Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

Kizlar merhabalar ben de 1 yıllık evliyim hic bir şekilde korunmadim pkoluyum diye simdi 3 aydir duphaston kullanıyorum adetlerim duzene girdi ki zaten her ay olabiliyodum sadece 36 gunde oluyordum dimdi ilac sayesinde 29 gunde oluyorum bu ay ovulasyon testiyle hamilelik icin uygun gunu bulup iliskiye girdik adetimin 17 ekimde olmasi gerekiyo bakalım bekliyorum eğer gebelik olusmazsa 3 ay daha ilacı kullanıp doktora gidicem bu kez çocuk için aranızda duphaston kullanan varmi

arkadaşlar merhaba.ben de pkoluyum.ama çok şükür üç yıl sonunda 7 aylık hamileyim.çatlatma iğnesiyle hamile kaldım.her ay çatlatma iğnesi vuruluyordum ama o ay duphaston da vermişti doktor.ve bebeğim tutundu.inanın her gün dua ediyorum allahım isteyen herkese nasip et diye.
o süreçte çok da isyan ettim zaman zaman ama sonunda oldu ve çok mutluyum.
a zamana kadar hep erteliyordum hayatımı.ya hamile kalırsam diye yaşıyordum her şeyi.o ay değiştirdim.zayıflatan mısır gevreği aldım.yeter ya dedim.zarar verir diye korkuyordum hormonlu şeylerden uzak duruyordum falan.ve o ay hamile kaldım.çok tuhaf bir duygu çok da güzel.
inşallah en kısa zamanda sizlerin de güzel haberlerini alırız.

arkadaşlar merhaba.ben de pkoluyum.ama çok şükür üç yıl sonunda 7 aylık hamileyim.çatlatma iğnesiyle hamile kaldım.her ay çatlatma iğnesi vuruluyordum ama o ay duphaston da vermişti doktor.ve bebeğim tutundu.inanın her gün dua ediyorum allahım isteyen herkese nasip et diye.
a zamana kadar hep erteliyordum hayatımı.ya hamile kalırsam diye yaşıyordum her şeyi.o ay değiştirdim.zayıflatan mısır gevreği aldım.yeter ya dedim.zarar verir diye korkuyordum hormonlu şeylerden uzak duruyordum falan.ve o ay hamile kaldım.çok tuhaf bir duygu çok da güzel.

merhaba canım Rabbim hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin bebişini :KK16: bende pkolu yum bugünde rüyamda hamile olduğumu çğrendim rüyası bile güzeldi :KK17:

çok mutlu oldum senin adına gerçekten.bende pkoluyum klomenle çatlatma iğnesi kullanıyorum.adetime 3 gün var.test yaptım negatif.acaba erken mi?mutsuz oluyor insan.1 yıldan fazladır korunmuyorum.2aydır tedaviye başladım:KK43:

iyi olmanıza sevindim canım siz iyi olunda hergün girmesenizde olur arada girin iyiyiz yazın ama:KK19: işe başlamadınmı daha ne kadar oldu kızlarımız isimlerini ne koydun bu arada büyüdülermi bira ele avuca geliyolar mı:) bnde iyiyim canım ya bgn kaynanamla kışlık melemen yaptık yoruldum kasıldı kızım ağrı gitdi kasığıma bide misafir geldi karnın aşağıda sanki son ayınmış gibi dedi. biraz moralim bozuldu.. öle işte canım sabırsızlıkla bekliyorum bende kızımı gelsede ısırsam totosundan:KK23:

bayramdan sonra işe gidip bir aylık yıllık iznimi alıcam o da bitince iş başı maalesef.kızlarım 4,5 kilo oldular artık sevmelik oldular. isimleri pelin selin :) çok yorma kendini ben de son zaman hiç yatamadım 35 haftada geldiler. bu haftalar çok önemli yat dinlen canım.öpüyorum seni.

bayramdan sonra işe gidip bir aylık yıllık iznimi alıcam o da bitince iş başı maalesef.kızlarım 4,5 kilo oldular artık sevmelik oldular. isimleri pelin selin :) çok yorma kendini ben de son zaman hiç yatamadım 35 haftada geldiler. bu haftalar çok önemli yat dinlen canım.öpüyorum seni.

oy maşaAllah size yaa Rabbim ayırmasın sizi hiç inşaAllah. öp bnm yerime annesi ikisinide azcıkta ısır:) bnmde 1.5 ayım kaldı sabırsızlanıyorum iyice:) hee bide bnm kız cimcime olcak sanırım perşmbe gttm 1.5 kg dı doktor daha iyi olabilirdi daha iyi beslen dedi. yememde iyi aslında ama neden zayıf anlamadım bnm kız bana çekmiş sanırım:KK70:

Son düzenleme:
oy maşaAllah size yaa Rabbim ayırmasın sizi hiç inşaAllah. öp bnm yerime annesi ikisinide azcıkta ısır:) bnmde 1.5 ayım kaldı sabırsızlanıyorum iyice:) hee bide bnm kız cimcime olcak sanırım perşmbe gttm 1.5 kg dı doktor daha iyi olabilirdi daha iyi beslen dedi. yememde iyi aslında ama neden zayıf anlamadım bnm kız bana çekmiş sanırım:KK70:

olsun canı içinde olsun. benimkiler de çok küçük doğdular biri 1860 diğeri 2600. hamileliğin son zamanlarında iyi kilo alıyorlar. iyi beslen canım

Merhaba ben 2 yildir evliyim ve pko luyum.doktor 8 ay once diyabet ilaci verdi fakat tam kullanamadim araliksiz kullanmami soyledi.en son 14 agustosta regl oldum bu sefer de tarlusal adet sokturucu verdi fakat ilac biteli 14 gun oldu ne gelen vaar ne gideen:KK43: 2 aydir adet de olmuyorum..adet olursam 3.gunu birtakim testler istedi ve 15.gunu primolut verdi duzene sokmak icin..1 ay once kan testi yaptirmistim negatifti bugun doktoru aradim idrar testi yap diyor sabaha bakicam ama umudum yok..regl de olmadim ne yapmam lazim bilen yasayan var mi???

Merhaba ben 2 yildir evliyim ve pko luyum.doktor 8 ay once diyabet ilaci verdi fakat tam kullanamadim araliksiz kullanmami soyledi.en son 14 agustosta regl oldum bu sefer de tarlusal adet sokturucu verdi fakat ilac biteli 14 gun oldu ne gelen vaar ne gideen:KK43: 2 aydir adet de olmuyorum..adet olursam 3.gunu birtakim testler istedi ve 15.gunu primolut verdi duzene sokmak icin..1 ay once kan testi yaptirmistim negatifti bugun doktoru aradim idrar testi yap diyor sabaha bakicam ama umudum yok..regl de olmadim ne yapmam lazim bilen yasayan var mi???

inşallah hamilesindir :KK31: değilsnde biran önce adet lup tedavine başlarsın umarım yolun daha çok başındasın çok okuyup çok sitres yapma bazen cahil olmak bişey bilmemek en güzeli ben 6 sene boyunca o-kuyup araştırıp netten boşuna boşu boşuna hrap etmişim kendimi bilme görme okuma mümkünse kendini tutabiliyosan çünkü sitres oldukça hormonlar etkileniyo ve malesef bebek olmuyo ne zman pes diyosun kafandan atıyosun o zman oluyo bu duruma gelmeden rahat olmaya çalış allah kolaylık versin:KK16:

Merhaba kızlar. Ben uzun süre önce topiğe girip kaybolanlardanım malesef:78::78::78:
Kpss'ye çalışmak için foruma girmiyordum.Bugün size umut olması için yazmak istedim.
2yıldır çocuk için uğraşıyorduk eşimle.Ben pko'lu,33 yaşında ve şuan 105kg buarada.Bu kış 2 ayda 114kg dan 100kg indim Kilo verme sonrası hayatımda ilk defa ilaçsız 6-7 ayda bir gelen reglem ilaç kullanmadığım halde saat gibi düzenli geldi 6 ay boyunca.Mayıs'ta tüp bebek merkezine gittim.Sadece hormon teslerim yapıldı.Doktor düşük riski olur,en az 80kg olmalısın,daha kilo ver dediği için sonraki randevuyu aralık ayına atmıştık.Haziranda soğan kürü yaptım ama tekrarlamadım.Temmuz ayında başka sağlık sorunlarım çıktı,platin ameliyatı dendi ve o stresle çocuk olayı rafa kalktı.Ağustos ayından bugüne kadar folik asiti bile içmiyordum.Bırakın uzun süre yatmayı her seferde vajinal duş bile yaptım.Eylülde regle hiç olmadım.Bende ümidim olmadığı halde önce gebelik testi yapıp tarlusal kullandım yine olmadı.Ben hala durumu ameliyat korkusuna ve üzüntüye dayandırdım.Bugün eczaneye gidip yine tarlusal +gebelik testi aldım.İçimden "yine negatif çıkacak ama 1 tl değil mi deneyeyim "derken pozitif çıktı:KK53::KK53::KK53:.Arka arkaya 5 test, hepsi pozitif çıktı.Hemen özele kan tahliline koştum, kanda da gebelik var dendi.:KK34::KK34::KK34:
Hiç hamile kalmayı düşünmediğim ayda hamile kalmışım artı ilaçsız ve doktorun "bu kiloyla çok zor" demesine rağmen.Üstelik geçen ay 2 kere negatif çıkan sonuca rağmen 6 haftalık hcg değeri çıktı.Tek bildiğim cumaları Kenzül Arş duasını okudum ve Allah'tan diledim."O, ol dedi mi olur"
Ben henüz başındayım belki düşer bilmiyorum.Allah sağlıkla kucağıma almayı da nasip etsin ama şunu anladım ki ümidimizi kaybetmemek lazımmış.Birde çok kafamıza takıp üzülmemek.Allah her dileyen arkadaşımıza anne olmayı nasip etsin.:KK49::KK49::KK49:

Kızlar pazartesi günü hamileliğimi öğrenip buraya da yazmıştım, umut olsun diye.Ama salı akşamı lekelenme başladı.Gece doğumevinden çarşamba öğleden sonrası için randevu aldım ama sabah kanama kırmızıya dönünce acile gittim.Dr."düşük riski var 10gün yat" dedi, birde progesteron verdi. Cuma gününe kadar yattım ama kanama durmadığı gibi et parçaları gelmeye başladı artı sancı.Duramadım evde, özele gittim. Dr." kese bozulmuş görünüyor" dedi, kan tahlili istedi ama özeller malum yanımda yeterli nakit yoktu ve eve geldim.Bugün de dahil hala kanama ve et parçaları gelmeye devam ediyor.Düşük yapıyorum farkındayım ama şuan nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilmiyorum. Düşüğün kesin nedeni için bebeğin patalojiye gitmesi gerektiğini anladım yazdıklarınızdan ama nasıl? Haftasonundayız, pazartesiye kadar evde düşerse ne yapmalıyım yada düşmezse pzts acile gidip kürtaj mı istemeliyim? O kadar kafam karışık ki. :KK14::KK14::KK14:Sürekli ağlıyorum 2 gün bile sevincini yaşayamadık.
İşin kötüsü üniversitenin tüp bebek birimine başvurmuştuk 9 aralıkta randevumuz vardı.Kendiliğinden hamilelik oluştu diye randevuyu iptal ettik. Bundan sonrası için ne yapacağımı da bilmiyorum. Yol gösterebilecek olan varsa sevinirim. Moralim sıfır:KK14::KK14::KK14:

Cevaplar için sağolun kızlar. Cumartesi akşamı devlete gittim. Acildeki bayan dr.çok ilgilendi sağolsun ama patoloji için parça kalmamış dedi. Sonrasında 2 parça daha geldi ama ben dr.a güvendiğim için pek önemsemedim artık.Düşük tekrarlandığında bakılıyormuş genelde,ilk düşüklerde inceleme yapılmıyormuş. Birde haftasonuydu zaten lab. kapalıydı. Şuan kanamam bitti sayılır. Sadece ara ara ağrım oluyor, o da normal dediler.Hcg'ye baktırmadım nasıl olsa sıfırlanacak önemsemedim o yüzden.
Bundan sonrası için kilo vermeye çalışacağım.14kg verdim adetlerim düzene girdi,2yıl hamile kalamazken hamile kaldım ama 105kgla.Kilom yüzünden kaybettiğimi düşünüyorum bebeğimi.Çünkü tüp bebek merkezindeki dr.da "Kilo fazlalaştıkça düşük riskin artar.En fazla 80 olmalısın" demişti.pko'lu olupta kilo vermeye çalışmakta tam bir işkence :KK50::KK50::KK50:
Yanlış dua ettiğimi anladım. Hep"Allah'ım bir bebeğim olsun" derdim, oysa" sağlıklı, hayırlı bir bebeği kucağıma almayı nasip et "demek gerekiyormuş.:KK43:

ilk mesajını görünce sevindim ben hatırladım nikini sonrası malum züüldüm allah yardımcın olsun bende düşük yapmıştım kendiliğinden düşmüşt benimde inşallah çok hızlı bi şekilde kilo verirsin bebeğin sana gelir hayıt suyu iç hem zayıflatıyo hemde hormonları düzenliyo adeti düzenliyo yada sogan kürü yapabilirsin ayrıca diyetisyene git kilolu insanalr daha çabuk kilo veriyolar bence 2-3 ayda 80e düşebilirsin zor ama başarabilrisin sonra hamile kalıp kilo alırsın :KK9: aman biz kadınalrın işi ne kilo alıp vermek:KK53: allah yardımcın olsun canım takma kafana sen kilo vermeye odakaln bebişin sana süpriz yapıcak bence :KK54:

Hamis degilim 2 aydan fazladir adet olmuyor bugun tarlusalin bitmesinin 16.gunu idrar testi yaptim bugun sonuc negatif.idrar testi mi yanlis cikti dicem.ama bu iste bir is var ya hamis olmam lazim yada adet ama 2 ay gecti adet de olmadim oyyyyy:KK43:(((

slm bende 2 yıldır evliyim 1 yıldır korunmuyoruz yaklaşık 8 aydır klomen +iğne kullanıyom dun çatlatma iğnesini yaptırdım allah tüm isteyenlere nasip etsin inşallah..

Kızlar bana akıl verecek olan yok muuu:KK50:

Kızlar bende 2010 yılından beri ilaçsız adet göremiyorum. 1 yıllık evliyim. Yumurtalıklarım tembel ve buna bağlı rahim incelmesi var.
Ayrıca hipofiz bezlerimde 6 mm lik bir adenom olduğu için prolaktinim de yüksekti, 2 ay kadar dostinex kullandım 2 yıl önce.
Doktorum bana 1 yıl dolana kadar kendiliğinden dene olmazsa yumurta takibine başlarız dedi. 3 ay cyclo progynova kullandım (daha öncede kullanmıştım) geçen ay gittim doktora 1 yıl dolduğu için. Henuz adet görmemiştim, ilacım yeni bitmişti. Bu ay adetini gör, sonrasında korun ve bir dahaki İLAÇSIZ adetinde gel dedi. Sorun da bu zaten ilaçsız adet olamıyorum... Adet olamadığım için tedaviye başlayamıyorum.Sizce doktorum ilaçsız adetini bekle demesine rağmen yine cyclo progynova kullanıp , adet görüp öyle gitsem yumurta takibini ya da test sonuçlarını etkiler mi? Daha fazla beklemek istemiyorum , bir an önce tedavim başlasın artık zaten kim bilir ne zaman sonuç alacağım :2:

Arkadaşlar 12 sinde yazmıştım 2 aydır klomen kullanıyorum diye.2. ayımda çok şükür hamile kaldım.Hatta yazdığım sırada hamileymişim:)))
Pko'luların ortak sorunlarından biri bende de var 80 kilo ile hamile kaldım:KK43:çok korkuyorum düşük olur diye yaşım 29.Allah sağlıkla kucağıma bebeğimi almayı nasip eder inşallah.

Kızlar bana akıl verecek olan yok muuu:KK50:

selam adet göremiyosan ve ilaç kullanırsam diye endişen varsa soğan kürü yapabilirsin hem için temizlenmiş olur hemde adetin sökülür benim de adet sökücü içsemde 10 günü geçerdi bittikten sonra adet olmam ben hayıt suyu içiyodum ilaçsız bile adet oluyodum dogal şeyler daha güzel vucut ilaca alışınca bu sefer ilaçsız hiç adet olamıyosun sogan kürü ve hayıt suyu hem yumurtlamayı hemde adet olmayı saglıyo yumurtalıklarım tembel demişsin bence maranki yada saraçoğlunun sitelerine meyil gönde rhangi kürü yapacagını sana söylerler parayla değil ya hem bütün sorunlarını yaz onlar daha iyi bilir:KK31: bu arada benim görümcem de yumurta tembelliği vardı 9 ay cocu olmadı doktor tedavisiz zor demişti kendiliğinden 2 erkek çocugu oldu inşallah sneinde tez vakitte olur bebeğin allah yardımcın olsun

nasılsınz bakalım tek tek isim yazmıyorum ama hepinizi merak ettim özledim. arda girin yazın. biz kızımla iyiyiz çok şükür son ayımıza girdik Allahın izniyle. hazırlıklarda tamamlanmak üzere heyecan dorukta anlayacağınz:)) öptük hepinizi:KK16:

nasılsınz bakalım tek tek isim yazmıyorum ama hepinizi merak ettim özledim. arda girin yazın. biz kızımla iyiyiz çok şükür son ayımıza girdik Allahın izniyle. hazırlıklarda tamamlanmak üzere heyecan dorukta anlayacağınz:)) öptük hepinizi:KK16:

anam son ayın artık hadi bakalım hayırlısı belki ay bile olmaz vaktinde zamanında gelsina am çok az kalmış ne güzel kocamn göbüşün olmuştur senin şimdi allah kurtarsın cnaım sag salim kolaylıkla doguruver :)) ben kendi adıma iyiyim işte ne olsun yuvarlanıyoruz bizde büyümeye çalışlıyoruz uyuya uyuya:KK31::KK54:

Kizlar grcen ay ilk defq klomen kullandim ve bu ay adetim 4 gun gecikti. cuma test yaptim negatif cikti. Klomen adet gecikmesi yapar mi?

Kizlar grcen ay ilk defq klomen kullandim ve bu ay adetim 4 gun gecikti. cuma test yaptim negatif cikti. Klomen adet gecikmesi yapar mi?

daha önce hiç geçikmiyomuydu daha da adet olmasan 10gün geçince gene yaparsın sonra doktoruna gidersin yoksa adet sökücü ilaç verir benim hep düzensizdi o yüzden yaparmı bilemicem ama yumurtaların büyüme süresini değiştirdigi için geçikmeler olabilir bence inşallah hamilesindirde ondan geçikmiştir kanda baktırırsan kesin sonuç alırsın

X