Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

canım senin bebeiş ters dönmüş baya az kaldı canım ya iki büklüm olmuş çocukcaz :))

hatırladım canım hoşgeldin tekrar aramıza bizim topik bereketleşti bi kaç arkadaş kaldı sıra sizlerde inşaAllah ben inanıyorum sizde burda hamileyimmmm die yazcaksınz inşaAllah. rüyalar ah o rüyalar bende çok gördüm beni gördüler fln en sonunda çıktı çok şükür sennde öle olacak inş. ben hakseveri gördüm rüyamda hatta oda çıktı ama ben ikiz vede erkek gördüm o tersi oldu

canım senin bebeiş ters dönmüş baya az kaldı canım ya iki büklüm olmuş çocukcaz :))

kız hiç sorma geçen gittim doktora ayağı ağzına gircekti nerdeyse uzun bacaklı mı olcak ne. doktor yeri daraldı napsın dio yazık yavruma yaa:)) başıda aşağıdaydı gerçekten doğurcammı ne 2 ay bi hafta kaldı canım doğuma daha var yaa tabi bnm kız erken davranmazsa. kilosuda 1.120idi daha iyi olabilirdi dedi doktorum.. bn 8 kilo aldım ama 61 kilo oldum şişko ben

Sağol canım Allah razı olsun.hiç kolay olmadı stres stres yordu beni taşınma işi ve kızım:18:Zaman çabuk geçiyor evet canım,darısıda senin sağ salim kucağına almana inşallah
Canım tedavin hayırlı olsun inşallah bebeğin seninledir
Maşallah canım sağ salim doğsunda kilonu dert etme hiç bişey 61 kiloda kilomu

Merhaba kızlar. Ben uzun süre önce topiğe girip kaybolanlardanım malesef:78::78::78:
Kpss'ye çalışmak için foruma girmiyordum.Bugün size umut olması için yazmak istedim.
2yıldır çocuk için uğraşıyorduk eşimle.Ben pko'lu,33 yaşında ve şuan 105kg buarada.Bu kış 2 ayda 114kg dan 100kg indim Kilo verme sonrası hayatımda ilk defa ilaçsız 6-7 ayda bir gelen reglem ilaç kullanmadığım halde saat gibi düzenli geldi 6 ay boyunca.Mayıs'ta tüp bebek merkezine gittim.Sadece hormon teslerim yapıldı.Doktor düşük riski olur,en az 80kg olmalısın,daha kilo ver dediği için sonraki randevuyu aralık ayına atmıştık.Haziranda soğan kürü yaptım ama tekrarlamadım.Temmuz ayında başka sağlık sorunlarım çıktı,platin ameliyatı dendi ve o stresle çocuk olayı rafa kalktı.Ağustos ayından bugüne kadar folik asiti bile içmiyordum.Bırakın uzun süre yatmayı her seferde vajinal duş bile yaptım.Eylülde regle hiç olmadım.Bende ümidim olmadığı halde önce gebelik testi yapıp tarlusal kullandım yine olmadı.Ben hala durumu ameliyat korkusuna ve üzüntüye dayandırdım.Bugün eczaneye gidip yine tarlusal +gebelik testi aldım.İçimden "yine negatif çıkacak ama 1 tl değil mi deneyeyim "derken pozitif çıktı.Arka arkaya 5 test, hepsi pozitif çıktı.Hemen özele kan tahliline koştum, kanda da gebelik var dendi.
Hiç hamile kalmayı düşünmediğim ayda hamile kalmışım artı ilaçsız ve doktorun "bu kiloyla çok zor" demesine rağmen.Üstelik geçen ay 2 kere negatif çıkan sonuca rağmen 6 haftalık hcg değeri çıktı.Tek bildiğim cumaları Kenzül Arş duasını okudum ve Allah'tan diledim."O, ol dedi mi olur"
Ben henüz başındayım belki düşer bilmiyorum.Allah sağlıkla kucağıma almayı da nasip etsin ama şunu anladım ki ümidimizi kaybetmemek lazımmış.Birde çok kafamıza takıp üzülmemek.Allah her dileyen arkadaşımıza anne olmayı nasip etsin.

Son düzenleme:

Hope canım bugün beni aradığında yoldaydım ve pek müsait değildim ama neeeeeee dememek için kendimi zor tuttumAllah hayırlı etsin çok ama çok sevindim Allah nasip ettimi oluyor herşey boş.İnşallah değerin artar ve sağlıkla kucağına almak nasip olur,kendine ve bebişine dikkat et tekrardan hayırlı olsun canım

Kızlar sabaha karşı yola çıkıyoruz 12 saatlik yola ailem ve akrabalarımı görmeye gideceğim düğün var bide.Sevinçli ve heyecanlıyım.İlk defa ailece giidyoruz çünkü kızımlaDua edin benim için Allah nasip ederse gelince görüşürüz inşallah.Hepinizi öpüyorum Allah'a emanet olun

Sağol canım benim.İyi bir doktor araştırıyorum şuan bu hafta doktora gideceğim.Tam kaç haftalık bilmiyoruz henüz.İnşallah dediğin gibi olur.Burdaki arkadaşlara da umut olsun diye yazmak istedim bende
Düğün de bol bol eğlen Kuzucuğunla,ailenle iyi vakit geçir.Sağ sağlim dönün.İyi yolculuklar.

merhaba bende pikosluyum yaklaşık 1 tıldır tedavi görüyorum hala bişey yok doktorum son üç ay dedi sonra aşılama deneriz dedi ama ben bilmiyorum allah tüm isteyenlere nasip etsin inşallah.

Merhaba bende pcoluyum ilk aşılamam tutmadı ikinci aşılamam daha doğrusu ikincisi aşılama olmadı gonal-f kullandım daha sonra çatlatma iğnesini vurdum sonrasında aşılama yapmadan doktorum ilişkiye bıraktı ve hamile kaldım ama malesef düşük yaptım. İnşallah bu ay bayramdan hemen sonra tekrar gonal-f kullanmaya başlayacağım ardından çatlatma iğnemi vurup tekrar ilişkiye bırakacağız yalnız bu sefer doktorum Crinone 8% vajinel jel de verdi araştırdımda biraz sorunluymuş jeli kullanması ama napalım inşallah sonuç pozitif olurda hiçbirinin zorlugu önemli değil. allah hepimize nasip eder inşallah hepinizin dualarını bekliyorum inşallah güzel haberler alırım ve sizlerle paylaşırım:)

arkadaşlar bende pco luyum ayrıca prolaktin hormonu tedavisi gördüm en son 115 civarındayken 37e düşmüştü hamile kaldım.sanırım kilo baya önemli doktor kilo konusunda bana dikkat etmemi söyledi göbek bölgesinde yağlanma olmamalıymış bayada zayıftım zaten ve bir yıl doğal yolla olmasını bekleyelim dedi.çok ümitsizdim yaklaşık 8 ay sonra hamile kaldım ondan önce kimyasal gebelik oldu ama bu sanırım ilk gebeliklerde sık rastlanan bir durummuş.bence moralinizi bozmayın ve kendinizi bu konuya çok şartlamayın birde bir başka doktor ilişkiyi gün aşırı(bir gün ara ile) önermişti sanırım bu yöntemde işe yarıyor Allah hepimizin şifasını versin inşallah bir an evvel sağlıkla annelik duygusunu hep beraber tadarız

Kızlar pazartesi günü hamileliğimi öğrenip buraya da yazmıştım, umut olsun diye.Ama salı akşamı lekelenme başladı.Gece doğumevinden çarşamba öğleden sonrası için randevu aldım ama sabah kanama kırmızıya dönünce acile gittim.Dr."düşük riski var 10gün yat" dedi, birde progesteron verdi. Cuma gününe kadar yattım ama kanama durmadığı gibi et parçaları gelmeye başladı artı sancı.Duramadım evde, özele gittim. Dr." kese bozulmuş görünüyor" dedi, kan tahlili istedi ama özeller malum yanımda yeterli nakit yoktu ve eve geldim.Bugün de dahil hala kanama ve et parçaları gelmeye devam ediyor.Düşük yapıyorum farkındayım ama şuan nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilmiyorum. Düşüğün kesin nedeni için bebeğin patalojiye gitmesi gerektiğini anladım yazdıklarınızdan ama nasıl? Haftasonundayız, pazartesiye kadar evde düşerse ne yapmalıyım yada düşmezse pzts acile gidip kürtaj mı istemeliyim? O kadar kafam karışık ki. Sürekli ağlıyorum 2 gün bile sevincini yaşayamadık.
İşin kötüsü üniversitenin tüp bebek birimine başvurmuştuk 9 aralıkta randevumuz vardı.Kendiliğinden hamilelik oluştu diye randevuyu iptal ettik. Bundan sonrası için ne yapacağımı da bilmiyorum. Yol gösterebilecek olan varsa sevinirim. Moralim sıfır

selam kızlar bende çatlatma iğnesi yapılalı 18.günüm hala bende regl yok 15.gün idrar testi yaptım çıkmadı eğer gebelik yoksa neden regl olmadım normalde 14,15, gün olunca olması gerekmezmi dünde adet tarihim di adet günümü bekledim yine olmadım sizce neden böyle oldu tecrübelerinize ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim

canım çok üzüldüm ne desem boş teselli veremem dua edicem sana Allah sabır versin tez zamanda tekrar bu duyguyu yaşatsın kıcağına almayı nasip etsin.. bnde en kısa zamanda devlet hastanesine git özele gidemezsen düşük yapıyorum de acilden giriş yaptr bakarlar bende. üniv hastanesi yakınsa o tür bi yere gt. ist.daysan zeynep kamile git. tüp bebeğide düşünme biraz daha bak Allah nasip ettimi oluyo hem düşükten hemen sonra bakmazlar Allah yardımcın olsun canm..

bekle cnm birz daha bnmde öle olurdu geç çatladığı için yumurta bnm .ğneden 3 4 gün snra çatladıydı bi kere yanlış hatırlamıyosam. bi iki gün daha bekle olmazsan kanda gebelik baktr. inşaAllah hamilesindrr

geçmiş olsun bendede aynı durum oldu kanamayla kendi düştü ve kürtaja gerek kalmadı ama iki günde bi b hcgmi ölçtürdüm değerlerim sıfırlanana kadar 1 yıldırda bebek bekl,yoruz ama olmuyo hayırlısı sende canını sıkma allah hayırlısını versin

Kızlar bende 2010 yılından beri ilaçsız adet göremiyorum. 1 yıllık evliyim. Yumurtalıklarım tembel ve buna bağlı rahim incelmesi var.
Ayrıca hipofiz bezlerimde 6 mm lik bir adenom olduğu için prolaktinim de yüksekti, 2 ay kadar dostinex kullandım 2 yıl önce.
Doktorum bana 1 yıl dolana kadar kendiliğinden dene olmazsa yumurta takibine başlarız dedi. 3 ay cyclo progynova kullandım (daha öncede kullanmıştım) geçen ay gittim doktora 1 yıl dolduğu için. Henuz adet görmemiştim, ilacım yeni bitmişti. Bu ay adetini gör, sonrasında korun ve bir dahaki İLAÇSIZ adetinde gel dedi. Sorun da bu zaten ilaçsız adet olamıyorum... Adet olamadığım için tedaviye başlayamıyorum.Sizce doktorum ilaçsız adetini bekle demesine rağmen yine cyclo progynova kullanıp , adet görüp öyle gitsem yumurta takibini ya da test sonuçlarını etkiler mi? Daha fazla beklemek istemiyorum , bir an önce tedavim başlasın artık zaten kim bilir ne zaman sonuç alacağım :2:

Cevaplar için sağolun kızlar. Cumartesi akşamı devlete gittim. Acildeki bayan dr.çok ilgilendi sağolsun ama patoloji için parça kalmamış dedi. Sonrasında 2 parça daha geldi ama ben dr.a güvendiğim için pek önemsemedim artık.Düşük tekrarlandığında bakılıyormuş genelde,ilk düşüklerde inceleme yapılmıyormuş. Birde haftasonuydu zaten lab. kapalıydı. Şuan kanamam bitti sayılır. Sadece ara ara ağrım oluyor, o da normal dediler.Hcg'ye baktırmadım nasıl olsa sıfırlanacak önemsemedim o yüzden.
Bundan sonrası için kilo vermeye çalışacağım.14kg verdim adetlerim düzene girdi,2yıl hamile kalamazken hamile kaldım ama 105kgla.Kilom yüzünden kaybettiğimi düşünüyorum bebeğimi.Çünkü tüp bebek merkezindeki dr.da "Kilo fazlalaştıkça düşük riskin artar.En fazla 80 olmalısın" demişti.pko'lu olupta kilo vermeye çalışmakta tam bir işkence
Yanlış dua ettiğimi anladım. Hep"Allah'ım bir bebeğim olsun" derdim, oysa" sağlıklı, hayırlı bir bebeği kucağıma almayı nasip et "demek gerekiyormuş.

Canım seni arayacaktım çok üzüldüm bir anda sevinirken hay AllahNeyse sağlık olsun canım Allah beterinden korusun vardır bundada bir hayır hamile kalman bile önemli bir adım inşallah bundan sonra hayırlısıyla hamile kaldığında sağlıkla kucağına alırsın bebeğini canım kendini üzme yien olur inşallah uygun olunca konuşalım telden kib Aeo

offf bende 1 yıldır beklemedeyim 2ay önce tekrar drye gittim ve LH hormonumun 15 oldugunu ve pkolu oldugumu söyleyip adet söktürücü ve yasminverdi 3 ay kullan dedi ama ben sadece 1 ay kullanıp bıraktım yasmini şimdi hayıt içiyorum :2: bu arada 1 yıl öncede dış gebelik hikayem vardıı.. ALLAHIM sen herkesse hayırlısınu verr bu durumlar çok zor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…