Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

selam bayanlar bende pkoluyum daha öncede yazmıştım size
ben bu ay yumurta takibi yaptırdım 10 13 ve 15. günlerde gittim doktora yumurtam 15mm di 21. günkü yaptırdığım testte değer çok düşük çıktı yumurta çatlamamış dedi dr progestan diye bi ilaç verdi ve adet olana kadr kullancakmışım ilaç mevzusunu telde konuştuk drla acaba ben yanlış anlamış olabilirmiyim bazı arkadaşlar o ilaç 5 gün kullanılıp bırakılıyo dedide...telde drun sekreteri ilaç bitene kadar kullancakmışsınız adet oluncada gelcekmişsiniz dedi bana

bu konu hakkında fikri olan varmı bayanlar..belki aranızda bu durumu yaşayan vardır diye düşündümde

cnm mrb eğer gebelik varsa yerleşmesi için veriyo dr eğer yoksa adet oluyosun günde 2 tane 7 gün içiyorum bende...umarım yardımcı olabildim

cnm mrb eğer gebelik varsa yerleşmesi için veriyo dr eğer yoksa adet oluyosun günde 2 tane 7 gün içiyorum bende...umarım yardımcı olabildim

hımm anladım cnm saol ama bnm durum her ikiside değil bu ilacı verdiğinde daha adetime 0 gün vardı neyse bakalım adetime az kaldı zaten anlarım ne için olduğunu

tmm güzelim ilacı 7 gün kullanıyosun ilaç bittikten 5 gün içinde adet oluyosun...

ya ben bu ilaç olayını çözemedim sekretermi yanlış tarif etti acaba bana yarın gidip doktora sorayım en iyisi

merhaba arkadaşlar....
dün diyetisyene gittim, pko olduğumu ve kilo vermem gerektiğini anlattım...vücudumdaki yağ kas ve su oranı ölçüldü...kilom 64, yağ ve su oranım sınırda 58 kiloya kadar düşecem inşallah ama kas oranım çok düşük olduğu için her gün yürüyüş verdi...diyet listemi de aldım..
daha önceden şeker düşüklüğü sorunum olduğu için hafif beslenmeye, ara öğüne vs. alışığım onun için sıkıntı yaşamayacağımı umuyorum Allahın izniyle...
doğum kontrol hapım da yarın bitiyor bakalım kaç günde adet olacağım ya da olabilecek miyimbilmiyorumkismile
Allah hepimizin yardımcısı olsun görüşürüz..

pco hastasıyım ve kilomda fazla.yaşım ilerliyor.bir an önce bebiş istiyorum.ama tedavi görmem lazım.ankarada bu konuda iyi bir doktor tavsiye eder misiniz?ben ahmet erdem duydum gazide ama karar veremedim...

arkadaşlar merhaba uzun zamandır takip ediyorum bu siteyi üye olup yazmakta kısmet bugüneymiş.Ben hiç adet düzensizliği yaşamazken son 5 aydır adet düzensizliği yaşamaya başladım doktoro gittiğimde ise pco denen hastalıkla tanıştım.Hormonal olarak değerlerim normal ama yumurtalık görünümü olarak pcoluymuşum.1,5 yıldır evliyim çocuk istemiyordum ama doktorum bu hastalığın çaresinin gebelik olabileceğini söylediğinde olması yönünde geçen ay serophene adlı ilaçla tedaviye başladım 3 yumurtam oluştu çatlama iğnesi vermedi doktorum fakat gebelik olmadı.Sizden öğrenmek istediğim kaç ay bu hapla denedikten sonra olmazsa çatlama iğnesi ve yumurtlama iğnelerine geçiliyor bilginiz varsa lütfen bana yardımcı olurmusunuz.

istadiğin kadar denersin öle yaşına bağlı tabi ama sen bebek istemiyomuşun ama bence iste çünkü bu hastalıkla bebek şansımız düşük olduğu için çalışmalara başla bende istemiyodum ama 3senedir olmuyo 2senedir klomen falan çatlatma iğnesi denedik olmadı istediğin kadar denersin sayı yok yani ben bu ay kendi isteğimle aşılamaya geçiyorum çünkü doktor taaaaaaaaa 3. denemeden sonra yapabiliriz demişti biz istememiştik yani anlıcan sana bağlı canım:1hug:

olursun inşallah canım hayıt suyunu öneririrm 6mm lik kistim vardı 15 gün içtim ilaçsız tam günümde adet oldum vede kist mist kalmamış inşallah olursun adet yada olmassın minişin geliveriir:asigim:

Teşekkür ederim bilgileriniz için.Yaşım 25 bu 2.ayım olacak hapla denemeye başlayalı. Bakalım inşallah allah hepimizi fazla bekletmeden gönderir meleklerimizi.bilmiyorumkismile

Teşekkür ederim bilgileriniz için.Yaşım 25 bu 2.ayım olacak hapla denemeye başlayalı. Bakalım inşallah allah hepimizi fazla bekletmeden gönderir meleklerimizi.bilmiyorumkismile

inşallah aklımı kaybetmeden gelsin deli bi anne olmak istemiyorummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

Kızlar rabbim hepinize sağlıklı bebekler nasip eder inşallah. Ben de pkoluydum bekarken doğum kontrol hapıyla diana35 di sanırım 6 ay tedavi görmüştüm ama pek faydası olmadı. Adet düzensizliğim devam ediyordu, doktora gittiğimde adet başlatıcı ilaçlar veriyordu sadece. Evlendiğimde de korunmadım, hiç doktora da gitmedim 4 ay sonra 2 aylık hamile olduğumu öğrendim çok şükür.

Bunlar anlattım ki umudunuzu yitirmeyin, rabbim sizleri de bu duyguyla hediyelendirir inşallah.Hepinize sağlıklar diliyorum...

Arkadaşlar ben klomen kullanıyorum günde 2 kez 5 gün.. Yarın bitecek haplarım pazartesi de dr görünmeye gidicem. Reglim bitince hiç akıntım yoktu ama bugün aşırı akıntı gelmeye başladı. Bu yumurtanın büyüdüğüne işaret midir. Kullananlar cevap verebilir mi.. Bir de çok uyku çöküyor bana ya gözlerim kapanıyor hep. Bu da ilacın etkisi mi acaba...

bende kullanıyorum canım benimde bugün bitti perşembe gidicam doktora bende senin gb kullanıyorum evet akıntı oluyor yumurtlandığı için oluyo hafif kıramplar huzursuzluklar ve uyku sersemlik yapıyo ilaç inşşallah yumurtlamışızdır ve bu sefer olur ...

bol şanslarrrrrrrrrrrrrrrrrr.........................:lepi::kedi::kedi::kedi:

ayyy o uyku sorununu hiç sorma ya resmen uyku yetmiyor. Dün akşam kaynanamdan geldik saat daha erken benim gözler kapanıyor. Bugün yinr aynı esneyip duruyorum, baş ağrımda var ağrı kesici almak istemiyorum alsam bşi olurmu ki.. açıköğretim okuyorum bir yandan ders çalışmam lazım ama ne mümkün şu anda nescafe içip ayılmaya çalışıyorum. Ara ara krampta giriyor ama sanırım 4. ilaçtan sonra felan bu belirtiler çıkmaya başlıyor ilk birkaç ilaçta çok rahattım.. Aman uyku olsunda başka yan etki olmasın... Haberdar et beni de canımm dr gidince bak seni erken çağımış benim yarın bitecek cuma çağırması lazımdı o zaman ama çağırdığı günde 14. günüme denk geliyor zaten. ınşallah yumurtlaman vardır...

haksever, gittin mi doktora var mı yumurtlaman çok merak ettim bende pazartesi gidicem bakalım hayırlısı.. Gelince haber ver emi...

gebe kalmak için:
demir:kırmızı et, kümes hayvanları....
tam tahıllı ekmek....
çinko (istidye, kuru fasulye, dana eti, peynir, mısır) özellikle kısırlık problemi olanlar için önemlimiş bu hem erkek hem bayan için yane....
antioksidanlar (yaban mersini, kıvırcık, biber).....
vitamin+mineral+lif (brokoli, kabak,bezelye) tüketilecekmiş kızlar.....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…