oluyor işte.bu konuyu elımden geldıgınce unutacak herseyı yapıorum elımde uğraşımda var dedıdıgım gıbı oğlum en basta rabbım onu hayırlı evlat etsın cümlemizinki ile birlikte inşallah. dr um zaten kürtajdan sonra 6ay bı bekleyeleım dedı oda 1 ay sonra doluyor nasıp dıyorum. bende okadar istiyorum beklemedıgım anda sürpriz olsun dıye dua edıyorum bırde dıyorum ya buara cok fazla hamılelık haberı aldım onlarla bırlıkte adet dönemımede denk gelınce hepten taktım . bu durumlar gelıp gecıyor böyle patlamalar oluyor sonra sönüyor maalesef bende burda içimi dökmek ıstedım . tavsıyelerın ıcın cok teşekkür ederım canım rabbım sağlıcakla almanı nasıp etsın bebegını kucağına.

canım merhaba seninle başka bir topikte daha karşılaştık nasılsın
bende hala uğraşıyorum 2. bebiş için ekimden buyana adet görmedim doktora gitmekten bıktım artık
geçen gittim artık el mahkum baktım olmuyor söktürücü verdi adetin 3 günü gel dedi
ilaç bitti 3 gün geçti hala adet yok daha öncelerindede çok kullandım söktürücü ama kaçıncı gün adet olduğumu unutmuşum
sen kaçıncı gün oluyordun
birde nasıl kilo verdin benim acilen vermem lazım (((((((((((

evt canım hatırladım merhaba iyiyim allaha şükür sen nasılsın? =) ıkıncı bebek ıstegını bı yasayan bılıo degılmı? ben aslında ordakı konudada okuduysan tekrar gebe kaldım fakat kalbı durdu alındı işte.onun üstüne zayıflamaya karar verdım ama dıyetısyenle oldu maalesef kendı ısteklerımın sona ermesını bekleseydım 100 kıloya merdıven dayamıştım gerçekten allah tan insülin yüksek çıkmasına rağmen kılo vermede dırenc göstermedı şükür. bu ay ölçtürücem bakalım hala yüksekmı kılo vermek işe yaradımı.

canım ben söktürücü kullanmayalı cook uzun zaman oldu zaten 1 yada 2 defa kullandım cok hatırlamıyorum ama ılk kullandığımda 1 hafta sonra gelmıstı dıye aklımda kalmış. hatta bende gelmedı henüz adetım dıe tekrar gıtmıstım sonrasında oldum dıe bılıyorum. sende gebelik yok demı kesınlestrdımı belkı gebesındr ondan gelmemıstr adetın öyle olanlar duydum kk da okudum hep... bu arada kac kılosun ben 91 dim maalesef şükür 78 e ındım ama kabus muş yemın ederım ogünler.

doktora gittiğimde kanda gebeliğe bakıldı canım negatif 12 gün oldu işte olsa çıkardı herhalde
akıntı var adet yok beklicem bikaç gün daha mecburen bende senin şu an olduğun kilodayım canım ama benim en az 60 olmam lazım
63 kiloyken düzenli adet görüyordum bebeğini okudum canım nasip herşey üzülme allah sağlıklı birer evlat nasip etsin hepimize

doğru çıkardı ekımden berı adet olmuyorum dıyorsun çünkü. bırde stres bızı mahvediyor sıkılıp üzüldüysen (ki hatırlıyorum sanırım babanı kaybetmıstın yanlış hatırlıyorsam özür dılerım. )yada bu bebek mevzunu kafana takıyorsan benım gıbı ondanda olmuyordr ben bırtürlü kurtulamıyorum o düşünceden kendımle basbasa kaldığım anda aklımda. evt canım hersey nasıple bızede sabırla beklemek kalıyor gerıye allah razı olsun unutmadım ama alıştım işte. dıyet lıstemı paylaşırım ıstersen ama kendıne aıt bır dr kontrolünde olman cok daha iyi olur. ben bu dıyetı ablamla beraber yapıorum o dr a gıtmıyor ama dr uma sordum aynı sıstem yapılabılır ama mıktarlar konusunda bırsey dıyemem dedı anlayacağın 6 öğün yemek , atıştırmaları abur cuburları kesmek bu işin en keskın çözümü. ben bu ay 35günsonra adet oldum bır gün hafıf kanlı bır akıntı gördüm dedım yumurtladım heralde ogünü bos gecmedım ama yınede adet oldum.sevındıgım noktada akıntıdan sonra yaptığım hesaplamayla 3subatta adet olurum dıodum tam 4ünde adet oldum yanı düzelıo sanırım bırdahakı ayda böyle olursa cok sevınıcem en azından gebelik ıcın calısma günü ayarlayabılıcem =) düzenszken bılıosun mümkün degıl kendı çapımda bır calısma günü ayarlayım umarım düşündüğüm gıbı olur ınsallah sende adet olursun sıkıntısını bılırım cok can sıkıcı yıpratıcı bır zaman. hemen adet ol ınsallah bızı bu bıle sevındırıyor.

evet babamı kaybettim canıım 7 ay oldu
oyüzden pek bebek stresi yaşamadım hatta umursmadım bu 5 ay içinde
benimkisi pkodan gecikiyor başka bir altarnetifi yok
nasip kısmet herşey yineden fazla takmamaya çalışıyorum
olursa rabbimden olmazsa yine rabbimden
napalım elimizden geleni yapıp tevekkül edicez

büyükk günnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

bugün dogurucam kısmetse ne güzel uyuyodum sucu geldi boyu devrilesice uyuyamam artık şimdi of 5te kalktım kuran okudum dua ettim teheccüt kıldım sonra namazımı kıldım kahvaltı ettim şimdi orucum 8saat yeme içme yasaktı çünkümaçlıktan ölmem inşallah 3e kadar şimdiden için tuhaf mandalina felan yemek istiyorum heycandan zaten midem bulanıyo

acaba eşim ne alcak allahım ne zman vazgeçicem bu huyumdan süpriz delisiyim çakamıyorum ne aldıgını bide bişey almazsa dogum sancım o an tutabilir yani boğarım

ablam cok güzel kurabiye sepeti yaptırmış bide bez pasta facede resmini gördüm onlardna kafam rahat balibide süsülü zıbın yaptırtmış ben bunun altına tütü yaparım sonra bu süpriz oldu
Eki Görüntüle 968026 Eki Görüntüle 968027

görümcemde de bi hazırlıkalr var ama söylemiyo çatlıyorum

sırf ne aldıklarını öğrenmek için bile dogurulur yani seviyorum ulen hepsini sevildigimide hissettim cok şükür bu 6 senede ne kadarda soyutlamışım kendimi evlat özlemiyle ne kadarda uzaklaşmışım ailemden

telefonum hiç susmadı sağ olsun arkadaşlarım ne coka radılar allahım çok mutluyum heycanlıyımmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

dua edin ben hepinize edicemmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

tekrar başın sagolsun canım. senın ıcınde zayıflamak en iisi olucak gibi boyun kac ? benım 171 65 olmam lazım kemıkler agır olduğundan fzlası kötü olur dedı ama umarım 65 i görürüm. lisedeyken 68 i görmüştüm demekki zayıfmışım ama bana ozaman hiç öle gelmıodu =) takmamamız en doğrusu tevekkül etmek lazım gerçekten allah sabrımızı daim etsın.

canım yavrununu kucağına aldığında nasıl bır mutluluk duyacağını tarıf edemem az kaldı sag salım kucağına almayı nasıp etsın rabbım . annelık anlatılmaz yaşanır bır duygu sımdıden tebrık ederık hayırlı evlat olsun insallah

Haksevercim rabbim sag salim kucağına almanı nasip etsin inşallah rabbim kolaylık versin bizleride unutma canım dua et olurmu ALLAHA emanet ol canım

Ayy ben bile heycanlandim ya cok guzel allahim ins bizede naip eder b duyguyu..dua edicem sana allahim kolayliklka kucagina almana yardimci olsun..saglikla bebisini kucaklamani diliyorum.opuyorum cokkkkkk

adet oldum sonunda bugün yalnız dişim feci ağrıyor dişçi antibiyotik verdi umarım kesilmez
benim boyum 1.60 canım benim 55 olmam lazım aslındada 60 görsem öper başıma koyarım

adet oldum sonunda bugün yalnız dişim feci ağrıyor dişçi antibiyotik verdi umarım kesilmez
benim boyum 1.60 canım benim 55 olmam lazım aslındada 60 görsem öper başıma koyarım

aman gözün aydın canım şükür hoş gelmiş seninkiler =) bende gectıgımız ay antıbıyotık ıctım diş için ama adetım bıttı öle başladım ondan 1ay öncesınde gıtmstım dıscıye o vermıstı gebelıgın olup olmadığını kesınlestırıp öle ıcmem gerekıodu işte adet oldum bende kesılme ıhtımalıne karsı senın gıbı bıtınce başladım sonra koşa koşa dişçiye gıttım =) ağrım gecmıstı Allahtan o arada bekleyebıldım yoksa agrı cekılmez canım allah yardımcın olsun.

doğru senın boyuna göre 55 olman lazım =) benım de 65 ama bende 70 i görsem dıcem heh tamam yeter bu bana =) dedıgım gıbı lıstemı paylaşırım senınle ama azım lazım sabır lazım beynını iyi odakla zayıflamaya kendımden tiksinir gibi bakıyormuşum kıloluyken kendıme şimdi acayıp motıve oldum çok iyi hissediyorum kendımı ah bırde gebe kalsam tekrar benden mutlusu olmucak rabbim nasip etsin ınsallah hepimize.

okudukça ben heyecanlandım
inşallah bizede nasip olur birgün bu duyguları yaşamak
rabbim sağlıkla kucağına almanı nasip etsin,
kızını görünce bizi unutma hee

ben ağrıya dayanamazdım canım dün bütün gün yatırdı beni ilacı içmeme rağmen daha yeni yeni kesiliyor
napalım artık kısmette ne varsa o
sorma bende resmen kendime tiksinerek bakıyorum birde anlayışsız insanlar olduğu sürece insanın daha çok moreli bozluyor
inşallah hamilekalırsın bir an önce listeye gelince şu diş tedavisi bitsin öyle alırım senden şimdi pek diyet yapma havamda değilim

aman her yer ağrısın diş ağrımasın yaa =) evt ya ınsanlar cok düşüncesizce konusuolar cogu zaman ama yınede ınsanın en büyük destegı eşi benım eşim yaptığım her yemegı yedı allah razı olsun tuzsuzda olsa olsun dedı bence tuzlu bıle dedı =) kımı zaman olumsuz seyler söylesede ben pes etmedim hem kamçıladı benı bastan dıodu sen yapamazsın edemezsın dıe ama şükür oldu sonuna az kaldı =) bozma sende moralını sakın canım . ınsallah canım ınsallah tez vakıtte gebe kalalım . tamam ben paylaşırım ıstedıgın zaman lısteyı. buarada bugün adetın 6.günüydü normalde 7gün sürer azalırdı bugünlerde ama hala kanama seklınde devam edıo sıddetlı degıl ama 10günü bulcak heralde busefer belkıde kıstlermı yok oluo ne anlayamadım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…