Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

teşekkür ederim canım. biraz geç oldu ama ikizlerden giremiyorum hiç. tüp bebek benim kızlarım. ben de klomenle başladım cevap alamadık. iğneye geçtik aşılama yaptık olmadı. son çare tüp bebek yaptık. allak yardımcınız olsun. sabırlı ol moralini yüksek tut.

kızlar nerelerdesinz yaa öksüz kaldı topik:) burcu, bahar neyaz, hakseverde hiç gelmiyo bebişi göbüşe aldı unuttu bizi

canım nasılsın. valla kızlarla giremiyorum ben . bütün vaktim onlarla geçiyo mamaydı kakaydı gün bitiyo. sn nasılsın neler yappıyosun nasıl gidiyo bebeş napıyo

canım nasılsın. valla kızlarla giremiyorum ben . bütün vaktim onlarla geçiyo mamaydı kakaydı gün bitiyo. sn nasılsın neler yappıyosun nasıl gidiyo bebeş napıyo

iyi olmanıza sevindim canım siz iyi olunda hergün girmesenizde olur arada girin iyiyiz yazın ama işe başlamadınmı daha ne kadar oldu kızlarımız isimlerini ne koydun bu arada büyüdülermi bira ele avuca geliyolar mı:) bnde iyiyim canım ya bgn kaynanamla kışlık melemen yaptık yoruldum kasıldı kızım ağrı gitdi kasığıma bide misafir geldi karnın aşağıda sanki son ayınmış gibi dedi. biraz moralim bozuldu.. öle işte canım sabırsızlıkla bekliyorum bende kızımı gelsede ısırsam totosundan

bende bu ay tüp bebeğe geçiyorum bişey sorucam kime gittiniz tüp bebek için

arkadaşşlarr bende başladımm bu ay klomenee...bugün etki etmişmi kontrolümm varr..çok heycanlıyım..ve korkuyorumdaaa...

ama bi sorunumm varr...netten araştırdım..prolaktinim yüksekmişşş prolaktin yüksekken klomen etki etmezmişş diyee..çokk morelim bozulduu..bana prolaktinin düşürücü ilaç vermesilazımmıs vermemişş....nasıl dr bunlar yaaa ben ne hallerde gittimorayaa şunların yaptığına bakk...

inşallah benim okuduklarım yanlıştırr....gelince yazarımm sonucu...

bu arada bende pkoluyum..4.5 yıllıkda evliyizz...ama yok bebişşş

meraba inşallah bu ay bebeiş gelir karnınıza:)

benimde pkom vardı ve prolaktinim yüksekti prolaktin yüksekken gebe kalınamaz ama yumurta büyür klomenle pkolu oldugum için en az 3-4 yumurtam büyürdü günde 1 taneyle 5 günde ama prolaktin ilacı dostinex çok önemli o süt hormonu çünkü nasıl lohosa kadını emzirdigi için süt hormonu yüğksek diye gebelikten korunuyosa bizim gebe olmadıgımız halde bu hormonumuz yüksek ve hamile kalmaya engel

çokk sağoll arkdaşımm açıklamann içinn yaaaa...şuanki duygularımıı ruh halimi tahmin bile edemezsinnn...rabbim herşeyinn hayırlısını versinnn...dr güvenim kalmadı hiçççç...

dostinew verdi dr um ama haftada sadece 2 tane dedii...yeterlimi acaba?? sen kaç içmiştinn...bide sen tedaviyle mi hamile kaldın nasıl olduu...

rabbimm bebeğini kucagına aldığınn günleride göstersin inşallahh...ikinizede sağlık sihhat diliyorum allahdan...

kızlarr ben geldimm drdann....daha ben açmadn taramalı tüfek ağzımı o dosyamı okuyordu ve sana dostinx vericem dedi prolaktin içinn...bende glukofende istiyorum dedimm..onuda yazdıı..

muayene etti...sol yumurtalıkta 1 fol,kül var dedi 7mm dedi istediğimiz kadar büyümemiş dedii..bi kutu daha klomen veriyorum iç hemen haftaya salı yine gel dedi...

böylesinide ilk gördümm..haftaya salı çok geçdeğilmii..?? günde 3 dene vereydi en başından daha iyi olardı sanki .:) :) ayy ne bilemm...inşallah o zamana kadar daaşırı büyümezz...

doskinex midir nedir onu kullanan varmı ne kadarda etki gösterdii... bide bana haftada sadece 2 tane içeceksin dedii...azdeğil mi??

yok canım az değil çok etkili bi ilaç o biraz öle kullanırsın sonra haftada bir sonra onbeşte bir ben öle kullandım yani. hemen düşürüyo zaten. bide klomen etki etmemiş bi kutu daha verelim demesi saçma geldi bana ilk defa duydum. bu klomen deneme yanılma yöntemi bi nevi en az dozda başlanır gittikçe çoğaltılır. çünkü birden yüksek dozda verde birden fazla yumurta oluşabilir buda istenilen bişi değil. ha az geldi diyelim genelde bidahaki adette yüksek dozda devam edilir. benlar bnm tecrübelerim canım:) Allah en kısa zamanda sana ve tüümm isteyenlere nasip etsin inşaAllah anne olmayı.

tahmin edememmi merak etme en iyi ben bilirim ve bu derdi çekenler 6 sene uğraştım bende ve sen daha yolun çok başındasın inşallah çok uğraşmazsın ama klomen en baştaki tedavidir daha neler neler var sen öğrenme inşallah

dostinex ben haftada bitaneyi yarısını pazartesi yarısını perşembe içiyodum o kücücük ilaç çok etkili bi ilaç yani haftada 1 bile yeterli ki benim prolaktinim 80lerdeydi ilk önce o ilaçla hemen 0lı değerlere düşec ektir etkisini hemen gösteriyo ve hamile kalana kadar kullanman gerekli bırakınca gene çıkar çünkü benim düşse bile haftada yarım yada akoıma geldikçe 15 günde 1 tane içerdim ilaçlara midem aşırı tepki verdiğinden o ilaç beni çok etki,liyodu yan etki yapıyodu bende içtigim günün ertesi gün hiç kalkamıyodum ayaama içilmesi zorunlu bi ilaç

bana gelince sayısız klomen ve yumurta takibi sonrasında 4 aşılama yaptırdım klomenle hiç iğneli aşılama yaptımamıştım yani yumurtalarımı iğneyle büyütmemiştik çünkü klomenlede çok yumurta büyüyodu neyse sonra yaşım 23 oldu devlet karşılamaya başalyınca özelelrden sıyrılıp fakülteye başladım doktorum harikaydı 2 sene gel git sonucu rapor çıkarrttım ve direk tüp bebek yapmak için ilaçlara başladım düşük dozla bile 15 yumurtam oldu 15te büyümeye meyilliydi iptal edildi çok diye sonraki 2 ay kist oldu 2 ay sonunda gitmeyen kistimi ameliyatla operasyonla aldı doktorum sonra tekrar çok düşük dozla iğnelere başladık 3 yumurtam oldu çatlatma iğnemi vurmam gereken günü karıştırıp bi gün sonra vurdum doktora gittiğimizde 2 yumurtam çatlamıştı bi tane vardı doktor tüp bebegi iptal etti şans az olur diye boş geçmesin diye o ayımız aşılama yapalım dedik ilk kez iğneyle büyüyen yumurtalarıma aşılama yaptık ve süprizz karın agrısı diye gittim meger hamileymişim çok şükür

klomen ben günde 1 tane 5 gün kullanıyodum büyüyodu yumurtam ama herkezinki başka oluyo 7mm çok az o yüzden bi kutu daha vermiş merak etme çok yumurta olursa iptal edilir bence bi kutu daha içmende bi sorun yok oluyo öyle şeyler ilaça etki evrmezsen iğneyle büyütülür yumurtalıkların pkolu olmak böyle bişey doktorlar kestiremez snein nasıl tepki verecegini deneyerek buluyolar doktorna güven en başta dostinexde dediğim gb 2 haftada az değil ben 1 tane içerdim

oyyy oyyy desene sen daha ne çektinkii....rabbim kimsee çekemicegi yükü yüklemezz amaa...ben bu konuda çok zayıfımmm...dahaşimdiden herşeye aglıyorummm...

bende 4.5 yıllık evliyimm..ilk senemde klomen tedavisi gördüm 5 ay..ama hiçbişi olmadı...ve ben ozaman çok kilolydumm...psikolojik olarakdaçok kötüydüm..ve ara verdim uzun süree..hep kendiliğinden olsun diye dua ettim ama nasip değilmişşş..

şimdi baya kilo verdim ve başladım ..bakalımm neler olacakk dediğin gibii daha yolun başındayımm...ve inanın bu yorumların bana nasıl destek oldu anlatamamm...çokk sağol..allahda senin gönlüne göre versinn..

aminnnnn diyorumm..rabbim seninde gönlüne göre versinn....

yaww bende ilk defa duydum böylesinii...yani benim bildiğimde bidahaki aya günde 3 e çıkarr bunu ilk duydumm..bakalımm...yaa kadınaokadar şey sordum okadar şey söyledim kii doktorr benimm diye yann gözle baktı bana sustum en sonundaaa...dua ediyorumm...rabbim hayırlı dr larla karşılaştırsın...bakalım inşallah işe yarar...

yaa bidee arada bari çağırsaydı 10 gün klomenn kistt felan olacak diyede korkuyorummm...

amin canım hepimizin inşaAllah. ya sen bilirsin ama bence doktorunu değiştirmelisin bana hiç mantıklı gelmedi bu yaptığı şey dediğin gibi kiste dönüşse yumurtalar bide onun gitmesini bekliceksn. bnde 5 sene tedavi gördüm nerdeyse böle bişi duymadım

Kızlar nasılsınız uzun zaman oldu giremedim topiğe evi taşıdık çocukta olunca çok zor fırsatım olmuyor saatlerce kalmaya.İnşallah hepiniz iyisinizdir.Sveh az kalmış canım doğuma Allah sağlıkla kavuştursun nasıl gidiyor umarım bir sıkıntı yoktur.Hakseverim seninde az kaldı canım Allah gnlünüze göre verdi.Darısıda diğer arkadaşların başına,Kızımda 7.aydan gün aldı teyzeleri emekleme adımları çok olmasada kendini zorluyorEkim başı gibi Adana Mersine gidiyoruz akrabamın düğünü var ordanda anneme geçicem torununu görsün rahatsız olduğu için uzun yola çıkamıyorBiz gideceğiz nasipse.geçmişi okuyamadım varmı hamile haberleri:44:Burcucuğum ikizlerin nasıl canımWaw kendini üzme canım senind eolucak inşallah,k,lo vermenide çok taktir ettim,Allah bu azminin mükafatını vericek inşallah.Kendinize iyi bakın öpüyorum sizleri görüşmek dileğiyle

hayırlı olsun canım yeni eviniz. gerçekten zor olmuştur küçücük çocukla. maşaAllah nehirimizde büyümüş annesi zaman çabuk geçiyo dimi.. bnmde 2.5 ayım kaldı işte. daha çok var sanki annenlede hasret gider hayırlısıyla gidip gelin inşaAllah öpüyoruz sizi kızımla kocamn

kızlar merhaba uzun zaman oldu buraya girmeyeli 1,5 sene beni hatırladınızmı bilmiyorum ama burcu ve sveh sizleri ben biliyorum sizin adınıza çok ama çook sevindim ben bu ay tedaviye başladım yumurtam büyüdü 20 mm ken çatlatma iğnesi oldum bugün 7. günüm kabız olmuşum sabah kalkdığımda felaket bir ağrıyla tuvalete koştum 2 saat boyuncada girdim girdim çıktım ilaçların etkisi mi bilemiyorum bugünlerde herhangi bir belirti olurmu bilmiyorum ümitlenmek istemiyorum ama elimde değil güzel hayaller beni bırakmıyor hiç kötüsünü düşünemiyorum hep iyi şeyler aklıma geliryor eşim rüya görmüş doktora gitmişiz muayanede 1,2,3,4 tane bebeğiniz nar hayırlı olsun demiş ve eşim oraya bayılmış o da bu rüyanın üzerine hamilesin diyor olmazsa nasıl olacak bilemiyorum hamile kalanlar a birr hassa bugünlerde belirti oluyormu dikat etmem önerileriniz varmı ..
RABBİM HERKESİ HAYIRLI EVLAT NASİP ETSİN

herkezde değişik etkiler yapıyo canım bende son aşılamamda kasık agrısıyla gittim doktora 2-3 gün tuvaletin kapısından ayrılamadım yani büyük tuvaletim var gb ama yapamıyorum yapsamda arahhatlayamıyorum hani ne popomda ne vajinada değil tam ortasında bi baskı vardı hep oda kabızmışsın gb hissettiriyodu doktora gittim muane edip gazın var demişti sonra test yaptık meger gaz benim bebekmiş inşallah seninde bebeğindir o :) ama hem ilaçalrdan hem psikolojikte olabiliyo kayısı ye kabızlıga iyi gelir bol bol su iç rahatlarsın inşallah kendini çok dinlememye çalış allah yüzünü güldürsün evinizi neşelendirsin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…